Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Загальні положення 1

Работа добавлена на сайт samzan.net:


ДОДАТОК

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА НАВЧАЛЬНО - ВИХОВНОГО ЗАКЛАДУ

“ПОГОДЖЕНО”                                        “ЗАТВЕРДЖЕНО”

Завідувач       Директор

Центру практичної психології                навчально-виховного

і соціальної роботи    закладу №  ____

управління освіти

Чернівецької міської ради

___________________-    ___________________-

“____”___________200_р.   “____”________200_р

        ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА

1.Загальні положення

1.1.Посадова інструкція розроблена на основі Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про психологічну службу в системі освіти України  (затвердженого наказом  Міністерства освіти і науки України  від 03.05.99р. №127 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 02.07.2009р. № 616)), Типового положення про центри практичної психології і соціальної роботи (наказ Міністерства освіти і науки України від 15.08.2000р. №386), Типового положення про атестацію педагогічних працівників (наказ Міністерства освіти і науки від 06.10.2010 р. № 930), Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів (наказ Міністерства освіти і науки України від 19.10.2001р. №691), Положення про експертизу психологічного і соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки від 20.04.2001р. №330) , наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2006р. №864 «Про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами системи Міністерства освіти науки України», Положення про Центр практичної психології і соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради від 13.02.2004р., Етичного кодексу соціального педагога.

1.2.Соціальний педагог призначається на посаду і звільняється з посади начальником міського управління освіти при погодженні з завідувачем Центру практичної психології і соціальної роботи (ЦППСР).

1.3.Соціальний педагог повинен мати вищу спеціальну освіту, володіти професійними знаннями та ефективно застосовувати їх в практичній діяльності.

1.4. Соціальний педагог адміністративно підпорядковується директору навчально-виховного закладу, методично – працівникам Центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради (завідувачу та методистам).

1.5.У своїй діяльності соціальний педагог керується Законом України „Про освіту”, „Положенням про психологічну службу в системі освіти України”, „Положенням про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти”,  „Концепцією розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2012 року”, наказами органів управління освітою всіх рівнів; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку навчально-виховного закладу, цією Інструкцією. Соціальний педагог дотримується Конвенції про права дитини.

  1.  Функції

Соціальний педагог навчального закладу:

2.1. Вивчає та оцінює особливості діяльності і розвитку  вихованців, учнів, мікроколективу (класу чи групи), шкільного колективу в цілому, молодіжних та дитячих громадських організацій; досліджує спрямованість впливу мікросередовища, особливостей сім’ї та сімейного виховання, позитивного виховного потенціалу соціального середовища та джерела негативного впливу на вихованців, учнів.

2.2. Прогнозує на основі спостережень та досліджень посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації, що впливає на розвиток особистості вихованця, учня чи групи; прогнозує результати навчально-виховного процесу з урахуванням найважливіших факторів становлення особистості.

2.3.Дає рекомендації вихованцям, учням, батькам або особам, які їх замінюють, педагогам  та іншим особам з питань соціальної педагогіки; надає необхідну консультативну соціально-педагогічну допомогу дитячим і молодіжним громадським організаціям, вихованцям, учням, які потребують піклування чи перебувають у складних життєвих обставинах.

2.4.Сприяє захисту прав вихованців, учнів, представляє їхні інтереси у службі у справах дітей, у правоохоронних та судових органах.

2.5.Бере участь у формуванні навичок дотримання норм та правил поведінки, ведення здорового способу життя, сприяє попередженню негативних явищ серед вихованців, учнів.

2.6.Надає соціальні послуги, спрямовані на задоволення соціальних потреб вихованців і учнів ; здійснює соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій вихованців, учнів; сприяє соціальному і професійному визначенню особистості, дбає про професійне самовизначення та соціальну адаптацію молоді.

  1.  Посадові обов’язки

Соціальний педагог:

3.1.Складає річний та місячні плани роботи, узгоджує з завідувачем Центру практичної психології і соціальної роботи та затверджує у керівника навчального закладу, виходячи із завдань, що стоять перед колективом навчального закладу та керуючись рекомендаціями обласного та міського ЦППСР.

3.2.Веде облік роботи та оформляє робочу документацію згідно з рекомендаціями обласного та міського центрів практичної психології і соціальної роботи.

3.3.У зазначені терміни (у відповідності до наказів управління освіти Чернівецької міської ради, інструкцій, рекомендацій та вимог ЦППСР) подає до Центру практичної психології і соціальної роботи планову і звітну документацію.

3.4.Бере участь в організації і плануванні навчально-виховного процесу закладу з метою забезпечення всебічного особистісного розвитку дітей, зміцнення і захисту їхнього психічного здоров'я.

3.5.Бере участь у роботі педагогічних рад, методичних об’єднань, психолого-педагогічних консиліумів, атестаційної комісії по підвищенню кваліфікації педагогічного персоналу навчального закладу.

3.6.Сприяє створенню умов для ефективної адаптації дітей при вступі до школи, а також при переході до наступних ланок навчання.

3.7.Складає та реалізує програми соціально-перетворювальних  занять з учнями.

3.8.Надає консультації адміністрації навчального закладу з соціально-педагогічних аспектів навчально-виховного процесу та управлінської діяльності.

3.9.Надає консультації вчителям та батькам з соціально-педагогічних аспектів навчання, виховання і розвитку дітей з врахуванням їх індивідуальних та вікових особливостей.

3.10.Сприяє формуванню позитивного психологічного клімату в дитячих та педагогічному колективах навчального закладу шляхом підвищення комунікативної компетентності та психологічної культури педагогів і учнів.

3.11.Використовує в своїй діяльності сучасні форми та методи надання соціально-психологічних послуг (семінари-практикуми, тренінги, інтервізійні групи, індивідуальне та групове консультування).

3.12.Постійно працює над підвищенням власної професійної компетентності, загальної культури та самовдосконаленням. Бере участь у  науково-практичних конференціях, семінарах різного рівня та у заходах, що проводяться в Центрі практичної психології і соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради (методичні об’єднання, інструктивно-методичні наради,  Школа молодого фахівця, тематичні тренінгові групи, інтервізійні групи, індивідуальні і групові методичні консультації).

3.13.Проводить соціально-психологічні та соціологічні дослідження, виходячи з актуальних потреб закладу, а також у відповідності до планів обласного та міського центрів практичної психології і соціальної роботи.

3.14.Використовує у своїй професійній діяльності методики, технології і методи, які пройшли соціально-психологічну експертизу в обласному чи міському центрах практичної психології і соціальної роботи.

3.15.Здійснює соціально - педагогічний патронаж, вивчає умови проживання дітей соціально-незахищених категорій .

3.16.Забезпечує дотримання норм охорони та захисту прав дітей і підлітків, представляє їхні інтереси у різних інстанціях (службі у справах дітей, міліції, суді та інших).

3.17.Дотримується педагогічної етики та етичного кодексу соціального педагога, поважає гідність дитини, захищає її від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, пропагує здоровий спосіб життя.

3.18.Дотримується норм і правил охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, проходить періодичне безкоштовне медичне обстеження.

  1.  Права

Соціальний педагог має право на:

4.1.Визначення змісту своєї діяльності та вибір пріоритетних напрямів роботи з урахуванням державних норм і стандартів, рекомендацій центрів практичної психології і соціальної роботи (Українського, обласного і міського) та з огляду на потреби навчального закладу і рівень власної професійної компетентності.

4.2.Окремий кабінет, забезпечений матеріальним та методичним обладнанням згідно з „Положенням про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти”.

4.3.Методичний день для самоосвіти та самовдосконалення, а також для участі в заходах, що проводяться в Центрі практичної психології і соціальної роботи з метою підвищення професійного рівня та особистісного розвитку.

4.4.Підвищення кваліфікації та проходження атестації на відповідну кваліфікаційну категорію не рідше одного разу в 5 років.

4.5. На додаткову роботу за сумісництвом.

4.6. На заборону проведенню в закладі діагностичної, психокорекційної та іншої роботи некомпетентними особами, які не мають відповідної фахової підготовки і не отримали дозволу в Центрі практичної психології і соціальної роботи управлінні освіти Чернівецької міської ради.

4.7. На відмову від виконання розпоряджень адміністрації закладу в тих випадках, якщо ці розпорядження суперечать професійно-етичним принципам, завданням та функціональним обов’язкам соціального педагога.

4.8.На захист професійної честі і гідності.

Ознайомлення зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його роботи, надання щодо них пояснень.

Захист своїх інтересів самостійно або через представника, в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового розслідування, пов’язаного з порушеннями ним норм професійної етики.

Конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом.

4.9. Розподіляє свій робочий час виходячи з тривалості робочого тижня 40 годин (на ставку). Із них 20 годин відводиться на практичну роботу у навчальному закладі (індивідуальна і групова діагностика, консультування дітей, педагогів, батьків чи осіб, які їх заміняють, соціально-перетворювальна робота, навчальна діяльність тощо) і 20 годин – на підготовку і проведення соціально-педагогічних заходів (занять, тренінгів, ділових ігор), обробку результатів досліджень, оформлення висновків, планування та звітність, відвідування сімей, співпрацю з державними організаціями, а також на підвищення свого професійного рівня. У разі відсутності необхідних умов у закладі, соціальний педагог має право використовувати  останні 20 годин за межами навчального закладу (в бібліотеці, в міському та обласному центрах практичної психології і соціальної роботи тощо).

  1.  Відповідальність

Соціальний педагог несе відповідальність:

5.1. За розголошення професійних відомостей та конфіденційної інформації, отриманих у процесі діагностичної, консультативної та соціально-перетворювальної  роботи, якщо це може завдати шкоди дитині чи її соціальному оточенню.

5.2. За використання своїх знань і становища, методів та їх програмного забезпечення з метою приниження людської гідності, фізичного чи психічного насильства, маніпулювання, що суперечить професійній етиці та свідчить про професійну некомпетентність фахівця, соціальний педагог може бути звільнений з посади, яку він займає, відповідно до трудового законодавства і Закону України “Про освіту”.

5.3. За завдані навчальному закладу чи учасникам навчально-виховного процесу при виконанні своїх посадових обов’язків збитки соціальний педагог несе матеріальну відповідальність у порядку та межах, встановлених трудовим і цивільним законодавством.

5.4. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту чи Правил внутрішнього розпорядку навчального закладу, розпоряджень адміністрації, посадових обов’язків, встановлених цією Інструкцією, соціальний педагог несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.

6. Взаємовідносини (зв’язки за посадою)

Соціальний педагог:

  1.  Працює за графіком, складеним виходячи із 40-годинного робочого тижня (на ставку) і затвердженим керівником навчального закладу.
    1.  Методично підпорядкований працівникам Центру практичної психології і соціальної роботи Чернівецької міської ради.
    2.  Співпрацює з психологом, адміністрацією навчального закладу, службою у справах дітей Чернівецької міської ради, іншими державними службами та громадськими організаціями.

З інструкцією ознайомлена(ий)       ____________    (____________________)




1. Договор мены комплексный анализ
2. притоки от налогов акцизов пошлин сборов и отчислений во внебюджетные фонды установленных действующим за
3. ВВЕДЕНИЕ1
4. развитие действия и проблематика пьесы; 2 структура мотивов; 3 структура конфликта
5. РЕФЕРАТА Объем- 17 ~ 22 стр
6. Реферат- Некоторые аспекты административно-территориальной реформы в Украине
7. изучение объекта обработка полученных данных; цель и продолжительность исследований; на основании
8. реферату- Твір з укр
9. Современные возможности экспертизы ценности электронных документов
10. Пояснительная записка Рабочая программа учебного предмета Технология составлена в соответствии с тре
11. на тему- Пожарная безопасность
12. Донателло и его статуя Давида
13. царский судебник ~ принят в годы правления Ивана IV Грозного в 1550 г
14. Реферат Этика нового времени ВЫПОЛНИЛ СТУДЕНТ 2 КУРСА ГМУ- Толстикова А
15. О. с Вами говорит проффесианальный консультант компании ldquo;Nicer Dicer Plusrdquo; меня зовут Ирина.html
16. тема охраны труда ~система законодательных актов и соответствующих им социальноэкономических технически
17. ru-enc-nukitehnik-biologiy-GLEN
18. Реферат- Государство и религия
19. I. II. Примечания I
20. 34 19 ВОЗРАСТНАЯ И ПЕДАГОГИЧЕСКАЯ ПСИХОЛОГИЯ ПЕРЕХОД ИЗ НАЧАЛЬНОЙ ШКОЛЫ В СРЕДНЮЮ КАК ПСИХОЛ