Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 8 Організаційноінституційні засади розвитку екскурсійної справи 8

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 16.5.2024

Тема 8. Організаційно-інституційні засади розвитку екскурсійної справи

8.1. Основи правового регулювання екскурсійної діяльності в Україні

8.2. Порядок проведення екскурсійної діяльності

8.3. Кваліфікаційні вимоги до екскурсоводів та гідів-перекладачів.

8.1. Основи правового регулювання екскурсійної діяльності в Україні

8.2.  Порядок проведення екскурсійної діяльності

Порядок допомагає визначити пріоритети розвитку екскурсійної справи, встановлює організаційні, методологічні, технологічні, кваліфікаційні та інші вимоги до проведення екскурсійної діяльності, спрямовані на впорядкування системи екскурсійного обслуговування, захист прав та інтересів держави, споживачів екскурсійних послуг і суб'єктів екскурсійної діяльності.

 

Основні терміни:

Гід-перекладач - особа, яка володіє фаховою інформацією про країну (місцевість) перебування, визначні місця, об'єкти показу, а також мовою іноземних туристів, яких приймають, або загальнозрозумілою для них мовою, надає екскурсійно-інформаційні, організаційні послуги та кваліфіковану допомогу учасникам туру в межах договору про надання туристичних послуг.

Екскурсант - учасник екскурсії, залучений під керівництвом екскурсовода до процесу пізнання навколишнього середовища засобами огляду та вивчення визначних пам'яток, пам'ятних місць та об'єктів життєдіяльності людини.

Екскурсійна методика - сукупність науково-методичних критеріїв, правил і вимог до створення та проведення екскурсії.

Екскурсійний об'єкт - об'єкт ознайомлення (пам'ятка, пам'ятне місце, подія, явище, особистість та ін.), що дає уявлення про природне середовище, трозвиток суспільних відносин, науки, культури, мистецтва на певному історичному етапі та відповідає темі екскурсії.

Екскурсія - поїздка, прогулянка у супроводі екскурсовода (гіда-перекладача) тривалістю до 24 годин за заздалегідь затвердженим маршрутом та підібраними об'єктами для задоволення духовних, естетичних, інформаційних потреб екскурсантів.

Екскурсовод - фахівець, під керівництвом якого здійснюється з відповідними  коментарями показ об'єктів, підпорядкований меті визначеної теми.

Індивідуальний текст - матеріал екскурсії, зміст якого відповідає контрольному, а структура відображає послідовність показу екскурсійних об'єктів і розповіді про них згідно з маршрутом.

Контрольний текст - ретельно підібраний матеріал екскурсії, що супроводжується вивіреними посиланнями на джерела інформації та розкриває всі підтеми екскурсії  і  містить факти  та  події,  що характеризують основні питання кожної з підтем.

Маршрут екскурсії - старанно розроблений маршрут проходження екскурсійної  групи,  пов'язаний із процесом послідовного показу об'єктів, і розповіді про них.

Портфель екскурсовода - умовна назва комплексу наочних приладь (фотографій, копійдокументів, географічних карт, схем, репродукцій з картин тощо), що використовуються екскурсоводом під час проведення екскурсії.

Сертифікат відповідності - документ, що підтверджує якість туристичних (екскурсійних) послуг та їх відповідність  конкретному стандарту чи іншому нормативному документу.

Техніка проведення екскурсії - комплекс заходів, спрямованих на організацію проведення екскурсії та створення сприятливих умов для сприйняття її матеріалу.

Технологічна карта - основний документ екскурсії, де викладаються: мета, завдання та рекомендації щодо проведення екскурсії; послідовність і тривалість демонстрації об'єктів, наочних приладь; вказуються й описуються методичні прийоми показу та розповіді.

Вимоги до проведення екскурсійної діяльності.

Екскурсійні послуги  на території України можуть надаватись суб'єктами підприємницької діяльності: юридичними та фізичними (гіди-перекладачі та екскурсоводи) особами – фахівцями туристичного супроводу, які отримали на це дозвіл місцевого управління комунального і готельного господарств та туризму відповідного виконавчого органу, а також особи - працівники підприємств, установ чи організацій, яким належать чи які обслуговують об'єкти відвідування і які обіймають відповідні  посади.  Останні  надають екскурсійне обслуговування лише на цих об'єктах відвідування.

Дозвіл на проведення екскурсійної діяльності можуть отримати і інші громадяни України, які знають та захистили екскурсії по місту чи певній території відповідно до вимог чинного законодавства.

Екскурсоводи,  гіди-перекладачі,  методисти екскурсійної  справи  повинні раз на три роки проходити підвищення кваліфікації та атестацію згідно з вимогами чинного законодавства.

Підставою для проведення екскурсійної діяльності є наявність дозволу та комплекту документів відповідно до вимог міждержавного стандарту "Проектирование туристских услуг", зокрема:

- технологічної карти (методичної розробки) екскурсії;

- контрольного тексту екскурсії;

- матеріалів "Портфеля екскурсовода";

- схеми маршруту екскурсії.

Схеми транспортних екскурсій мають бути узгоджені з управлінням комунального і готельного господарств та  туризму виконавчого органу та органами Державтоінспекції.

Для проведення екскурсійної діяльності організатори також повинні мати:

- договори з транспортними підприємствами (при здійсненні транспортних екскурсій);

- договори з закладами культури та розваг (музеями, заповідниками, театрами, спортивними закладами тощо);

- прейскурант цін на екскурсійні послуги.

Екскурсійне обслуговування має включати організацію подорожей, що не перевищують 24 годин, у супроводі фахівця-екскурсовода за заздалегідь складеними маршрутами з метою ознайомлення з пам'ятками історії, культури, природи, музеями, з визначними місцями тощо.

Екскурсоводами можуть працювати особи, які мають вищу базову (бакалавр) або повну вищу (спеціаліст, магістр) освіту (Закон України "Про вищу освіту" ( 2984-14 ), розділ II, ст. 6) та відповідний диплом  чи  посвідчення  (сертифікат) про спеціальну підготовку екскурсовода.

Для проведення екскурсійної діяльності і отримання відповідних дозволів екскурсоводи і  гіди-перекладачі  повинні пройти атестацію відповідно до вимог чинного законодавства.

При проведенні екскурсій екскурсовод чи гід-перекладач повинен мати табличку (бейдж), в якій зазначено назву суб'єкта турдіяльності та його телефон,  а також ПІП екскурсовода.

Екскурсовод чи гід-перекладач має право проводити екскурсії за умови дозволу на конкретну затверджену методичною радою тему за наявності наряду-путівки (ваучера), яка має містити такі відомості:

  1.  найменування суб'єкта туристичної чи екскурсійної діяльності;
  2.  номер ліцензії  (для  туроператора  чи  турагента);
  3.  дозвіл на проведення екскурсійної діяльності; прізвище екскурсовода чи гіда-перекладача;
  4.  тема екскурсії;
  5.  маршрут і вид транспорту;
  6.  тривалість, години початку і закінчення екскурсії;
  7.  дата проведення екскурсії;
  8.  місце збору екскурсантів;
  9.  чисельність екскурсантів;
  10.  найменування замовника і його телефон;
  11.  ціна екскурсії,
  12.  підпис особи, яка виписала наряд-путівку (ваучер);
  13.  печатка або номер реєстраційного свідоцтва суб'єкта підприємницької діяльності.

Після закінчення екскурсії наряд-путівка повертається суб'єкту туристичної (екскурсійної) діяльності, що веде їх облік. Форму наряду-путівки встановлює і виготовляє суб'єкт туристичної (екскурсійної) діяльності.

Екскурсовод чи гід-перекладач незалежно від місця роботи зобов'язані при виконанні обов'язків дотримуватись вимог посадової інструкції та Правил використання автобусів на екскурсійних маршрутах.

Правила використання автобусів на екскурсійних маршрутах

1. Екскурсовод, гід-перекладач є старшим  в автобусі і зобов'язаний:

1.1. Визначати порядок посадки в автобус, забезпечивши першочерговий вхід екскурсантам з дітьми до 12 років,  інвалідам, особам старшого віку.

1.2. Дати дозвіл водієві автобуса на початок посадки екскурсантів і руху автобуса.

1.3. Стежити за посадкою і виходом з автобуса екскурсантів.

1.4. Перевіряти наявність туристів при кожній посадці на маршруті та дозволяти рух автобуса.

1.5. Відкривати в разі необхідності вентиляційні люки та рухомі бокові вікна.

1.6. Спільно з водієм надавати невідкладну медичну допомогу екскурсантам, а в разі необхідності сприяти їхній госпіталізації.

1.7. Перевіряти салон після закінчення екскурсій, у випадку виявлення забутих речей, документів, матеріальних цінностей повертати їх власникові.

1.8. Екскурсовод, гід-перекладач та водій автобуса не несуть відповідальності за збереження документів, грошей, інших речей, що перевозяться екскурсантом у салоні автобуса.

2. Власник автотранспортного засобу та водій відповідають за належний  технічний стан автобуса, необхідного обладнання, забезпечують рух за затвердженим маршрутом, з дотриманням санітарних норм згідно з встановленим графіком.

3. Екскурсовод, гід-перекладач, водій зобов'язані:

3.1. Сприяти повному виконанню програми екскурсійного обслуговування згідно з затвердженою схемою маршруту.

3.2. Мати нагрудні бейджі. В спілкуванні один з одним та з екскурсантами бути коректними,  ввічливими,  дотримуватись  правил офіційно прийнятого спілкування.

8.3. Кваліфікаційні вимоги до екскурсоводів та гідів-перекладачів.

Положення про порядок видачі дозволів на право здійснення туристичного супроводу фахівцям туристичного супроводу Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1344-04

1. Загальні положення
    Це Положення розроблено з метою забезпечення надання якісного
туристичного   супроводу   та  екскурсійного  обслуговування  груп
туристів  та  туристів,  що  здійснюють  подорожі   індивідуально,
створення  бази  даних  про  наявні  в  Україні кадри туристичного
супроводу,   ступінь   фахової   підготовки    гідів-перекладачів,
екскурсоводів,   спортивних  інструкторів,  провідників  та  інших
фахівців туристичного супроводу.
    Цим Положенням визначаються:

    - порядок  видачі  дозволів  на право здійснення туристичного
супроводу;

    - порядок   створення   та   основні  функції  акредитаційних
комісій;

    - перелік  документів,  що  надаються  фахівцями туристичного
супроводу акредитаційній комісії для отримання  дозволу  на  право
здійснення туристичного супроводу;

    - порядок  контролю  та  скасування  дії  дозволу  на   право
здійснення туристичного супроводу.
2. Порядок отримання дозволу
    2.1. Дозвіл   на   право  здійснення  туристичного  супроводу
(далі   -   Дозвіл)   є  офіційним  документом,  який  підтверджує
кваліфікацію фахівця туристичного супроводу і дає право на:

    - надання    екскурсійних    послуг     екскурсоводами     та
гідами-перекладачами  в  населених  пунктах  та  об'єктах  показу,
внутрішніми  правилами  яких  це  не  заборонено,  у  межах  даної
адміністративної території та надання дорожньої інформації під час
слідування туристичних груп до місця призначення;

    - надання відповідних послуг із туристичного супроводу іншими
фахівцями туристичного супроводу.
    2.2. Дозвіл     повинні     отримувати      гіди-перекладачі,
екскурсоводи,  спортивні  інструктори,  провідники та інші фахівці
туристичного супроводу - фізичні особи,  які проводять діяльність,
пов'язану з туристичним супроводом, за винятком осіб, які працюють
на відповідних посадах  підприємств,  установ,  організацій,  яким
належать   чи   які   обслуговують  об'єкти  відвідування  (музеї,
парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва, монастирські комплекси,
спеціалізовані виставки тощо).
    2.3. Перелік посад фахівців туристичного супроводу,  яким для
здійснення  діяльності,  пов'язаної  з   туристичним   супроводом,
необхідно  отримання  Дозволу,  та  кваліфікаційні  вимоги  до них
затверджуються окремим наказом Держтурадміністрації України.
    2.4. Діяльність з надання послуг туристичного  супроводу  без
Дозволу  вважається  порушенням  чинного  законодавства  в  галузі
туризму і  тягне  за  собою  відповідальність  згідно  із  Законом
України "Про туризм" (
324/95-ВР ).
    2.5. Видача   Дозволів   (у   межах   даної  адміністративної
території) здійснюється  відповідними  акредитаційними  комісіями,
створеними Радою міністрів Автономної Республіки Крим,  обласними,
Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.
    2.6. Положення  про  акредитаційну  комісію   та   її   склад
затверджуються   розпорядчими  актами  Ради  міністрів  Автономної
Республіки  Крим,  голів  місцевих  органів  виконавчої  влади  за
поданням  Міністерства  курортів  та туризму Автономної Республіки
Крим,  структурних  підрозділів  з  питань  туризму   і   курортів
обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
    2.7. До  складу  акредитаційної  комісії  (не  менше  5 осіб)
входять представники  структурних  підрозділів  з  питань  туризму
місцевих  органів  виконавчої  влади  та  громадських  організацій
туристичної  спрямованості,  фахівці  туристичного  супроводу   зі
стажем   роботи   не   менше   5   років,  представники  суб'єктів
підприємницької діяльності,  що  надають  екскурсійні  послуги  та
послуги туристичного супроводу.
    2.8. Акредитаційні  комісії  в разі потреби та за попередньою
домовленістю   можуть   укладати   угоди   про   видачу   Дозволів
екскурсоводам та гідам-перекладачам,  дія яких поширюватиметься на
відповідні адміністративні території,  із зазначенням у дозвільних
документах.
    2.9. Основними функціями акредитаційної комісії є:

    - розгляд і прийняття  рішень  за  заявами  претендентів  про
видачу (поновлення дії) Дозволу;

    - підтвердження  відповідності  кваліфікаційним  вимогам  або
прийняття рішення про мотивовану відмову;

    - розгляд і прийняття рішень про скасування дозволу;

    - формування,  унесення  змін  та  ведення  реєстру  фахівців
туристичного  супроводу.  Інформаційний  фонд   реєстру   щомісяця
надається центральному органу виконавчої влади в галузі туризму на
бланках або технічних носіях.
    2.10. Фахівці туристичного супроводу  для  отримання  Дозволу
мають  подати  акредитаційній  комісії  заяву встановленого зразка
(додаток  1),  4  фотокартки  та  такі   документи,   завірені   в
установленому порядку:

    - паспортні дані;

    - копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

    - копію диплома про освіту (повна вища, базова вища освіта);

    - копію документа про закінчення спеціальних фахових установ;

    - копію  посвідчення  екскурсовода  /  гіда-перекладача   або
іншого фахівця туристичного супроводу (старого зразка) у разі його
наявності;

    - копію    документа   про   перепідготовку   чи   підвищення
кваліфікації;

    - копію  трудової книжки;

    - копію    свідоцтва   про   державну   реєстрацію   суб'єкта
підприємницької  діяльності  (якщо  екскурсовод  /  гід-перекладач
самостійно   надає   екскурсійні   послуги   або   інший  фахівець
туристичного супроводу - послуги туристичного супроводу як суб'єкт
підприємницької діяльності).
    2.11. Акредитаційна  карта  встановленого  зразка (додаток 2)
заповнюється і подається акредитаційній  комісії  претендентом  на
отримання  Дозволу  в  разі  його бажання бути внесеним до реєстру
фахівців туристичного супроводу України (додаток 3).
    2.12. Документи подаються  претендентом  особисто  або  через
уповноважений ним орган чи особу.
    2.13. Акредитаційна   комісія  терміном  15  днів  з  моменту
подання претендентом документів розглядає їх і приймає  відповідне
рішення.  При  необхідності  акредитаційна  комісія може запросити
претендента на співбесіду протягом цього  строку  і  зажадати  від
нього надання додаткової інформації про фахову підготовку.
    2.14. Протягом   10   днів   з   моменту   прийняття  рішення
акредитаційною   комісією   претендент    особисто    або    через
уповноважений ним орган чи особу отримує:

    - посвідчення  про  надання  Дозволу   встановленого   зразка
(додаток  4)  або  мотивовану відмову у видачі Дозволу в письмовій
формі;

    - нагрудний знак (бейдж) установленого зразка (додаток 5).
    2.15. Підстави для відмови видачі Дозволу  претенденту:

    У разі,  якщо заявником надані документи не в повному  обсязі
чи   з  недостовірною  інформацією  або  виявлено  невідповідність
поданих документів вимогам  законодавства,  акредитаційна  комісія
повертає їх претенденту в десятиденний строк від дня надходження з
мотивованою письмовою відмовою у видачі Дозволу.
    2.16. Дозвіл  видається  строком  на  три  роки.  Продовження
строку дії Дозволу здійснюється у порядку,  установленому для його
отримання.
    2.17. Переоформлення виданого  Дозволу  здійснюється  у  разі
зміни:

    - прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи;

    - місця проживання фізичної особи.
    2.18. У   разі   втрати   або  пошкодження  виданого  Дозволу
видається дублікат Дозволу.

    Акредитаційна комісія   протягом   10   робочих   днів  після
отримання заяви про  видачу  дубліката  Дозволу  видає  заявникові
дублікат Дозволу.

    У разі  втрати  Дозволу   фахівець   туристичного   супроводу
зобов'язаний  звернутися  до відповідної акредитаційної комісії із
заявою про видачу дубліката.

    Строк дії дубліката Дозволу не може перевищувати строку, який
зазначався у втраченому або пошкодженому Дозволі.
    2.19. Фахівець туристичного супроводу,  що подав документи на
видачу дубліката Дозволу замість втраченого або пошкодженого, може
здійснювати  туристичний  супровід  на   підставі   довідки,   яка
видається  акредитаційною комісією при наявності заяви претендента
щодо видачі дубліката Дозволу.
3. Контроль та порядок скасування
    3.1. Фахівці   туристичного   супроводу,   що   отримали    в
установленому   порядку   Дозвіл  та  надають  самостійно  послуги
туристичного супроводу  як  суб'єкти  підприємницької  діяльності,
подають  у  визначені  терміни,  у  повному  обсязі,  за  формами,
передбаченими  звітно-статистичною    документацією,    достовірну
статистичну інформацію відповідно до порядку, установленого чинним
законодавством  України  про  державну  статистику,   підзаконними
актами  центральних  органів  виконавчої влади з питань туризму та
статистики, у тому числі:

    - до   органів   державної  статистики  та  місцевого  органу
виконавчої  влади  в  галузі  туризму  -   звіт   про   діяльність
туристичної   організації   за   формами: N 1-ТУР  та  N 1-ТУР(к),
затвердженими наказом Державного комітету статистики  України  від
04.03.98  N  96 (
z0182-98 ) (зареєстрований Міністерством юстиції
України від 19.03.98 за N 182/2622);

    - до   органів   державної   статистики  -  звіт  про  обсяги
реалізованих послуг за формою N  1-послуги,  затвердженою  наказом
Державного комітету   статистики   України   від  18.07.03  N  221
( v0221202-03 ).
    3.2. Суб'єкти господарювання - пансіонати,  санаторії, готелі
тощо (крім туроператорів або турагентів,   у трудових відносинах з
якими перебувають фахівці туристичного супроводу,  що  отримали  в
установленому  порядку  Дозвіл)  подають  у  визначені  терміни, у
повному  обсязі,  за  формами,  передбаченими  звітно-статистичною
документацією,  достовірну  статистичну  інформацію  відповідно до
порядку,  установленому чинним законодавством України про державну
статистику,  підзаконними  актами  центральних  органів виконавчої
влади з питань туризму та статистики,  у  тому  числі  до  органів
державної статистики та місцевого органу виконавчої влади в галузі
туризму - звіт про діяльність туристичної організації за  формами:
N 1-ТУР  та  N 1-ТУР(к), затвердженими наказом Державного комітету
статистики України від 04.03.98 N 96  (  
z0182-98  ),  відзначаючи
показники з діяльності, пов'язаної з туристичним супроводом.
    3.3. Екскурсоводи   та   гіди-перекладачі   під  час  надання
екскурсійних послуг та інші  фахівці  туристичного  супроводу  при
здійсненні туристичного супроводу повинні мати при собі:

    - нагрудний знак (бейдж);

    - Дозвіл на право здійснення туристичного супроводу;

    - копію   свідоцтва   про   державну   реєстрацію    суб'єкта
підприємницької  діяльності,  завірену в установленому порядку ( у
разі,  якщо   екскурсовод / гід-перекладач     самостійно    надає
екскурсійні  послуги  або  інший фахівець туристичного супроводу -
послуги  туристичного   супроводу   як   суб'єкт   підприємницької
діяльності).
    3.4. Скасування дії Дозволу акредитаційною комісією може бути
здійснено в разі:

    3.4.1. Порушення   фахівцями   туристичного   супроводу  норм
Положення про порядок отримання Дозволу.

    3.4.2. Подання   недостовірних   відомостей   при   отриманні
Дозволу.

    3.4.3. Передачі Дозволу іншим особам.

    3.4.4. Наявності  обґрунтованих  скарг   з   боку   суб'єктів
туристичної  діяльності,  представників  об'єктів  показу,  музеїв
тощо, а також екскурсантів та туристів.

    3.4.5. Ненадання статистичної звітності.

    3.4.6. Порушення умов договору між туристом (екскурсантом) та
особою, яка надає послуги туристичного супроводу.

    3.4.7. Порушення  законодавства,  вимог  стандартів,  норм  і
правил у галузі туризму.
    3.5. Рішення   акредитаційної   комісії  про  скасування  дії
Дозволу протягом 10 днів з моменту прийняття рішення  надсилається
в  письмовій  формі  власнику  Дозволу,  органам,  які  здійснюють
контролюючі  функції,  та  засобам  масової  інформації  для  його
опублікування.
    3.6. У   разі   скасування   Дозволу   фахівець  туристичного
супроводу може порушити питання про отримання  нового  Дозволу  на
право  здійснення туристичного супроводу,  але не раніше ніж через
рік  (пункти 3.4.1,  3.4.2,  3.4.3) та через  три  місяці  (пункти
3.4.4,  3.4.5,  3.4.6,  3.4.7)  з  дати  прийняття  акредитаційною
комісією рішення про анулювання попереднього Дозволу.
    3.7. Розгляд заяв,  претензій  та  скарг  фізичних  осіб,  що
здійснюють  туристичний супровід,  щодо скасування акредитаційними
комісіями Дозволів на право здійснення туристичного супроводу  або
безпідставних  (невмотивованих)  відмов  у  їх видачі здійснюється
Апеляційною комісією, створеною при Держтурадміністрації України.
    3.8. Заяви,  претензії та скарги фізичних осіб, що здійснюють
туристичний  супровід,  щодо  скасування акредитаційними комісіями
Дозволів  на   право   здійснення   туристичного   супроводу   або
безпідставні  (невмотивовані)  відмови у їх видачі надсилаються до
Апеляційної комісії протягом 30 днів з моменту отримання заявником
письмового  повідомлення  акредитаційної комісії про прийняття нею
рішення про відмову у видачі Дозволу (скасування його дії) або  до
суду.

    Положення про Апеляційну комісію та її  склад  затверджується
окремим наказом Держтурадміністрації України.

Заступник Голови
Держтурадміністрації                                 Є.В.Самарцев
\

                                     ЗАТВЕРДЖЕНО
                                     Наказ Держтурадміністрації
                                     України
                                     24.09.2004  N 83

                                     Зареєстровано в Міністерстві
                                     юстиції України
                                     20 жовтня 2004 р.
                                     за N 1344/9943

Кваліфікаційні вимоги для екскурсоводів
Екскурсоводами можуть працювати особи,  які мають базову вищу
освіту,  повну  вищу  освіту;  мають  посвідчення  або  диплом про
спеціальну   екскурсійну   підготовку   (учбовий   заклад,   курси
підвищення  або  перепідготовки  фахової кваліфікації) та отримали
дозвіл у встановленому порядку.

    Для осіб,  які  мають учений ступінь та вчене звання,  вимога
щодо наявності посвідчення або диплома про спеціальну  екскурсійну
підготовку не є обов'язковою.

    Для екскурсоводів знання іноземної  мови  не  є  обов'язковою
умовою.

    Екскурсоводи, що надають екскурсійні послуги, повинні мати:

    - високий   освітній   рівень   в  різних  галузях  знань  зі
спеціальним  акцентом   на   краєзнавство,   історію,   географію,
мистецтво   і  архітектуру,  економіку,  політику,  релігію  тощо.
Постійно вдосконалювати свої знання та професійні навички;

    - знання  спеціальної термінології відповідно до екскурсійної
тематики;

    - гуманітарні   навички  та  навички  спілкування,  володіння
технологією  відбору  інформації,  вміння  встановити   сприятливу
дружню атмосферу в екскурсійній групі;

    - перелік  екскурсійних  тем  та  шляхової   інформації   про
визначні  місця  або  місцевості  за маршрутом слідування групи до
місця  призначення,   підтверджених   контрольними   текстами   та
методичними розробками,  технологічними картами,  рецензуванням на
прослуховування на маршруті тощо (наявність переліку  документації
відповідно до  вимог  чинних  стандартів,  норм та правил у галузі
туризму), характеристики з місця екскурсійної роботи;

    - відповідність  критеріям  оцінки  розповіді   екскурсовода,
зокрема    ознайомлювальна   цінність,   чіткість   висловлювання,
зацікавленість,   емоційність,   доступність   викладення   тексту
екскурсії, техніка та культура мови.

Заступник Голови
Держтурадміністрації                                 Є.В.Самарцев

                                     ЗАТВЕРДЖЕНО
                                     Наказ Держтурадміністрації
                                     України
                                     24.09.2004  N 83

                                     Зареєстровано в Міністерстві
                                     юстиції України
                                     20 жовтня 2004 р.
                                     за N 1344/9943

Кваліфікаційні вимоги для гідів-перекладачів

    Гідами-перекладачами можуть працювати особи,  які мають повну
вищу  освіту,  вільно володіють іноземною мовою або мовами,  мають
посвідчення  або  диплом  про  спеціальну  екскурсійну  підготовку
(учбовий  заклад,  курси  підвищення  або  перепідготовки  фахової
кваліфікації) та отримали дозвіл у встановленому порядку.

    Для осіб,  які  мають учений ступінь та вчене звання,  вимога
щодо наявності посвідчення або диплома про спеціальну  екскурсійну
підготовку не є обов'язковою.

    Гіди-перекладачі, що  надають  екскурсійні  послуги,  повинні
мати:

    - високий  освітній  рівень  у  різних   галузях   знань   зі
спеціальним   акцентом   на   краєзнавство,   історію,  географію,
мистецтво  й  архітектуру,  економіку,  політику,  релігію   тощо.
Постійно вдосконалювати свої знання та професійні навички;

    - знання спеціальної термінології відповідно до  екскурсійної
тематики;

    - гуманітарні  навички  та  навички  спілкування,   володіння
технологією   відбору  інформації,  уміння  встановити  сприятливу
дружню атмосферу в екскурсійній групі;

    - перелік   екскурсійних   тем  та  шляхової  інформації  про
визначні місця або місцевості за  маршрутом  слідування  групи  до
місця   призначення,   підтверджених   контрольними   текстами  та
методичними розробками,  технологічними картами,  рецензуванням на
прослуховування на маршруті тощо (наявність переліку  документації
відповідно  до  вимог  чинних стандартів,  норм та правил у галузі
туризму), характеристики з місця екскурсійної роботи;

    - відповідність  критеріям оцінки розповіді гіда-перекладача,
зокрема   ознайомлювальна   цінність,   чіткість    висловлювання,
зацікавленість,   емоційність,   доступність   викладення   тексту
екскурсії, техніка та культура мови.

Заступник Голови
Держтурадміністрації                                 Є.В.Самарцев

                                     Додаток 1
                                     до п. 2.10 Положення
                                     про порядок видачі дозволів
                                     на право здійснення
                                     туристичного супроводу
                                     фахівцям туристичного
                                     супроводу

                                     ____________________________
                                     (орган, який видає дозвіл)

                                     від ________________________
                                         (прізвище, ім'я, по
                                         батькові)

                                     ____________________________
                                         (адреса, телефон)

                             ЗАЯВА
             про видачу дозволу на право здійснення
                     туристичного супроводу

    Я, _________________________________________________________,
                        (прізвище, ім'я, по батькові)

прошу надати мені дозвіл на право здійснення _____________________
                           (зазначити вид туристичного супроводу)

для роботи з туристами,  що здійснюють подорожі індивідуально та з
туристичними групами на території ________________________________
                               (назва адміністративної території)

    Назва і рік закінчення спеціальних фахових курсів

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

    Маю загальний стаж роботи  в  туристичній  галузі  на  посаді

__________________________________________________________________
                      (потрібне зазначити)

    На цей час __________________________________________________
                  (працюю або не працюю - потрібне зазначити)

в ________________________________________________________________
                      (назва організації)

    Свідоцтво про державну  реєстрацію  суб'єкта  підприємницької
діяльності _______________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________
 (фізичні особи, які самостійно надають екскурсійні послуги як
              суб'єкти підприємницької діяльності)

    Зобов'язуюся надавати   статистичну  звітність  у  порядку  і
терміни, визначені відповідними документами.

Дата _______________________      Підпис ________________________

Документи прийняті _________      _______________________________
                    (дата)        (прізвище, підпис  працівника,
                                  що прийняв документи)

Заступник Голови
Держтурадміністрації                                 Є.В.Самарцев

                                     Додаток 2
                                     до п. 2.11 Положення
                                     про порядок видачі дозволів
                                     на право здійснення
                                     туристичного супроводу
                                     фахівцям туристичного
                                     супроводу

                      АКРЕДИТАЦІЙНА КАРТКА

Місце для фото

_________________________________________________________________
                 (прізвище, ім'я, по батькові)

Дата народження

_________________________________________________________________

Паспортні  дані

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

Освіта __________________________________________________________

_________________________________________________________________
  (середня, середня спеціальна, вища освіта, назва установи,
    кваліфікація, спеціальність за дипломом, номер диплома,
               дата видачі - потрібне зазначити)

Фахова освіта:

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________
  (освітня установа, інститут / курси підвищення кваліфікації,
         спеціальні фахові курси - потрібне зазначити)

_________________________________________________________________
     (номер посвідчення, дата видачі - потрібне зазначити.
            Якщо курсів декілька - перерахуйте всі)

Якими мовами володієте та ступінь підготовки:

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

Назва екскурсійної  теми  (тем),  якою  володієте  та яка пройшла
рецензування (включно екскурсії іноземною мовою):

1.
2.
3.
...

Домашня адреса, телефон _________________________________________

_________________________________________________________________

Місце роботи, посада, телефон ___________________________________

_________________________________________________________________

Дата ___________________              Підпис ____________________

Дозвіл на право здійснення туристичного  супроводу  та  нагрудний
знак гіда-перекладача отримав ________________
                                  (підпис)

Про неможливість передання  дозволу  та  нагрудного  знака  іншим
особам попереджено _________________
                       (підпис)

З уключенням мене в базу даних гідів-перекладачів України  згоден

_____________________
      (підпис)

Щодо підготовки до  сертифікації  туристсько-екскурсійних  послуг
поінформовано.

Дата ________________                 Підпис ____________________

Документи прийняті

_________________________________________________________________
   (підпис, прізвище, підпис працівника, що прийняв документи)

Заступник Голови
Держтурадміністрації                                 Є.В.Самарцев

                                     Додаток 3
                                     до п. 2.11 Положення
                                     про порядок видачі дозволів
                                     на право здійснення
                                     туристичного супроводу
                                     фахівцям туристичного
                                     супроводу

                             РЕЄСТР
                фахівців туристичного супроводу

    1. Порядковий номер.

    2. Прізвище, ім'я, по батькові.

    3. Дата народження.

    4. Місце проживання та контактний телефон.

    5. Освіта.

    6. Фахова освіта.

    7. Місце роботи (указати назву організації, місцезнаходження,
телефон  або  указати  номер  свідоцтва  про  державну  реєстрацію
суб'єкта підприємницької діяльності).

    8. Вид туристичного супроводу (екскурсовод  /  гід-перекладач
тощо).

    9. Стаж роботи екскурсоводом / гідом-перекладачем.

    10. Перелік  екскурсійних  тем,  якими  володіє екскурсовод /
гід-перекладач.

    11. Реєстраційний номер.

    12. Дата реєстрації та термін дії дозволу.

    13. Номер дозволу.

    14. Код та назва адміністративної території,  що зазначаються
у дозволі на право здійснення туристичного супроводу.

    15. Ідентифікаційний номер.

    16. Запис про скасування або призупинення дії дозволу.

    17. Примітка.

Заступник Голови
Держтурадміністрації                                 Є.В.Самарцев

                                     Додаток 4
                                     до п. 2.14 Положення
                                     про порядок видачі дозволів
                                     на право здійснення
                                     туристичного супроводу
                                     фахівцям туристичного
                                     супроводу

------------------------------------------------------------------

|                            |  |------- _______________________ |

|___________________________ |  ||місце| (назва адміністративної |

|(орган, який видав дозвіл)  |  || для |        території)       |

|                            |  ||фото |                         |

|___________________________ |  |-------   Д О З В І Л  N        |

|                            |  |               ______           |

|                            |  |на право здійснення туристичного|

|   Реєстраційний №_____     |  |          супроводу _________   |

|                            |  |  ____________________________  |

|Голова комісії              |  |  (тип туристичного супроводу)  |

|_________(________________) |  |  ____________________________  |

|            /прізвище/      |  |                                |

|                            |  | М.П.                           |

| "___"__________ 200__ р.   |  |  ______________________________|

|                            |  |  (прізвище, ім'я, по батькові) |

|                            |  |  ____________________________  |

|                            |  |  "___"______________ 200__ р.  |

|                            |  |     /Дата видачі/              |

|                            |  |  __________________            |

|                            |  |  (особистий підпис)            |

------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |        Посвідчення             |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

|                            |  |                                |

------------------------------------------------------------------

Заступник Голови
Держтурадміністрації                                 Є.В.Самарцев

                                     Додаток 5
                                     до 2.14 Положення
                                     про порядок видачі дозволів
                                     на право здійснення
                                     туристичного супроводу
                                     фахівцям туристичного
                                     супроводу

                     НАГРУДНИЙ ЗНАК (БЕЙДЖ)

    Назва адміністративної території ____________________________

    _____________________________________________________________

    Фото

    Реєстраційний номер _________

    Вид туристичного супроводу __________________________________

    _____________________________________________________________
                 (прізвище, ім'я, по батькові)

Заступник Голови
Держтурадміністрації                                 Є.В.Самарцев




1. Общая характеристика ценных бумаг
2. Принципы, функции и методы управления
3. НА ТЕМУ- Управление комплексным социальноэкономическим развитием муниципального образования
4. Петербург ул. Литейная д
5. Погрешности измерения Погрешность измерения оценка отклонения измеренного значения величины от её.html
6. востоке Европы в бассейне нижнего Дуная.html
7. Курсовая работа- Развитие познавательного интереса у учащихся в образовательном процессе
8. предприятия будь то государственные смешанные или частные которые владеют или контролируют производство
9. варианты организации языковых процессоров Процесс трансляции состоит из 2х логических частей- Анализ
10. Проектирование предприятий винодельческой отрасли
11. Самопрезентация Резюме Фамилия имя отчество
12. і. Технологія ~ сукупність знань відомостей про послідовність окремих виробничих операцій у процесі вир
13. Вопросы организации лекарственного обращения и эпидемиологической безопасности в медицинских учреждениях
14. Дедуктивные умозаключения
15. Половое развитие и воспитание кобелька
16. совокупность идей чуств эмоций Ох общее отношение Ч
17. тематика и информатика.html
18. Дипломная работа- Исследование валикокольцевых механизмов
19. Витте который пребывал в этой должности с 1892 по 1903 г
20. .Своеобразие психического развития теория и практика спец.