Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Про охорону праці[1] державний нагляд за дотриманням законодавчих та інших актів про охорону праці здійснюю.html

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

1.5. Державний нагляд промислової безпеки та охорони праці за об`єктом

Згідно ст.38 Закону України «Про охорону праці»[1] державний нагляд за дотриманням законодавчих та інших актів про охорону праці здійснюють:

- спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці;

- спеціально уповноважений державний орган з питань радіаційної безпеки;

- спеціально уповноважений державний орган з питань пожежної безпеки;

- спеціально уповноважений державний орган з питань гігієни праці.

Рішення посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці за необхідності обґрунтовуються результатами роботи та висновками експертно-технічних центрів, дослідних, випробувальних лабораторій та інших підрозділів (груп) технічної підтримки, які функціонують у складі органів державного нагляду за охороною праці відповідно завданням інспекційної служби або створюються і діють відповідно до законодавства як незалежні експертні організації. Наукова підтримка наглядової діяльності здійснюється відповідними науково-дослідними установами.

Посадові особи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці - це державні службовці. Посадові особи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці мають право носити формений одяг, зразки якого затверджуються Кабінетом Міністрів України. Державний нагляд за охороною праці здійснюють державні інспектори та посадові особи комітету і територіальних управлінь, яких в Україні створено 10. Управління, в свою чергу, поділяються на інспекції по охороні праці, яких в територіальному управлінні від 9 (Карпатське територіальне управління, що об'єднує 3 області) до 31 інспекції (Донецьке територіальне управління – 1 область).

Під час виконання інспекторами своїх обов'язків власник підприємства повинен безоплатно створювати необхідні умови для їх роботи.

Інспекторські перевірки залежно від їх конкретних завдань, мети і тривалості підрозділяються на три види: оперативні, цільові та комплексні.

Оперативна перевірка – це перевірка стану і організації робіт з охорони праці, додержання вимог щодо устаткування і обладнання, технологій вимогам нормативних актів з охорони праці, що проводиться державним інспектором чи іншою посадовою особою протягом робочого дня (зміни).

Цільова перевірка – це перевірка на підприємстві конкретних питань з охорони праці, що проводиться одним чи групою інспекторів. Вона може здійснюватися протягом як одного, так і декількох днів, що необхідні для проведення перевірки.

Комплексна перевірка – це всебічна і детальна перевірка (ревізія) стану безпеки і умов праці на підприємстві. Головна її мета – оцінка ефективності системи управління охороною праці, технічного стану об'єктів підприємства, стану безпеки та умов праці, виконання законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці.

З 4 по 8 квітня інспектори Держгірпромнагляду провели 642 обстеження вугільних підприємств України, у результаті чого тимчасово зупинено 247 робіт і об'єктів, оштрафовано за порушення правил безпеки 278 працівника.

Практично в той же період, з 21 березня по 7 квітня, Держгірпромнагляд по Луганській області виявив на підприємствах Луганщіни 3811 порушень норм охорони праці, внаслідок чого були зупинені роботи в 91 випадку, 108 посадових осіб вугільних підприємств притягнуті до адміністративної відповідальності. В органи прокуратури спрямовано два матеріали на двох посадових осіб. Від займаної посади відсторонені три працівники вугільних підприємств.

Що стосується ДВАТ Шахти «Білоріченська» вона підпорядкована територіальному управлінню Держгірпромнагляду по Луганській області «Луганська державна інспекція гірничого нагляду у вугільній промисловості» за адресою: м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1-в. Остання оперативна перевірка була проведена 25 березня 2011 року головним державним гірничотехнічним інспектором Луганської ДІГН у ВП Шешевіловим Ю.А, за участю головного державного гірничотехнічним інспектором ГГТН у вугільній промисловості Вишенько О.Ю. На підставі статті 39 Закону України «Про охорону праці» [1], статті 63 Кодексу України про надра від 27.07.94 № 132/94-ВР [6], Положення про Держгірпромнагляд, затвердженого постановою КМУ від 15 листопада 2005 року №1090 [7] були виявленні такі порушення:

- служба охорони праці підприємства не укомплектована, не дістає одного начальника зміни по охороні праці - з розрахунку - 5 чоловік, а фактично – 4;

- провідний спеціаліст служби охорони праці не пройшов навчання і перевірку знань по програмі "Охорона праці" у встановленому порядку ( не рідше 1 рази в 3 роки);

- за станом на 25.03.2011 року шахта не забезпечена необхідною кількістю засобів колективного захисту шахтарів, бракує: ручних вогнегасників - 100 штук, пожежних рукавів зі стволами - 20 штук, пожежних кранів - 24 штук;

- не на усі види робіт розроблені і вручені під розпис виконавцям робіт інструкції з охорони праці;

- за станом на 25.03.2011 рік навчання практичним навичкам правил користування ізолюючим саморятувальником у "димній камері" пройшли 222 чоловік із загальної кількості підземних працівників 2169 чоловік;

- службою охорони праці шахти здійснюється недостатній контроль за виконанням «Комплексної програми підвищення рівня безпеки на 2011 рік»;

- на підставі рекомендацій заключного акта медичного огляду працівників шахти, проведеного у жовтні 2010 року, зі шкідливих умов праці за станом здоров'я не переведені на іншу роботу 18 чоловік;

- керівники і фахівці шахти у кількості 6 осіб не пройшли навчання і перевірку знань по програмі "Охорона праці" у встановленому порядку;

- у ході перевірки не було надано "Положення про нарядну систему для умов шахти "Білоріченська";

- на підприємстві не обладнаний методичний кабінет з питань охорони праці і промислової безпеки.

Виявленні у ході оперативної перевірки порушення були виправленні у зазначений строк, був розроблений план - заходів щодо виявлених порушень.




1. Сети сквозь поколения- почему личные связи философов важны для их творчества
2. Управленческие решения
3. 14 ЗАЛ ФИТНЕСА Время ПН
4. ТЕМАТИКА для педагогических училищ Допущено Министерством образования Российской Федерации
5. огромные пробки настоятельно рекомендовать
6. ПОСОБИЕ ПО ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ИСТОРИИ
7. Бакалавр у 1му семестрі 20132014 навчального року
8. Период полураспада стероидов
9. Стаття 111 КВК Засудженим які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки дільницях соціальн.html
10. Тема заняття Вид занять Ксть годин Примітки 1
11. событие которое может заинтересовать публику- читателей зрителей или слушателей
12. талантливый сатирик юморист
13. контакта Единственным досадным препятствием на нашем свидании оказалась известная сетевая прошмандовка
14. либо внешнего или внутреннего условия недостаточно или если возникает необычный внешний фактор способный
15. Доклад- Эрих Хонеккер
16. Одержав столь дорогую победу страны Антанты приступили к определению судеб послевоенного мира
17. гл 2; гл 3 ст 23 в соавторстве с З
18. Текущие вопросы планирования кадровой работы
19. Гридасов А.Ю. Новосибирск 1997г
20. Статья 23 Конституции Российской Федерации закрепила право каждого на тайну переписки телефонных переговоро