У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

набір поведінкових стереотипів що виявляються в тих чи інших ситуаціях

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.4.2025

НАУКОВИЙ ЕТИКЕТ

Етикет - набір поведінкових стереотипів , що виявляються в тих чи інших ситуаціях . Науковий етикет - сукупність правил діяльності та поведінки , які забезпечують дотримання основних принципів наукової етики і сприяють створенню комфортних умов роботи вченого.

наукова листування

Наукова листування - окремий випадок ділового листування , правила якої викладені в багатьох публікаціях , наприклад :

Документи і діловодство . Справ. посібник / Т.В. Кузнєцова , М.Т. Лихачов , А.Л. Райхцаум , А. В. Соколов. М: Економіка , 1991 . 271 с.

Загорська А.П. , Петроченко П.Ф. , Петроченко Н.П. Письмовник для ведення ділової кореспонденції . М. : Московський робітник , 1992 . 247 с.

Теппер Р. Як оволодіти мистецтвом ділового листа : 250 записок на допомогу менеджеру . М. : Аудит , 1996 . 190 с.

Котій Г. А , Гюльмісаров В.Р. Зразки ділового листування англійською та російською мовами. Практ. посібник. М. : ИНФРА -М , 1995 . 159 с.

Обов'язкові елементи офіційного листа або листа з обраще ¬ ням до незнайомого адресата наступні:

- Шапка- заголовок ( ім'я , прізвище та адресу відправника у верхній частині аркуша або фірмовий бланк організації);

- Дата складання листа ;

- Адресу ( адресат , до якого звертаються ) ;

- Звернення ;

- Текст ;

- Підпис.

У посланнях , здійснюваних по електронній пошті , не всі ці елементи можуть бути реалізовані , проте елементи «звернення » , «текст » (незважаючи на наявність будь-якої програми (!) ) І «підпис » залишаються обов'язковими.

Специфічні для наукової листування форми повідомлень і послань , як правило , стандартизовані і їх зразки маються у вченого секретаря організації або у старших колег. Ось так , наприклад , може бути оформлено « Напрямок » від організації , що направляється разом з рукописом статті в редакцію журналу (у цьому випадку окремо висилаються контактні дані автора , відповідального за листування з редакцією ) :

( Друкований бланк установи)

вихідний №

дата складання

( адресат та адресу , наприклад :

До редакції журналу «...» ,

індекс , місто , вулиця , будинок)

... (назва організації ) направляє в Ваш журнал рукопис статті нашого співробітника (ПІБ ) «...» (назва статті) , об'ємом ... сторінок. Робота виконана в ... ( підрозділ організації ) . Раніше стаття ніде не публікувалася .

(посада , звання особи ,

направляючого статтю) (підпис)

(ПІБ - розшифровка підпису)

Наступним чином може бути оформлено « Супровідний лист » , яке направляється разом з рукописом статті в редакцію журналу , якщо за правилами журналу не потрібно напрямки від організації :

...................... ( дата ; може бути поміщена

в кінці листа після розшифровки підпису)

........................... ( адресат та адресу , наприклад :

Головному редактору журналу «... » ,

звання, ПІБ , індекс , місто , вулиця , будинок)

Шановний ... (ІС , повністю ) !

Направляю рукопис нашої статті «...» (назва статті) на Ваш розгляд для публікації її в журналі «...» (назва журналу ) . Ця стаття представляє нашу оригінальну роботу і раніше для публікації нікуди не прямувала .

Будь ласка , направляйте мені кореспонденцію щодо цієї статті за наступною адресою : ... (ПІБ основного або відповідного автора, індекс , місто , вулиця , будинок).

Номер мого факсу : ... ;

адресу моєї електронної пошти: ....

З повагою ,

(посада , вчений ступінь , звання) ( підпис )

(ПІБ - розшифровка підпису)

Ось так може виглядати «Заявка на участь у роботі конференції», що спрямовується електронною поштою:

Поле «тема » : заявка від ... (ПІБ , місто )

Текст листа : В оргкомітет конференції ... (назва конференції ) .

Прошу включити в план роботи конференції мій усна / стендова доповідь "..." (назва доповіді).

Висилаю у додатку файл з реєстраційною формою - ... (назва файлу) .

П.І.Б. (повністю ), посада , найменування організації .

До суто специфічним особливостям наукової листування , що характеризує її зміст , а не форму , належать вимоги : 1 ) обов'язковості відповіді на критику і 2) обов'язковості не затримувати відгуки та інші документи , покликані оцінити наукову або професійну спроможність інших вчених, їх проектів , публікацій та т . п.

Спілкування на науковому заході

Участь у наукових заходах - конференціях , школах , семінарах , симпозіумах - важлива складова діяльності вченого. Емоційний розповідь про наукові факти і гіпотезах , живе обговорення і дискусії з різних проблем забезпечують ефективне засвоєння нової інформації , розширюють кругозір , нерідко провокують на критичний перегляд власних уявлень і стимулюють народження нових ідей.

Дотримання певних правил поведінки на науковому заході :

створює комфортні умови роботи для всіх учасників ;

знижує ймовірність виникнення і силу прояву негативних емоцій ;

підвищує ефективність прямого спілкування з колегами.

Правил спілкування , специфічних для наукових заходів , немає - вони спільні майже для будь-якого зібрання:

дотримуйтесь регламент , запропонований організаторами заходу ; - поважайте думку співрозмовника (опонента , доповідача , запитувача ) ;

будьте доброзичливі ;

говорить тільки один ( на сесіях усних доповідей , круглих столах ) ;

намагайтеся відповідати своїм зовнішнім виглядом рівню і місця проведення заходу ; якщо Вам видали бедж - надягніть його , це спростить для оргкомітету та учасників Вашу ідентифікацію ;

запасіться візитними картками (їх формат набагато менш важливий, ніж наявність ) .

Беручи участь у роботі сесій усних доповідей :

намагайтеся не спізнюватися до початку засідання;

запізнившись , не входите до залу засідань під час доповіді дочекайтеся перерви між доповідями ;

вимкніть мобільний телефон ( !) ; в разі гострої необхідності в оперативного зв'язку перемикайтеся в режим вібрування або мінімальній гучності дзвінка;

вислухавши цікавить доповідь , не поспішайте покинути зал засідань , демонструючи присутнім свою зневагу до наступного доповіддю ; якщо Ви знаєте , що повинні будете вийти до кінця засідання , вибирайте місце ближче до виходу із залу і в задніх рядах ;

будучи доповідачем , перед початком засідання представьтесь Голові ;

якщо відомо , що Ви самі не будете керувати презентаційним обладнанням під час доповіді , підготуйте ще один екземпляр тексту доповіді із зазначенням місця або часу перемикання слайдів , ілюстрацій і т.п.

Ставлячи питання доповідачу на сесії усних доповідей :

підніміть руку і дочекайтеся , коли Голова дасть Вам слово ;

питання задавайте стоячи , чи не дуже пристойно задавати питання сидячи , адже доповідач варто (!) ;

по можливості , задавайте питання коротко і ясно ;

після відповіді , якщо він Вас не задовольнив , дочекайтеся дозволу Голови на уточнююче запитання ; якщо відповідь Вас задовольнив , подякуйте доповідача ;

власне під час засідання намагайтеся не висловлювати своє ставлення до доповіді або доповідачу , для обговорення доповідей зазвичай виділяється спеціальний час .

Участь у роботі сесій постерних доповідей регламентовано менш жорстко. Будучи доповідачем , не відходьте далеко від постера і майте бедж . Зацікавившись доповіддю , представтесь , перш ніж задавати питання.

Етика взаємовідносин науки і суспільства

У сучасній суспільній свідомості наука - це двигун прогресу і суддя вищої категорії , тому дотримання принципів наукової етики - необхідна умова для збереження віри суспільства в надійність наукових результатів . Найбільший суспільний резонанс мають проблеми, пов'язані :

з принципом свободи наукової творчості , наприклад , етичні проблеми розробки технологій виробництва зброї масового ураження , клонування живих організмів , генної інженерії , деякі питання біомедичної етики ;

з принципом організованого скептицизму , наприклад, проблеми достатності наукових підстав для соціально значущих заяв , рекомендацій , прогнозів , експертиз , планів , сценаріїв розвитку тощо

ВАК Російської Федерації ( Бюлетень ВАК № 3 за 2002 р. ) регламентує деякі етичні питання при розгляді дисертацій , написаних за результатами досліджень , об'єктом яких виступає людина .

З 1999 року в структурі РАН працює Комісія з боротьби з лженаукою і фальсифікацією наукових досліджень. Таким чином, регулювання деяких етичних проблем взаємини науки і суспільства набуває організаційні форми. Під лженаучной розуміється діяльність (і її результати ) , яка видається за наукову , але здійснюється зі свідомим порушенням основних етичних принципів науки ( основне порушення - неверіфіціруемих або фальсифікація результатів). Загроза лженауки для наукового співтовариства полягає в тому , що вона підриває довіру до істинно науковим результатами , найчастіше оголошуючи їх застарілими і не відповідають « останнім досягненням ». Для суспільства лженаука найбільше небезпечна своїм устремлінням отримати доступ до фінансування за рахунок державних коштів і створенням помилкових ілюзій щодо можливості реалізації принципово нездійсненних проектів , таких як « вічний двигун » або « ліки від усіх хвороб» .




1. Некоторые вопросы для проверки знаний по информатике
2. і В теплообмінних апаратах теплопередача від одного середовища до другого через роздільну стінку обумов
3. Походження термінів мораль та моральність, їх співвідношення
4. Альфа в обмін на 10000 простих акцій і 1000 привілейованих акцій- акції інших підприємств на суму 40 тис
5. КАФЕДРАЛЬНЫЙ СОБОР ВО ИМЯ ХРИСТА СПАСИТЕЛЯ В САМАРЕ
6. 5 План счетов Для того чтобы правильно читать бухгалтерские записи вам понадобится знать План счетов
7. Национальный вопрос в современном мире
8. КАК ВЫСВОБОДИТЬ НЕСКОЛЬКО УРОКОВ ДЛЯ БОЛЕЕ УГЛУБЛЕННОГО ИЗУЧЕНИЯ ТЕМ, КОТОРЫЕ ВЫЗОВУТ ЗАТРУДНЕНИЯ ИЛИ ДЛЯ ПРАКТИЧЕСКИХ РАБОТ ПО ЧЕРЧЕНИЮ
9. тема Особенной части уголовного права
10. то мед журнала автор Коростелев профессор кафедры истории медицины ММА им Сеченова