Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тематичний аналіз Розглянуто та схвалено.html

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-01-17

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 10.5.2024

МІНІСТЕРСТВО   ОСВІТИ  І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ  УКРАЇНИ

ГОРЛІВСЬКИЙ  ТЕХНІКУМ  ДОНЕЦЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

                                                         

ЛЕКЦІЯ № 7

з теми: «Інтегрування трансцендентних функцій.»

Модуль КЗН-02. ПР.О.03.07 Невизначений інтеграл.

Дисципліна: «Математичний аналіз»

Розглянуто та схвалено                                                         

на засіданні циклової                                                             

комісії інформаційних технологій та прикладної математики.                                         

Протокол № ____ від _______20__ р.

Голова циклової

комісії ПМ                   Велікодна О. В.  

Розробив викладач

Велікодна О. В.  

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

Дата:                                                                                                        курс: ІІI

Викладач:  Велікодна Ольга Володимирівна.   

Тема:   Інтегрування трансцендентних функцій.

Мета:

  •  Дидактична: навчитися обчислювати первісну, володіти методами інтегрування, знаходити  первісну раціональних функцій, трансцендентних та ірраціональних функцій.  
  •  Виховна: виховувати професійно спрямовану особистість, здатну чітко та логічно висловлювати та доводити свої думки.
  •  Методична:  вдосконалювати методику проведення лекції з використанням методики пошукової технології.

Тип:  лекція  

Вид:  лекція – дослідження.

Методи та форми проведення заняття:  словесні, наглядні, проблемно – пошукові.

Науково-методичне забезпечення:     

  1.   Кудрявцев Л.Д. Курс математического анализа: Учебник. Для студентов университетов и вузов. В 3 т. - М.: Высшая школа,1998.
  2.  Кудрявцев Л.Д. Сборник задач по  математическому анализу: Учебник для вузов. В 3 т. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1989.
  3.  Берман Г.Н. Сборник задач по курсу математического анализа: Учеб. пособие для вузов. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1975.
  4.  Марон А. И. Дифференциальное и интегральное исчисление функции одной переменной  в примерах и задачах. – М.: Наука, 1973.

Між предметні зв’язки: 

  •  Дисципліни, що забезпечують: елементарна математика
  •  Дисципліни, що забезпечуються: лінійна алгебра та аналітична геометрія, дискретна математика, диференціальні  рівняння, рівняння математичної фізики, чисельні методи, методи оптимізації, теорія функцій комплексної змінної.

Обладнання: зошити, ручки, крейда, дошка.

ХІД ЗАНЯТТЯ     

  1.  Організаційна частина:
  2.   відсутні;
  3.  підготовка до заняття;
  4.  перевірка д/з.
  5.  Актуалізація опорних знань: визначення трансцендентних функцій, їх види та властивості, таблиця інтегралів, методи інтегрування.
  6.  Вивчення нового матеріалу:
  •  Тема лекції:  Інтегрування трансцендентних функцій. 
  •  Мотивація вивчення матеріалу: вивчити основний математичний апарат – невизначений інтеграл, що дає змогу розв’язувати прикладні задачі в різних галузях науки та техніки.
  •  План вивчення нового матеріалу: надається в конспекті лекції.
  1.  Виклад нового матеріалу. Конспект лекції надається.
  2.  Закріплення нового матеріалу.
  3.  Підсумки заняття.
  4.  Домашнє завдання.

Конспект лекції № 7.

Тема: Інтегрування трансцендентних функцій.

План лекції № 7.

  1.  Інтеграли від трансцендентних функцій, що обчислюються за допомогою інтегрування за частинами.

До інтегралів від трансцендентних функцій, що обчислюються за допомогою інтегрування за частинами, відносяться багато різних інтегралів, наприклад такі:   ; ; ;; . Показники n – ціле невід’ємне число.                                                                   Для обчислення інтегралів  потрібно двічі про інтегрувати їх за частинами – в результаті отримаємо для них лінійне рівняння, з якого відразу знайдуться інтеграли. Наприклад, І = = . Звідки маємо:  І = .

В інтегралах ; після однократного інтегрування за частинами отримаємо інтеграли того ж типу, але з меншим показником ступеня.

В інтегралах  ;;  після однократного інтегрування за частинами пропаде трансцендентна функція, причому в інтегралах ; отримаємо інтеграл від ірраціональної функції, що виражається через елементарні функції, а в інтегралах ; - інтеграл від раціональної функції, що виражається через елементарні функції.

Вище ми розглядали інтеграли від раціональних функцій ,  де змінні    були раціональні та ірраціональні вирази або функції. Важливим є клас інтегралів від раціональних функцій, змінними в яких є деякі трансцендентні функції. Розглянемо такі інтеграли.

1. . Цей інтеграл раціоналізується до алгебраїчного виду підстановкою . Звідси . Таким чином  .        

Приклад. Знайти інтеграл.

.

2. Інтеграл  - зводиться до раціонального алгебраїчного виду підстановкою . Звідси  ,  ,    .  В результаті одержується  .

Приклад. Знайти інтеграл.

=.

Зауваження. Підстановка   дає можливість звести до раціонального алгебраїчного виду інтеграл у тому випадку, коли  хоча б один,  або  обидва показники m і  n від’ємні.

Приклад. Знайти інтеграл.

.        

   Інтеграл виду    зводиться до  раціонального алгебраїчного виду універсальною підстановкою     . Звідси ,  ,  ,  .  

Отже  .

Назва  універсальна підстановка говорить  про те, що вона може бути застосована при знаходженні  інтеграла від будь-яких співвідношень тригонометричних функцій   і  . Однако, найбільш ефективною вона є в тих випадках, коли функції   і    мають перші степені і  представлені у вигляді суми чи різниці. Застосування цієї підстановки до випадків, коли  і   мають парні степені приводить до раціональних дробів з високими степенями. Тому, в таких випадках краще застосовувати  підстановку  , або якусь іншу.

Приклад. Знайти інтеграл.

  .     

        

4. Інтеграл виду     підстановкою   зводиться до одного із таких інтегралів:

а) ; б) ;  в)   які в свою чергу, підстановками відповідно  ,  ,   зводиться до інтегралів виду  .

Приклад. Знайти інтеграл.




1. з курсу Соціологія масових комунікацій для студентів ІІІ курсу факультету іноземної філології на 18
2. Тема- Социальный институт
3. на тему Проектирование волоконнооптической линии связи Томск ~ Красноярск обучающегося по специальности
4. среднедекадные Операция по осреднении расходов производится непосредственно на бланке задания
5. 20 Закона об адвокатуре формами адвокатских образований являются- адвокатский кабинет; коллегия адвокато
6. Гражданско-правовые режимы удовлетворения жилищных потребностей граждан.html
7. Технология сладких блюд
8. Наталочка Справді трохи дивно для старої баби але звали її саме так тому що своїм дрібним виглядом та тих
9. Противодействие легализации преступных доходов- методологические основы
10. Задачи сохранения генофонда планеты
11. Ю Елизарова АК Сакабаева Направляющие системы электросвязи
12. У Платона вещи чувственно воспринимаемого мира рассматриваются лишь как видимость как искаженное отражени
13. Принцип разделения властей в Конституции РФ 1993г
14. тематическое моделирование численные методы и комплексы программ Моделирование колебательных процес.html
15. C Sunrise Vlley Drive Reston Virgini 20191 USРедакторсоставитель Малькольм Ф
16. Антигона... корень всех зол есть сребролюбие
17. Загальні положення Автоколивні генератори прямокутних імпульсів ГПІ мультивібратори МВ це пристрої
18. Уфимский государственный нефтяной технический университет Филиал ГОУ ВПО УГНТУ в г
19. Социальное положение индивидов групп классов их потребности и интересы стремления и ожидания принципы и
20. Дворцовые перевороты и внешняя политика России в 18 в