Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

2 Класифікація відпусток за законодавством України про працю [4] ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ВИДП

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

11

ЗМІСТ

[1] ЗМІСТ

[2]
ВСТУП

[3] ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДПУСТОК

[3.1] Поняття відпустки за законодавством України про працю

[3.2] 1.2 Класифікація відпусток за законодавством України про працю

[4] ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ВИДПУСТОК

[4.1] 2.1 Поняття соціальних відпусток ті їх класифікація за законодавством України про працю

[4.2] 2.2 Правове регулювання відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами

[4.3] 2.3. Правове регулювання відпусток по догляду за дитиною

[5] МІСЦЕ СОЦІАЛЬНИХ ВІДПУСТОК У ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИНАХ

[6]
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП

Актуальність теми. Після здобуття Україною незалежності одним із першочергових завдань розбудови демократичної, соціальної та правової держави стало формування власної законодавчої бази, в тому числі і в галузі трудового права. Робота в цій сфері полягає в комплексному оновленні трудового законодавства, яке б відповідало ринковим відносинам та міжнародним стандартам. Відповідних змін потребує і законодавство про відпустки.

Актуальність наукового дослідження обумовлена також прагненням України вступити до Європейського Співтовариства, що потребує приведення національного законодавства у відповідність із законодавством ЄС та його членів.

Теоретичною основою курсового дослідження стали праці вчених радянської доби: М.Г.Александров, Л.Я.Гінцбург, Р.З.Лівшиць та ін. Серед авторів, які зверталися до вивчення окремих аспектів цієї тематики та внесли певний вклад в її розробку, необхідно відмітити російських вчених: В.В.Глазиріна, Ю.М.Коршунова, В.І.Нікітінського, Ю.П.Орловського, О.І.Ставцеву, О.С.Хохрякову, О.І.Шебанову та ін. Ці питання знайшли своє відображення й у працях українських вчених: Н.Б.Болотіної, В.С.Венедіктова, В.М.Венедіктової, Г.С.Гончарової, С.В.Дріжчаної, В.В.Жернакова, І.В.Зуба, Д.О.Карпенка, А.Р.Мацюка, О.І.Процевського, В.Г.Ротаня, В.С.Стичинського, Г.І.Чанишевої та ін.

Вибір теми дослідження зумовлений недостатньою розробкою питань категорійного апарату відпусток у науці трудового права та чинному законодавстві, необхідністю класифікації відпусток та існуючими недоліками при реалізації права на відпустку. Вирішення цих проблем сприятиме кодифікації трудового законодавства та однозначному застосуванню його норм на практиці.

Мета курсової роботи полягає в тому, щоб з урахуванням досягнень науки трудового права, узагальнення правозастосовчої практики, вітчизняного та зарубіжного досвіду проаналізувати концептуальні напрямки правового регулювання відпусток, визначити правові дефініції в умовах побудови демократичної правової держави і розвитку ринкових відносин.

Досягнення мети шляхом виконання наступних завдань досліждення:

– вивчення особливостей правового регулювання відпусток правовими актами України та нормативними актами деяких зарубіжних країн;

– з’ясування місця соціальної відпустки в системі трудових правовідносин України;

– визначення правових дефініцій видів відпусток та їх диференціація;

– виявлення особливостей кожного виду соціальних відпусток;

– виявлення недоліків при реалізації права на той чи інший вид відпустки

Об’єктом дослідження є трудові правовідносини, пов’язані з виникненням та реалізацією права на відпустку в умовах переходу до ринкової економіки.

Предметом дослідження є специфіка відпусток в зв’язку з вагітністю, пологами, доглядом за дитиною і аналіз порядку їх надання.

Методи дослідження. Серед загальнонаукових методів дослідження маємо назвати в першу чергу логічний метод (він дозволив виділити основні логічні елементи та смислові складові висвітлених нами понять, що стало основою формулювання авторських визначень), історичний метод, компаративний метод, критичний метод (дозволив виділити вразливі для критичної аргументації сторони окремих теорій).

Структура курсової роботи визначена предметом дослідження, зумовлюються поставленою метою та сформульованими завданнями. три розділи, що включають до себе пять підрозділи, висновки, список використаних джерел. Загальний обсяг роботи 27 сторінок, список використаних джерел становить 25 найменуваннь і займає 2 сторінки.


РОЗДІЛ 1

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДПУСТОК

  1.  Поняття відпустки за законодавством України про працю

Трудове право – це сукупність зведених в систему правових норм, які регулюють суспільні трудові і пов'язані з ними відносини з приводу реалізації громадянами їх здатності до праці та відпочинку [8, с. 67].

1.2 Класифікація відпусток за законодавством України про працю

 


РОЗДІЛ 2

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ВИДПУСТОК

2.1 Поняття соціальних відпусток ті їх класифікація за законодавством України про працю

Продовжуючи тему, більш ґрунтовно розглянемо один з видів відпусток, що надаються громадянам і пов’язані з народженням і вихованням дітей, – соціальні відпустки.

Правове регулювання надання соціальних відпусток здійснюється передусім нормами Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. №504/96-ВР, що містяться в розділі ІV «Соціальні відпустки» [23, с. 76].

2.2 Правове регулювання відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про відпустки», на підставі медичного висновку жінкам надається відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами такої тривалості:

• 70 календарних днів – до пологів;

• 56 календарних днів – після пологів (у випадках народження двох або більше дітей, а також ускладнення пологів – 70 календарних днів), починаючи з дня пологів [7, с. 114].

2.3. Правове регулювання відпусток по догляду за дитиною

 Після відпустки у зв'язку з вагітністю і пологами за бажанням жінки їй надається частково оплачувана відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років з виплатою за ці періоди допомоги по державному соціальному страхуванню за рахунок коштів Держбюджету у вигляді субсидій до місцевих бюджетів.


РОЗДІЛ 3

МІСЦЕ СОЦІАЛЬНИХ ВІДПУСТОК У ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИНАХ

Розбудова України як соціальної, демократичної та правової держави зачіпає всі сфери її життєдіяльності та взаємодії системи влади і суспільства. Особливого значення в такий трансформаційний період набуває соціальний характер даних відносин, пріоритет дотримання загальнолюдських цінностей їх учасниками. Трудове право завжди вирішувало і соціальні питання працівників. Соціальний елемент про-слідковується також у призначенні трудового права – воно повинно слугувати, насамперед, людині і суспільним потребам. Через соціальну функцію трудове право сприяє формуванню особи, виступає гарантом реалізації широкого комплексу соціально-економічних прав і свобод, якими наділено працівника [18, с. 30].


ВИСНОВКИ

Таким чином, вивчиши питання щодо правового регулювання відпусток за законодавством України, можемо зробити певні висновки.

Відпустки є одним з видів часу відпочинку, передбаченим Конституцією України та трудовим законодавством. 


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1.  Жернаков В. Соціально-трудові відносини: поняття, суб'єкти, правове регулювання / В. Жернаков // Право України. - 1999. - № 10. - С. 41-45.
  2.  2. Про судоустрій і статус суддів : Закон України від 7 липня 2010 р. : за станом на 9 вересня 2010 р. // ВВР України. – 2010. – № 41–42, 43, 44–45. – Ст. 529
  3.  2. Мучник А. Выбор формы правления – выбор исторической судьбы / А. Мучник. – Тижневик «2000». – 2007. – № 50(394). – 14–20 декабря.




1. железный стих отмеченный небывалой прежде энергией выражения мысли
2. Управление персоналом
3. РИНХ ФАКУЛЬТЕТ ЛИНГВИСТИКИ И ЖУРНАЛИСТИКИ КАФЕДРА ЛИНГВИСТИКИ И МЕЖКУЛЬТУРНОЙ КОММУНИКАЦИИ ШАХ
4. Виды антикоагулянтов механизм
5. Витрати підприємства
6.  ЗАЩИТА ЧЕЛОВЕКА ОТ ФИЗИЧЕСКИХ ПЕРЕГРУЗОК По происхождению выделяются два основных вида физических пе
7. і Философ ~рі экономист Аристотель айырбас а~шаны~ пайда болуы мен ат~аратын ~ызметін зерттейді
8. ВеК Носкова В
9. Межкультурные коммуникации в современном мире- роль СМИ
10. КРЫМСКИЙ ИНЖЕНЕРНО ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ Специальность практическая психология Семестр II
11. История дискурс-анализ
12. варианты снижения затрат на энергопотребление
13. Развитие СССР в двадцатых годах ХХ века
14. управление. Однако на самом деле он просто пытается принять ответственное решение имея явно недостаточну
15. Ситуации преступной (криминальной) деятельности
16. Статья 1 Отношения регулируемые настоящим Федеральным законом 1
17. Реферат- Геология месторождений полезных ископаемых
18. тема арбитражного и третейского судопроизводства в Российской Федерации представляющие собой механизм раз
19. 52- 39Формирование колониальной системы и начало модернизации цивилизаций Востока в 19ом ~ начале 20го веков
20. 11 классов. 2012г