Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
План заняття №29
з дисципліни «Організація і технологія торгових процесів»
спеціальності 5.03051001 «Товарознавство та комерційна діяльність»
Дата 30.11.2012р. Місце проведення ауд. 14
Тема 3.4.1. Організація комісійного продажу товарів та продажу товарів у розстрочку.
Вид заняття: лекція.
Тип заняття: поточна лекція.
Метод проведення: інформаційний.
Мета заняття:
Між предметні звязки:
Забезпечення:
Правила комісійної торгівлі непродовольчими товарами (№ 37 від 13.03.95).
Типовій договір купівлі продажу у розстрочку.
Правила продажу товарів у розстрочку (від 1 липня 1998 р. N 997).
Типовій договір комісії.
Презентація «Організація комісійного продажу товарів та продажу товарів у розстрочку», мультимедійний проектор.
Література:
Тема. Організація комісійного продажу товарів та продажу товарів у розстрочку.
План.
1.Правове регулювання комісійного продажу товарів.
2.Організація продажу товарів у комісійних магазинах.
3.Правове регулювання продажу товарів у розстрочку.
4.Організація продажу товарів у розстрочку.
Питання самостійного вивчення в кінці заняття.
Закріплення проводиться після викладання 1,2 пункту плана лекції, як відповіді на запитання:
Закріплення проводиться після викладання 3,4 пункту плана лекції, як відповіді на запитання:
Комісійна торгівля непродовольчими товарами.
Продаж товарів у розстрочку.
Теорія та практика торговельного обслуговування: Навчальний посібник // За ред.. В.В. Апопія. К: Центр навчальної літератури, 2005. Стор. 191-197
Комісійна торгівля транспортними засобами і номерними агрегатами.
Теорія та практика торговельного обслуговування: Навчальний посібник // За ред.. В.В. Апопія. К: Центр навчальної літератури, 2005. Стор. 449-462
Викладач В. Ю. Дідняк
Тема. Організація комісійного продажу товарів та продажу товарів у розстрочку. (слайд)
План. (слайд)
Що стосується комісійної торгівлі та продажу товарів у розстрочку має також свої особливості. Тому що в умовах економічної кризи, зниження реальних грошових доходів населення, важливе значення має розвиток комісійної торгівлі непродовольчими товарами та продаж товарів у розстрочку.
Комісійна торгівля непродовольчими товарами дозволяє населенню здати непотрібні йому товари на комісію й одержати за це певні грошові доходи, а магазинам збільшити обсяги реалізації без залучення додаткових обігових коштів. В Радянські часи, ці магазини дуже користувалися попитом у населення. Тому сьогоднішній день відродження комісійної торгівлі відбулася успішно.
Що стосується продажу товарів у розстрочку, то це інший вид торгівлі. Продаж товарів у розстрочку здійснюються через спеціалізовані магазини, це можуть бути магазини будівельних матеріалів та магазини побутової техніки. Суть полягає в тому, що за куплений товар покупець не виплачує повну вартість товару, а за допомогою продажу товарів у розстрочку, розділити його на декілька частин, та виплатити ці частини за визначений час.
Порядок комісійного продажу товарів регулюють два документа: (слайд)
Правила комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затверджені наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків України від 13 березня 1995 р. N 37 та договором комісії. Ці обидва документа знаходяться у вас на столах.
В правилах вказується як проводити:
порядок приймання товарів на комісію,
оцінка товарів які приймаються на комісію,
уцінка прийнятих на комісію товарів,
порядок повернення нереалізованого товару,
облік та оформлення операцій комісійного продажу товарів,
порядок оподаткування податком на додану вартість операцій при здійсненні комісійної торгівлі.
Порядок оподаткування ви будете розглядати на дисципліні «Бухгалтерський облік» коли будете вивчати тему «Облік доходів»
Які ж товари дозволено приймати на комісію, а які ні (відкрийте будь ласка правила на сторінці три).
дозволено приймати на комісію:
заборонено приймати на комісію:
На комісію приймаються речі від громадян України, іноземних громадян, які постійно чи тимчасово проживають на території України, після пред'явлення паспорта або документа, що засвідчує особу.
За комітентом зберігається право власності на товар, прийнятий на комісію, до моменту його продажу покупцеві. Матеріальну відповідальність за пошкодження або втрату товару перед комітентом несе комісіонер.
Відповідно з Правилами комісійної торгівлі непродовольчими товарами, сторонами торговельного процесу комісійного продажу товарів є:
(слайд)
Відносини сторін при продажу регулюються договором комісії, (слайд) відповідно з яким комітент доручає продаж товару комісіонерові за певну винагороду, розмір якої встановлюється за домовленістю сторін.
Договорі комісії прописуються:
1. Загальні положення (Предмет договору)
2. Права и обов'язки комісіонера;
3. Обов'язки комітента;
4. Відповідальність сторін за порушення договору;
5. Вирішення спорів;
6. Дія договору;
7. Прикінцеві положення;(вказується, що обидві сторони, згодні зі всіма умовами в договорі)
8. Додаткові умови.
Повертатися до цього договору тобто договору комісії, і розглядати, як один з видів договірних стосунків, ви будете на дисципліні «Комерційна діяльність», коли будете вивчати тему «Договори у комерційній діяльності»
І так ми з вами опреділили які документи регулюють комісійний продаж товарів.
Організацію продажу товарів у комісійних магазинах можна умовно поділити на три частини:
Перед тим як оформити речі для комісійного продажу, спеціаліст-оцінювач здійснює оцінку товарів.
Після оцінки оформлюється:
Якщо здається кілька одиниць одного товару, то виписується одна квитанція, а на кожну одиницю товарів виписується товарний ярлик, який прикріпляються до прийнятих на комісію товарів. До малих речей прикріплюється цінник з зазначенням на ньому номера квитанції і ціни реалізації товару. При продажу речі товарний ярлик або цінник з неї не знімається. Перший примірник квитанції вручається комітенту, а другий залишається в комісіонера і додається до товарного звіту.
Приймання на комісію нових товарів здійснюється за наявності в комітента документів, що підтверджують належну якість товарів, а приймання товарів, що підлягають обов'язковій сертифікації, за наявності сертифіката відповідності.
На дисципліні «Основи стандартизації, метрології та управління якістю», у розділі «Управління якістю продукції» ви вже вивчали, що які товари підлягають обовязковій сертифікації, а які ні.
Товари, що не підлягають обов'язковій сертифікації в Україні, приймаються на комісію за наявності гігієнічного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи.
Технічно складні вироби, на які діє гарантійний строк користування, приймаються на комісію разом з паспортом і гарантійним талоном, який при продажу передається покупцеві.
Ціни на товари, прийняті на комісію, встановлюються комітентом за домовленістю з комісіонером на підставі ринкового попиту.
Ціни на товари образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, антикварних предметів установлюються з урахуванням їх художньої й історичної цінностей.
Що стосується продажу товарів.
Після того як товар пройшов оформлення, він одразу повинен бути представлений у торговому залі для продажу, але не пізніше наступного дня.
(слайд)
Строк реалізації прийнятого на комісію товару 60 календарних днів.
При продажу комісійного продажу товарів є такі особливості.
(слайд)
Якщо зданий на комісію товар не реалізований протягом встановленого строку реалізації, то він повертається комітенту, або ціна на нього знижується:
Якщо товар не реалізовано протягом наступних 15 днів, то товар знижується ще
Якщо товар не реалізовано після другої уцінки протягом 15 календарних днів, то комісіонер знімає його з продажу без письмового попередження комітента.
Проведення уцінок зданих на комісію товарів відображається на всіх примірниках квитанції та на товарному ярлику. Умови уцінки прийнятих на комісію товарів указуються в квитанції, яка видається комітентові. Свою згоду на проведення уцінки комітент підтверджує підписом на квитанції.
Товари, куплені в комісійному магазині, назад не приймаються. Вживані речі можуть бути прийняті назад лише за згодою комісіонера.
Гроші за продану річ виплачуються комітенту на 3-й день після реалізації, не враховуючи дня продажу товарів, святкових та вихідних днів, за поданням виданої комісійним магазином квитанції, паспорта або документа, що його замінює.
Комітент вправі в будь-який час забрати зданий на комісію товар за наявності квитанції, документа, що засвідчує особу, та заплативши за зберігання обумовлену в договорі суму.
(слайд)
При поверненні комітенту нереалізованих товарів, які перебували в магазині більше одного дня, комітент відшкодовує витрати за зберігання його товару як за повний місяць у таких розмірах:
- за перші 30 днів, тобто з 1-30 день 2 % визначеної ціни товару;
- за другі 30 днів, тобто з 31-60день 3 % визначеної ціни товару;
- за наступні 30 днів, тобто з 61-90 день 4 % від залишкової ціни товару після проведених уцінок.
За кожний день зберігання знятого з продажу товару після закінчення 90 днів з комітента знімається пеня, розмір якої встановлюється договором.
Якщо в процесі реалізації виявлено приховані дефекти, комісіонер повинен зняти з продажу такий товар, про що складається відповідний акт у присутності комітента.
Добре. Ми з вами розглянули якими правовими документами регулюються комісійний продаж непродовольчих товарів, Які особливості є при прийманні, продажу, та повернення товарів.
Добре, а зараз хто мені скаже:
Добре я бачу що ви це вже знаєте.
То ми з вами переходимо до іншої форми продажу, це продаж товарів у розстрочку.
Продаж товарів у розстрочку регулюється правилами продажу товарів у розстрочку затвердженими Кабінетом Міністрів України від 1 липня 1998 року № 997 та договором купівлі-продажу товарів у розстрочку.
В правилах вказується: (слайд)
А зараз, я хочу щоб ви відкрили правила продажу у розстрочку на сторінки одинадцять. На цій сторінці вказаний Орієнтовний перелік товарів, що рекомендуються для продажу у розстрочку:
Згідно з Правилами торгівлі у розстрочку продаж товарів з розстроченням платежу відповідно орієнтовного переліку проводиться на підприємствах всіх форм власності відповідно до статутів цих підприємств.
Продаж товарів у розстрочку громадянам проводиться на торгових підприємствах населених пунктів, де вони постійно проживають, незалежно від місцезнаходження підприємства, яке нараховує їм заробітну плату.
Відносини сторін при продажу товарів на виплат регулюються договором купівлі-продажу товарів у розстрочку, відповідно до якого суб'єкт господарювання зобов'язується передати обумовлений договором товар, а покупець провести розрахунки за товар у строки і розмірах, передбачених договором. (слайд)
1. Загальні положення;
2. Умови оплати за товар, який придбаний у розстрочку;
3. Відповідність сторін за порушення договору.
(слайд)
Розстрочка, що надається покупцеві, не повинна перевищувати:
(слайд)
Під час укладення договору, згідно з правилами покупець подає такі документи: (слайд)
Паспорт, ідентифікаційний код і довідка з місця роботи для придбання товарів у розстрочку з місця роботи (навчання). Довідки видаються адміністрацією підприємства лише тим особам, які пропрацювали не менше 3 місяців. Працівникам може видаватися лише одна довідка. Наступна довідка може бути видана лише після повного розрахунку за товари, продані за раніше одержаною довідкою.
Договір купівлі-продажу товарів у розстрочку складається у 3 примірниках, один з яких залишається в магазині, другий видасться на руки покупцеві, третій надсилається підприємству, що видало довідку, для здійснення розрахунків. Розрахунки проводяться один раз у місяць відрахуванням із заробітної плати (стипендії) суми чергового платежу в строки і в розмірах, передбачених договором.
Якщо погашення кредиту йде способом внесення грошей у касу підприємства (студенти, пенсіонери, учні), то договір складається в 2 примірниках.
(слайд)
Передача покупцеві товару, що продається у розстрочку, здійснюється при оплаті не менше 25 % їхньої вартості, а товарів за ціною понад 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян не менш як 50 %. (17,00грн)
Решта вартості товарів сплачується покупцем у строк від 6 до 12 місяців, а товарів за ціною понад 50 неоподатковуваних мінімумів доходів у строк до 2 років.
Продаж товарів у розстрочку і сплата внесків проводиться за цінами, що діють на день продажу. Наступна зміна цін на товари, аналогічні проданим в розстрочку, не тягне за собою перерахунку.
За несвоєчасне внесення покупцем чергових платежів за придбані товари в розстрочку стягується пеня.
У разі звільнення працівника, який не оплатив вартість товару, проданого в розстрочку, адміністрація зобов'язана утримати з нього всю заборгованість, що залишилася, за товар.
Якщо за звільненим працівником залишається заборгованість, підприємство зобов'язане в 5-денний строк надіслати суб'єкту господарювання 3-й примірник договору.
У разі прострочення сплати покупцем трьох чергових платежів вся сума заборгованості та відповідна пеня стягуються у примусовому порядку незалежно від настання строку чергових платежів. Стягаються ці суми через отримання виконавчого напису нотаріальної контори або за рішенням суду.
На сьогоднішній день, де які торговельні підприємства, у яких фінансовий стан підприємства дозволяє, можуть надавати товари у розстрочку. А є підприємства які, заключають договори з банками і банки виплачують всю вартість товару куплену покупцем, а покупець вже в свою чергу поступово виплачує гроші банку.
Акційний кредит це кредит з мінімальним подорожчанням товару, але з можливістю оформити на більш довший строк зі зменшенням навантаження на місячний платіж. Товар в акційний кредит обмежений.
Пропозиції |
Строк |
Перший внесок |
Подорожчання товару в місяць |
Акційний - 7 |
7 міс. |
0% |
1% від вартості |
Акційний - 10 |
10 міс. |
10% |
1% від вартості |
Акційний - 12 |
12 міс. |
15% |
1% від вартості |
Акційний -15 |
15 міс. |
15% |
1% від вартості |
Стандартний кредит - це кредит з незначним подорожчанням товару, з можливістю оформити без першого внеску та на довгий строк з максимальним зменшенням навантаження на місячний платіж. Обмеження по товару відсутнє.
Пропозиції |
Строк |
Перший внесок |
Подорожчання товару в місяць |
Стандартний кредит |
від 3 до 24 місяців |
від 0% |
від 2,5% до 5%
|
У разі, коли вартість товару перевищує граничну суму кредиту, різниця між вартістю товару та сумою кредиту повинна бути сплачена покупцем при отриманні товару.
На покриття витрат, пов'язаних з організацією продажу товарів у кредит, суб'єкт господарювання справляє проценти від суми наданого кредиту. Ставки процентів визначаються згідно з Законом "Про оподаткування прибутку підприємств" і в разі змін ставок за банківські кредити не перераховуються. Відсотки за кредит розраховуються за кожний місяць із застосуванням 1/12 річного розміру відсотків від фактичного кредиту, яким покупець користувався в місяці, за який сплачується черговий внесок.
Пропозиції |
Перший внесок |
Строк погашення в банку |
4 платежі |
1/4 частина вартості |
3 міс. |
6 платежів |
1/6 частина вартості |
5 міс. |
10 платежів |
1/10 частина вартості |
9 міс. |
12 платежів |
1/12 частина вартості |
11 міс.
|
Підрозділ Споживче кредитування |
Інформація |
Умови отримання кредиту |
1. Обовязково мати при собі: документи:
2. Інформацію:
3. Вікова категорія для отримання кредиту:
4. Обраний місячний платіж не повинен перевищувати 30% від щомісячного прибутку родини.
|
Інші умови кредитування:
* розмір першого внеску може буди збільшений на розсуд банку за рахунок зменшення щомісячного платежу.
Закріплення.
Що ми з вами сьогодні вивчили?
Ви як майбутні фахівці, вже знаєте, яким правовим документом регулюється комісійний продаж непродовольчих товарів та продаж товарів у розстрочку. Які особливості є в організації комісійного продажу непродовольчих товарів при прийманні товарів на комісію, продажу, та повернення товарів. В продажу товарів у розстрочку ви вже теж знаєте при яки умовах надають розстрочку який порядок виплати розстрочки.
На наступному заняті у нас буде практична робота, на якої ми з вами будемо вирішувати ситуації, які виникають при продажу товарів у комісійних магазинах та продажу товарів у розстрочку. Тому підготуйтесь до практичної роботи.
Запишіть домашнє завдання, повторіть будь ласка
Теорія та практика торговельного обслуговування: Навчальний посібник // За ред.. В.В. Апопія. К: Центр навчальної літератури, 2005. Стор. 191-197
А зараз запишіть будь ласка питання для самостійного вивчення. (слайд)
Комісійна торгівля транспортними засобами і номерними агрегатами.
Теорія та практика торговельного обслуговування: Навчальний посібник // За ред.. В.В. Апопія. К: Центр навчальної літератури, 2005. Стор. 449-462