Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Київський електромеханічний коледж
Практична робота № 9
на тему: «Ревізія привода УМП - ІІ»
Роботу виконав
студент гр. 300 ЕЛ-А
Роботу перевірив
Клещов А. Й.
Київ 2013
Тема: Ревізія привода УМП - ІІ.
Мета: Провести ревізію привода УМП - ІІ.
Порядок виконання роботи:
Теоретичні дані:
Приводи типу УМП-II і УМПЗ-II призначені для дистанційного та ручного оперування секційними роз'єднувачами контактної мережі електрифікованих ділянок залізниць постійного і змінного струму, а також роз'єднувачами, призначеними для підключення комплектних трансформаторних підстанцій до системи ДПР (два проводи і рейок) 27,5 і до високовольтних ліній 10 кВ і 3 5 кВ, а саме:
- УМП - II - для управління головними.
- УМПЗ - II - для роз'єднувачів однополюсних РНД (3) -35/1000; РД (3) -35/1000; РНДЖ (З) -27,5 / 1600 і роз'єднувачів двополюсних, триполюсних типів РЛНД (З) -10/4000 і РЛНД (З) -10/630, двох і триполюсного виконання.
УМПЗ-II конструктивно виконаний так само, як і привід УМП-II, але має деякі особливості. Крім основного вихідного валу, призначеного для оперування головним ножем роз'єднувача, в бобишки корпуса встановлений вал, призначений для оперування заземлюючим ножем роз'єднувача. Обидва вала зблоковані спеціальними шайбами таким чином, що забезпечують неможливість дистанційного керування приводом при включеному положенні вала управління заземлюючим ножем.
Оперування валом управління заземлюючим ножем здійснюється тією ж ручкою, яка використовується при ручному оперуванні приводом.
Вид кліматичного виконання приводів У1 по ГОСТ 15150-69
Технічні умови ТУ У 31.2-01056327-033:2006
Рисунок 9.1 - Універсальний моторний привід роз'єднувача УМП-II:
а - загальний вигляд приводу; б - установка приводу на залізобетонній опорі;
1 - кришка;
2 - редуктор;
3 - корпус;
4 - електродвигун;
5 - вал
Схема керування приводом УМП-П, представлена на рис. 9.2, забезпечує реверсивне керування двигуном М за допомогою перемикача, що має дві пари контактів SAB1 і SAВ2. При натисканні кнопки включення SBC струм проходить по колу 5-2, в якому знаходяться електродвигун М і його обмотка збудження LМ. По обмотці струм протікає справа наліво. Двигун, обертаючись, включає роз'єднувач. В кінці процесу включення спеціальна шайба на вихідному валу привода своїм виступом перемикає контакти SAB1 і SAB2. Ланцюг 5-2 розмикається, двигун зупиняється.
Рис. 4. Схема дистанційного керування роз'єднувачем з приводом УМП-II:
SBC - кнопка включення;
SBT - кнопка відключення;
KQSC - повторювач включення;
KQST - повторювач відключення;
LM - обмотка збудження;
SAB1 і SAB2 - контакти перемикача;
R1, R2 і R3 - резистори;
HLR і HLQ - сигнальні лампи;
FU1і FU2 - запобіжники;
М - електродвигун;
SBB - контакт блокування
Реле фіксації включеного положення роз'єднувача KQSC отримує живлення по ланцюгу 3-2 і своїми контактами замикає ланцюг 7-4 червоної лампи HLR, що сигналізує включене положення роз'єднувача.
Відключення роз'єднувача здійснюється натисканням кнопки відключення SBТ, при цьому замикається ланцюг 1-2, струм через обмотку збудження LM протікає зліва направо. Двигун обертається в протилежну сторону, відключаючи роз'єднувач. В кінці процесу відключення контакти SABl та SAB2 перемикаються в початковий стан, розмикаючи ланцюг 1-2 і 3-2. Реле KQSC втрачає живлення і розмикає ланцюг 7-4 червоної лампи HLR. Реле фіксації відключеного положення роз'єднувача KQST отримує живлення по ланцюгу 3 - 2 і замикає ланцюг 9-6 зеленої лампи HLG, що сигналізує вимкнене положення роз'єднувача.
Кнопка блокування кришки приводу SBB розмикає ланцюг двигуна при відмиканні кришки і забороняє перемикання роз'єднувача.
Приводи високовольтних вимикачів операції з включення і відключення здійснюються дистанційно оператором або пристроями автоматичного управління (відключення - релейним захистом, включення - різними видами автоматики). Приводи допускають ручне управління вимикачами в процесі налагодження або ремонту.
При включенні вимикача потрібно створити значне зусилля для подолання сил натягу або стиснення відключаючих і контактних пружин, тертя в механізмах приводу і вимикача, на забезпечення певної швидкості руху рухомого контакту. Джерелом енергії, необхідної для управління вимикачем, є електроустановка. Однак енергія безпосередньо в привід не надходить, а попередньо перетвориться і акумулюється в тому чи іншому вигляді, наприклад, в акумуляторних батареях для електромагнітних приводів, в ресиверах (спеціальних посудинах) стисненого повітря для пневматичних приводів, в напружених пружинах в пружинних приводах. Акумулятори енергії будь-якого виду забезпечують роботу приводу в аварійних умовах при повному відключенні електроустановки або тієї її частини, яка забезпечує енергією приводи. У включеному положенні вимикача механізм приводу замкнений за допомогою засувки, яка перешкоджає відключаючим пружинам виконати відключення вимикача. Для відключення необхідно звільнити рухливу систему механізму за допомогою малопотужного електромагніту. При цьому відключаючі пружини приходять в дію та передають контактній системі необхідну швидкість. Вимикаючий пристрій повинний забезпечувати можливість безперешкодного відключення вимикача не тільки з включеного положення, але також з будь-якої стадії процесу включення. Це пов'язано з можливістю включення вимикача на КЗ. У цьому випадку релейний захист подає команду на відключення в момент торкання контактів вимикача до повного завершення процесу включення. Механічний пристрій, що дозволяє порушити механічну зв'язок між механізмом включення приводу і валом вимикача, називається механізмом вільного розчеплення (МВР). Вільне розчеплення здійснюється системою ламких важелів, які в процесі звичайного включення являє собою жорстку систему. Більшість приводів забезпечені МВР. Він відсутній у деяких пневматичних приводах, де вільне відключення забезпечується іншими способами.
Висновки
Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
2
рактична робота №8
Розроб.
Перевір.
Клещов
Реценз.
Н. Контр.
Затверд.
Технологія ремонту БВ
Літ.
Акрушів
6
Гр. 300 ЕЛ-А
Практична робота №9
3
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.
Практична робота №9
4
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.
Практична робота №9
5
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.
Практична робота №9
6
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.