Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
57. Опишіть сучасну політико-економічну ситуацію Білорусії.
Офіційна назва - Республіка Білорусь (Republic Belarus).
Географічне положення - розташована на північному сході Європи. Межує на заході з Польщею (605 км), на північному заході - з Литвою (502 км) і Латвією (141 км), на сході і північному сході - з Росією (959 км), на півдні - з Україною (891 км). Країна має стратегічне положення щодо сполучення заходу і сходу, півночі і півдня. Відстань від Мінська до Варшави становить 500 км, до Москви - 700 км, до Берліна - 1060 км, до Відня - 1300 км.
Найвища точка - пагорб Дзержинський у Мінській області (345 метрів над рівнем моря).
Найнижча точка - Німанська долина в Гродненській області (80-90 метрів над рівнем моря).
Площа території - загальна - 207,6 тис. кв. км. Довжина з півночі на південь - 560 км (350 миль), зі сходу на захід - 650 км (460 миль).
Населення - 9,5 млн. осіб (2011).
Столиця - Мінськ - 1,9 млн. осіб (2011).
Адміністративно-територіальний поділ. Білорусь складається з 6 областей з центрами у Мінську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно і Могильові і 118 районів.
Інші великі міста: Гомель (500 тис. осіб), Могильов (370 тис.), Вітебськ (358 тис.), Гродно (304 тис. жителів).
Офіційна мова - білоруська і російська.
Грошова одиниця - білоруський рубль = 100 копійкам.
Релігія - православні - 70%, католики - 20%, уніати - 7%.
Національне свято - 3 липня - День незалежності(1944 р.)
Членство в міжнародних організаціях. Білорусь є членом ООН, ЮНЕСКО, ЮНІДО, МОП, ВООЗ, Ради Європи, СНД, ОБСЄ.
Республіка Білорусь (коротка назва Білорусь) - унітарна демократична соціальна правова держава. Діє конституція від 15 березня 1994 р. зі змінами і доповненями, прийнятими на референдумах 24 листопада 1996 р. і 17 жовтня 2004 р.
Глава держави - президент, який обирається загальним голосуванням на 5-річний строк (конституційними поправками від 17 жовтня 2004 р. зняті обмеження на кількість президентських термінів) на основі загального, вільного, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні. Президентом може бути обраний громадянин республіки не молодше 35 років, який постійно проживає в республіці не менше десяти років безпосередньо перед виборами. Президент за згодою Палати представників призначає на посаду прем'єр-міністра, визначає структуру уряду, призначає на посаду і звільняє з посади заступників прем'єр-міністра, міністрів і інших членів уряду, приймає рішення про відставку уряду. За згодою Ради республіки призначає голів Конституційного суду, Верховного суду і Вищого господарського суду. Президент є Головнокомандувачем збройними силами.
Президент - Олександр Григорович ЛУКАШЕНКО, обраний 19 грудня 2010 р. , приведений до присяги 21 січня 2011 р. Раніше обирався 10 червня 1994 р., на референдумі 24 листопада 1996 р. повноваження президента були продовжені до 2001 р., після обирався 9 вересня 2001 р. та1 9 березня 2006 р.
Законодавча влада - Національні збори (двопалатний парламент). Складається з Ради Республіки (64 місця: 56 депутатів обираються таємним голосуванням місцевими радами депутатів по 8 від кожної з шести областей і міста Мінська і ще 8 призначаються президентом) та Палати представників - 110 місць. Обрання депутатів Палати представників здійснюється на основі загального, вільного, рівного і прямого виборчого права шляхом при таємному голосуванні за мажоритарною системою. Строк повноважень парламенту - 4 роки. Палата представників, обрана 23 вересня 2012 р.
Національні збори п'ятого скликання.
Голова Палати представників - Володимир Павлович АНДРЕЙЧЕНКО, обраний 18 жовтня 2012 р., раніше обирався 27 жовтня 2008 р.
Голова Ради Республіки - Анатолій Миколайович РУБІНОВ, обраний 19 жовтня 2012 р., раніше обирався 24 травня 2010 р.
Виконавчу владу здійснює уряд - Рада міністрів Республіки Білорусь. Уряд у своїй діяльності підзвітний президенту і відповідальний перед парламентом Республіки Білорусь. Уряд складається з прем'єр-міністра, який призначається президентом республіки за погодженням з Палатою представників, його заступників і міністрів. У склад уряду можуть входити і керівники інших республіканських органів державного управління. Уряд сформовано 28-30 грудня 2010 р.
Прем'єр-міністр Республіки Білорусь - Михайло Володимирович МЯСНИКОВИЧ.
Політичні партії
Аграрна партія. Створена 13 червня 1992 р. Керівний орган Центральна рада. Голова РУСИЙ Михайло Іванович.
Білоруська партія «Зелені». Створена 17 квітня 1994 р. Керівний орган Центральна рада. Голова НОВИКОВ Олег Анатолійович.
Білоруська партія об'єднаних лівих "Справедливий світ". Опозиційна партія. Створена 7 грудня 1991 р. під назвою партія комуністів Білоруська(ПКБ). 25 жовтня 2009 р. на XIV позачерговому зїзді прийнято рішення про перейменування в Білоруську партію об'єднаних лівих "Справедливий світ". Керівний орган Центральний комітет. Перший секретар ЦК КАЛЯКІН Сергій Іванович.
Білоруська патріотична партія. Створена 8 жовтня 1994 р. Керівний орган Рада. Голова УЛАСОВИЧ Микола Дмитрович.
Білоруська соціал демократична партія(Грамада). Опозиційна партія. Створена 29 червня 1996 р. Керівний орган Центральний комітет. Голова ЛЕВКОВИЧ Анатолій Йосипович.
Білоруська соціально спортивна партія(БССП). Створена 6 листопада 1994 р. Керівний орган Рада. Голова АЛЕКСАНДРОВИЧ Володимир Олександрович.
Комуністична партія Білорусії(КПБ). Заснована 2 листопада 1996 р. Керівний орган Центральний комітет. Перший секретар ГОЛУБЄВА Тетяна Геннадіївна.
Консервативно-Християнська партія БНФ. Опозиційна партія. Утворена 26 вересня 1999 р. Керівний орган сойм. Голова ПОЗНЯК Зенон Станіславович.
Ліберально демократична партія(ЛДП). Створена 5 лютого 1994 р. Керівний орган Вища рада. Голова ГАЙДУКЕВИЧ Сергій Васильович.
Обєднана громадянська партія(ОГП). Опозиційна партія. Створена 1 жовтня 1995 р. Керівний орган Національний комітет. Голова ЛЕБЕДЬКО Анатолій Володимирович.
Партія «Білоруська соціал демократична Грамада». Опозиційна партія. Створена 15 лютого 1998 р. Керівний орган Центральна рада. Голова ШУШКЕВИЧ Станіслав Станіславович.
Партія БНФ(Білоруський народний фронт). Опозиційна партія. Створена 30 травня 1993 року. Керівний орган сойм. Голова ЯНУКЕВИЧ Олексій.
Республіканська партія. Створена 12 березня 1994 р. Керівний орган Центральне правління. Голова БЕЛОЗОР Володимир Якович.
Республіканська партія праці і справедливості(РППС). Створена 26 червня 1993 р. Керівний орган Політрада. Голова ЗАДНІПРЯНИЙ Василь Васильович.
Соціал демократична партія Народної згоди -СДПНЗ). Створена 15 березня 1997 р. Керівний орган Рада. Голова ЄРМАК Сергій Володимирович.
Після розпаду СРСР у 1991 році Білорусь почала створення змішаної (державно-ринкової) економіки. Політика уряду полягала в тому, щоб, базуючись на існуючій структурі сільського господарства і промисловості, перетворити країну в експортера сільськогосподарської сировини та обладнання. До кінця 1990-х років приватизація практично не здійснювалася, як і раніше існує система державних замовлень і розподілу продукції.
Економічна історія
За радянської влади Білорусь перетворилася в одну з провідних індустріально-аграрних республік СРСР. Промисловість розвивалася особливо швидко у післявоєнні роки, коли були збудовані великі підприємства з виробництва тракторів, автомобілів, штучного волокна і радіоапаратури.
У радянський період у Білорусі був створений потужний агропромисловий комплекс.
Розвивалося добування і переробка калійних солей, які давали майже половину хімічних добрив, що виготовлялися в колишньому СРСР. Сільське господарство Білорусі, володіючи лише 1,6% розораних земель колишнього Радянського Союзу, давало 33% всієї картоплі, 13% м'яса і 15% молока.
Дезінтеграція Радянського Союзу паралізувала білоруську економіку, оскільки значна її частка залежала від стабільного постачання деталями і комплектуючими з інших радянських республік. Коли необхідні комплектуючі перестали надходити, багато заводів змушені були різко скоротити виробництво і звільнити велику кількість робітників. В середині 1990-х років уряд, намагаючись попередити можливий крах промислового виробництва, розпочав налагодження прямих економічних зв'язків з тими регіонами Росії, в яких білоруські товари користувалися попитом і звідки в Білорусь надходили комплектуючі і сировина.
Економічна географія
Мінськ - не лише столиця, але й найбільший промисловий центр Білорусі. Тут випускається чверть всієї промислової продукції країни. Іншими великими промисловими центрами є Гомель (сільськогосподарське обладнання і кабелі), Могильов (електроніка і штучне волокно), Бобруйськ (шини), Брест (електроніка, шерстяні тканини і споживчі товари тривалого використання), Гродно (продукція хімічної промисловості, текстиль), Полоцьк (штучне волокно і продукти нафтохімії).
Головні сільськогосподарські райони розташовані в центрі республіки і на південно-східній рівнині, але радіоактивне забруднення внаслідок Чорнобильської аварії на 40-50% зменшило площі оброблюваних земель і поголів'я худоби в цих районах.
Підприємства лісової промисловості розміщені переважно на півночі і південному заході. Видобуток калійних солей здійснюється на Поліссі.
Енергетика
За радянської влади велика частина необхідного Білорусі палива надходила з РРФСР у вигляді нафти, природного газу і вугілля. Теплові електростанції виробляли дві третини електроенергії країни.
Після розпаду Радянського Союзу поставки дешевого палива припинилися, і Білорусь зіткнулася з енергетичною кризою. Білоруський уряд звернувся до Росії за допомогою, пропонуючи концесії в промисловості і військовій сфері в обмін на поставки нафти і природного газу. Через економічну кризу в Росії у 1998 року Білорусь отримала на 5% нафти менше, ніж у 1997-му. Восени 1998 року борг Білорусі Російській Федерації становив 1,5 млрд. дол., у т.ч. "Газпрому" 250 млн. дол.
На період до 2010 року паливно-енергетичному комплексу Білорусі необхідні інвестиції в розмірі понад 7 млрд. доларів. 3,9 млрд. дол. з цієї суми необхідно направити в електроенергетику, 1,7 млрд. - на постачання країни природним газом, 1,6 млрд. - на постачання нафтопродуктами і 2,8 млрд. дол. - на розвиток нетрадиційних джерел енергії.
Транспорт
Залізниці та автомобільний транспорт - основні види транспортного сполучення країни. Мережа залізниць орієнтована на головну магістраль, що проходить через Оршу, Мінськ і Брест, яка з'єднує Білорусь з Москвою на сході і Варшавою на заході. Річковий флот здійснює перевезення по 1500 км судноплавних водних шляхів (переважно в басейні Дніпра). Повітряний транспорт розвинутий відносно слабко; найбільший аеропорт країни знаходиться поблизу Мінська.
Сільське господарство
Після Другої світової війни програма меліорації розширила площу оброблюваних земель з 5 млн. га у 1940-му до 6,5 млн. га в 1990 році. Приблизно половина оброблюваних земель відведена під зернові культури, близько третини - під кормові культури, сьома частина - під картоплю, решта - під цукровий буряк, льон і сади.
Білорусь виділялася серед колишніх радянських республік найвищою продуктивністю сільського господарства і була основним експортером продовольства в інші райони колишнього СРСР. Незважаючи на спроби заохочення фермерства, державні і колективні господарства переважають.
Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Нації (ФАО) зараховує Республіку Білорусь до найбільш значущих виробників найважливіших видів сільськогосподарської продукції. За даними ФАО, у 2010 р. Білорусь збільшила збір пшениці з 1,6 до 1,7 млн. т
Видобувна промисловість
Великі запаси лісу Білорусі є сировиною для значної за масштабами лісової і деревообробної промисловості (виробництво будівельних матеріалів і меблів для внутрішнього ринку).
Калійні сполуки, що добуваються в шахтах поблизу Солігорська, забезпечують великомасштабне виробництво хімічних добрив. У великих кількостях є буре вугілля і торф.
Обробна промисловість
Обробна промисловість дає близько 60% доходу Білорусі. Її провідними галузями є сільськогосподарське машинобудування (трактори, самоскиди, комбайни), станкобудування, військово-промисловий комплекс, промислова нафтохімія і виробництво будівельних матеріалів.
У Білорусі виробляються телевізори і радіоприймачі, годиннки, холодильники, скловироби, меблі, одяг, льняне полотно і вироби зі шкіри. У харчовій промисловості виділяються консервні і цукрові заводи.
Зовнішня торгівля
Експорт Білорусі: продукція машинобудування, хімікати, продовольство; головні партнери - Росія (80%), Україна, Польща і Німеччина. Імпорт: рідке паливо, природний газ, промислова сировина, текстиль, цукор, основні партнери - також Росія, Україна, Польща.
Імпорт товарів і послуг з Республіки Білорусь в Україну (2010 р.)
Загальний експорт товарів і послуг становив 2 030,87 млн. дол. США і збільшився у порівнянні з 2009 роком на 687,11 млн. дол. США або на 51,1%, в тому числі товарами становив 1 899,2 млн. дол. США і збільшився у порівнянні з 2009 роком на 640,26 млн. дол. США або на 50,9%.
Загальний імпорт товарів і послуг з Республіки Білорусь в Україну становив 2 630,84 млн. дол. США і збільшився у порівнянні з 2009 роком на 894,71 млн. дол. США або на 51,5%, в тому числі товарами становив 2 567,59 млн. дол. США і збільшився у порівнянні з 2009 рокомна 874,76 млн. дол. США або 51,7%.
Негативне сальдо становить 599,97 млн. дол. США.
Основними статтями імпорту в Україну за цей період залишаються:
* енергоносії 60,0% (від загального обсягу імпорту товарів);
* продукція машинобудування 13,7%;
* продукція хімічної промисловості 10,9%;
* металургійна продукція 4,2%;
* продукція АПК 4,1%.
Імпорт продукції паливно-енергетичного комплексу за 2010 рік збільшився у порівнянні з 2009 роком на 52,3% (+529,06 млн. дол. США), у тому числі:
* нафти та нафтопродуктів на 54,2% (+528,54 млн. дол. США);
* газів нафтових у 3,5 рази (+17,36 млн. дол. США).
При цьому зменшилися імпорт коксу нафтового на 56,4% (-13,91 млн. дол. США).
Імпорт продукції машинобудування за 2010 рік збільшився у порівнянні з 2009 роком на 85,0% (+161,68 млн. дол. США), у тому числі:
* двигунів внутрішнього згорання на 98,9% (+4,06 млн. дол. США);
* насосів для рідини на 58,5% (+1,37 млн. дол. США);
* насосів повітряних на 54,8% (+2,28 млн. дол. США);
* холодильників, морозильники на 56,4% (+24,38 млн. дол. США);
* інших машин для підйому на 30,2% (+2,12 млн. дол. США);
* підшипників кількових або роликових на 51,9% (+2,35 млн. дол. США);
* двигунів та генераторів на 62,9% (+1,55 млн. дол. США);
* машин електромеханічних побутових на 48,0% (+1,32 млн. дол. США);
* проводів ізольованих у 3,3 рази (+2,34 млн. дол. США);
* тракторів у 3,3 рази (+84,41 млн. дол. США);
* автомобілів вантажних у 2,34 рази (+18,19 млн. дол. США);
* частин та обладнання автомобілів на 56,0% (+6,93 млн. дол. США).
Імпорт продукції хімічної промисловості за 2010 рік збільшився у порівнянні з 2009 роком на 44,1% (+85,51 млн. дол. США), в тому числі:
* сульфатів, галунів на 45,6% (+0,73 млн. дол. США);
* лікарських засобів у 2,4 рази (+12,08 млн. дол. США);
* добрив мінеральних та хімічних у 7,29 рази (+37,10 млн. дол. США);
* добрів мінер. або хімічн. із двох чи трьох поживних елементів на 36,8% (+9,02 млн. дол. США);
* поліацеталів у 2,46 рази (+6,9 млн. дол. США);
* інших плит, листів, плівки на 34,2% (+2,54 млн. дол. США);
* шин пневматичних гумових на 40,0% (+15,47 млн. дол. США).
Імпорт продукції агропромислового комплексу за 2010 рік зменшився у порівнянні з 2009 роком на 4,4% (-4,84 млн. дол. США), в тому числі:
* риби сушеної, солоної або в розсолі на 20,3% (-0,67 млн. дол. США);
* молока та вершків згущених на 70,5% (-9,56 млн. дол. США);
* масла вершкового та інших жирів на 65,1% (-25,47 млн. дол. США);
* готової або консервованої риби на 12,5% (-1,45 млн. дол. США).
Обсяги імпорту цукру (за кодом 1701) з Республіки Білорусь в Україну за 2010 рік становили 57,82 млн. дол. США (в 2009 році 38,11 млн. дол. США).
Експорт товарів і послуг з України в Республіку Білорусь (2010 р.)
Загальний експорт товарів і послуг становив 2 030,87 млн. дол. США і збільшився у порівнянні з 2009 роком на 687,11 млн. дол. США або на 51,1%, в тому числі товарами становив 1 899,2 млн. дол. США і збільшився у порівнянні з 2009 роком на 640,26 млн. дол. США або на 50,9%.
Загальний імпорт товарів і послуг з Республіки Білорусь в Україну становив 2 630,84 млн. дол. США і збільшився у порівнянні з 2009 роком на 894,71 млн. дол. США або на 51,5%, в тому числі товарами становив 2 567,59 млн. дол. США і збільшився у порівнянні з 2009 рокомна 874,76 млн. дол. США або 51,7%.
Негативне сальдо становить 599,97 млн. дол. США.
Основними статтями експорту за цей період до Республіки Білорусь залишаються (від загального обсягу експорту товарів) продукція:
* металургійної промисловості 26,7%;
* машинобудування 19,8%;
* агропромислового комплексу 21,5%;
* хімічної промисловості 11,1%.
Експорт продукції металургійної промисловості за 2010 рік збільшився у порівнянні з 2009 роком на 72,7% (+213,72 млн. дол. США), в тому числі:
* феросплавів на 51,4% (+11,74 млн. дол. США);
* прокату плоского з вуглецевої сталі гарячекатаного у 2,23 рази (+57,93 млн. дол. США);
* плоского прокату з вуглецевої сталі холоднокатаного на 54,1% (+8,39 млн. дол. США);
* прутків та брусків гарячекатаних на 95,6% (+5,64 млн. дол. США);
* кутків фасонних та спеціальних на 39,2% (+13,47 млн. дол. США);
* прокату плоского з легованих сталей 600 мм або більш у 3,11 рази (+20,85 млн. дол. США);
* труб і трубок, профілів пустотілих у 2,5 рази (+30,67 млн. дол. США);
* інших труб і трубок у 5,08 рази (+8,91 млн. дол. США);
* інших труб, трубок і профілів на 34,2% (+10,44 млн. дол. США);
* дроту крученого, тросів на 93,5% (+3,09 млн. дол. США);
* гвинтів, болтів, гайок на 67,9% (+1,99 млн. дол. .США);
* труб та трубок мідних у 2,79 рази (+2,47 млн. дол. США);
* прутків, брусків та профілів алюмінієвих у 4,6 рази (+2,68 млн. дол. США).
Одночасно за окремими видами товарів експорт продукції металургійної промисловості за 2010 рік зменшився у порівнянні з 2009 роком, у тому числі:
* виробів з чорних металів на 63,3% (-4,72 млн. дол. США);
* металоконструкцій на 54,7% (-10,27 млн. дол. США).
Експорт продукції агропромислового комплексу за 2010 рік збільшився у порівнянні з 2009 роком на 54,5% (+143,8 млн. дол. США), в тому числі:
* молочної сироватки у 10,6 рази (+5,23 млн. дол. .США);
* насіння соняшнику у 3,56 рази (+8,9 млн. дол. США);
* олії соєвої у 2,69 рази (+3,02 млн. дол. США);
* олії соняшникової на 71,9% (+34,59 млн. дол. США);
* кондитерських виробів на 43,9% (+4,72 млн. дол. США);
* шоколаду на 75,6% (+12,59 млн. дол. США);
* хлібобулочних виробів на 86,1% (+5,86 млн. дол. США);
* пива солодового на 10,9% (+1,78 млн. дол. США);
* макухи та інших відходів у 2,6 рази (+60,92 млн. дол. США).
Одночасно за окремими видами товарів експорт продукції агропромислового комплексу за 2010 рік зменшився у порівнянні з 2009 роком, у тому числі:
* помідорів свіжих або охолоджених на 60,1% (-3,19 млн. дол. США);
* пшениці і суміші пшениці та жита на 37,4% (-0,84 млн. дол. США);
* кукурудзи на 15,2% (-3,36 млн. дол. США);
* жирів, олії на 99,5% (-1,49 млн. дол. США);
* вод мінеральних на 23,8% (-1,86 млн. дол. США);
* спирту етилового 80% на 57,8% (-2,03 млн. дол. США).
Експорт продукції машинобудування за 2010 рік збільшився у порівнянні з 2009 роком на 27,6% (+81,17 млн. дол. США), у тому числі:
* дроту, прутків, трубок, пластин на 32,0% (+0,71 млн. дол. США);
* котлів для центрального опалення на 60,8% (+1,14 млн. дол. США);
* частин для двигунів на 7,0% (+0,37 млн. дол. США);
* двигунів та силових установок на 46,8% (+3,05 млн. дол. США);
* насосів для рідини на 35,7% (+2,14 млн. дол. США);
* насосів повітряних або вакуумних на 24,9% (+0,71 млн. дол. США);
* інші машини та пристрої для підіймання у 4,87 рази (+12,81 млн. дол. США);
* кранів, клапанів на 55,1% (+3,27 млн. дол. США);
* підшипників кулькових або роликових на 56,1% (+4,07 млн. дол. США);
* валів трансмісійних на 32,1% (+2,78 млн. дол. США);
* трансформаторів електричних у 2,66 рази (+8,32 млн. дол. США);
* електричної апаратури на 60,3% (+2,56 млн. дол. США);
* пультів, панелей, консолей у 3,27 рази (+6,46 млн. дол. США);
* проводів ізольованих на 76,2% (+3,43 млн. дол. США);
* стаціонарного обладнання залізничного на 79,5% (+4,43 млн. дол. США);
* частин та пристроїв моторних на 28,1% (+5,58 млн. дол. США).
Одночасно за окремими видами товарів експорт продукції машинобудування за 2010 рік зменшився у порівнянні з 2009 роком, у тому числі:
* котлів парових на 82,4% (-2,73 млн. дол. США);
* двигунів турбореактивних на 35,3% (-2,78 млн. дол. США);
* машин, обладнання промислового на 41,9% (-7,94 млн. дол. США);
* верстатів токарних на 78,0% (-1,47 млн. дол. США);
* вагонів пасажирських на 31,2% (-5,7 млн. дол. США);
* вагонів залізничних або трамвайних на 51,6% (-13,16 млн. дол. США);
* кузовів для моторних засобів на 62,4% (-2,74 млн. дол. США);
* мотоциклів на 93,1% (-1,11 млн. дол. США).
Експорт продукції хімічної промисловості за 2010 рік збільшився у порівнянні з 2009 роком на 37,7% (+57,68 млн. дол. США), в тому числі:
* корунду штучного у 2,1 рази (+3,3 млн. дол. США);
* лікарняних засобів на 14,4% (+3,09 млн. дол. США);
* косметичних препаратів на 15,7% (+1,15млн. дол. США);
* поверхнево-активних орган. речовин на 66,3% (+1,81 млн. дол. США);
* полімерів хлористого вінілу у 2,2 рази (+2,84 млн. дол. США);
* шин пневматичних на 63,4% (+2,39 млн. дол. США);
* інших виробів з вулканізованої гуми на 39,4% (+1,56 млн. дол. США).
Одночасно за окремими видами товарів експорт продукції хімічної промисловості за 2010 рік зменшився у порівнянні з 2009 роком, у тому числі:
* полімерів стиролу на 22,2% (-1,03 млн. дол. США).
Стан інвестиційного співробітництва України з Республікою Білорусь (2010 р.)
Станом на 01.01.2011 Республіка Білорусь інвестувала в економіку України 43,74 млн. дол. США, що становить 0,1% у загальному обсязі прямих іноземних інвестицій в економіку України.
За 2010 рік відбувся приріст білоруських інвестицій, осяг якого склав 5880,3 тис. дол. США.
У промисловість України залучено білоруських інвестицій обсягом 19,29 млн. дол. США (44,1% від загального обсягу білоруських інвестицій в економіку України).
Станом на 01.01.2011 резидентами України інвестовано 4,09 млн. дол. США в економіку Білорусі, що становить 0,1% від загального обсягу інвестицій з України.
Протягом 2010 року відбувся відтік інвестицій з України до Білорусі обсягом 644,3 тис. дол. США
Державний борг.
За даними міністерства фінансів Білорусі державний борг республіки за 2012 рік виріс на 10,6 відсотків і складає 128,8 білоруських рублів (15 млрд доларів США). Збільшення державного боргу в 2012 році обумовлене зростанням внутрішнього боргу, розмір якого збільшився минулого року на 8 трлн білоруських рублів (приблизно 934 млн долл США) і на 1 січня 2013 року досяг 25,8 трлн білоруських рублів (близько 3 млрд долл США).
Зовнішній борг за минулий рік виріс на 209,9 млн доларів США і складає 12 млрд доларів. Його зростання у порівнянні з початком 2012 р. незначно, що обумовлено погашенням частини основного боргу.