Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Десять найгарніших
У минулому столітті в газеті "The New York Times" була опублікована стаття Роберта Кріза і Стогни Буку. У ній розповідалося про результати опитування, проведеного серед фізиків. Кожен опитаний повинен був назвати десять найкрасивіших за всю історію фізичних експериментів. Ми розповімо про експерименти, що увійшли до першої десятки за наслідками опитування Криза і Бука.
2. Експеримент Галілео Галілея
В XVII столітті панувала точка зору Арістотеля, який учив, що швидкість падіння тіла залежить від його маси. Чим важче тіло, тим швидше воно падає. Спостереження, які кожен з нас може виконати в повсякденному житті, здавалося б, підтверджують це. Спробуйте одночасно випустити з рук легку зубочистку і важкий камінь. Камінь швидше торкнеться землі. Подібні спостереження привели Арістотеля до виводу про фундаментальну властивість сили, з якою Земля притягає інші тіла. Насправді на швидкість падіння впливає не тільки сила тяжіння, але і сила опору повітря. Співвідношення цих сил для легких предметів і для важких різне, що і приводить до спостережуваного ефекту.
Італієць Галілео Галілей засумнівався в правильності виводів Арістотеля і знайшов спосіб їх перевірити. Для цього він скидав з Пізанської башти в один і той же момент гарматне ядро і значно легшу кулю мушкета. Обидва тіла мали приблизно однакову обтічну форму, тому і для ядра, і для кулі сили опору повітря були настільки малі в порівнянні з силами тяжіння, що ними можна знехтувати. Галілей з'ясував, що обидва предмети досягають землі в один і той же момент, тобто швидкість їх падіння однакова. Результати, отримані Галілеєм. - наслідок закону всесвітнього тяжіння і закону, відповідно до якого прискорення, що зазнає тіло, прямо пропорційне силі, що діє на нього, і обернено пропорційне до маси.
Досліди, за яких умов тіла, що відпущені одночасно з однакової висоти, досягають поверхні земілі одночасно. Які тіла падають швидше, а які довше?
2. Виготовляємо прилади.
Лабораторна робота № 3.
Виготовте пристрій, що визначає концентрацію кухонної солі у воді.
Підказка. Із збільшенням концентрації кухонної солі у воді проорційно збільшується густина розчину.
3. Вчимося вимірювати.
Запропонуйте якнайточніший спосіб визначення:
4. Твір-мініатюра.
Уявіть, що ви зменшилися до розмірів молекули, і можете вільно переміщуватися всередині будь-якої речовини. Напишіть розповідь, про пригоди видуманого вами героя всередині різних твердих тіл.
5. Розвязуємо задачі.
1. Набір складається із 30 тягарців: 1г, 2г, 3г,4г,5г, 6г, …, 30 г.
1) Яка загальна маса набору тягарців?
2) З набору забрали 10 тягарців загальною масою, що складає третину від початкової маси. Чи можна розкласти решту тягарців на дві шальки терезів таким чином, щоб ті були у рівновазі? Якщо так, то запропонуйте послідовність дій.
2. Посудина місткістю 200 мл містить 170 мл води, густина якої 1000 кг/м3. В неї опускають тіло масою 150 г із густиною 4 г/см3.
1) Якою була маса води в посудині?
2) Яка загальна маса води в посудині і тіла після його занурення?
3. Для якісного фарбування підлоги товщина шару фарби повинна складати 0,1 мм. Площа підлоги 80 м2.
1) Який обєм фарби у банці, якщо вона містить 3,9 кг фарби, густина якої
1,3 г/см3?
2) Скільки банок фарби потрібно купити, щоб якісно пофарбувати підлогу?
4. Розповідають, що один перехожий при зустрічі із грецьким філософом і математиком Піфагором запитав у нього: «Котра година?» Піфагор відповів: «До кінця доби залишилось двічі дві пятих від того, що вже проминуло від початку». Чоловік не відразу зорієнтувався, о котрій годині доби відбулась зустріч. А чи можете ви встановити час зустрічі?