Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ПРАКТИЧНА СИСТЕМА ЦІЛЕЙ
На цілі впливають етичні, естетичні, економічні чинники як внутрішнього. так й зовнішнього середовища організації.
Вимоги до цілей:
Традиційна мета підприємства - отримання прибутку у довгостроковому періоді.
Традицію трактування максимізації прибутку як головної мети комерційного підприємства порушив П. Друкер, який запропонував в якості головної мети підприємства власне його виживання, засноване на адекватному прибутку.
Теорія цілей зацікавлених груп:
Тому, треба підтримувати справедливий та працездатний баланс між вимогами різних прямо зацікавлених груп.
Передумова виникнення цієї теорії структурні зміни всередині компанії формування групи вищих керівників, найманих, але контролюючих всю компанію; збільшення розмірів і ускладнення діяльності компанії (децентралізація, делегування повноважень і відповідальності).
“Управлінці” стверджують, що організації не мають цілей, цілі мають лише люди. Тому цілі компанії результат переговорів її окремих учасників.
Цілі більшості компаній:
Для виживання та ведення успішної економічної діяльності компанія повинна оптимізувати процес використання всіх ресурсів.
Часовий горизонт дозволяє визначитись з періодом планування.
Головною проблемою фірми є отримання нею достатнього доходу від використання наявних ресурсів, а не максимізація прибутку на основі припущення про можливості змінювання ресурсів.
Впливові чинники:
Критична маса мінімальний обсяг інвестицій, що надасть можливість компанії отримувати прибуток
Залежність від зовнішнього середовища, внутрішні сильні та слабкі сторони.
Довгострокові цілі забезпечуються зовнішніми конкурентними перевагами (ріст, стабільність) та внутрішньою ефективністю (оборот коштів, дослідження, персонал, стан основних фондів, менеджмент)
зовнішня диверсифікацій на модель товарно-ринкових інвестицій для мінімізації наслідків не передбачуваних ситуацій. Може мати наступальний ( використання новітніх технологій, успішні НДР) або оборонний характер (кількість незалежних покупців, кількість ринкових сегментів в різних економічних середовищах країнах, кількість незалежних технологій);
внутрішня забезпечення високої ліквідності ресурсів для утворення механізму реагування (залежність від позикового капіталу, коефіцієнт ліквідності).
Позаекономічні цілі
Деформують економічну мету, а іноді її заміняють.
Позаекономічні цілі
Суспільна думка
Економічні цілі окремих людей (поточні доходи, збереження робочого місця, додаткові пільги)
Позаекономічні цілі окремих людей (філантропія, персональна етика, соціальна відповідальність, статус та репутація)
Організаційні обмеження (забезпечення зайнятості, імідж) залежать від користі від виконання соціальних зобовязань та відношення до ризику.
Загальне
Компанія не вільна у виборі цілей (вибір диктується певними чинниками, що не контролюються менеджментом фірми)
Цілі необхідно утворювати, відстежувати взаємозвязки між ними та стратегією фірми.