У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Історія написання новели Я романтика

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Історія написання новели «Я романтика»

І. Особливості стилю новели. (Цей твір належить до героїко-романтичного жанру з присвятою "Цвітові яблуні", тобто Михайлові Коцюбинському. Новела написана в експресивній стильовій манері, де поєдналися здобутки європейського модернізму та імпресіонізму.) 

ІІ. Тема новели. (У творі показане вічне протистояння добра і зла, М. Хвильовий переносить це протистояння в душу героя, подає його жорстоку сповідь-самовиправдання чекіста, який поклав на вівтар революції свою душу, почуття, сумніви. "Я" мусить вибрати між синівським почуттям та обов'язком революціонера. І, як ми знаємо, його вибір фатальний. Таким чином, проблема гуманності та фанатичної відданості ідеалам революції є в новелі центральною.) 

ІІІ. Ідея новели. (М. Хвильовий переконаний, що сліпе, бездумне поклоніння абсурдній ідеї, самовіддане служіння їй веде до деградації особистості. А суспільство, побудоване на людських жертвах і невинній крові, не може бути гуманним і приречене на загибель. У новелі переважає романтична атмосфера, яка поступово переходить у неоромантичну. Герої діють в екстремальних обставинах, треба знищити ворогів, очистити шлях для подальшого тріумфу червоної армії. Тому всі події відбуваються у "фантастичному палаці" — будинку розстріляного шляхтича і найчастіше "темною ніччю", щоб не було свідків жорстоких розправ чорного трибуналу.) 

IV. Образи-символи новели. (Читаючи новелу "Я (Романтика)", натрапляємо на багато символів. Ось, наприклад, бачимо, як полки версальців безперервно атакують загони інсургентів. Хто ж вони такі? У Хвильового інсургент — це борець за незалежність, солдат революції, а версальці — озвірілі, оскаженілі контрреволюціонери. Читаємо: "відправити в штаб Духоніна", тобто розстріляти, бо саме цей начальник штабу і головнокомандувач російської армії не визнавав революції в Мотилеві. Синедріон — вищий державний орган з політичними і судовими функціями в древній Іудеї, у Хвильового — рада, що вершить страшний суд над мирним населенням.) 

V. Композиція новели. (Новела складається з прологу — своєрідного ліричного зачину, де читач поступово входить у складний психологічний світ твору. Далі йдуть три частини, де показані три різні ситуації на фронті і три душевні стани головного героя "Я". Найголовнішою є кульмінаційна сцена, де серед купи черниць "м'ятежний син" побачив свою матір, йому треба зробити страшний вибір: вона чи революція!) 

VI. Образна система твору. (Головний герой новели не має імені, мабуть, М. Хвильовий хотів цим підкреслити типовість цього образу для 20-х років XX століття. Перед нами революційний фанатик, який свідомо вбиває в собі все людяне, щоб стати "справжнім комунаром". Він вершить революційне "правосуддя", розстрілюючи сотні інакомислячих. Про себе "я" говорить: "Я — чекіст, але я і людина". Трагедія головного героя в тому, що він не бачить виходу, а застрелити матір необхідно, бо це — "єдина дорога до загірних озер невідомої прекрасної комуни".) 

1. Доктор Тагабат. (Головний герой новели "Я" постійно перебуває під тиском сильної особистості доктора Тагабата, називаючи його "мій безвихідний хазяїн, мій звірячий інстинкт..." Нічого доброго і чистого немає в його душі, він чинить зло так само, як і чинили до нього інші, хто мав силу і був при владі. Ось так поводяться чекісти! Вони просто раціонально використовують шанс, подарований долею.) 

2. Молодий хлопець Андрюша. (Це людина, що має "кволу волю", бо був призваний служити в чека насильно. Андрюша часто не витримує тієї кривавої бойні і проситься на фронт, де все зрозуміло: хто друг, а хто ворог. Цей "невеселий комунар" поступово деградує; що прискорити вирок трибуналу, він поспішно ставить свій підпис — "хвостик" і не хоче більше ні про що думати.) 

3. Дегенерат. (На думку М. Хвильового, це узагальнений образ усіх осіб, що є "чорним трибуналом комуни". "Вірний вартовий революції" з "низьким лобом" і "приплюснутим носом" викликає в читача огиду. Хочеться запитати: які ж такі "високі" ідеали революції захищають подібні виродки-суб'єкти?) 

4. Мати Марія. (Ця героїня — втілення вічного добра, символ згорьованої України. Як справжня мати, Марія і перед смертю не думає про себе, її серце розуміє сина-вбивцю і мучиться роздвоєністю його душі, намагаючись захистити від непоправної помилки.) 

VII. Значення новели "Я (Романтика)". (М. Хвильовий давно відчував, як деградують революційні завоювання, як гаснуть ідеали нових людей Країни Рад. Він інтуїтивно передбачав, що на його землі пануватиме тоталітарний режим. І новела "Я (Романтика)", яка, на думку вченого-філолога Л. Білецького, "силою своєю не має собі аналогій у новітній прозі", є реальним тому підтвердженням.) 




1. тема евросоюза Система управления ЕС- общая характеристика
2. Издержки производства в долгосрочном периоде Эффект масштаба.html
3. Лекция 9 Халы~аралы~ ~уе транспортыны~ бірлестігі Жоспар- Ма~саттары
4. Научнотехнический прогресс и потенциал предприятия
5. Ночь засветила звёзд лампадыИ на луга без береговНебесный Месяц выгнал стадоКудрявых белых облако
6. Макроэкономика Конспект лекций
7. а Характер развития мировой экономики определяют жизненные циклы ее отдельных секторов Основные ст
8. Гражданскоправовая защита чести достоинства и деловой репутации
9. Единственная кольцевая ДНК удваивается
10. тематики Дистанционное обучение Физ.html
11. Ценные бумаги предприятия
12. на тему- Структура и жизненный цикл туристского продукта Студента Рыбкиной Юлии Факу
13. Разработка класса
14. а был ли подвиг Поздняя осень первого года Великой Отечественной
15. Автоматизация прокатного производства 1984г
16. тематического образования занялся самостоятельно изучением истории политической экономии и философии
17. а для этого случайным образом были отобраны 120 контролируемых значений качества которые были сведены в ко
18. ДІМ НА ГОРІ Сучасний світ все більше звертає свою увагу на ірраціональне не підвладне людському розуму
19. 1583 Россия Ливонский орден
20. ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІ