Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.html

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

У дисертації автором теоретично обґрунтовано й окреслено шляхи вирішення наукового завдання, пов’язаного з формуванням довгострокової програми розвитку системи управління економічними процесами в олійно-жировій промисловості. На основі проведеного дослідження було одержано наступні наукові і прикладні результати:

  1.  Автор дійшов висновку, що облікова політика підприємства практично підміняє програму розвитку системи управління, і в своєму існуючому стані мало чого варта в подальшому удосконаленні власне обліку як окремої функції управління, тим паче, в розвитку всієї системи управління. Це –одна з основних причин байдужого, формального ставлення до неї власників, керівників, іншого персоналу, що безпосередньо розробляє і реалізує облікову політику. Її ідеологія, а звідси теорія і практика не пов’язані з інтересами загальної системи управління, хоча у відриві від неї самі по собі облік і його політика нікому не потрібні.

Проведене дослідження дало підстави стверджувати, що в підприємствах олійно-жирової промисловості доцільно формувати довгострокову програму розвитку всієї системи управління економічними процесами, котра передбачає її орієнтацію на глибокий взаємозв’язок функцій в інтересах досягнення цілей життєдіяльності підприємства.

  1.  Автором обґрунтовано і розроблено системний підхід до формування програми, котрий передбачає здійснення комплексу теоретичних методологічних і методичних рішень, зокрема, декомпозицію підприємства як складної системи для визначення ключових сфер його економічної діяльності, постановку цілей функціонування її складників, обґрунтування принципів вироблення програми розвитку, визначення її проблемних питань, варіантів і можливих комбінацій їх розв’язання, вироблення системи показників для оцінки можливих варіантів і визначення пріоритетних, які мають бути включені до програми.
  2.  Розроблений в дисертації підхід до визначення цілей, досягненню котрих має бути підпорядкована сама система управління та програма її розвитку, полягає в тому, що, по-перше, перевага віддається стратегічним цілям; по-друге, не є плідною ідея необхідності упереджуючих змін тих стратегічних цілей, котрі були нещодавно вироблені, постійного їх руху. Їх перегляд має сенс тільки в тих випадках, коли в силу об’єктивних причин треба внести кардинальні зміни в концепцію, переорієнтуватися в принципі. По-третє, у виробленні програми не слід використовувати хибні зарубіжні концепції, що некритично пропагуються в нашій літературі, зокрема реінжиніринг, тому що немає сенсу докорінно, повністю замінювати всі складові системи управління. Програма має вироблятися на основі глибокого аналізу сучасного стану системи, котрий визначає доцільність тих або інших реформувань.

4. Проведене дослідження дало автору змогу вважати, що застосування системної методології у підпорядкуванні програми цілям системи управління потребує розуміння ієрархічності побудови системи; чіткого уявлення складу підсистем і їх цілей; усвідомлення одного з об’єктивно існуючих принципів цілепокладання, котрий полягає в тому, що розмаїтість і ієрархічність побудови системи цілей повинні бути адекватними складності, розмаїтості та ієрархічності самої системи; знання того, що цей принцип адекватності не означає можливість перенесення цілей системи на діяльність підсистем; розуміння відмінності системних властивостей цілого та його складових частин.

Мета програми розвитку органічно “вписується” в ієрархію цілей. Вона полягає в тому, щоб визначити “больові точки” в системі управління процесами олійно-жирового виробництва узагальнити пов’язані з ними проблемні питання та можливі варіанти їх розв’язання, обрати пріоритетні варіанти і таким чином сприяти досягненню цілей всіма підсистемами виробництва та системи управління.

  1.  Принципами, відповідно до яких має формуватися програма, доцільно обрати актуальність розв’язання проблемних питань, системність, варіантність їх оцінки, стабільність, ефективність обраних варіантів.
  2.  Є підстави для того, щоб проблемні питання формування програми звести до трьох основних блоків: до першого –ті, що стосуються домінування нормативного державного регулювання, до другого –питання, котрі виникають в основних сферах діяльності підприємства, до третього –такі, що складають загальні проблеми розвитку системи управління економічними процесами галузі.
  3.  Проведені дослідження дали автору підстави стверджувати, що в оцінюванні доцільності впровадження можливих варіантів розв’язання проблемних питань практично неможливо використання кількісних оцінок суто якісних процесів управління. Кількісні методи, як правило, мають виключно високу міру умовності, а тому не відображають дійсний стан справ. Механізм оцінки має засновуватися на розробленій автором або іншій системі якісних показників, які дозволяють змістовно оцінити можливі варіанти розв’язання проблем і обрати пріоритетні.

СПИСОК ПРАЦЬ, ОПУБЛІКОВАНИХ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ

Статті у наукових фахових виданнях:

  1.  Рузмайкіна І.В. Принципи і логіка формування програми розвитку системи управління в промисловому виробництві //Экономические инновации. –Одесса: Институт проблем рынка и экономико-экологических исследований НАН Украины. –. –Вип. 24. –С. 205-211.  (0,375 д.а.)
  2.  Рузмайкіна І.В. Управлінська стратегія облікової політики: проблема формування, можливість розв'язання // Торгівля і ринок України. –Донецьк: Дон. ДУЕТ. –. –Вип. 20. –С. 376-386. (0,375 д.а.)

3. Рузмайкіна І.В. Галузевий аспект формування облікової політики // Наукові праці Кіровоградського державного технічного університету: Економічні науки. –. –Вип. 5. –ч. ІІ. –С. 414 –. (0,5 д.а.)

. Рузмайкіна І.В. Облікова політика підприємства –системний підхід до вироблення // Вісник соціально-економічних досліджень. – Одеса: ОДЕУ. –. –Вип. 19. –С. 261-267. (0,875 д.а.)

. Рузмайкіна І.В. Класифікація господарських процесів як передумова ефективної облікової політики підприємства // Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету. Економічні науки. –Кіровоград: КНТУ. –. –Вип. 7.  –Частина 1. –С. 422-427 (0,375 д.а.)

. Рузмайкіна І.В. Облікова політика підприємства –дискусійні положення і невирішені проблеми // Економіка: проблеми теорії та практики. –Дніпропетровськ: ДНУ: 2005. Випуск 205. –Том ІІ. –С. 402-413. (0,75 д.а.)

. Рузмайкіна І.В. Формування облікової політики підприємства: принципи,  проблемні питання, критерії оцінки варіантів //Формування ринкових відносин в Україні. –К. –. –НДЕІ Міністерства економіки України. –Вип. 7(50). С. 32-38. (0,875 д.а.)

У інших виданнях:

8. Валуєв Б.І., Рузмайкіна І.В. Облікова політика промислового підприємства –управлінська спрямованість підходу //Тезисы и тексты выступлений на ІV международной научной конференции "Развитие бухгалтерского учета и контроля в контексте европейской интеграции". –Житомир-Краматорск: ЧП "Рута". –. –С.  30-38. (0,56 д.а.)

Рузмайкіна І.В. Формування довгострокової програми розвитку системи управління економічними процесами в олійно-жировій  промисловості. –Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності 08.07.01 –Економіка промисловості –Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, Одеса, 2006.

У дисертації проведено дослідження теоретичних, методологічних і методичних питань, пов'язаних з виробленням загального  підходу і конкретних методичних рішень щодо формування програми розвитку системи управління підприємств олійно-жирової промисловості підприємств.

Здійснено декомпозицію системи і визначено сфери діяльності підприємства і підсистем цілісної системи управління, в котрих  виникають проблемні питання, встановлено цілі, що постають перед ними у зв'язку з діяльністю  та виробленням програми розвитку сформульовано принципи її формування.

Розроблено класифікацію проблемних питань, які складають облікову політику, визначено їх коло та можливі варіанти розв'язання кожного; обґрунтовано і розроблено систему показників, які можуть бути прийняті для оцінки доцільності варіантів і обрання пріоритетних.

Здійснено теоретичний аналіз і порівняння можливих варіантів розв'язання проблемних питань, обґрунтовано й узагальнено варіанти, що пріоритетні з точки зору  інтересів розвитку системи управління.

Ключові слова: довгострокова програма, системний підхід, сфери діяльності, система управління, проблемні питання, варіанти, цілі, принципи, показники оцінки, пріоритетні варіанти.

Рузмайкина И.В. Формирование долгосрочной программы развития системы управления экономическими процессами в масложировой промышленности. –Рукопись.

Диссертация на соискание ученой степени кандидата экономических наук по специальности 08.07.01 –Экономика промышленности –Институт проблем рынка и экономико-экологических исследований НАН Украины, Одесса, 2006.

В диссертации проведено исследование теоретических, методологических и методических вопросов, связанных с разработкой общего, подхода и конкретных методических решений, имеющих целью  выработать научные основы формирования программы.

Формирование программы развития системы управления подменяется в предприятиях масложировой промышленности учетной политикой, идеология которой совершенно не ориентирует предприятия на решение действительно проблемных задач, определяющих возможности развития системы управления.

Выработан и в главном реализован подход, предусматривающий формирование долгосрочной программы развития организационных структур и функций управления. Обосновано, что она представляет собой совокупность проблемных мер и решений по вопросам, определяющим наиболее актуальные проблемы функционирования и совершенствования системы управления.

Под объектом программы понимается любая норма, проблема или позиция предприятия в области организации управления и осуществления его функций. в отношении которых существуют или могут возникнуть альтернативные варианты решения. Ими могут быть как регламентированные на государственном или отраслевом уровнях проблемные вопросы, так и те решения, которые предприятие принимает самостоятельно исходя не только из общеустановленных  принципов и норм, а преимущественно из целей деятельности и здравого смысла.

Обоснован и разработан системный подход к формированию программы предусматривающий проработку совокупности теоретических, методологических и методических вопросов.

Осуществлена декомпозиция предприятия как экономической системы, в частности, предложена классификация хозяйственных процессов, ресурсов, организационных структур, определены сферы деятельности и состав системы управления, в отношении которых возникают проблемы совершенствования.

Определены стратегические цели предприятия как в основных сферах деятельности, так и в области организационной структуры и функций управления, достижению которых должны быть подчинены система управления и программа ее развития. В постановке целей использован иерархический подход, учитывающий существование принципиальных различий системных свойств и практических возможностей целого и составляющих его частей.

Разработана классификация целей по ряду существенных признаков, определены содержательно цели и основных сфер деятельности и подсистем управления в общем управленческом процессе. Обоснованы и сформулированы принципы, в соответствии с которыми программа должна вырабатываться.

Разработана классификация проблемных вопросов, которые, по мнению автора, могут составлять содержание программы, определен круг вопросов, представляющих в сложившихся условиях особую актуальность в деле развития системы управления. Определены возможные варианты решения конкретных, включаемых в программу вопросов.

Обоснована не целесообразность оценки возможных вариантов количественными методами. Разработана система качественных показателей, посредством которых целесообразно оценивать варианты решения проблемных вопросов с точки зрения их перспективности и организационной эффективности.

Проведен содержательный анализ возможных вариантов по каждому проблемному вопросу, обоснованы варианты, использование которых автор считает предпочтительным в решении задач, поставленных перед системой управления собственником и администрацией предприятия.

Внесены предложения, позволяющие практическим работникам предприятий обобщить результаты анализа и определить приоритетные варианты решения проблемных вопросов развития.  

Ключевые слова: долгосрочная программа, системный подход, сферы деятельности, система управления, проблемные вопросы, варианты, цели, принципы, показатели оценки, приоритетные варианты.

Ruzmajkina I.V.  Formation of long-term program of economic process control system development in oil-and-fat industry. –Manuscript.

Dissertation for the degree of Candidate of Economics by 08.07.01. specialty –Industrial Economics. – Institute of Market Problems and Economical-Ecological Researchers of the NAS of Ukraine, Odessa, 2006.

The investigation of theoretical, methodological and methodical problems was done, connected with the development of general approach and specific methodical solutions as for formation of program of economic process control system development at   oil-and-fat industry enterprises.

The decomposition of the system was done and the spheres of an enterprise activity and of problematic subsystems of the entire control system were determined, their objects connected with the activity and the development program formation were ascertained, the principles of its formation were formulated.

The classification of problems constituting the control system development program was worked out,  their series and possible versions of solving each of them were determined; the system of indicators that can be adopted to evaluate the expediency of the versions and to choose the prior ones were grounded and developed.

The theoretical analysis and comparison of possible versions of the problems solution were done; the versions which are prior from the point of view of the control system development interests were grounded and generalized.

Keywords: long-term program, system approach, spheres of activity, control system, problems, versions, objects, principles, evaluation indicators, prior versions.




1. на тему Социальная сущность семьи
2. Вклады культуры и искусства XX века в мировую цивилизацию
3. Тема - Форматирование и редактирование текста Цель - Овладение практическими навыками работы с программой M
4. тема позволяющая собирать разномасштабные полученные из разных источников данные о территории в едином про
5. Итоговый результат Исходные материалы- Модель Плащ накидка Космос Кисти Ресницы
6. модуль ; 1 Автором философского произведения
7. 000427 ПЗ Среднемесячная заработная плата ремонтного рабочего- Отчисления на социальные ну
8. на тему Проект технического переоснащения участка по производству сыра ООО сыроваренный завод Надежда в
9. саясат ж~не ілім
10. Мы сейчас знаем только маленькую часть того что было с нашей Церковью в ХХ веке [Для печати] [В блог] 02 ию.
11. Правовое регулирование франчайзинга в Республике Беларусь
12. Then Конструкція If
13. Принтери та сканер
14. Введение Для производства изделий из древесины исходный материал в виде досок листов фанеры и древесных
15. С Розова МА Розов об идеальных объектах теории Анализируя теорию философы науки обычно много г
16. І Фізичні властивості норма Форма оформлений оформлен
17. Севосетинэлектросвязь опыт динамичного развития Полное наименование открытое акционерное общество
18. ПРИЧИНЫ УПАДКА КИЕВСКОЙ РУСИ
19. опросы для подготовки к экзамену по дисциплине история Украины
20. это адекватная информ о объекте получаемая посредством его чувственного или интелектуального постижения л