Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 4 Прийоми дослідження документальних даних в практиці роботи правоохоронних органів Питання для обго

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 2.6.2024

Змістовний модуль ІІ. Спеціальна частина

Тема 4. Прийоми дослідження документальних даних в практиці роботи правоохоронних органів

Питання для обговорення на семінарському занятті:

  1.  Класифікація прийомів, що використовуються для дослідження документальних даних при виявленні і розслідуванні розкрадань.
  2.  Спеціальні методи економічного аналізу.
  3.  Методи дослідження документів.
  4.  Методи фактичного контролю за господарськими операціями.

Перелік ключових термінів та понять теми:

Економічний аналіз як галузь економічної наукице знаряддя управління підприємством і контролю за його діяльністю. За допомогою економічного аналізу оцінюються результати роботи і досягнутий рівень розвитку підприємства. викриваються резерви виробництва та визначаються шляхи їх раціонального використання тощо.

Оперативно-економічний аналіз це комплексне дослідження показників господарської діяльності підприємства, яке базується на принципі відповідності техніко-економічних показників і подальшої оцінки результатів діяльності підприємства з урахуванням оперативної інформації.

Економіко-правовий аналіз це комплексне дослідження господарської діяльності підприємства (або галузі в цілому) в розрізі регламентуючих її діючих нормативних актів з метою виявлення причин злочинів та умов, які сприяють здійсненню злочинних намірів.

Метод дослідження окремого документа застосовується для виявлення протиріч у змісті документа між окремими зафіксованими у ньому даними, а також з метою визначення дійсності документа (наявність усіх потрібних реквізитів).

Дослідження окремого документу здійснюється за допомогою таких прийомів, як перевірка документів по формі, нормативна перевірка і арифметична перевірка.

При перевірці документів по формі визначається повнота і правильність заповнення реквізитів, які характеризують кількісну та якісну сторону господарської операції. Крім того, перевіряється наявність не застережених виправлень, підчисток та дописувань тексту, достовірність підписів відповідних посадових та матеріально відповідальних осіб.

Нормативна перевірки полягає в зіставленні фактичних даних з установленими нормативами, кошторисами, тарифами, розцінками, які містяться в даному документі.

При арифметичній перевірці даних документа установлюється правильність підсумкових показників як по горизонталі (в наряді на оплату праці перевіряється правильність множення обсягу виконаної роботи на розцінку), так і по вертикалі (правильність підрахунку по рядках у платіжно-розрахунковій відомості).

Методичні вказівки

При вивченні теми та підготовці до заняття слід звернути увагу на те, що при перевірці документів по формі визначається повнота і правильність заповнення реквізитів, які характеризують кількісну та якісну сторону господарської операції. Необхідно запам’ятати, що при перевірці документів по формі визначається повнота і правильність заповнення реквізитів, які характеризують кількісну та якісну сторону господарської операції. Крім того, перевіряється наявність не застережених виправлень, підчисток та дописувань тексту, достовірність підписів відповідних посадових та матеріально відповідальних осіб. Нормативна перевірки полягає в зіставленні фактичних даних з установленими нормативами, кошторисами, тарифами, розцінками, які містяться в даному документі. При арифметичній перевірці даних документа установлюється правильність підсумкових показників як по горизонталі (в наряді на оплату праці перевіряється правильність множення обсягу виконаної роботи на розцінку), так і по вертикалі.

Слід відзначити, що необхідність вивчення оперативно-економічного аналізу це комплексне дослідження показників господарської діяльності підприємства, яке базується на принципі відповідності техніко-економічних показників і подальшої оцінки результатів діяльності підприємства з урахуванням оперативної інформації.

Важливим моментом є те що при аналізі господарської діяльності підприємства важливо враховувати таку особливість бухгалтерського обліку, як взаємозв’язок усіх його складників. Використання з метою приховування злочину окремих елементів обліку обов’язково спричиняють зміни інших елементів. Ця обставина, з одного боку, сприяє викриттю розкрадань та інших корисливих злочинів, а з іншого боку, вимагає від працівників, які ведуть боротьбу зі злочинними проявами в економічній сфері, високого професіоналізму, неможливого без знань з економіки.

Питання та завдання для самоконтролю:

  1.  Охарактеризуйте основні прийоми, що використовуються для дослідження документальних даних при виявленні і розслідуванні розкрадань.
  2.  Що являє собою метод середньо галузевих показників?
  3.  В чому полягає аналіз поточного фінансового стану підприємства.
  4.  Назвіть та охарактеризуйте основні методи дослідження документації підприємства.

Завдання 1.

При проведенні профілактичних заходів по охороні матеріальних цінностей, на підприємствах торгівлі м. Одесі було встановлено, що при отримані товарів з торгівельної бази для магазинів, деякі із них не оформлені документами, а на деяких документах мають місце підчистки, дописки та інші виправлення, що визвало у працівників правоохоронних органів сумніви в їх дійсності.

Необхідно: визначити порядок застосування і описати методи документальної перевірки, які можуть бути використані для виявлення можливих зловживань?

Завдання 2.

Під час слідства по кримінальний справі про викрадення матеріальних цінностей на млині № 2 м. Львова були отримані дані про те, що при виробництві муки вищих сортів втрати сировини списувались по нормі, хоч фактичні втрати сировини при виробництві муки значно нижчі.

Таке положення зі списанням витрат сировини на млині явилось одним із способів утворення необлікованих залишків зерна і продуктів його переробки.

Необхідно: визначити порядок застосування і описати методи фактичного контролю потрібно використати для підтвердження або спростування отриманих даних?




1. тематического моделирования
2. ДАКТИЛОСКОПІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ КИЇВ 2013 Схвалено координац.html
3. Обзор литературы
4. сразу 4 бюджетные новинки В сегодняшних условиях перенасыщения рынка электроники потребителю достаточно
5. на тему- Автоматизація бухгалтерії на підприємстві Виконала
6.  Создание банковского союза в Еврозоне
7. ЗАДАНИЕ N 1 сообщить об ошибкеТема- Учет затрат на производствоПри формировании резерва для осуществления ка
8. Тема- Управление и кибернетика
9. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 1 ЗНАКОМСТВО С MS VISUL STUDIO 2008 Цель работы- познакомиться с MS Visul Studio 2008 научиться со
10. ТЕМА- Одонтогенні та неодонтогенні лімфаденіти ЩЛД
11. Реферат- Правотворчество
12.  Соединив точки отображающие комбинации факторов при которых выпускается один и тот же объем продукции мы
13. В учебных заведениях появляется необходимость в постоянном мониторинге обученности каждой учебной группы
14. Понятие конкретной жизненной ситуации, ее роль в механизме преступного поведения
15. ТЕМА- Фармакодинамика и фармакокинетика лекарственных средств
16. 310 2012 год Практическая работа 1 Определить время налива цистерны диаметров D 28 м и
17. а С ГИДОМПРИБЫТИЕ В ТАЛЛИНН
18. Специалист-психиатр в уголовном процессе
19. объективные параметры истории то я все равно позволю задать себе детский вопрос а что же в этом хорошего
20.  Забавно что в Гатлине хорошие вещи связаны с плохими1