Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Реферат на тему Клімат Австралії Виконали cтуденти гр

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Міністерство освіти і науки України

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

Геолого-географічний факультет

Кафедра фізичної географії та картографії

ФІЗИЧНА ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ

Реферат на тему

«Клімат Австралії»

Виконали

cтуденти гр. ГГ-31                                                                            Бережна А. О.

                                                                                                    Бурич А. Ю.

                                                                                                    Кравчук Н. Л.

                                                                                                    Силка В. Д.

                                                                                                      Рубашенко Є. В.

Перевірив

викладач                                                                                             Помаз Р. Ю.

Харків, 2013

Клімат материка дуже посушливий та жаркий. Південний тропік перетинає Австралію майже посередині, тому Сонце над північною частиною її території буває у зеніті. Материк одержує велику кількість сонячної радіації позаяк великий кут падіння променів Сонця. Австралія лежить повністю в південній півкулі, тому найтеплішим місяцем на материку є січень, найхолоднішим - липень.

На клімат Австралії впливають постійні вітри - південно-східні пасати, що дмуть з тропіків до екватора. Вони приходять з Тихого океану, тому несуть вологі повітряні маси. Але Великий Вододільний хребет затримує пасати. Це впливає на перерозподіл опадів: їх одержують лише невеликі прибережні райони до гір, за горами опадів мало.

На клімат узбереж впливають морські течії: холодні течії викликають суху погоду, теплі - вологу. Тому мало зволоженими є західне узбережжя (через холодну Західно-Австралійську течію) та південне (через течію Західних вітрів). Багато опадів одержують східні береги через теплу Східно-Австралійську течію. Австралія є найбільш посушливим материком в світі.

На території Австралії виділяють такі кліматичні пояси субекваторіальний, тропічний та субтропічний.

 Субекваторіальний кліматичний пояс охоплює північну частину Австралії до 15-17° пд. ш. Клімат формується під впливом літнього океанічного екваторіального й зимового континентального тропічного повітря.

Улітку тут стоїть жарка й волога погода з частими інтенсивними атмосферними опадами. Середня місячна кількість опадів у цей період становить 230-380 мм, а добові максимуми перевищують 290 мм. Середньомісячні температури при цьому становлять 28-29°С, максимальні — близько 40°С, а мінімальні — від 17 до 20°С. Відносна вологість у середньому за місяць більша від 70%. Значні атмосферні опади влітку настільки зволожують грунт і повітря, що навіть у період континентального мусону відносна вологість не буває нижчою 50% і природна рослинність не припиняє вегетації. Тому типовим природним ландшафтом тут є вічнозелені тропічні ліси.

Над субекваторіальним поясом у другій половині літа зрідка проносяться тропічні циклони, що завдають матеріальних збитків.

Тільки в південних районах, де річна кількість атмосферних опадів не більша 600 мм, під час континентального мусону природна рослинність припиняє вегетацію, а для вегетації культурних рослин застосовують штучне зрошування.

Рис. 1. Середні температури січня

 Тропічний кліматичний пояс простягається пояс через континент із заходу на схід від 15-17° пд. ш. на півночі до 30-32° пд. ш. Клімат тропічного поясу неоднорідний через відмінності в зволоженні й термічному режимі.

Суша й атмосфера інтенсивно нагріваються вдень і охолоджуються вночі.

Середні місячні температури повітря в континентальній частині поясу становлять улітку 27-31°С, причому абсолютні максимуми досягають 45-50°С, а абсолютні мінімуми приблизно 5-10°С. Місячна кількість атмосферних опадів у цей період рідко перевищує 40 мм, а здебільшого становить 10-15 мм. Тому середня місячна відносна вологість не завжди досягає 30% чи вище: узимку термічний режим знижується в середньому на 17-15 °С в основному внаслідок зменшення нічних температур (-6, -10°С); абсолютні максимуми залишаються понад 30-35°С. Кількість атмосферних опадів узимку зменшується до 5-15 мм на місяць, а відносна вологість при цьому в середньому становить 35-45%, що зумовлюється загальним зниженням термічного режиму повітря.

На західному узбережжі тропічного поясу Австралії температури повітря нижчі на 3-5°С, ніж у континентальній частині, і річна кількість атмосферних опадів зменшується до 150-175 мм з підвищенням відносної вологості повітря внаслідок формування туманів під впливом вод холодної Західно-Австралійської течії та інверсійних процесів.

Зовсім інші умови річного ходу термічного режиму й атмосферного зволоження на східному узбережжі тропічного поясу і східних схилах Великого Вододільного хребта, де річна кількість атмосферних опадів становить понад 1500 мм, і розподіляються вони досить рівномірно протягом року, що забезпечує високі запаси вологи в грунті та повітрі, високий рівень води в річках. Річний і добовий хід температури повітря при цьому знижується на 5-6°С, що сприяє разом із значною вологістю повітря інтенсивному розвитку деревної рослинності. Тут поширені природні комплекси вічнозелених тропічних лісів як продовження субекваторіальних лісів. На ділянках, зайнятих культурною рослинністю, вирощують різноманітні теплолюбні сільськогосподарські культури.

На західних схилах Великого Вододільного хребта річна кількість атмосферних опадів у два з лишком рази менша, ніж на східних (600-500 мм). Основна їх маса випадає влітку. Тому вегетація рослин узимку припиняється. В природних умовах переважає трав'янистий рослинний покрив. На сільськогосподарських угіддях для продовження вегетації культурних рослин застосовують додаткове зрошування.

Отже, в межах тропічного поясу Австралії можна виділити дві кліматичні області: континентальну і тихоокеанську, що охоплює тихоокеанське узбережжя тропічного поясу та схили Великого Вододільного хребта. Деякі вчені виділяють західну (індійську), континентальну (центральну) і східну (тихоокеанську) області тропічного поясу. У західній та центральній областях розвиток рослинності можливий тільки при штучному зрошуванні. Тут розкинулися великі пустелі — Вікторія, Гібсона тощо.

Рис. 2. Середні температури липня

 Субтропічний пояс охоплює південні райони континенту і північну частину острова Тасманія та острів Північний Нової Зеландії. Для цього поясу характерна сезонна зміна двох типів повітряних мас — улітку поширене тропічне повітря, а взимку — повітря помірних широт. Залежно від циркуляційних особливостей території влітку на континент також надходить континентальне чи океанічне тропічне повітря, що позначається на погодних процесах. Узимку на погоду значно впливають циклони, що переміщуються з півдня на північ і назад.

Найсухіше літо характерне для центральної частини поясу, де в цей час переважає тропічне континентальне повітря. Найвологіше воно на сході, де в цей період випадає 40-50% річної кількості атмосферних опадів. У південно-західній частині поясу атмосферні опади випадають переважно взимку. Їх середня місячна кількість становить 130-190 мм, а добові максимуми досягають майже 100 мм.

Улітку найвищі середні місячні температури — від 21 до 23°С на півдні й південному заході. На південному сході вони дещо нижчі (19-21°С) у зв'язку з атмосферними опадами й підвищеною вологістю повітря. На острові Північному у Новій Зеландії і на острові Тасманія температура повітря у цей період становить 15-17 °С.

Значних змін зазнають улітку абсолютні максимуми температури повітря: від 42-45°С на континенті до 29-31°С на островах. Узимку середні місячні температури знижуються на 10-12°С, абсолютні максимуми — на 13-16°С. Абсолютні мінімуми скрізь близькі до 0°С.

У крайніх південних районах субтропічного поясу взимку з надходженням океанічних повітряних мас помірних широт бувають снігопади.

Рис. 3. Середньорічна сума опадів (мм)

Список використаних джерел

  1.   Власова Т. В. Физическая география материков (с прилегающими частями океанов). В 2 ч. Ч 2. Южная Америка, Африка, Австралия и Океания, Антарктида : Учеб. для студентов пед. ин-тов по спец по спец. №2107 «География». – 4-е изд., перераб. – М.:Просвещение, 1986. – 269 с.
  2.  Физическая география материков и океанов : Учеб. Ф 51 для геогр. Спец. Ун-тов / Ю. Г. Ермаков, Г. М. Игнатьев, Л. И. Куракова [и др.]; под общей ред. А. М. Рябчикова. – М.: Высш. Шк., 1988. – 592 с.



1. Планирование маркетинга
2. тема и концепция рыночного управления Термин маркетинг возник в экономической литературе США на рубеже 1920
3. Бизнес план массажного салона Выполнили Штейникова К
4. БОБРУЙСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ АГРАРНОЭКОНОМИЧЕСКИЙ КОЛЛЕДЖ ПРИКАЗ 16
5. Тема 5. Тестовый контроль 510
6. Управленческая и финансовая отчетность в системе финансового менеджмента
7. .При напряжении 2кВ плоский конденсатор изготовленный из высокочастотного диэлектрика имеет заряд 3
8. РЕФЕРАТ По дисциплине- Социология управления
9. Стаття 1. Визначення термінів 1
10. Статья- Сленговая лексическая единица и ее культурно значимая информация
11.  Понятие предмет и источники семейного права
12. Задание- Ознакомится с теоретическими сведениями по электропроводности твердых диэлектрических матер
13. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Київ
14. Тема 2 Порядок укладення і ведення страхової угоди Варіант 1
15. Горе от ума одно из самых загадочных произведений русской литературы XIX века хотя и не очень сложное в сюже
16. Реферат на тему Влияние социальных сетей на процесс социализации учащихся МОУ СОШ 17 города Чебоксары
17. Социальная структура индоариев периода вед конец II начало 1 тысячелетия до н э
18. Все о радиобиологии
19. Статья 1. Основные понятия Для целей настоящего Устава используются следующие основные понятия Потребит
20. Средний танк Т3485