Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України
Бурштинський енергетичний коледж ІФНТУНГ
Реферат
На тему «Растрова графіка Paint»
Виконав студент
Групи 3е1-9-11 Варунок Ігор
Перевірив Бойко В.С.
2013
Комп'ютерна графіка це розділ інформатики, який вивчає технології опрацювання графічних зображень за допомогою комп'ютерної техніки.
Основним об'єктом комп'ютерної графіки є графічне зображення: малюнок або фотографія, діаграма або графік, схема або технічне креслення, архітектурний ескіз або рекламний плакат, кадр з мультфільму або відеоролика тощо.
Залежно від способу побудови графічного зображення розрізняють растрові та векторні графічні зображення. Відповідно розділи комп'ютерної графіки, які вивчають технології опрацювання таких зображень, називаються растровою і векторною графікою.
Растрове графічне зображення складається з окремих маленьких прямокутників пікселів.
Вони розташовуються в рядках і стовпцях прямокутної сітки, яка називається растром (лат. rastrum граблі). Таке зображення схоже на мозаїку, яка виготовлена з однакових за розміром об'єктів (камінців, скелець тощо).
При збільшенні масштабу перегляду растрового графічного зображення відбувається процес пікселізації стає помітна його зерниста структура.
Піксель є найменшим об'єктом растрового зображення і має такі властивості:розташування (вказує на місцезнаходження пікселя в растрі), і колір. Значення властивостей кожного пікселя кодуються двійковим кодом і зберігаються у відеопам'яті комп'ютера, а при зберіганні зображення на зовнішньому носії у відповідному файлі. За рахунок великої кількості пікселів у зображенні і відповідно великої кількості даних, які зберігаються у файлі, розміри файлів растрових зображень досить великі.
Растрові зображення можна отримати, скануючи малюнки або фотографії, фотографуючи об'єкти цифровим фотоапаратом або цифровою відеокамерою, створюючи малюнки з використанням графічного планшета або спеціальних програм.
Векторне зображення будується з окремих базових об'єктів графічних примітивів: відрізків, многокутників, кривих, овалів тощо.
Таке зображення нагадує аплікацію.
Графічні примітиви характеризуються своїми властивостями: кольором і товщиною контуру, кольором і способом заливки внутрішньої області, розміром та ін.
Складність векторного зображення визначається кількістю графічних примітивів, з яких воно створене. При зберіганні такого зображення файлі записуються перелік об'єктів зображення і значення їх властивостей. Тому чим більше об'єктів тим більше розмір файлу цього зображення. Однак навіть для складних векторних малюнків розміри їх файлів зазвичай менші, ніж розміри файлів аналогічних растрових зображень.
Переваги і недоліки растрових та векторних зображень
Вид графічного зображення |
Переваги |
Недоліки |
Растрове |
|
|
Векторне |
|
|
Крім растрової та векторної графіки останнім часом все більшої популярності набуває тривимірна графіка, або ЗD-графіка (англ. З Dimensions три виміри), що вивчає технології створення об'ємних моделей об'єктів у віртуальному просторі, які максимально наближені до реальних.
А також фрактальна графіка. Фрактал (лат. fractus складений з фрагментів) це графічне зображення, яке складається з подібних між собою елементів.
Фрактальну графіку часто використовують для автоматичної генерації абстрактних або реалістичних зображень, у розважальних програмах.
Системами опрацювання графічних зображень це програми, що призначені для створення і опрацювання комп'ютерних графічних зображень.
Системи опрацювання графічних зображень поділяють на такі види:
Останнім часом спостерігається тенденція щодо створеннябагатофункціональних графічних пакетів (наприклад, Corel Graphics Suite, Xara Xtreme, ACD Canvas), до складу яких входять програми растрової і векторної графіки, конвертори, редактори шрифтів тощо.
Незважаючи на різні принципи побудови зображень, усі графічні редактори мають схожі можливості:
Іншим видом систем опрацювання графічних зображень є програми, які призначені, в основному, для перегляду графічних зображень. Розвитку даного виду програмного забезпечення сприяло активне використання цифрових фотоапаратів і відеокамер.
Основні можливості програм перегляду графічних зображень:
Форматів растрових графічних файлів існує кілька десятків. У кожного з них є свої переваги і недоліки, які й визначають доцільність їх використання при роботі з тими чи іншими зображеннями.
Формати файлів растрових зображень:
BMP (англ. Bit Map image бітова карта зображення). Зображення і цьому форматі зберігаються у файлі попіксельно, без стиснення, тому розміри таких файлів досить великі. Стандартне розширення імені файлів цього типу bmp.
JPEG (англ. Joint Photographic Expert Group об'єднана експертні група в галузі фотографії). Цей формат використовує ефективні алгоритми стиснення даних, що дає змогу зменшити розмір графічних файлів. Але це досягається за рахунок втрати частини даних погіршення якості зображення. Для файлів цього формату стандартним розширенням імені є jpg або jpeg.
GIF (англ. Graphics Interchange Format графічний формат для обміну) «найщільніший» з графічних форматів, які використовують стиснення без втрати даних. Його застосування дає змогу зменшити розміри файлів у кілька разів. Цей формат призначений для зберігання зображень, що містять до 256 кольорів (наприклад, мальовані ілюстрації), а також анімованих зображень. Стандартне розширення імен файлів даного типу gif.
PNG (англ. Portable Network Graphic портативна мережна графіка) універсальний формат графічних файлів, який має високий ступінь стиснення даних у файлі без їх втрати. Підтримує прозорий фон. Стандартне розширення імен файлів даного типу png.
TIFF (англ. Tagged Image File Format теговий формат файлів зображень). Файли цього формату зберігають зображення з високою якістю і тому широко використовуються в поліграфії, при скануванні зображень. Недоліком цього типу є великий розмір файлів. Стандартне розширення імен файлів цього формату tif або tiff.
Існують й інші формати растрових графічних файлів, такі як PCX, IFF, LBM, IMG, MAC, MSP, PGL.
Для документів, які передаються мережею Інтернет, дуже важливим є незначний розмір файлів, оскільки від цього залежить час передавання даних. Тому при підготовці веб-сторінок використовують графічні формати, які мають високий коефіцієнт стиснення даних: JPEG, GIF, PNG.
У векторній графіці практично кожний векторний графічний редактор використовує свій власний формат зберігання зображень.
Формати векторних зображень:
WMF (англ. Windows MetaFile метафайл Windows) універсальний формат для програм, що працюють в ОС Windows. Використовується для зберігання колекції графічних зображень Microsoft Clip Gallery. Можливі розширення імен файлів wmf, emf, wmz, emz.
CGM (англ. Computer Graphic Metafile метафайл комп'ютерної графіки) широко використовується як стандартний формат векторних графічних даних у мережі Інтернет. Стандартне розширення імен файлів cgm.
SVG (Scalable Vector Graphics векторна графіка, що масштабується) універсальний формат, який дає змогу з високою якістю зберігати у файлі текст, графічне зображення і анімацію. Широке застосування отримав в інженерній графіці і при розробці веб-сайтів. Стандартне розширення імен файлів svg.
CDR (англ. CorelDRaw files файли CorelDraw) стандартний формат файлів векторного графічного редактора CorelDraw. Файли даного формату можуть мати розширення імені cdr або cdt.
АІ (англ. Adobe Illustrator files файли Adobe Illustrator) стандартний формат файлів редактора векторної графіки Adobe Illustrator. Файли мають розширення імені аі.
Ми з вами кілька наступних уроків будемо вивчати растрову графіку на прикладі графічного редактора Paint.
Властивості растрових зображень:
Тому при створенні малюнку в першу чергу потрібно визначити його розміри, роздільну здатність та глибину кольору.
Робота з Paint
Запустити Paint:
Після запуску відкривається вікно Paint, яке дає змогу працювати лише з одним зображенням в даний момент.
Елементи інтерфейсу вікна Paint:
Налаштувати вигляд вікна (прибрати або додати різні елементи) можна за допомогою меню Вигляд.
Змінити деякі властивості малюнка (розмір та кольорову схему) можна за допомогоюменю Малюнок ⇒ Атрибути, де потрібно вказати одиниці вимірювання розмірів та самі розміри і вибрати палітру. Крім того змінити розміри малюнка можна перетягнувши за маркери зміни розмірів аркушу. Щодо роздільної здатності малюнка, то роздільна здатність зображення в Paint не змінюється і становить 96 dpi.
Зберегти зображення в Paint можна тими ж методами, що і в будь-якій іншій програмі Windows: меню Файл ⇒ Зберегти або Зберегти як… (у діалоговому вікні збереження потрібно вказати шлях, імя та формат файлу). Даний редактор дає змогу працювати з графічними файлами різних форматів BMP, GIF, JPEG, TIF, PNG.
Крім того, що в Paint можна створити власне зображення, він дає змогу редагувати готові малюнки. Для цього малюнок потрібно експортувати до програми:
Але необхідно памятати, що Paint дає змогу працювати лише з одним малюнком, тому перед відкриттям іншого зображення потрібно не забувати зберігати свою роботу.
Список джерел: