Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
ЗМІСТ
Оперативного плану пожежогасіння
КРПТУЗ «Керченське ВПУ Судобудівництва і деревообробки»
Текстова частина
Графічна частина
План-схема об’єкта стр. 9
План розташування сил та засобів об’єкта стр. 10
План 1-го поверху навчального корпусу стр. 11
План 2-го поверху навчального корпусу стр. 12
План 3-го поверху навчального корпусу стр. 13
План 4-го поверху навчального корпусу стр. 14
Додатки
Додаток 1 Рекомендації керівнику гасіння пожежі стр. 15
Додаток 2 Рекомендації начальнику штаба на пожежі стр. 16
Додаток 3 Рекомендації начальнику тилу стр. 17
Додаток 4 Рекомендації начальнику оперативної дільниці № 1 стр. 18
Додаток 5 Рекомендації начальнику оперативної дільниці № 2 стр. 19
Додаток 6 Рекомендації відповідальному за безпеку праці стр. 20
Аркуш коригування оперативного плану пожежогасіння стр. 21
Аркуш відпрацювання оперативного плану пожежогасіння стр. 22
I. ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ’ЄКТА
Навчальний корпус КРПТУЗ «Керченське ВПУ судобудівництва і деревообробки» (далі – навчальний корпус) – призначено для професійного навчання учнів обраної професії.
Знаходиться за адресою: м. Керч, вул. Танкістів, 1. Межує з північної та східної сторони з заводом «Залів», з північної, західної та південної сторони знаходиться пустир.
В навчальному корпусі під час навчання в денний час може знаходитись до 520 осіб (120 осіб викладачі та до 400 осіб учнів), в нічний час - 1 особа сторож, узимку – 1 особа оператор котельні.
Будівля навчального корпусу в плані 120м. х 18м., забезпечено продовж довгих сторін фасаду 2-ма пожежними прїздами завширшки 3,5 м.
Характеристика будівель:
Будівля навчального корпусу 4-ох поверхова, по всієї будівлі є технічний поверх – для комунікацій. Будівля 2-го ступеня вогнестійкості. Площа будівлі складає 7501 м2. Висота будівлі 18 м.
Фундамент – збірний залізобетонний; несучі стіни – збірні залізобетонні панелі, перегородки – бетонні; перекриття та покриття – залізобетонні плити; підлога – паркет в приміщеннях адміністрації, в санвузлах плітка; крівля – м’яка рубероїдна з внутрішнім водостоком; сходи – збірні залізобетонні марші. На вікнах 1-го поверху встановлені глухі незломні грати. З 1-го поверху будівлі є 6-ть евакуаційних виходів з яких 2-ва є сходові марші якими з’єднано перший поверх з покрівлею, та 1-н вихід на зовню з електрокотельній.
Місце відключення електроенергії – 1-й поверх електрощит біля трансформаторний підстанції, також починаючи з 1-го по 4-й поверх в коридорах знаходяться в розподільчі щітки з автомати захисту по 3-ри на поверсі.
Автоматична пожежна сигналізація знаходиться в працездатному стані. Прибор К-10 У4.
В будівлі навчального корпусу знаходяться наступні пожежонебезпечні приміщення та приміщення з пожежною навантагою (1-й поверх – трасформаторна підстанція, електрокотельня, електрощита, бібліотека; 2-й – комп’ютерний клас, музей; 3-й поверх –концертний зал; 4-й поверх – кабінети хімії кабінет, фізики.
Дерев’яні меблі (стелажі, парти та стільці,), книги, плакати, стенди, макети з полімерів, конструктивні елементи приміщень та коридорів. НХР, ВР, РР та інших небезпечних речовин в будівлі не зберігається.
На об’єкті працююча автоматична пожежна сигналізація. Керування евакуацією проводиться за допомогою радіозв’язку та гудків. В будівлі з 1-го по 4-й поверхи на сходових площадках знаходяться пожежні крани в кількості – 8 шт. Вогнегасників в будівлі – 47 шт. (ВВ-2 – 1 шт., ВВ-5 – 23 шт., ВП-5 – 23 шт.). Є добровільна пожежна дружина – 4 особи.
Освітлювально-силова мережа напругою 220/380 В. В трансформаторній підстанції 6 кВ. Від енергопостачання будівлю можливо відключити в електрощиті на 1-му поверсі біля приміщення трансформаторної підстанції, також починаючи з 1-го по 4-й поверх в коридорах знаходяться по 3-ри електрощітка з автоматами захисту (вказано на схемах). Аварійне освітлення відсутнє.
Опалення будівлі – локальна електрокотельня.
Вентиляція – природна, примусова вентиляція не працює.
Водопостачання – привозне, біля корпусу знаходяться з’єднані між собою 2-ві ємності об’ємом 25 м3 та 1-ну ємність об’ємом 10 м3.
Газопостачання – відсутнє.
Ймовірність виникнення пожежі виключати не можна. У кабінетах знаходиться необхідні електроустаткування та апаратура, є декілька приміщень з великою пожежною навантагою. Шляхами розповсюдження вогню можуть бути горючі матеріали – дерев’яні столи, стільці, стелажі з книгами, реактиви, венткамери. Зоною задимлення в разі виникнення пожежі можуть бути коридори, сходові клітини та кабінети.
Місце знаходження ЛВЖ, ГЖ, СДЯВ, РВ, ВВ та апаратів на стислому повітрі не має.
1.6 Водопостачання
Внутрішній протипожежний водопровід в будівлі з 1-го по 4-й поверхи на сходових площадках знаходяться пожежні крани в кількості – 8 шт. Всі крани обладнані пожежними рукавами та стволами (які зберігаються окремо, місце знаходження вказано). Труби не заповнені водою, але в разі необхідності можливо бути заповнено з ємностей для технічних нужд що з’єднані між собою – загальним об’ємом 60 м3 (2-ві ємності об’ємом 25 м3 та 1-на ємність об’ємом 10 м3). Також на відстані 150-200 м. біля гуртожитку знаходиться такіж ємності що з’єднані між собою – загальний об’єм 60 м3 (2-ві ємності об’ємом 25 м3 та 1-на ємність об’ємом 10 м3).
Зовнішнє протипожежне водопостачання – при наявності в системі води можливо було би здійснити від пожежного гідранту ПГ-66, К-200 на відстані 9 м., ПГ-67, К-200 на відстані 50 м. Але можливо використовувати ємність 60 м3.
II. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ РЯТУВАЛЬНИХ РОБІТ
Чисельність громадян – в навчальному корпусі під час навчання в денний час може знаходитись до 520 осіб (120 осіб викладачі та до 400 осіб учнів), в нічний час - 1 особа сторож, узимку – 1 особа оператор котельні.
Відомості про шляхи евакуації: З 1-го поверху будівлі є 6-ть евакуаційних виходів з яких 2-ва є сходові марші якими з’єднано перший поверх з покрівлею, та 1-н вихід на зовню з електрокотельній. Освітлення сходових клітин природне та штучне електричне. Ймовірність задимлення коридорів та сходових клітин при пожежі досить висока.
При пожежі у будівлі шляхами розповсюдження вогню можуть бути горючі матеріали – дерев’яні столи, стільці, стелажі з книгами, реактиви, венткамери. Зоною задимлення в разі виникнення пожежі можуть бути коридори, сходові клітини та кабінети, тому евакуацію потрібно з верхніх поверхів потрібно проводити по тім сходовим клітинам що знаходяться найближче. Необхідну кількість сил для проведення евакуації встановлює КГП, враховуючі обставини на пожежі.
Встановлення автодрабини можливе на твердому покритті як з фасадної частини будівлі так і з тилової частини при умові урахування особливості пожежі.
Димовидалення зі сходових клітин можливе за рахунок відкриття віконних прорізів, а також за допомогою переносних димовсмоктувачів, які використовують для нагнітання повітря в сходові клітини.
ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ГАСІННЯ ПОЖЕЖІ
3.1. Розрахунок сил і засобів при гасінні пожежі в будівлі
Найбільш небезпечним місцем при виникнення пожежі є комп’ютерний клас що розташовано на 2-му поверху. Площа пожежі до прибуття перших підрозділів ДСНС буде до 65 м2 при площі кабінету 76,0 м2. Коридори та сходові марші 2-го, 3-го та 4-го поверхів будуть сильно задимленні, пожежа буде поширюватись на всю площу кабінету загрожуючи частковому або повному руйнуванню будівельних конструкцій перекриття розташованому вище.
Вогнегасні засоби: для гасіння пожежі в комп’ютерному класі співробітниками ДПД до прибуття співробітників ДСНС будуть застосовуватись: пожежний кран ПК-4 що розташовано на сходовий клітині 2-го поверху та вогнегасники що розташовані на 2-му поверсі ВУ-5 – 2 шт., ВП-5 – 1 шт.
Основним способом гасіння пожежі є подача 1 ствола «Б» ланкою ГДЗС по сходовим маршам у комп’ютерний клас на 2-ий поверх з коридору.
На захист суміжного приміщення передбачається подача 1 ствола «Б» на 3-ий поверх.
tсл.=L*60/Vрух.
де: L – відстань від об'єкта до пожежної частини;
Vрух. – середня швидкість руху пожежного автомобіля (приймається 40 км/год).
ДПРЧ-17 у районі якої знаходиться МТЛ розташована на відстані L = 2 км, а середня швидкість руху пожежних автомобілів V= 40 км/год.
tсл.= 60 * L/V =60 * 2/40 = 3 хвилини 00 секунд.
ДПРЧ-15 знаходиться на відстані 16 км, тоді:
tсл.= 60 * L/V =60 * 16/40 = 24 хвилини 00 секунд.
ДПРЧ-16 знаходиться на відстані 21 км, тоді:
tсл.= 60 * L/V =60 * 21/40 = 31 хвилину 30 секунд.
tв.р.=tвия.+tпов.+tзб.+tсл.+tо.р.= 10+1+1+3+7 = 22
де tвия.- час до виявлення пожежі. Рівна часу від початку виникнення пожежі до сповіщення про нього у пожежно-рятувальний підрозділ. Цей час коливається у межах 8-12 хвилин;
tпов.- час до повідомлення в пожежно-рятувальний підрозділ;
tзб.- час збору і виїздупожежно-рятувального підрозділу;
tсл.- час прямування до об'єкта першого пожежно-рятувального підрозділу;
tо.р.- час оперативного розгортання до подачі першого ствола.
Площа гасіння пожежі (Sгас), враховуючи розміри пожежі в плані (60 м2), дорівнюють площі пожежі (Sпож):
Sгас =Sпож=60м2
3) Необхідну витрату води на гасіння пожежі(Qгас) визначаємо за формулою:
Qгас =Iгас*Sгас
Де Iгас– необхідна інтенсивність подавання води на гасіння пожежі, л/м2*с (за довідковими даними приймаємо – 0,06 л/м2*с).
Qгас =0,06*65= 3,9 л/с
4) Необхідну витрату води на захист (Qзах) суміжних приміщень визначаємо за формулою:
Qзах=0,25*Iгас*Sгас
Qзах=0,25*0,06*65 =0,98 л/с
5) Фактичні витрати води на гасіння пожежі (Qфгас) та захист (Qфзах) суміжних приміщень визначаємо, враховуючі прийняту кількість стволів на гасіння пожежі (Nгасств) та захист (Nзахств) і витрату зі ствола «Б» (QБств), яка дорівнює 3,7 л/с.
А) Qфгас = Nгасств* QБств Б) Qфзах = Nзахств* QБств
Qфгас =2*3,7 =7,4 л/с; Qфзах =1*3,7 =3,7 л/с.
Фактичні витрати води на гасіння пожежі та захист перевищують необхідні, що задовольняє умови успішного гасіння пожежі.
6) Кількість пожежних рукавів для магістральних рукавних ліній визначаємо за формулою:
Nмагр =1,2* L *nм/ 20
Де 1,2 – коефіцієнт рельєфу місцевості.
L – відстань від вододжерела до місця пожежі.
nм – кількість магістральних рукавних ліній.
20 – довжина одного пожежного рукава.
Nмагр =1,2*15*1 / 20 =0,9 = 1 шт.
7) Кількість пожежних рукавів для робочих рукавних ліній визначаємо з урахуванням кількості робочих рукавних ліній та довжини робочої рукавної лінії,яка, як правило не перевищує 60 метрів.
Nробр =1,2*3*60 / 20 =10,8 =11 шт.
8) Мінімальна чисельність особового складу визначаємо з урахуванням необхідної кількості людей, задіяних у ланках ГДЗС (NГДЗСо/с) та постах безпеки (NПБо/с), на позиціях ствольщиків по захисту суміжних приміщень (Nзахо/с), кількості людей, які контролюють роботу насосно-рукавних систем (Nнрсо/с).
Nо/с =NГДЗСо/с+NПБо/с++Nзахо/с+Nнрсо/с
Nо/с = 3*3+3*1+0+1*1 = 13 чол.
9) Кількість відділень на пожежних автомобілях основного призначення(NАЦ) визначаємо за формулою:
NАЦ = Nо/с / NО/р
Де NО/р – кількість оперативного розрахунку.
на 1 АЦ (NО/р = 4);
на 1 АНР (NО/р = 5).
NАЦ= 13 / 4 = 3,25 = 4 відділення.
Кількість ланок ГДЗС приймаємо рівним 3 з урахуванням місць подавання стволів у непридатному для дихання середовищі (2 ствола на гасіння пожежі та 1 ствол на захист будівельних конструкцій перекриття).
Кількість пожежних автомобілів основного призначення (АЦ) визначаємо з урахуванням необхідної кількості працюючих ланок на пожежі. Таким чином, для ліквідації пожежі необхідно 3 відділення в повному складі на пожежних автомобілях основного призначення (АЦ), та 1 відділення на допоміжній техніці (АД) для евакуації людей з заблокованих приміщень 2-го, 3-го та 4-го поверхів, що відповідає виклику по пожежі № 2 згідно з гарнізонним розкладом виїздів.
Вид та кількість спеціальної техніки визначаємо з урахуванням необхідних дій, направлених на забезпечення успішного гасіння пожежі. За даним розрахунком спеціальна техніка не залучається.
Отримані результати заносимо у зведену таблицю
Q о/с |
Стволи «А» |
Стволи «Б» |
Ланки ГДЗС |
Особовий склад |
Напірні рукава |
Техніка |
||||||
d-51 |
d-77 |
АЦ |
АД |
АГДЗ |
АЗО |
САРМ |
||||||
Потрібно на гасіння |
7,4 |
- |
2 |
2 |
9 |
7 |
1 |
1 |
- |
- |
- |
- |
Потрібно на захист |
3,7 |
- |
1 |
1 |
4 |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Резерв |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
1 |
- |
- |
- |
Всього |
11,1 |
- |
3 |
3 |
13 |
11 |
1 |
3 |
1 |
- |
- |
- |
3.2 Розстановка сил і засобів
Прибули на пожежу |
Заходи, які проводяться відділеннями |
|
В розрахунках необхідної кількості людей вказана точна кількість необхідного особового складу для повної ліквідації пожежі. КГП повинен орієнтуватися по обстановці на пожежі, вводить сили та засоби згідно обстановці, враховуючи погодні умови – силу та напрямок вітру, випадання опадів (дощ, сніг), створення запасів апаратів на стисненому повітрі і т. п. |
||
17 ДПРЧ |
1-ше відділення |
Встановлюють АЦ на ємність для технічних нужд прокладають магістральну лінію (з 1-го рукава), розгалуження встановлюють біля входу будівлю та подають 1 ствол «Б» (робоча лінія на 3-и рукава) ланкою ГДЗС на гасіння пожежі, що виникла в комп’ютерному класі 2-го поверху. |
17 ДПРЧ |
відділення на автодрабині |
Задача: по прибуттю до місця виклику оказати допомогу в евакуації людей, в подальшому встановлюють АД у резерв. |
15 ДПРЧ |
1-ше відділення |
Встановлюють АЦ у резерв. Задача: від розгалуження 17 ДПРЧ подати 1 ствол «Б» (робоча лінія на 4-и рукави) ланкою ГДЗС на гасіння пожежі, що виникла в комп’ютерному класі 2-го поверху. |
16 ДПРЧ |
1-ше відділення |
Встановлюють АЦ у резерв. Задача: від розгалуження 17 ДПРЧ подати 1 ствол «Б» (робоча лінія на 4-и рукави) ланкою ГДЗС на захист будівельних конструкцій перекриття на 3-му поверсі. |
IV. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ
Переконатися, що електромережу об’єкта знеструмлене – загальний рубильник відключення електромережі в електрощиті що розташовано на 1-му поверсі біля трансформаторної підстанції.
Слідкувати за часом праці ланок ГДЗС.
Встановити сигнали оповіщення про виникнення небезпеки (за необхідності) та проінструктувати особовий склад про дії у випадку подачі цих сигналі.
Організувати освітлення місць ведення оперативних дій з гасіння та евакуації майна у нічний час.
Вжити заходи, що виключають переохолодження та обмороження особового складу під час гасіння за низьких температур.