Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
1. Насінництво овочевих культур.
Враховуючи відмінності однорічних овочевих рослин за біологічними особливостями, вимогами до умов навколишнього середовища, застосовуються різні технології вирощування насіння. Під час розміщення насіннєвих ділянок слід враховувати норми просторової ізоляції, попередники, особливості живлення рослин, заселеність шкідниками та ураження хворобами, строки сівби і збирання. У насінництві овочевих рослин дуже важливо не допускати розміщення на одному полі культур однієї ботанічної родини,а також маточників і насінників, оскільки в них спільні хвороби і шкідники.
У рослин, які формують насінні плоди (пасльонові, гарбузові), потрібно знати, крім урожайності насіння, ще й його вихід (у %) від маси плодів. У пасльонових також зважати на застосування двох способів вирощування (розсадного і безрозсадного), у редиски - пересадкового і безпересадкового. На випадок використання безпересадкового способу вирощування використовують для сівби тільки елітне насіння.
У насінництві овочевих рослин, які формують стеблові насінники, рівень технологічних заходів вирощування насіння повинен бути вищим порівняно з товарними посівами. Не допускається сильна забур`яненість насіннєвих ділянок, оскільки насіння бур`янів при попаданні в партію основної культури важко відділити під час очищення. Виходячи з цього, потрібно ретельніше застосовувати технологічні і хімічні заходи знищення бур`янів. Для отримання продуктивного високоякісного насіння необхідно проводити профілактичні заходи захисту рослин від хвороб і шкідників, своєчасно виконувати заходи сортового і насінного контролю, дотримуватись вимог просторової ізоляції, особливо у перехреснозапильних рослин.
2. Які ви знаєте показники якості насіння.
Основними показниками якості насіння слідом за повновагих є їх енергія проростання і схожість. Ці показники визначаються одночасно і виражаються у відсотках.
Енергія проростання насіння характеризує життєздатність насіння, від якої залежить швидкість їх проростання. Насіння з високою енергією проростання дають ранні і дуже дружні сходи.
Схожість насіння - це їх здатність утворювати проростки при певній температурі і вологості в певний термін. Її виражають у відсотках до загальної кількості та підрозділяють на 2 класи. Вона залежить від термінів та умов зберігання насіння. Знати схожість насіння (куплених в магазині або власних) необхідно для гарантованого забезпечення врожаю.
Показник лабораторної схожості насіння зазвичай зазначений на пакетиках з насінням, які ви придбали в магазині. Однак після посіву цей показник на практиці буває часто значно нижче, ніж це вказано на етикетці.
3. Надання першої допомоги при уражені електричним струмом.
Надання першої допомоги при ураженні струмом високого напруження або блискавкою можуть ускладнюватись появою опіків, кровотечі, обвуглювання тканин. У постраждалих можуть спостерігатися повторна зупинка серця, пригнічення дихання, порушення психіки.
Схема надання першої допомоги при ураженні електрострумом:
- знеструмити постраждалого (не забувайте про власну безпеку!);
- при раптовій зупинці серці нанесіть прекардіальний удар по грудині и приступіть до реанімації;
- при кровотечі накладіть кровоспинний джгут, стисну повязку;
- при електричних опіках і ранах накладіть стерильні повязки;
- при переломах кісток кінцівок шини (можна використати будь-які підручні засоби)
- викличте швидку допомогу.
Неприпустимо:
- торкатися до потерпілого без попереднього знеструмлення;
- втрачати час на пошуки вимикача електроструму якщо можна перерубати або скинути електродріт предметом, що не проводить електрострум;
- припиняти реанімацію до появлення ознак біологічної смерті (трупних плям);
- наближатися до електродроту, що лежить на землі бігом або великими кроками;
- закопувати ураженого блискавкою в землю.