У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

85 КУпАП Порушення правил використання об~єктів тваринного світу частина пе

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Статті Кодексу України про

адміністративні правопорушення

віднесені до компетенції державної прикордонної служб

(коментовані)

з нормативними актами, що регулюють

відповідальність по кожній статті,

прикладами порушень, що можуть бути виявлені персоналом відділів прикордонної служби

 

ст. 85 КУпАП    Порушення правил використання об’єктів тваринного світу

частина перша

(розглядається органами , екологічної служби)

Порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в дозволі на їх добування –

             тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

частина друга

(розглядається в судді)

Повторне порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин) чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб — від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.

частина третя

(розглядається органами рибоохорони, екологічної служби)

Порушення правил рибальства –

             тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

частина четверта

(розглядається в судді)

Грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб — від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

частина п’ята

(розглядається в судді)

Порушення правил здійснення інших видів спеціального використання об’єктів тваринного світу –

              тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб — від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

1. Об'єктом даного правопорушення є суспільні відносини, які складаються у сфері організації охорони, використовування і відтворення тваринного світу, полювання і рибальства.

2. Основними нормативними актами в даній сфері є:

Закон України від 13.12.2001 р. «Про тваринний світ», Закон України від 22.02.2000 р. «Про мисливське господарство і полювання», а також ряд підзаконних нормативно-правових актів.

3. Згідно Закону «Про мисливське господарство і полювання, охота - вид спеціального використовування тваринного світу шляхом добування мисливських тварин, які знаходяться в природних умовах або містяться в напіввільних умовах В межах мисливських угідь.

Мисливські тварини - дикі звірі і птахи, які можуть бути об'єктами полювання.

Мисливські угіддя - ділянки суші і водного простору, на яких знаходяться мисливські тварини і які можуть бути використаний для ведення мисливського господарства.

Норма відстрілу - встановлена кількість мисливських тварин, дозволена для добування одним мисливцем за певний термін полювання.

Охота - дії людини, направлені на висліджування, переслідування з метою добування (відстріл, відловлювання) мисливських тварин, які знаходяться в природних умовах або містяться в напіввільних умовах.

4. Право на полювання в межах певних для цього мисливських угідь мають громадяни України, що досягли 18-річного віку і що отримали в установленому порядку дозвіл на добування мисливських тварин і інші документи, які засвідчують право на полювання.

Полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї дозволяється лише особам, які в установленому порядку отримали дозвіл органу внутрішніх справ на право користування цією зброєю.

До полювання прирівнюється:

перебування осіб в межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (окрім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами і іншими знаряддями

добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід або ловецькими звірами і птахами, або з продукцією полювання; перебування осіб на дорогах загального користування з продукцією полювання або з будь-якою стрілецькою зброєю.

Документами на право полювання є: 1) посвідчення мисливця; 2) щорічна контрольна картка обліку здобутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; 3) дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, картка відстрілу і тому подібне); 4) відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю; 5) паспорт на собак мисливських порід, інших ловецьких звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання в поточному році у разі їх використовування під час полювання.

Відзначені документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства і полювання.

Полювання може здійснюватися такими способами: 1) індивідуальне полювання; 2) колективне полювання; 3) колективне полювання з погоничами (облавне полювання).

Полювання може здійснюватися з використовуванням: мисливської вогнепальної зброї; собак мисливських порід, інших ловецьких звірів і птахів (за наявності паспортів на них з допуском до полювання в поточному році); сіток і пасток для відловлювання тварин живцем; пасток для добування хутрових звірів з науковою метою і для переселення; веж; запашних неотруйних приманок.

Полювання може здійснюватися з мисливською зброєю, що належить іншій фізичній особі, лише в його присутності і за наявності у мисливця і власника зброї відповідних дозволів, виданих органом внутрішніх справ.

Охота на парнокопитних тварин, лісову і кам'яну куницю, нірку американську, тхора лісового, бобра, нутрію вільну, ондатру, бабака, білку здійснюється відповідно до лімітів, які затверджуються на мисливський сезон спеціально уповноваженим центральним органом виконавської влади у сфері охорони навколишнього природного середовища за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавської влади у сфері мисливського господарства і полювання на підставі пропозицій користувачів мисливських угідь, злагоджених з місцевими органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавської влади у галузі охорони навколишнього природного середовища в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі і місцевими органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавської влади у галузі мисливського господарства і полювання.

Полювання на інших мисливських тваринах регулюється нормами відстрілу, що встановлюються на мисливський сезон спеціально уповноваженим центральним органом виконавської влади у галузі охорони навколишнього природного середовища разом із спеціально уповноваженим центральним органом виконавської влади у галузі мисливського господарства і полювання за поданням їх органів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі.

5. 18 липня 1998 р. Кабінет Міністрів "України ухвалою затвердив Порядок здійснення любительського і спортивного рибальства. Відповідно до цього Порядку в рибогосподарських водоймищах "України (за винятком водоймищ, які знаходяться в межах територій і об'єктів природно-заповідної фундації, риборозплідних господарств, водоймищ, які мають обмеження щодо їх спеціального використовування (питні, технічні і тому подібне), а також водоймищ або їх ділянок, на яких лов (добування) водних живих ресурсів заборонений) дозволяється здійснення любительського і спортивного рибальства всім громадянам "України, іноземним громадянам, а також особам без громадянства.

Любительське рибальство - лов (добування) водних живих ресурсів для особистих потреб знаряддями лову, передбаченими правилами любительського і спортивного рибальства.

Спортивне рибальство - вид любительського рибальства з установкою певних вимог за умовами проведення спортивних змагань або кваліфікаційних нормативів.

6. На рибогосподарських водоймищах (їх ділянках) загального користування любительське і спортивне рибальство здійснюється безкоштовно.

У разі, коли водні живі ресурси зосереджуються в певних місцях на рибогосподарських водоймищах протягом довгого часу, те любительське і спортивне рибальство здійснюється за платню і за наявності дозволу на спеціальне використовування водних живих ресурсів із застосуванням певних знарядь їх лову (добування) на окремих ділянках рибогосподарських водоймищ в певні терміни і з обов'язковим дотриманням правил рибальства і норм вилову.

Порядок внесення платні за спеціальне використовування рибних і інших водних живих ресурсів затверджений ухвалою Кабінету Міністрів "України від 05.09. 1996г.

7. Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого в частині першій статті, що коментується, виражається: 1) в полюванні без належного на те дозволу, в заборонених місцях, в заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тваринах; 2) в допуску собак в мисливські угіддя без спостереження; 3) в полюванні з порушенням встановленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу і тому подібне) порядку здійснення полювання, яке не мало слідством добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення здобутих тварин або їх частин без відмітки цього факту в дозволі на їх добування.

Повторне порушення правил полювання (охота без належного на те дозволу, в заборонених місцях, в заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тваринах) або таке, яке мало слідством добування, знищення або поранення тварин, вабить відповідальність по санкції, передбаченій ч. 2 статті, що коментується.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого в ч. 3 статті, що коментується, виражається в порушенні встановлених законодавством правил рибальства.

Якщо порушення правил рибальства виражається в таких формах: 1) рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел; 2) вилов водних живих ресурсів в розмірах, які перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову, то адміністративна відповідальність наступає відповідно до санкції, що міститься в ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Об'єктивна сторона правопорушення, що міститься в ч. 5 ст. 85 КУпАП, виражається в порушенні інших видів спеціального використання об'єктів тваринного світу, які не вказані в частинах 1-4 статті, що коментується.

8. Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю як умисної, так і необережної вини. ".

9. Суб'єктом правопорушення може бути як загальний суб'єкт, тобто осудна і досягло 16-річного віку особа, а також спеціальний суб'єкт - посадовець.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по частині 1-й даної статті:

  1.  Громадянин Петров І.П., в прикордонній смузі, в лісосмузі, напроти 234 прикордонного знаку в 300 метрах від лінії проходження державного кордону біля с. М.Березний, В.Березнянського району був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «В. Березний», з рушницею „ІЖ-12”, займався полюванням на зайців в нічний час та без відповідного дозволу, чим порушив вимоги Закону України „Про полювальне господарство та полювання” від 22.02.2000р;

варіанти запису фабули правопорушення по частині 2-й даної статті:

  1.  Повторне порушення правил полювання;

варіанти запису фабули правопорушення по частині 3-й даної статті:

  1.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону поблизу річки „Кіса” в районі села Козятин, Жданівського району з забороненими знаряддями лову (риболовецька сітка, яка не стоїть на  обліку в органах рибоохорони, або іншими забороненими знаряддями лову), чим порушив п. 3.14 Наказу Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999р. МЮ №269/3562 28 квітня 1999р. “Про затвердження правил любительського і спортивного рибальства”;
  2.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в селі Козятин, Жданівського району займався продажем риби без документів,  які  підтверджує законність її придбання, та сертифіката якості, чим порушив п. 3.14 Наказу Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999р. МЮ №269/3562 28 квітня 1999р. “Про затвердження правил любительського і спортивного рибальства”;
  3.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону поблизу річки „Кіса” в районі села Козятин, Жданівського району займався миттям власного автомобіля Тойота-Лендкрузер д/н 00-001МІ, чим порушив п. 3.14 Наказу Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999р. МЮ №269/3562 28 квітня 1999р. “Про затвердження правил любительського і спортивного рибальства”

варіанти запису фабули правопорушення по частині 4-й даної статті:

  1.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону на березі річки „Кіса” в районі села Козятин, Жданівського району здійснював вилов риби забороненими знаряддями лову (риболовецька сітка або пневматична рушниця інші заборонені знаряддя лову), чим порушив п. 3.15 Наказу Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999р. МЮ №269/3562 28 квітня 1999р. “Про затвердження правил любительського і спортивного рибальства”
  2.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону на березі річки „Кіса” в районі села Козятин, Жданівського району здійснив вилов риби занесеної до „Червоної книги”, чим порушив п. 3.15 Наказу Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999р. МЮ №269/3562 28 квітня 1999р. “Про затвердження правил любительського і спортивного рибальства”

Наказ Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999р. МЮ №269/3562 28 квітня 1999р.

Дозволяється  одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі таких видів у таких кількостях:

Об'єкти лову

(добування)          користування

одиниця вим.

Водойми

загального

Водойми, закріплені за громадськими

об'єднаннями, а також ті, де

впроваджене платне рибальство

риба

кг.

3

5

раки

шт..

30

50

мідії

кг.

5

8

рапана

шт..

10

20

креветки

кг.

1

2

ст. 92 КУпАП  Порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини

Порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини:

ухилення від підписання охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини;

порушення режиму використання пам'ятки культурної спадщини; порушення режиму історико-культурного заповідника чи історико-культурної заповідної території; проведення ремонтних, реставраційних, реабілітаційних робіт на пам'ятці культурної спадщини, зміна призначення пам'ятки культурної спадщини, її частин та елементів, здійснення написів, позначок на ній, на її території та в її охоронній зоні без письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини; ухилення від передачі в установленому порядку знайдених під час археологічних розвідок, розкопок рухомих предметів, пов'язаних з нерухомими об'єктами культурної спадщини, на постійне зберігання до музеїв (державних фондосховищ), у яких зберігаються музейні предмети і музейні колекції, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

Об'єкт: суспільні відносини у сфері охорони та використання пам'яток історії і  культури. Предметом цього правопорушення є пам'ятки історії і культури.

Пам'ятка - об'єкт культурної спадщини, який занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України; За типами об'єкти культурної спадщини поділяються на: споруди (витвори)- твори архітектури та інженерного мистецтва, твори монументальної скульптури та монументального малярства, археологічні об'єкти, печери з наявними свідченнями життєдіяльності людини, будівлі або приміщення в них, що зберегли автентичні свідчення про визначні історичні події, життя та діяльність відомих осіб; комплекси (ансамблі) топографічні визначені сукупності окремих або поєднаних між собою об'єктів культурної спадщини; визначні місця - зони або ландшафти, природно антропогенні витвори, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду.

За видами об'єкти культурної спадщини поділяються на: археологічні - рештки життєдіяльності людини (нерухомі об'єкти культурної спадщини: городища, кургани, залишки стародавніх поселень, стоянок, укріплень, військових таборів, виробництв, іригаційних споруд, шляхів, могильники, культові місця та споруди, їх залишки чи руїни, мегаліти, печери, нескельні зображення, ділянки історичного культурного шару, поля давніх битв, а також пов'язані з ними рухомі предмети), що містяться під земною поверхнею та під водою і є невідтворним джерелом інформації про зародження і розвиток цивілізації; історичні будинки, споруди, їх комплекси (ансамблі), окремі поховання та некрополі, місця масових поховань померлих та померлих (загиблих) військовослужбовців (зокрема, іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України, місця бойових дій, місця загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, зокрема, із залишками бойової техніки, озброєння, амуніції тощо, визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів; об'єкти монументального мистецтва твори образотворчого мистецтва: як самостійні (окремі), так і ті, що пов'язані з архітектурними, археологічними чи іншими пам'ятками або з утворюваними ними комплексами (ансамблями); об'єкти архітектури та містобудування - окремі архітектурні споруди, а також пов'язані з ними твори монументального, декоративного та образотворчого мистецтва, які характеризуються відзнаками певної культури, епохи, певних стилів, традицій або авторів; природно-архітектурні комплекси (ансамблі), історичні центри, вулиці, квартали, площі, залишки давнього розпланування та забудови, що є носієм певних містобудівних ідей; об'єкти садово-паркового мистецтва поєднання паркового будівництва з природними або створеними людиною ландшафтами;

ландшафтні природні території, які мають історичну цінність; об'єкти науки і техніки

унікальні промислові, виробничі, науково-виробничі, інженерні, інженерно-транспортні, видобувні об'єкти, що визначають рівень розвитку науки і техніки певної епохи, певних наукових напрямів або промислових галузей. Відносини у сфері охорони і використання пам'яток історії і культури регулюються законами України «Про охорону культурної спадщини» від 08.06.2000 p., «Про охорону археологічної спадщини» від 18.03.2004 p., «Про затвердження Загальнодержавної програми збереження та використання об'єктів культурної спадщини на 2004-2010 роки» від 20.04.2004 р. та іншими нормативно-правовими актами.

Об'єктивна сторона цього правопорушення виражена у вчиненні дій, що порушують встановлені правила охорони і використання пам'яток історії і культури.

Суб'єкт: громадяни та посадові особи.

Суб'єктивна сторона: вина у формі як умислу, так і необережності.

ст. 121-1 КУпАП                     Експлуатація водіями транспортних засобів, номери агрегатів яких не відповідають записам у реєстраційних документах

Експлуатація водіями транспортних засобів, номери агрегатів яких не відповідають записам у реєстраційних документах, -

тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Експлуатація водіями транспортних засобів, номери агрегатів яких знищені або підроблені -

тягне за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

1. Об'єктом даної провини є сам порядок реєстрації і експлуатації транспортних засобів.

2. З об'єктивної сторони адміністративне правопорушення, передбачене статтею, що коментується, виражається в порушенні правил експлуатації транспортних засобів.

Допуск транспортних засобів, призначених для участі в дорожньому русі на території України, здійснюється відповідно до Закону України «Про дорожній рух», Правилами дорожнього руху і іншими нормативно · правовими актами, шляхом реєстрації транспортних засобів і видачі відповідних документів. На кожний зареєстрований транспортний засіб видаються технічний паспорт і номерний знак встановленого зразка.

Відповідно до Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу зобов'язаний мати при собі і на вимогу співробітників міліції пред'являти їм, а також дружинникам і позаштатним співробітникам міліції для перевірки наступні документи:

- посвідчення водія або тимчасовий дозвіл на право управління транспортним засобом;  .

- реєстраційні документи на транспортний засіб;

- документ, підтверджуючий право володіння, користування  розпорядження даним транспортним засобом у відсутність його власника.

Чинним законодавством можуть передбачатися і інші документи, які повинен мати при собі водій транспортного засобу (ліцензійну картку, товаро - транспортні документи і ін.). Управління транспортними засобами водіями, що не мають при собі документів, а рівно з документами, дані в яких не відповідають даним, що є на агрегатах транспортних засобів, а також транспортні засобів, номери агрегатів яких знищені або підроблені, спричиняє за собою доставку транспортного засобу на штрафний майданчик.  

3. Суб'єктами даних адміністративних правопорушень є водії транспортних засобів незалежно від приналежності останніх.

4. З суб'єктивної сторони порушення правил експлуатації транспортних засобів характеризується умисною формою вини.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по частині 1-й даної статті:

1. Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „Контрольний пост” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в районі села Козятин, Жданівського району, який перебув в прикордонній смузі на власному автомобілі марки ВАЗ 21063 , реєстраційний номер АН 0632 ПР, під час перевірки реєстраційних документів на транспортний засіб та перевірки відповідності номерів та агрегатів виявлено невідповідність номера кузова транспортного засобів з номером кузова внесеного до реєстраційного талона АБВ № 325687 виданого на  автомобіль ВАЗ 21063, номер АН 0632 ПР. Своїми діями громадянин Петров П.П. порушив вимоги  ст. 37 Закону України «Про дорожній рух»

варіанти запису фабули правопорушення по частині 2-й даної статті:

1. Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „Контрольний пост” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в районі села Козятин, Жданівського району, який перебув в прикордонній смузі на власному автомобілі марки ВАЗ 21063 , реєстраційний номер АН 0632 ПР, під час перевірки реєстраційних документів на транспортний засіб та перевірки відповідності номерів та агрегатів виявлено явно виражені сліди підробки “перебитий номер двигуна, переварений номер кузова”. Своїми діями громадянин Петров П.П. порушив вимоги  ст. 37 Закону України «Про дорожній рух»

Випадки коли автомобіль може бути доставлений на штраф площадку ДАІ:

  1.  Керування транспортним засобом водієм, не маючи при собі документів, або з документами відомості в яких не співпадають з даними на агрегатах транспортних засобів;
  2.  Керування транспортним засобом водієм у якого номера агрегатів на транспортному засобі знищені або підроблені.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

  1.  Закон України „Про дорожній рух”;

  1.  Правила дорожнього руху.

Стаття 185-10.  Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону

Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов’язків, пов’язаних з охороною державного кордону, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України, -

тягне за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за правопорушення, передбачене частиною першою цієї статті, -

тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

1. Об'єктом даного правопорушення є встановлений порядок управління на державній кордону, а також безпека особи, суспільства, держави. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або вимозі члена суспільного формування по охороні державної кордону України перешкоджає нормальній діяльності державних органів і їх посадовців, виконанню представниками влади своїх службових або суспільних обов'язків по охороні державного кордону України.

2. Під час виконання службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, всі військовослужбовці є представниками виконавської влади і знаходяться під захистом держави. Для виконання службових обов'язків по охороні державного кордону військовослужбовці наділяються додатковими повноваженнями на застосування зброї і сили. Їх законні вимоги обов'язкові для виконання громадянами України, іноземними громадянами, особами без громадянства і посадовцями державних і недержавних підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, при охороні державного кордону України в межах по граничній смуги і контрольованого прикордонного району.

3. Стосовно статті, що коментується, до військовослужбовців відносяться солдати і матроси, сержанти і старшини, прапорщики і мічмани, офіцери Державної прикордонної служби України.

4. Згідно п. 2 Положення про прикордонний режим, затвердженого Ухвалою Кабінету Міністрів України N~ 1147 від 27 липня 1998 року, до захисту державного кордону України в межах прикордонної території притягуються до взаємодії з Прикордонними військами члени добровільних формувань, які є громадянами України і на добровільних основах беруть участь в охороні державного кордону. Членам добровільних формувань видається посвідчення формою і в порядку, який встановлюється Державним комітетом у справах охорони державного кордону. Відповідно до нормативно-правових актів вони також мають право при виконанні ними обов'язків у сфері охорони державного кордону пред'являти вимоги громадянам і посадовцям про припинення правопорушень на державного кордону в межах прикордонної території.

5. Об'єктивна сторона даного правопорушення виражається в злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця Державної прикордонної служби України або члена суспільного (добровільного) формування по охороні державного кордону України, утворює склад правопорушення лише в тих випадках, коли злісна непокора виявляється тільки у відмові від обов'язкового виконання настирних, неодноразово повторених розпоряджень або вимог військовослужбовця Державної прикордонної служби або члена суспільного (добровільного) формування, або в непокорі, вираженій в зухвалій формі, що свідчить про прояв явної неповаги до органів і осіб, що охороняють державний кордон.

6. Якщо дії порушника вчинені при попередженні або припиненні військовослужбовцям Державної прикордонної служби або членом добровільного формування будь-якого порушення або протиправної поведінки у сфері охорони державного кордону в межах прикордонної території, то вони кваліфікуються по даній статті.

7. Дане правопорушення вважається закінченим з моменту здійснення порушником злісної непокори, незалежно від того, вдалося йому цим перешкодити військовослужбовцю Державної прикордонної служби або члену добровільного формування виконувати обов'язки по охороні державного кордону України чи ні.

8. Злісну непокору слід відрізняти від опору військовослужбовцю або члену добровільного формування при виконанні цими особами покладених на них обов'язків по охороні державного кордону. Опір на відміну від злісної непокори завжди виражається в активній фізичній протидії здійсненню військовослужбовцем або членом добровільного формування повноважень, якими вони наділені у зв'язку з виконанням обов'язків по охороні державного кордону. Ці дії можуть бути зв'язаний з насильством або загрозою застосування насильства, а рівно з примушенням військовослужбовця або члена суспільного формування шляхом насильства або загрози застосування насильства до виконання ними явно незаконних протиправних дій. За опір військовослужбовцю або члену громадського формування при виконанні ними покладених на них обов'язків по охороні державного кордону, пов'язане із застосуванням насильства, або загрозою застосування насильства відносно представника влади або його близьких, порушники притягуються до кримінальної відповідальності по ст. 342 УК України.

9. Кваліфікуючою ознакою складу даного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 185-10, зробленого групою осіб або особою, яка протягом року була піддана адміністративному стягненню за правопорушення, передбачене частиною першою цієї статті, передбачає більш сувору міру відповідальності, аж до адміністративного арешту, непокора може бути визнаний злісною, коли дії, його виражені в цинічній, грубій, образливій формі групою осіб і продовжуються після неодноразово повторених законних вимог.

10. Знаходження військовослужбовців Державної прикордонної служби України або членів добровільних формувань при виконанні обов'язків по охороні державного кордону України свідчить наявність встановленої форми одягу, нагрудного знака або пред'явлення відповідного посвідчення.

11. Суб'єктом правопорушення, передбаченого ст. 185-10, є осудні особи, що досягли до моменту здійснення правопорушення 16-річного віку.

12. Суб'єктивна сторона даного правопорушення характеризується умисною формою вини, Тобто винна особа реально усвідомлює протиправний характер своєї поведінки і бажає настання шкідливих наслідків.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по частині 1-й даної статті:

  1.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „Контрольний пост” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в прикордонній смузі в районі села Козятин, Жданівського району, не виконав наполегливу, неодноразову вимогу прикордонного наряду “Контрольний пост” зупинити власний автомобіль марки ВАЗ 21063, реєстраційний номер АН 0632 ПР, для перевірки документів з метою встановлення підстави знаходження та пересування в прикордонній смузі, чим порушив п.19 ст. 20 Закону України „Про Державну прикордонну службу” від 03.04.03.
  2.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в прикордонній смузі в районі села Козятин, Жданівського району, не виконав наполегливу, неодноразову вимогу прикордонного наряду “ПП” пред'явити документи, що посвідчують особу для перевірки, допускав грубі, нецензурні висловлювання у відношенні прикордонного наряду, п.11 ст. 19 Закону України „Про Державну прикордонну службу” від 03.04.03.

варіанти запису фабули правопорушення по частині 2-й даної статті:

1. Правопорушення скоєно групою осіб, або особою, яка протягом року притягалась до адміністративної відповідальності по даній статті.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

  1.  Постанова КМУ № 1147 “Про прикордонний режим” від 27.07.1998 р.;

  1.  Закон України „Про Державну прикордонну службу” від 03.04.03р.

ст. 191 КУпАП  Порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів

Порушення правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної гладкоствольної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання зазначеної зброї, -

тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -

тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї і бойових припасів або без такої.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

1. Об'єктом посягання даного правопорушення є встановлений порядок зберігання, носіння, перевезення вогнепальної гладкоствольної мисливської або холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів в секунду і бойових запасів до них. Наказом МВС України № 622 від 21.08.98 р. затверджена Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення і використовування вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими або аналогічними по своїх властивостях метальними снарядами несмертельної дії, а також вказаних патронів, боєприпасів до зброї і вибухових матеріалів.

2. Об'єктивна сторона виражається в порушенні правил зберігання або перевезення вказаної зброї і боєприпасів. При цьому обов'язковою ознакою складу правопорушення є наявність у винні дозволи на зберігання відповідного виду вогнепальної зброї і боєприпасів.

3. Як суб'єкти правопорушення, передбаченого статтею, що коментується, виступають громадяни - власники вогнепальної, холодної, пневматичної зброї і боєприпасів.

4. Порушення правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної зброї і бойових запасів вчиняється по необережності, через незнання встановленого порядку або байдужого, недбалого відношення до дотримання його вимог. Якщо буде встановлений умисний характер даного правопорушення, доцільно застосувати таку міру адміністративної дії, як анулювання виданого громадянину дозволу на зберігання зброї з його подальшим вилученням відповідно до чинного законодавства. При кваліфікації дій винне особи по ч.2 ст. 191 слід мати на увазі, що на момент здійснення правопорушення повинне пройти не більш 1 роки з дня закінчення виконання адміністративного стягнення за дії, передбачені ч.1 ст. 191.

5. Зброя і бойові запаси можуть бути вилучений у осіб, що вчинили дане правопорушення, по мотивованій ухвалі начальника органу внутрішніх справ. Таке вилучення проводиться в цілях забезпечення суспільної безпеки, попередження порушень правил користування зброєю і бойовими запасами з боку окремих громадян.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по частині 1-й даної статті:

  1.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „Контрольний пост” від відділу прикордонної служби «Андрівка», Жданівського прикордонного загону в районі села Козятин, Жданівського району порушив правила перевезення зброї (ПМ 9мм. №8787), дозвіл органу внутрішніх справ на право зберігання та носіння зброї був в наявності,   але під час перевірки було виявлено що пістолет був в зарядженому стані, чим порушив вимоги Наказу МВС України № 622 від 21.08.98;
  2.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „Огляд транспортних засобів” відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону, порушив правил перевезення зброї (ПМ 9мм. №8787), дозвіл органу внутрішніх справ на право зберігання та носіння зброї був в наявності,   але під час перевірки було виявлено що пістолет був в зарядженому стані, чим порушив вимоги Наказу МВС України № 622 від 21.08.98;

варіанти запису фабули правопорушення по частині 2-й даної статті:

1.    Правопорушення особою, яка протягом року притягалась до адміністративної відповідальності по даній статті.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

1. Наказ МВС України № 622 від 21.08.98р. „Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення,придбання,   зберігання,   обліку,   перевезення   та використання вогнепальної,  пневматичної  і  холодної зброї,  пристроїв     вітчизняного  виробництва   для відстрілу    патронів,   споряджених   гумовими    чи аналогічними  за   своїми  властивостями   метальними снарядами  несмертельної дії, та зазначених патронів, а  також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів”.

ст. 195 КУпАП   Порушення  працівниками  підприємств, установ,організацій  правил  зберігання  або перевезення  вогнепальної,  холодної чи пневматичної зброї  і бойових припасів

Порушення правил зберігання або перевезення  вогнепальної  чи холодної зброї, а  також  пневматичної  зброї  калібру  понад  4,5міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за  секунду  і бойових припасів працівниками підприємств,  установ,  організацій, відповідальними за  їх  охорону,  а  так  само  використання  ними зазначеної зброї і бойових припасів не за призначенням –

   тягнуть  за  собою  накладення  штрафу  від  чотирьох  до семи   неоподатковуваних   мінімумів   доходів громадян.      

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року  було  піддано адміністративному  стягненню  за  одне  з  порушень,  передбачених частиною першою цієї статті, -    

тягнуть  за  собою  накладення  штрафу  від  п'яти  до  десяти   неоподатковуваних   мінімумів   доходів  громадян.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

1. Об'єктом адміністративної провини є суспільна безпека. Порушення  встановлених правил зберігання або перевезення вогнепальної зброї і бойових запасів, порушники створюють умови, сприяючі втраті, незаконному використовуванню зброї.

2. Об'єктивна сторона виражається в порушенні правил зберігання і перевезення вказаної зброї і боєприпасів.

3. Правила покупки, обліку, зберігання, перевезення вогнепальної зброї, його використовування підприємствами, установами, організаціями встановлені Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення і використовування вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими або аналогічними по своїх властивостях метальними снарядами несмертельної дії, а також вказаних патронів, боєприпасів до зброї і вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС України №622 від 21.08.98 р. Контроль за дотриманням правил зберігання і перевезення вогнепальної зброї і боєприпасів покладений на органи внутрішніх справ. При кваліфікації дій правопорушника по ч.2 ст. 195 слід мати на увазі, що на момент здійснення правопорушення повинне пройти не більш 1 року з дня закінчення виконання адміністративного стягнення за дії, передбачені ч.l ст. 195.

4. Суб'єктом даного адміністративного правопорушення є працівники підприємств, установ організацій, відповідальні за збереження вогнепальної зброї і бойових запасів до нього.

5. Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується як умисною, так і необережною формою вини.

6. Вказані порушення виникають звичайно у зв'язку з халатним відношенням працівників, відповідальних за збереження і використовування зброї і боєприпасів, до виконання службових обов'язків, а також відсутністю ефективного контролю за їх повсякденною діяльністю з боку вищестоящих посадовців адміністрації і органів внутрішніх справ. Умисне порушення правил зберігання і перевезення зброї (наприклад, його видачі і передачі), використання зброї і боєприпасів не за призначенням, якщо це привело до серйозних наслідків, передбачає для правопорушника кримінальну відповідальність.

Роз’яснення:

  1.  Порушення робітниками організаціями, установ, підприємств правил перевезення зброї (Перевезення вогнепальної, холодної, та пневматичної зброї, а також мисливського пороху, заряджених мисливських та спортивних патронів, боєприпасів до зброї армійських зразків, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів автомобільним транспортом здійснюється згідно з вимогами чинних нормативних документів щодо безпеки перевезення небезпечних вантажів цим транспортом. Керівник організації для супроводження цього вантажу повинен призначити не менше двох осіб, озброєних відомчою вогнепальною зброєю. А в разі її відсутності охорона здійснюється працівниками Державної служби охорони. Під час перевезення мисливської вогнепальної зброї (50 і більше одиниць), а також зброї армійських зразків — відомчої, службово-штатної, спортивної вогнепальної (понад 15 одиниць), набоїв до зброї армійських зразків та спортивної зброї (10000 штук і більше), споряджених до гладкоствольної зброї набоїв (20000 штук, 50 кг пороху і більше), охорона здійснюється виключно працівниками Державної служби охорони. Для перевезення мають бути виділені криті автомашини, а при перевезенні пороху — підлога кузова автомашин встилається повстю, кошмою або іншим відповідним матеріалом. Зброя і боєприпаси мають бути упаковані в пристосовану тару, яка опечатується або опломбовується.);

Зберігання вогнепальної, холодної, мисливської, пневматичної зброї без спеціального дозволу органу внутрішніх справ (по придбанню вищевказаної зброї, вона має бути зареєстрована протягом десяти днів у місцевому органі внутрішніх справ. Кількість боєприпасів, пороху, що перевозиться ручним багажем залізницею, водним і повітряним транспортом, не повинна перевищувати такої ваги:

набоїв до вогнепальної зброї всіх калібрів — 10 кг;

бездимного пороху і виробів із нього — 10 кг;

виробів із димного пороху — 5 кг;

димного пороху — 5 кг;

капсулів — 5 кг.

У дозволі на перевезення ручного вантажу зазначається тільки нетто вантажу (металеві гільзи, ящики і упаковка до ваги вантажу не включаються));

Порушення порядку зберігання робітниками організаціями, установ, підприємств зброї  (Відомча вогнепальна зброя і бойові припаси до неї зберігаються в спеціально обладнаному сховищі, яке повинно відповідати таким вимогам:

бути ізольованим від інших підсобних приміщень, мати капітальні стіни, міцні перекриття на стелі та підлозі. Внутрішні стіни (перегородки) повинні бути еквівалентні за міцністю спарованим гіпсобетонним панелям завтовшки 80 мм кожна з прокладеними між ними сталевими гратами або цегляній стінці завтовшки не менше 120 мм, армованою сталевою сіткою. У раніше побудованих спорудах допускаються перегородки із дощок, зміцнених сталевими гратами;

мати двоє дверей з міцними і надійними замками, при цьому зовнішні — дощані однопільні товщиною не менше 40 мм, оббиті з двох боків оцинкованим покрівельним залізом, із загином країв листа на торець дверей, або металеві; внутрішні — гратчасті залізні. Зовнішні двері повинні зачинятися на два внутрішні замки і опечатуватися або опломбовуватися. Внутрішні гратчасті двері зачиняються на внутрішній або навісний замок, обрамлення дверних прорізів кімнати для зберігання зброї виготовляється із залізного профілю. У раніше побудованих спорудах допускаються дерев’яні двері, коробки, зміцнені залізним кутом розміром 30 х 40 мм, завтовшки не менше 5 мм, прикріплені до стіни не менше ніж десятьма штирями зі сталевої арматури діаметром 10 — 12 мм і завдовжки не менше 120 — 150 мм;

мати на віконних прорізах зсередини приміщення або між рамами сталеві грати. У приміщеннях, розташованих на першому поверсі, віконні прорізи обладнуються внутрішніми залізними або дерев’яними, оббитими з двох боків оцинкованою сталлю, віконницями. Кінці прутів грат у віконних прорізах забиваються в стіну на глибину не менше 30 мм і заливаються бетонним розчином. Віконниці повинні замикатися на навісні замки.

Грати, які встановлюються у дверні, віконні прорізи, для зміцнення стін (перегородок) виконуються з сталевого прута діаметром не менше 15 мм. Кожне перехрестя прута зварюється, утворюючи вічка не більше 150 х 150 мм;

бути обладнаними у два і більше рубежі охоронно-пожежною сигналізацією, виконаною прихованою проводкою до щитка електроживлення, з установленням датчиків на вікнах, дверях, люках, стінах, стелі, підлозі, що спрацьовує на відчинення або злом сейфів, шаф, де зберігаються зброя і бойові припаси, а також на появу людини всередині приміщення. Ці приміщення мають бути передані під охорону Державної служби охорони органів внутрішніх справ у встановленому порядку, з підключенням сигналізації на пульт централізованого нагляду. Допускається прокладання шлейфів охоронної сигналізації в трубах тільки всередині приміщення по залізобетонних і бетонних будівельних конструкціях, мати протипожежні засоби та опис майна, в який заносяться дані про кількість шаф, сейфів, металевих ящиків із зазначенням їх номерів і якою печаткою опечатуються. У разі наявності вентиляційних вікон, люків на них повинні встановлюватися залізні грати з вічками розміром не більше 100 х 100 мм, які виключають можливість проникнення через ці системи. Створи в стінах, призначені для прокладання інженерних мереж, повинні мати діаметр не більше 200 мм.);

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по частині 1-й даної статті:

  1.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „Контрольний пост” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в районі села Козятин, Жданівського району, як власник приватного мисливського магазина „Біджжо” порушив правила перевезення зброї, зокрема перевозив у власному автомобілі ВАЗ 0101 д/н 04-128 КУ, 80 (вісімдесят) мисливських рушниць з набоями в комплекті по 50 шт на кожну (загальною кількістю 4000шт.), дозвіл органу внутрішніх справ на перевезення зброї був в наявності,   але охорона та спеціальна обладнане місце були відсутні,  чим порушив вимоги Наказу МВС України № 622 від 21.08.98;

1.    Правопорушення особою, яка протягом року притягалась до адміністративної відповідальності по даній статті.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

1. Наказ МВС України № 622 від 21.08.98р. „Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення,придбання,   зберігання,   обліку,   перевезення   та використання вогнепальної,  пневматичної  і  холодної зброї,  пристроїв     вітчизняного  виробництва   для відстрілу    патронів,   споряджених   гумовими    чи аналогічними  за   своїми  властивостями   метальними снарядами  несмертельної дії, та зазначених патронів, а  також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів”.

ст. 202 КУпАП.    Порушення прикордонного режиму або режиму в пунктах   пропуску   через державний кордон України

Порушення прикордонного  режиму або режиму у пунктах пропуску через державний кордон України -    

тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян до  трьох  неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян,  а  на посадових осіб - від трьох  до  семи  неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

1. Об'єктом даного адміністративного правопорушення є встановлений порядок управління - безпека громадян, суспільства і держави.

2. Прикордонні райони і існуючий в них порядок встановлені чинним законодавством для належного захисту національних інтересів держави. До прикордонних районів в Україні віднесені, згідно Закону України «Про державний кордон України" від 04.11.91 р. і Постанови про прикордонний режим, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України N2 1147 від 27.07.98 р., прикордонна смуга і контрольований прикордонний район. Прикордонна смуга - ділянка місцевості, безпосередньо біля державної кордону на його сухопутних ділянках або уздовж берегів прикордонних річок, озер і інших водоймищ в межах територій селищних і сільських порад, прилеглих до державного кордону. В прикордонну смугу не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення. Контрольований прикордонний район - ділянка місцевості в межах території району, міста, прилеглого до державного кордону, або до узбережжя моря, що охороняється Прикордонною службою, а також в межах територіального моря, внутрішніх вод, частин вод прикордонних річок, озер і інших водоймищ і розташованих в цих водах островах.

3. Громадяни України в'їжджають в прикордонну смугу і контрольований прикордонний район, знаходяться, проживають або переміщаються в їх межах на підставі документів, що посвідчує їх особу. Іноземці і особи без громадянства в'їжджають в прикордонну смугу і контрольований прикордонний район в порядку, визначеному законодавством для їх транзитного проїзду через територію України. Тимчасове знаходження цих осіб в межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району допускається за наявності документів, що посвідчують особу і підтверджуючих необхідність їх знаходження в прикордонній смузі і контрольованому прикордонному районі.

4. Об'єктивна сторона даного правопорушення виражається в порушенні правил прикордонного режиму, Тобто в незаконному в'їзді, виїзді, перебуванні і пересуванні в межах пунктів пропуску через державний кордон України.

5. Суб'єктами вказаного правопорушення є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, що знаходяться на території України, що досягли певного віку.

   6. Суб'єктивна сторона даного правопорушення характеризується як наміром, так і необережністю. Правопорушник усвідомлює, що порушує відомі йому правила в'їзду в прикордонну зону мешкання і прописки в ній і бажає по різних мотивах здійснення протиправних дій.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по даній статті:

  1.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в районі села Козятин, Жданівського району без документів, що посвідчують особу. Своїми діями громадянин Петров П.П. порушив вимоги п. 7 Положення «Про прикордонний режим», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147;
  2.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в селі Козятин, Жданівського району, протягом 24 годин з часу прибуття в прикордону смугу, не поставив на тимчасовий облік плавзасіб у відповідному підрозділі ДПСУ. Своїми діями громадянин Петров П.П. порушив вимоги Положення «Про прикордонний режим», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147;
  3.  Громадянин Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „Контроль за режимом” на території пункту пропуску відділу прикордонної служби «Андріїівка», Жданівського прикордонного загону без документів, що посвідчують особу. Своїми діями громадянин Петров П.П. порушив вимоги Інструкції „Про здійснення прикордонного контролю”, затвердженої Наказом АДПСУ від 25 жовтня 2004 року № 711;

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

  1.  Постанова КМУ № 1147 “Про прикордонний режим” від 27.07.1998 р.;

  1.  Закон України „Про державний кордон України” від 04.11.91р.;

  1.  Постанова КМУ № 1199 «Про контрольовані прикордонні райони» від 03.08.98р.

  1.  Інструкція „Про здійснення прикордонного контролю”, затверджена Наказом АДПСУ від 25 жовтня 2004 року № 711;

ст. 203 КУпАП.    Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України

частина перша

(розглядається в судді)

Порушення іноземцями   та  особами  без  громадянства  правил перебування в Україні,  тобто проживання без документів  на  право проживання  в Україні,  за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився,  або працевлаштування без відповідного дозволу  на  це,  якщо  необхідність  такого  дозволу  передбачено законодавством України,  або  недодержання  встановленого  порядку пересування  і  зміни місця проживання,  або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування,  а  так само порушення правил транзитного проїзду через територію України, крім порушень, передбачених частиною другою цієї статті, -    

тягнуть за собою накладення штрафу  від  двадцяти  до  сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

частина друга

(рішення приймається начальником відділення прикордонного контролю)

Недодержання іноземцями    та    особами   без   громадянства встановленого  порядку  реєстрації  або  порушення   встановленого терміну  перебування в Україні,  виявлені в пунктах пропуску через державний кордон України, -

тягнуть за собою накладення штрафу  від  двадцяти  до  сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

частина третя

Чинність цієї статті не поширюється на випадки, коли іноземці чи  особи  без  громадянства  з  наміром  набути  статусу  біженця незаконно  перетнули  державний  кордон  України  і перебувають на території України протягом  часу,  необхідного  для  звернення  до відповідного  органу  міграційної  служби із заявою про надання їм статусу   біженця  відповідно до  Закону  України  "Про  біженців"

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

1. Стаття була введена в дію у зв'язку з ухваленням Верховною Радою Декларації «Про державний суверенітет», Конституції України, а також Закону України «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства».

2. Об'єктом даного правопорушення є встановлений порядок управління, громадський порядок, а також безпека особи, суспільства і держави. Згідно Закону України «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства» від 04.02.94 р. іноземцями визнаються особи, що належать до громадянства іноземних держав і не є громадянами України, а особа без громадянства - ця особа, яка жодна держава відповідно до свого законодавства не вважає своїм громадянином.

Іноземці можуть в установленому порядку іммігрувати до України на постійне мешкання або для працевлаштування на певний термін, а також тимчасово перебуває на її території. Іноземці, що перебувають в Україні не у зв'язку з імміграцією, а на інших законних підставах, є тимчасово перебуваючими в Україні. Вони зобов'язані зареєструвати свої національні паспорти або документи, що їх, і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування. Якщо іноземці, тимчасово перебувають в Україні, змінюють місце мешкання, вони зобов'язані про це повідомити органи внутрішніх справ, в яких зареєстровані національні паспорти або документи, їх замінують.

3.Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.95 р. затверджені Правила в'їзду іноземців до України, їх виїзду Постанова України і транзитного проїзду через її територію, а Постанова Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 35 затверджений Тимчасовий порядок реєстрації фізичних осіб по місцю мешкання. Пункт 6 і пункт 12 цього Порядку присвячений безпосередньо іноземцям і особам без громадянства.

4. Об'єктивна сторона виражається в наступних діях (бездіяльності): проживанні без документів на право проживання в Україні, по недійсних документах або документах, термін дії яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на цей, якщо необхідність такого дозволу передбачена законодавством України; недотриманні встановленого порядку реєстрації, або після закінчення вказаного терміну перебування (наприклад, тимчасовий виїзд з місця, де мешкання іноземних громадян зареєстровано, або зміна місця проживання в межах населеного пункту або місцевості, де іноземцю дозволено мешкання), а також недотриманні правил транзитного проїзду через територію України (наприклад, транзитний проїзд автомобільних засобів дозволений тільки по дорогах категорії «M» і «A»).

Неодмінною ознакою таких дій є їх здійснення без спеціального дозволу відповідних компетентних органів.

5. Суб'єктом правопорушення є іноземці і особи без громадянства.

6. Суб’єктивна сторона виражається в умисній вині.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по частині 1-й даної статті:

1. Громадянин Молдови Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в селі Козятин, Жданівського району з порушенням правил перебування на території України яке виразилось в ухилення від виїзду з території України після закінчення відповідного терміну перебування, чим порушив ч.2 п.18 Постанови КМУ “Про правила вїзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію” від 29.12.95 № 1074.

2. Громадянин Молдови Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в селі Козятин, Жданівського району з порушенням правил перебування на території України яке виразилось в перебуванні в прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі з документами, що посвідчують особу, але в імміграційній картці вказана адреса прибуття не пов’язана з місцем знаходження, адрес приймаючої сторони не знає (Під час прибуття в Україну вказав, що слідує в місто Одеса, але дійсно знаходиться в місті Ужгород), чим порушив 2 п.32 Постанови КМУ “Про правила вїзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію” від 29.12.95 № 1074., ч. 3,4 ст.3 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 04.02.94р.;

3. Громадянин Молдови Петров І.П., був виявлений прикордонним нарядом „ПП” від відділу прикордонної служби «Андріївка», Жданівського прикордонного загону в селі Козятин, Жданівського району з порушенням правил перебування на території України яке виразилось в влаштуванні на роботу на території України без відповідного на те дозволу Центра зайнятості.

4. Порушення правил перебування на території України іноземцями чи особами без громадянства, яке виразилось у проживання на території України по документам термін дії, яких закінчився.

варіанти запису фабули правопорушення по частині 2-й даної статті:

1. Порушення правил перебування іноземців на території України яке виразилось в ухилення від виїзду з території України після закінчення відповідного терміну перебування.

2. Порушення правил перебування на території України іноземцями чи особами без громадянства, яке виразилось у порушенні правил транзитного проїзду через територію України ( наприклад: транзитний проїзд автомобільних засобів дозволений лише по дорогам категорій „М”, „А”, порушення встановлених строків транзитного проїзду через територію України).

3. Порушення правил перебування на території України іноземцями чи особами без громадянства, яке виразилось у використанні підробленого датоштампу (проставленого не повністю) у разі встановлення факту не перетинання ДКУ.

4. Порушення правил перебування на території України іноземцями чи особами без громадянства, яке виразилось у порушені правил транзитного проїзду через територію України, у визначені терміни територію України не покинув.

5. Порушення правил перебування на території України іноземцями чи особами без громадянства, яке виразилось у порушенні іноземцем – водієм автомобіля, правил транзитного проїзду через територію України (наприклад: транзитний проїзд автомобільних засобів дозволений лише по дорогам категорій „М”, „А”, порушення встановлених строків транзитного проїзду через територію України).

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

  1.  Постанова КМУ № 1074 “Про правила в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію” від 29.12.1995 р.;

  1.  Закон України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 04.02.94р.;

  1.  Кодекс України „Про працю”, ст. 2, 8, 8-1, 24, 24-1.;

  1.  Постанова  КМУ № 35 “Про тимчасовий порядок реєстрації фізичних осіб по місцю проживання” від 16.01.2003 р.;

  1.  Постанови КМУ № 136  “Про навчання іноземних громадян в Україні” від 26.02.93р.;

  1.  Міжнародні договори між Урядом України та Урядами іноземних держав про умови перебування громадян на територіях держав учасниць договору

ст. 204 КУпАП Порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації, прописки або виписки іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів.

Порушення   посадовими   особами   підприємств,   установ   і організацій,  незалежно від форм власності, у тому числі іноземних суб'єктів господарської діяльності, що діють на території України, встановленого  порядку  працевлаштування,  прийняття  на  навчання іноземців та осіб без громадянства, надання їм житла, а також інші порушення,  якщо вони будь-яким чином сприяють іноземцям та особам без громадянства в ухиленні від виїзду з України після  закінчення терміну  перебування  або  спрямовані  на їх незаконну реєстрацію, оформлення документів на проживання, -    

тягнуть  за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

Стаття введена в дію у зв'язку з ухваленням Верховною Радою Декларації «Про державний суверенітет, Конституції України, а також Закону України «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства).

Об'єктом даного правопорушення є встановлений порядок управління, громадський порядок, безпека особи, суспільства і держави.

Порядок працевлаштування іноземців і осіб без громадянства затверджений Ухвалою Кабінету Міністрів України 01.11.99 № 2028, Порядок оформлення іноземцям і особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні. Має законодавче регулювання і приймання іноземців і осіб без громадянства на навчання. Так, наприклад, Ухвала Кабінету Міністрів України №136 від 26.02.1993 року „Про навчання іноземних громадян в Україні” регулює окремі питання приймання іноземних громадян на навчання в Україні.

Правопорушення робить замах на порядок реєстрації, прописки (виписування) іноземних громадян і осіб без громадянства, на порядок їх працевлаштування, приймання на навчання, надання житла і оформлення для них документів. Інші дії відносно іноземців і осіб без громадянства, наприклад, надання ним грошових сум, інших матеріальних цінностей, майнових благ або послуг побутового характеру і ін., якщо вони не сприяють іноземцям і особам без громадянства в ухиленні від виїзду з України після закінчення терміну перебування або не направлені на їх незаконну реєстрацію, не ваблять відповідальності по даній статті, але можуть утворювати посадовий злочин.

Об'єктивна сторона виражається в порушенні посадовцями підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, у тому числі іноземних суб'єктів господарської діяльності, діючих на території України; порушення встановленого порядку працевлаштування іноземців і осіб без громадянства, надання ним житла, а також інші правопорушення, направлені на їх незаконну реєстрацію, прописку або виписування, оформлення документів на мешкання.

Суб'єктами адміністративної відповідальності можуть бути тільки посадовці державних і суспільних підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, а також іноземні суб'єкти господарської діяльності, діючих на території України, приймаючих іноземних громадян і осіб без громадянства або забезпечуючих їх обслуговування.

Обов'язковою ознакою суб'єкта відповідальності є виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з працевлаштуванням, представленням житла, реєстрацією, пропискою і виписуванням, а також оформлення документів для іноземних громадян і осіб без громадянства.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по даній статті:

1. Як посадова особа підприємства, організації, порушив порядок  надання житла іноземцям (надав житло трьом громадянам Узбекистану, які порушили правила пербуваання на території України)

2. Як посадова особа підприємства, організації, порушив порядок працевлаштування іноземців  (надав роботу трьом громадянам Узбекистану, які ухилились від виїзду з території України після закінчення відповідного терміну перебування та влаштував на роботу без відповідного дозволу Центра зайнятості, без відповідного оформлення трудових відносин передбачених законодавством України);

3. Як посадова особа підприємства, організації, яка запросила іноземного громадянина в Україну, не забезпечила належний контроль за своєчасним виїздом даного громадянина, або продовження терміну його перебування на території України встановленим порядком;

4. Як посадова особа підприємства, організації, порушив встановлений порядок прийняття на навчання іноземних громадян.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

  1.  Постанова КМУ № 1074 “Про правила в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію” від 29.12.1995 року

  1.  Постанова КМУ № 2028  “Про оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні” від 01.11.1999 року

  1.  Постанова  КМУ № 35 “Про тимчасовий порядок реєстрації фізичних осіб по місцю проживання” від 16.01.2003 року

  1.  Постанови КМУ № 136  “Про навчання іноземних громадян в Україні” від 26.02.93р.

ст. 204-1 КУпАП  Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України

          Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через  державний  кордон України або в пунктах пропуску  через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади –

         тягнуть за  собою  накладення  штрафу  від  п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або  виправні  роботи на  строк  до  одного  місяця  з  відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.      

         Ті самі дії,  вчинені групою осіб або  особою,  яку  протягом року  було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -    

          тягнуть за  собою  накладення  штрафу  від  ста  до   двохсот неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян або виправні роботи на строк  до  двох  місяців  з  відрахуванням  двадцяти  відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.      

         Чинність цієї  статті  не поширюється на випадки повернення в Україну без встановлених документів громадян  України,  які  стали жертвами  злочинів,  пов'язаних  з  торгівлею  людьми,  а також на випадки прибуття в Україну іноземців чи осіб  без  громадянства  з метою отримання притулку або набуття статусу біженця,  якщо вони в установлений законом  термін  звернулися  до  відповідних  органів державної влади щодо надання їм притулку чи статусу біженця.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

1. Відповідно до статті 35 Закону України «Про державний кордон» особи, винні в порушенні або в спробі порушення режиму державної кордон України, прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державну кордон, в незаконному переміщенні або спробі незаконного переміщення через державну кордон вантажів, матеріалів, документів і інших предметів, а також в інших порушеннях законодавства про державну кордон України, несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність відповідно до законодавства України.

Об'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-1, є встановлений порядок управління, а також безпека особи суспільства і держави.

Закон України «Про державний кордон України» від 4 листопаду 1991 року в ст. 1 визначає, що державний кордон України є лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, визначає межі території України (суші, вод, надр, повітряного простору), тобто просторова межа дії державного суверенітету України.

Залізничне, автомобільне, морське, річне, поромне, повітряне і інше сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, які встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України і міжнародних договорів.

В пунктах пропуску через державну кордон України створюються контрольно-пропускні пункти прикордонних військ, митні і інші установи, що здійснюють контроль на державній кордон.

2. Законами України «Про порядок виїзду з України і в'їзду до України громадян України» від 21.01.94 р. «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства» від 04.02.94р., визначається перелік документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд до України. Для громадян України - це паспорт громадянина України для виїзду за кордон; проїзний документ дитини; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка (ст. 2 Закону). Іноземці і особи без громадянства можуть в'їжджати до України по дійсних національних паспортах або замінюючих їх документах. При цьому іноземці повинні отримати в установленому порядку в'їзну візу, якщо інше не передбачене законодавством України.

Перетин громадянами України державної кордон України здійснюється в пунктах пропуску через державну кордон України (після пред'явлення одного з документів, вказаних в ст. 2).

3. Об'єктивна сторона даного правопорушення виражається в перетині державної кордон України поза пунктами пропуску, а також в пунктах пропуску через державну кордон України без встановлених документів або дозволу відповідних органів державної влади. Численні факти такого незаконного перетину кордон мають місце на кордон України і Молдавії.

Під незаконним перетином державної кордон громадянами України, іноземними громадянами і особами без громадянства слід розуміти залишення обличчям території однієї держави і переміщення на територію іншої держави шляхом самовільного (без відповідного документа або відповідного дозволу) перетину державної кордон України.

Незаконний перетин може бути вчинений будь-яким способом, в різний час доби і в будь-якому місці державної кордон.

4. Адміністративне правопорушення вважається закінченим з моменту фактичного незаконного перетину державної кордон України.

Якщо іноземці і особи без громадянства виявлені відповідними органами на території України, без відповідних документів і в'їзної візи, вони притягуються до адміністративної відповідальності по ст. 204-1 Кодексу і підлягають видворенню з території України.

Видворення іноземців здійснюється органами внутрішніх справ. Іноземці, що підлягають видворенню, або фізичні, юридичні особи, які приймають цих іноземців, влаштовують їх незаконний в'їзд, мешкання, працевлаштування, сприяють в ухиленні від виїзду після закінчення терміну перебування, відшкодовують витрати, пов'язані з видворенням, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

5. Суб'єктами адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-1, є громадяни України, іноземці і особи без громадянства, що досягли шістнадцятирічного віку, які незаконно перетнули державну кордон України.

6. З суб'єктивної сторони незаконний перетин державної кордон передбачає прямий намір, тобто виражається в умисній формі вини. Обличчя усвідомлює, що незаконно перетинає кордон і бажає вчинити такі протиправні дії.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по частині 1-й даної статті:

1. Громадянин 20 листопада 2005 року в 11.00 годин був виявлений в районі с. Холодне на відстані 10 метрів від лінії проходження державного кордону України. Під час здійснення перевірочних заходів встановлено, що гр. Петров П.П. перейшов державний кордон в пішому порядку поза пунктом пропуску із Словаччини в Україну на відстані 2 км. від пункту пропуску Жданівськ, з метою ухилення від проходження прикордонного контролю, в зв'язку забороною в'їзду на територію України терміном на 2 року. Державний кордон перетинав через лісосмугу з приховуванням від прикордонного наряду. Своїми діями порушив вимоги ст. 9 Закону України "Про Державний кордон України".

2. Громадянин 5 грудня 2006 р. о 18 год. 40 хв. прикордонному наряду «Перевірка документів» відділення прикордонного контролю «Хмельницький», Хмельницького прикордонного загону під час здійснення прикордонного контролю (ПРИБУТТЯ) потягу №8582 сполученням «Варна – Хмельницький» подав на паспортний контроль закордонний паспорт громадянина Литви серії LB 78954 виданий 18.09.96 паспортною службою Литви в місті Вільнюсі на ім'я PRIBYLSKIJ SERGEJ 23.05.70 року народження з ознаками заміни фотокартки. Своїми діями порушив вимоги ст. 9 Закону України "Про Державний кордон України".

3. Виявлено громадянина який перебував на території України на підставі документів, в яких відсутні відмітки та підтверджуючі інші документи про перетинання державного кордону України. (Під час проведення прикордонних заходів в с. Ходоровці був виявлений громадянин Азербайджану Мустафаєв Абдула Хатабович, який для встановлення особи представив закордонний паспорт серії ХМ 0124578 виданий 01.12.2004р., МЗС Азербайджану, під час перевірки законності перебування даного громадянина на території України було встановлено, що у паспортному документі даного громадянина відсутні відмітки про перетинання державного кордону, відсутність відміток, білетів на потяг, інших документів вищевказаний громадянин пояснити не зміг).

4. В’їзд на територію України без дозволу компетентних органів. (Під час проведення прикордонних заходів в с. Ходоровці був виявлений громадянин Азербайджану Мустафаєв Абдула Хатабович, який для встановлення особи представив закордонний паспорт серії ХМ 0124578 виданий 01.12.2004р., МЗС Азербайджану, під час перевірки законності перебування даного громадянина на території України було встановлено, що даний громадянин в жовтні 2004р. був видворений з території України, з поставленням в старому паспорті серії СР № 6654533 виданого 06.07.99р. МЗС Аербайджану, штампу „Заборона в’їзду в Україну” строком на 5 років, знаючи, що йому заборонено в’їзд в Україну компетентними органами, даний громадянин отримав новий паспорт та в січні 2005р. повторно в’їхав на територію України).

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

  1.  Закон України „Про державний кордон України” від 04.11.91р.;

  1.  Закон України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 04.02.94р.;

  1.  Постанова КМУ № 1074 “Про правила вїзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію” від 29.12.1995 р.

ст. 205 КУпАП  Невжиття заходів до забезпечення своєчасної                           реєстрації іноземців і осіб без громадянства.

Невжиття  громадянами,  які  запросили  в Україну іноземців і осіб  без громадянства в приватних справах і надали їм жилу площу, заходів  до  забезпечення  у  встановленому  порядку їх своєчасної реєстрації –

тягне  за  собою попередження або накладення штрафу від п'яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

Об'єктом даного правопорушення є встановлений порядок управління, громадський порядок - безпека особи, суспільства і держави.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.95 р. затверджені Правила в'їзду іноземців до України, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію. Пунктами 5-6 даних Правил на осіб, іноземців, що запросили, до України по приватних справах і що надали їм в користування свою житлову площу, покладений обов'язок вживати заходів для своєчасної реєстрації паспортів цих громадян і надавати їм допомогу у виїзді з України після закінчення певного терміну перебування.

Об'єктивна сторона даного правопорушення виражається в бездіяльності - ухиленні від вживання заходів до виконання вимог закону про своєчасну реєстрацію іноземців і осіб без громадянства.

Суб'єктом даної провини може бути громадянин України, фізична особа, по клопотанню якої іноземець в'їхав до України у справах, має приватний характер (возз'єднання з членами своєї сім'ї, зустріч з близькими родичами, укладення шлюбу, відвідини місць поховання близьких родичів, вирішення питань про спадок і інші поважні причини), і що надав їм житлову площу.

Суб'єктивна сторона виражається умисною формою вини. Винний усвідомлює протиправний характер своєї поведінки, але не виконує або ухиляється від точного виконання даного йому роз'яснення органами внутрішніх справ про те, що, запрошуючи іноземного громадянина або особу без громадянства, він зобов'язаний забезпечити реєстрацію його паспортного документа. Поважними причинами нез'явлення іноземця або особи без громадянства до органу внутрішніх справ для реєстрації у встановлені терміни можуть бути визнані хвороба, яка згідно медичному свідоцтва позбавила цю особу можливості особистої явки, перешкоди стихійного характеру і подібне.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по даній статті:

  1.  Виявлено громадянку, яка запросила в Україну громадянина  РФ Соколова Дмитра Васильовича, але своєчасно не прийняла мір для його реєстрації на території України, в наслідок чого громадянин РФ Соколова Д.В. знаходиться на території України з порушенням правил перебування, чим порушила вимоги Постанови КМУ № 1074 “Про правила в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію ” від 29.12.1995 року.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

  1.  Постанова КМУ № 1074 “Про правила в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію ” від 29.12.1995 р.

  1.  Постанова  КМУ № 35 “Про тимчасовий порядок реєстрації фізичних осіб по місцю проживання ” від 16.01.2003 р.

ст. 206 КУпАП  Порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла,  транспортних засобів та  сприяння в наданні інших послуг.

Надання громадянами  іноземцям  та  особам  без  громадянства житла,  транспортних  засобів,  сприяння їх незаконній реєстрації,оформленню документів на  проживання  чи  навчання,  прийняттю  на роботу,  а  також  надання  інших послуг на порушення встановлених правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні  і правил транзитного проїзду їх через територію України, якщо ці дії безпосередньо не пов'язані із незаконним переправленням осіб через державний кордон України, -

тягнуть за  собою  накладення  штрафу  від  п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

Об'єкт адміністративного правопорушення, що коментується, - Правила, якими встановлений порядок перебування на території України іноземців і осіб без громадянства і, зокрема, надання ним житла, транспортних засобів, інших послуг.

Житло - це приміщення, призначене для постійного або тимчасового мешкання людей (індивідуальний будинок, квартира, дача і т.п.). Під транспортними засобами мається на увазі транспорт особистого користування - автомобілі, мотоцикли, моторолери, мопеди, мотоколяски (з робочим об'ємом двигуна не менше 49,8 см), маломірні морські і річкові судна (катери, моторні човни). Надання послуг повинне бути пов'язано з порушенням встановлених правил перебування іноземців в Україні і транзитного проїзду через територію України.

Юридичні і фізичні особи, які приймають іноземців і осіб без громадянства, забезпечують своєчасне роз'яснення ним прав, свобод і обов'язків, передбачених законодавством України, ведуть відповідний облік цих осіб і несуть відповідальність за своєчасне оформлення документів на право їх перебування в Україні, пересування по території України і виїзд з України після закінчення певного терміну їх перебування. Правила надання громадянами України іноземцям житла, транспортних засобів, реєстрації, оформлення документів на мешкання регулюються Постановою Кабінету Міністрів України №1074 від 29.12.95 «Про правила в'їзду іноземців і осіб без громадянства до України, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію» .

Порядок працевлаштування іноземців і осіб без громадянства затверджений Постанова Кабінету Міністрів України 01.11.99 № 2028, Порядок оформлення іноземцям і особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні має законодавче регулювання і приймання іноземців і осіб без громадянства на навчання. Так, наприклад, Постанова Кабінету Міністрів Украины№2136 від 26.02.1993 року «Про навчання іноземних громадян в Україні» регулює окремі питання приймання іноземних громадян на навчання в Україні.

Об'єктивна сторона, передбаченої статті, виявляється в порушенні відповідного законодавства при передачі в користування іноземцям житлових приміщень, наданні ним транспортних або інших побутових послуг.

Суб'єктом правопорушення може бути, як правило, громадянин. Відповідна протиправна поведінка посадовця спричиняє відповідальність по дисциплінарному, а за наявності ознак посадового злочину - за кримінальним законодавством.

З суб'єктивної сторони може провинитися з прямим наміром, при якому винний діє з корисливою метою.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по даній статті:

  1.  Надав житло трьом громадянам Молдови, які перебували у прикордонній смузі без документів, що посвідчують особу, чим порушив вимоги Постанови КМУ № 1074 “Про правила в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію ” від 29.12.1995 року;
  2.  Порушив порядок працевлаштування іноземців  (надав роботу трьом громадянам Узбекистану, які ухилились від виїзду з території України після закінчення відповідного терміну перебування та влаштував на роботу без відповідного дозволу центра зайнятості, без відповідного оформлення трудових відносин передбачених законодавством України);
  3.  Порушив встановлений порядок надання транспортних послуг (автомобільних (робочий об’єм двигуна 49,8см.), маломірні морські судна ) іноземцю, який порушує встановлені правила перебування на території України.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

  1.  Постанова КМУ № 2028  “Про оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні” від 01.11.1999 року

  1.  Постанова  КМУ № 35 “Про тимчасовий порядок реєстрації фізичних осіб по місцю проживання ” від 16.01.2003 року

  1.  Постанова КМУ № 1074 “Про правила вїзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію ” від 29.12.1995 року

ст. 206-1 КУпАП  Незаконне перевезення іноземців та осіб без громадянства        територією України.

Перевезення водіями  іноземців  та  осіб  без громадянства на порушення встановлених правил перебування іноземців  та  осіб  без громадянства  в  Україні  і транзитного проїзду їх через територію України,  якщо ці дії безпосередньо  не  пов'язані  із  незаконним перетинанням осіб через державний кордон України, -

тягне за  собою  накладення  штрафу  від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.      

Обладнання власниками  або   водіями   транспортних   засобів спеціально    прихованими    або    замаскованими   місцями,   які використовуються для перевезення нелегальних мігрантів, -  

тягне за собою накладення штрафу  на  власників  транспортних засобів  або  посадових  осіб підприємств,  установ,  організацій, відповідальних  за  технічний   стан,   обладнання,   експлуатацію транспортних  засобів,  -  від  ста  до  двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією транспортного засобу  чи без  такої  і  на  водіїв  -  від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  

Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені повторно або групою осіб,  або щодо кількох іноземців та осіб без громадянства, а так само перевезення іноземців та осіб без  громадянства в обладнаних власниками транспортних засобів або водіями спеціальних схованках для перевезення людей, -

тягнуть за собою накладення  штрафу  від  ста  п'ятдесяти  до п'ятисот    неоподатковуваних   мінімумів   доходів   громадян   з конфіскацією транспортних засобів чи без такої.

КОМЕНТАР ПО ДАНІЙ СТАТТІ

Стаття, що коментується, передбачає відповідальність за правопорушення, що робить замах на встановлений порядок управління у сфері забезпечення режиму перебування іноземців і осіб без громадянства на території України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1074 від 29.12.95 року із змінами на 25.07.2003 роки «Про правилах в'їзду іноземців і осіб без громадянства до України, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію» існує спеціальний, встановлений державою порядок в'їзду до України, виїзду з України і транзитного проїзду через її територію іноземців і осіб без громадянства; оформлення документів іноземцям і особам без громадянства на право перебування в Україні; пересування іноземців і осіб без громадянства по території України і вибору ними місця мешкання в Україні; відповідальності іноземців і осіб без громадянства, юридичних і фізичних осіб, які їх приймають або надають їм послуги, за порушення законодавства.

Таким чином, частина перша статті, що коментується, передбачає відповідальність за перевезення іноземців і осіб без громадянства порушуючи правил, які регламентовані вказаною Постановою Кабінету Міністрів України.

Вказане в частині першій статті, що коментується, адміністративне правопорушення скоюється у формі дії, Тобто виражається в активній поведінці особи, що поступає в суперечність з розпорядженнями правових норм. При цьому вина правопорушника може виражатися як у формі прямого або непрямого наміру. В частині першій міститься важливе посилання (обмовка), відповідно до якого по першій частині статті, що коментується, кваліфікується таке перевезення іноземців і осіб без громадянства, яка хоча і здійснюється порушуючи встановлених законодавством України правил перебування і пересування іноземців і осіб без громадянства по території України, проте не зв'язана з незаконним перетином державного кордону України. В противному випадку дії винної особи кваліфікуються по статті 204-1 КУпАП.

Частина друга статті, що коментується, передбачає накладення адміністративної відповідальності за активні дії особи у вигляді обладнання транспортних засобів спеціально прихованими місцями, спрямованого на незаконне перевезення нелегальних мігрантів. При цьому законодавець встановив відповідальність навіть не за саме перевезення в таких транспортних засобах нелегальних мігрантів, а за факт обладнання транспортного засобу такими місцями. Факт перевезення в таких транспортних засобах нелегальних мігрантів кваліфікується або по першій частині статті (якщо перевезення не пов'язано з порушенням державного кордону), що коментується, або по статті 204-1, якщо мало місце незаконне перетинання державного кордону.

Отже, таке правопорушення скоюється у формі активних дій, при цьому особа, що їх скоює, може діяти умисно у формі прямого або непрямого наміру.

ВАРІАНТИ ЗАПИСУ ФАБУЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПО ДАНІЙ СТАТТІ:

варіанти запису фабули правопорушення по даній статті:

  1.  24 вересня 2007 року прикордонним нарядом „Контрольний пост” відділення прикордонного контролю „Павлово” був затриманий під час перевезення на власному автомобілі РЕНО КЕНГУ д/н АТ 4591 АН, 4-х громадян Республіки Молдова з Івано-Франківська до с. Павлово, дані громадяни мали на меті незаконно поза межами пункту пропуску перетнути державний кордон із України до Словацької Республіки та порушили правила перебування на території України, яке виразилось в зміні місця перебування (при прибутті вказали що їдуть в Могилів Подільський а насправді їхали та були затримані в с. Павлово Ужгородського району), таким чином Войтів Іван Ярославович, як водій автомобіля РЕНО КЕНГУ д/н АТ 4591 АН, надав транспортні послуги за винагороду іноземцям, які порушили правила передання на території України
  2.  Виявлено громадянина, який здійснив перевезення 3-х громадян Молдови в яких були відсутні документи на право перебування на території України (тобто порушили правила перебування на території України) з міста Ужгород до міста Чоп, за винагороду на власному автотранспорті автомобіль ВАЗ 2112 д/н 125-6789 РН, чим порушив вимоги Постанови КМУ № 1074 “Про правила в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію” від 29.12.1995 року.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

В ДАНІЙ ПРАВОВІЙ ГАЛУЗІ

  1.  Постанова КМУ № 1074 “Про правила в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію ” від 29.12.1995 року

182 сторінка




1. Реферат- Аграрный вопрос в политике РСДРП
2. Эффективность деятельности медицинских учреждений
3. Научно-технический комитет ВМФ история создания и его роль в организации кораблестроения
4. Задание {{232}} ТЗ274а В состав показателя
5. темах интернета Rmbler Yndex Google и др
6. Анализ рассказа Царь-рыба
7. 16 РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук ХАРКІВ
8. Д учет Группа здоровья
9. Цільові настанови рекреаційнотуристичних досліджень.html
10. тематического игрового городка в излюбленном месте отдыха березовчан
11. ориент 2ВОПРОС Логическая организация баз данных концептуальные модели баз данных
12. О государственной защите прав потребителей на территории муниципального образования города Лангепас
13. Оценка степени свежести мяса
14. х годов На выкуп невесты жених вместе со своими друзьями в костюмах Чикаго 20х годов подъезжает к дому нев
15. Пласт
16. Розрахунок конкурентоспроможності серверів компанії Квазар-Мікро
17. ТЕМА 15 Гигиеническая характеристика и оценка факторов производственной среды и трудового процесса
18. воздействие производственной пыли содержащей диоксид кремния
19. Наследие святых учителей Мефодия и Кирилла, их плоды в истории русской церкви и русской культуре
20. МОСКОВСКИЙ НОВЫЙ ЮРИДИЧЕСКИЙ ИНСТИТУТ высшего профессионального образования