Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і При роботі на ПК в автономному режимі користувачі можуть обмінюватися інформацією програмами докуме

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Основи інтернет

ОСНОВИ Internet

Локальні, регіональні, корпоративні та глобальні компютерні мережі.

При роботі на ПК в автономному режимі користувачі можуть обмінюватися інформацією (програмами, документами і т.і.) лише копіюючи її на дискети. Однак, переміщення дискети між компютерами не завжди можливе і може займати досить тривалий час.

Створення компютерних мереж викликано практичною потребою сумісного використання інформації користувачами, що працюють на віддалених один від одного компютерах. Мережі дають можливість користувачам не тільки швидко обмінюватись інформацією, але й сумісно використовувати принтери та інші периферійні пристрої, а також одночасно працювати з документами.

* К о м пю т е р н а  м е р е ж а - це комунікаційна система, що дозволяє користувачам сумісно використовувати ресурси компютерів, а також периферійних пристроїв ( принтерів, плоттерів, дисків, модемів та ін.), які підключені до мережі.

Л о к а л ь н а  м е р е ж а обєднує компютери, які встановлені в одному приміщенні або в одному будинку.

Локальні мережі не дозволяють забезпечити сумісний доступ до інформації користувачам, які знаходяться, наприклад, в різних частинах міста. На допомогу приходять р е г і о н а л ь н і  м е р е ж і, що обєднують компютери в межах одного регіону (міста, країни, континента).

Організації, які зацікавлені в захисті інформації від несанкціонованого доступу (наприклад, військові, банківські) створюють власні, так звані корпоративні мережі. К о р п о р а т и в н а  м е р е ж а може обєднувати тисячі і десятки тисяч компютерів, розміщених в різних країнах  та містах ( наприклад, корпорація Microsoft).

Потреби формування єдиного інформаційного простору привели до створення  г л о б а л ь н о ї компютерної м е р е ж і  Internet. На десятках мільйонів компютерів, що підключені до Internet, зберігається великий обєм інформації і сотні мільйонів людей користуються інформаційними послугами цієї мережі.

Інформаційні мережі створюють реальну можливість швидкого і зручного доступу користувача до всієї інформації, яку накопичило людство за свою історію. Електронна компютерна пошта, компютерні телеконференції та відеоконференції, пошук інформації у Всесвітній павутині стали повсякденною практикою користувачів компютерів.

Питання.

  1.  Які переваги надають користувачу компютерні мережі в порівнянні з роботою на автономному комп/ютері?
  2. Чим відрізняються між собою локальні, регіональні та корпоративні мережі?

Глобальна компютерна мережа Internet.

Розвиток глобальних компютерних мереж почався у 80-ті роки. В 1981 р. в мережі Internet нараховувалося лише 213 компютерів,  а наприкінці  80-х років кількість підключених до мережі компютерів зросла до 150 тис., однак найбільше експоненціальне збільшення їх кількості припадає на 90-ті роки. Про це свідчить зростання кількості серверів в мережі Internet, яке на початок 1999р. досягло 43 млн. (рис.1).

Розвиток глобальної компютерної мережі потребує каналів звязку з високою пропускною можливістю. В 1999р. почалася реалізація міжнародного проекта по створенню мережі оптико-волоконних зверхшвидкостних каналів звязку довжиною 275 тис.км і які повиння обєднати 174 країни.

Вставити рис.1

Про степінь інформатизації окремих країн говорить кількість серверів Internet та кількість користувачів.Перше місце займають США (серверів 28 млн., користувачів 60 млн.), потім Японія, Великобританія, Німеччина.

* І н т е р н е т  - це глобальна компютерна мережа, що обєднує локальні, регіональні та корпоративні мережі і включає десятки мільйонів компютерів.

В кожній такій локальній або корпоративній мережі є принаймні один компютер з постійним підключенням до Internet за допомогою лінії звязку з високою пропускною можливістю(сервер Internet). В таких магістральних лініях звязку використовуються оптико-волоконні або супутникові лінії з пропускною можливістю від 1 до100 Мбіт/сек.

Таким чином, основу, каркас Internet складають більш 40 млн. серверів , постійно підключених до мережі. До них, в свою чергу, можуть підключатися за допомогою локальних мереж або комутуючих телефонних ліній сотні мільйонів користувачів Internet.

Питання.

  1. Яка структура Internet?
  2.  Які лінії звязку використовуються в Internet і яка в них швидкість передачі інформації?
  3. Який розподіл серверів Internet по країнах світу?

Адресація в Internet.

Щоби в процесі обміну інформацією компютери могли зэднатися, в Internet існує єдина система адресації, яка базується на використанні IP- адреси.

* Кожний компютер, підключений до Internet, має свою унікальну 32-бітову    I P - а д р е с у.

Легко обчислити, що загальна кількість різних IP- адресів складає більш як 4 млрд.: 232=4294967296

Система IP-адресації враховує структуру Internet, тобто , що Internet є мережа мереж, а не обєднанням окремих компютерів. IP -адреса складається з двох частин, одна з яких є адресою мережі, а інша - адресою компютера в даній мережі.Для забезпечення максимальної гнучкості в процесі розподілу IP- адресів мережі розділяються на 3 класи- А, В, С в залежності від кількості мереж даного класу і кількості компютерів в мережі. Перші біти адреси відводяться для ідентифікації класа, а решта розподіляються на адресу мережі і адресу компютера.( Табл.1).

Вставити таблицю 1.

Наприклад, адреса в мережі класа А має тільки 7 біт для адреси мережі і 24 біти для адреси компютера, тобто може існувати лише 27=128 мереж цього класу, але в кожній мережі може бути 224=16 777 216 компютерів.

В десятковому записі IP -адреса складається з 4 розділених крапками чисел, кожне з яких лежить в діапазоні від 0 до 255. Наприклад, IP - адреса МТУ- Інтел записується як 195.34.32.11.

По першому числу IP-адреси компютера можна визначити, до мережі якого класу він належить:

Створити  нижче маркирований список на три пункти.

  • число від 0 до127 клас А
  • число від 127 до191 клас В
  • число від 192 до 223 клас С.

Так, сервер компанії МТУ-Інтел відноситься до мережі класу С, адреса якої 195.34.32, а адреса компютера в мережі - 11.

Компютери легко можуть звязуватись між собою по числовій IP- адресі, але людині запамятати числову адресу нелегко, тому для зручності було введено Доменну систему імен (DNS -Domain Name System).

* Д о м е н н а   с и с т е м а  і м е н  ставить у відповідність числовій IP-адресі кожного компютера унікальне доменне імя.

Доменні адреси присвоюються в Центрі мережевої інформації Internet (InterNIC) і читаються зправа наліво. Крайня права група букв означає домен верхнього рівня. Домени верхнього рівня бувають двох типів: географічні (кожній країні присвоюється двохлітерний код) та адміністративні (з трьох літер). Позначення адміністративного домена дозволяє визначити профіль організації, власника сервера Internet.

Вставити таблицю 2.

Доменні імена другого рівня в доменах верхнього рівня адміністративного типу розподіляють міжнародні, а в доменах географічного типу - національні центри. Так, компанія Microsoft одержала домен другого рівня microsoft в адміністративному домені верхнього рівня com , а компанія МТУ- Інтел - домен другого рівня mtu в географічному домені верхнього рівня ru (рис.2).

В свою чергу, компанія МТУ - Інтел є провайдером Internet і має право надавати своїм клієнтам доменні адреси третього рівня, наприклад mipkro (рис.2).

Імена компютерів, які є серверами Internet, включають в себе повне доменне імя та імя компютера. Так, імя основного сервера компанії Microsoft - www.microsoft.com, а імя сервера компанії МТУ - Інтел - dialup.mtu.ru.(рис.2).

Вставити рис.2

Питання.

  1.  Що таке IP - адреса компютера?
  2. Чим відрізняються адреси класів А, В, С ?
  3. Обчисліть кількість мереж класу В.
  4.  Обчисліть кількість адресів компютерів в мережі класу С.
  5. Для чого необхідна доменна система імен?
  6. Які домени верхнього рівня ви знаєте?

Протокол передачі даних TCP/IP

Мережа Internet, що являє собою мережу мереж і обєднує велику кількість локальних, регіональних та корпоративних мереж, функціонує і розвивається завдяки використанню єдиного протоколу дачі даних TCP/IP. Термін TCP/IP включає назву двох протоколів:

Transmission Control Protocol (TCP) - транспортний протокол

Internet Protocol - протокол маршрутізації.

Протокол TCP/IP забезпечує передачу інформації між компютерами мережі.

Розглянемо роботу даного протоколу по аналогії з передачею інформації за допомогою звичайної пошти. Щоб лист дійшов до адресата, на конверті вказано адресу одержувача (кому лист) і адресу відправника (від кого лист).

Ачналогічно, інформація, що передається по мережі «упаковується в конверт», на якому «пишуться» IP- адреси одержувача і відправника, наприклад:

«Кому:198.78.213.165», «Від кого: 193.124.5.33». Вмістиме пакету на компютерній мові називається IP- пакетом і являє собою набір байтів.

В процесі надсилання звичайних листів вони спочатку доставляються на найближче до відправника поштове відділення, а потім передаються по ланцюжку поштових відділень на найближче до одержувача поштове відділення.

На проміжних поштових відділеннях листи сортуються, тобто визначається, в яке наступне поштове відділення необхідно відправити той чи інший лист.

IP -пакети на шляху до компютера-одержувача також проходять через численні проміжні сервери Internet, на яких відбувається операція маршрутизації.

В результаті м а р ш р у т и з а ц і ї IP - пакети направляються від одного сервера Internet до іншого, поступово наближаючись до компютера-одержувача.

* I n t e r n e t   P r o to c o l (IP) ,  тобто протокол маршрутизації забезпечує маршрутизацію IP - пакетів, тобто доставку інформації від компютера- відправника до компютера- одержувача.

Якщо необхідно переслати по пошті багатосторінковий рукопис, то його можна розбити на  кілька частин і переслати в кількох конвертах. Причому листи рукопису потрібно пронумерувати, щоб одержувач знав, в якій послідовності потім ці листи зєднати.

В Internet часто трапляється аналогічна ситуація, коли компютери обмінюються великими по обєму файлами. Якщо надіслати цілий такий файл, то він може надовго зайняти канал звязку, зробити його недоступним для пересилки інших документів.

Для того, щоб таке не сталося, на коипютері- відправнику необхідно розбити великий файл на дрібніші частини, пронумерувати їх і транспортувати в окремих IP- пакетах до компютера-одержувача. На компютері - одержувачі необхідно зібрати вихідний файл з окремих частин у правильній послідовності.

* T r a n s m i s s i o n  C o n t r o l  P r o t o c o l  (TCP) - транспортний протокол забезпечує розбиття файлів на IP -пакети в процесі передачі і зборку файлів в процесі одержання.

Для IP - протокола, відповідального за маршрутизацію, ці пакети зовсім ніяк не звязані між собою. Тому останній IP- пакет може випередити перший IP- пакет.

Навіть маршрути доставки цих пакетів можуть бути зовсім різними. Однак, протокол TCP «дочекається» першого IP-пакета і збере файл в правильній послідовності.

Питання.

  1. Що забезпечує цілістне функціювання глобальної мережі Internet?
  2.  Для чого потрібний протокол IP?
  3.  Що забезпечує протокол TCP?

Підключення до Internet за допомогою модема.

Існує декілька різних способів підключення до Internet, які відрізняються можливостями, що надаються користувачу, і вартістю підключення. Найкращі можливості забезпечуються при безпосередньому підключенні до Internet за допомогою високошвидкісного (оптоволоконного або супутникового) каналу звязку. Однак, таке підключення досить дороге і найчастіше використовується великими організаціями для підключення локальних мереж.

Провайдери послуг Internet також мають високошвидкісний звязок своїх серверів з Internet, що дозволяє їм надавати користувачам доступ до Internet на комерційній основі по комутуючим телефонним каналам.

Здійснювати передачу інформації по комутуючих телефоннимх лініях компютери не можуть, тому що вони обмінюються даними за допомогою цифрових електронних імпульсів, а по телефонній мережі можна передавати тільки аналогові сигнали.

Для підключення компютера до телефонної мережі використовується модем. Компютер передає модему інформацію у виді послідовності електричних імпульсів. Модем на стороні, яка передає, перетворює цифрові сигнали компютера (електричні імпульси) в аналоговий сигнал. Таке перетворення сигналу називається м о д у л я ц і є ю.

Найпростішим випадком модуляції, відомим з курсу фізики, є амплітудна модуляція. В цьому випадку несучий аналоговий сигнал з постійною амплітудою в процесі модуляції перетворюється в аналоговий сигнал із змінною амплітудою.

Вставити рис.3

Промодульований аналоговий сигнал передається по телефонній лінії. Модем на приймаючій стороні  виконує обернене перетворення - д е м о д у л я ц і ю, тобто перетворює поступаючий аналоговий сигнал в цифрові ((рис. 3).

* М о д е м  забезпечує модуляцію і демодуляцію сигналу при його передачі по телефонних лініях.

Модеми поділяються по конструктивному виконанню на внутрішні і зовнішні.

Внутрішні модеми встановлюються в один із слотів системної плати, а зовнішні підключаються до послідовного порту компютера.

Основною характеристикою якості модема є швидкість передачі інформації.

Найбільше поширення мають модеми, які забезпечують швидкість передачі інформації 28,8 Кбіт/с або 33,6 Кбіт/с. Швидкість передачі інформації визначається протоколом модемного звязку (V.34 i V.34+). Ці протоколи розробляються і затверджуються Міжнародним телекоммунікаційним союзом.

Останнім часом почали використовувати модеми зі швидкістю передачі 56 Кбіт/с, однак, єдиного стандарту поки не існує і різні фірми випускають несумісні один з одним модеми (протоколи x2,V.90,k56flex). 

Питання.

  1. Які існують способи підключення до Internet?
  2. Яке призначення модема?
  3. В чому полягає процес модуляції сигналу?
  4. В чому полягає процес демодуляції сигналу?
  5. Яка технічна характеристика модема є основною?

Електронна пошта і телеконференції.

Глобальна мережа Internet приваблює користувачів своїми інформаційними ресурсами та послугами. В теперішній час інформаційними послугами Internet користуються більш як 250 млн. людей.

Електронна пошта - найбільш поширена послуга Internet, тому що вона історично перша інформаційна послуга компютерних мереж і не вимагає обовязково високошвидкістних і якісних ліній звязку.

Принципи функціювання електронної і звичайної пошти аналогічні. Однак, електронна пошта має декілька суттєвих переваг перед звичайною поштою.

Найважливіша з них - це швидкість пересилання повідомлень. Якщо лист звичайною поштою може йти до адресата дні і тижні, то лист, надісланий по електронній пошті, надходить за декілька секунд, в гіршому випадку, за кілька годин.

Інша перевага полягає в тому, що електронний лист може містити не тільки текстове повідомлення, а й вложені файли (програми, графіку , звук і т.і.). Однак, не рекомендується, щоби розмір файлу, що пересилається, був дуже великим, тому що деякі поштові сервери вводять обмеження на розмір файлів, що пересилаються (наприклад, поштовий сервер компанії МТУ-Інтел не пропускає файлів більш як 2 000 000 байт).

Ще одна перевага електронної пошти полягає в тому, що лист можна надіслати кільком абонентам одночасно.

Будь-який користувач Internet може мати свою поштову скриньку на одному з поштових серверів Internet (найчастіше на поштовому сервері провайдера), в якій будуть зберігатися електронні листи, які надходять і які відсилаються.

Щоб електронний лист дійшов до адресата, в ньому обовязково повинна бути адреса одержувача.

* А д р е с а  е л е к т р о н н о ї  п о ш т и   записується по певній формі і складається з двох частин: імя_користувача@імя_сервера.

Імя_користувача має довільний характер і задається самим користувачем, імя_ сервера жорстко повязане з вибором користувачем сервера, на якому знаходиться його поштова скринька.

Наприклад, імя поштового сервера компанії МТУ-Інтел - mtu-net.ru.

Відповідно, імена поштових скриньок користувачів будуть мати вигляд:

user_name@mtu-net.ru

Щоб відправити електронний лист, відправник повинен підключитися до Internet і передати на свій поштовий сервер повідомлення. Поштовий сервер відразу відправить цей лист через систему поштових серверів Internet на поштовий сервер одержувача , і лист попаде в його поштову скриньку. Адресат отримає лист після того, як зєднається з Internet і забере пошту із своєї скриньки.

В Internet існують десятки тисяч конференцій або «новин» (news), кожна з яких присвячена обговоренню якоїсь проблеми. Кожній конференції виділяється своя поштова скринька на серверах Internet, які підтримують роботу телеконференцій. Користувачі можуть надсилати свої повідомлення на будь-який з цих серверів, а так як сервери періодично синхронізуються, тобто обмінюються вмістимим поштових скриньок телеконференцій, матеріали телеконференцій в повному обємі доступні на будь-якому з таких серверів.

Користувач може надсилати свої повідомлення в будь-яку телеконференцію і читати повідомлення, надіслані іншими учасниками.

Питання.

  1. Які основні принципи функціювання електронної пошти?
  2. Для чого потрібна адреса електронної пошти?
  3. Чим відрізняються електронна пошта і телеконференції?

Всесвітня павутина.

Всесвітня павутина - це переклад з англійської словосполучення World Wide Web, яке часто позначається WWW, Web або навіть 3W. Розвиток мережі Internet, що відбувався на протязі 90-ч років, в основному зобовязаний появі нової технології WWW. В основу цієї технології покладено технологію гіпертекста, що розповсюджується на всі компютери, підключені до мережі Internet.

Суть т е х н о л о г і ї  г і п е р т е к с т а полягає в тому, що текст структурується, тобто в ньому виділяються слова - посилання. При активізації посилання (наприклад, за допомогою кнопки миші) відбувається перехід на заданий в посиланні фрагмент тексту.

Посилання в документі виділяються кольором і підкреслюванням. Наприклад, при посиланні на слово інформація буде відбуватися перехід на фрагмент документа, що містить означення поняття «інформація»(рис.4).

Вставити рис 4.

Технологія WWW дозволяє створювати посилання (гіперпосилання), які реалізують переходи не тільки всередині вихідного документу, але й на будь який інший документ, що знаходиться на даному компютері, і що саме головне, на будь який документ довільного компютера, підключеного в даний момент до Internet. Причому, в якості посилання можуть використовуватись не тільки фрагменти тексту, але й графічні зображення.

Сервери Internet, що реалізують технологію WWW, називаються Web-серверами, а документи, які реалізуються по WWW -технології, називаються Web-сторінками.

* В с е с в і т н я  п а в у т и н а - це десятки мільйонів серверів Internet, що містять Web-сторінки, в яких використовується технологія гіпертексту.

Створення Web-сторінок здійснюється за допомогою м о в и   р о з м і т к и        г і п е р т е к с т а - HTML (Hyper Text Markup Language). Основа технології, яка використовується в HTML, полягає в тому, що в звичайний текстовий документ вставляються керуючі символи (тегі), в результаті чого одержуємо Web-сторінку. Браузер при завантаженні Web-сторінки представляє її на екрані втому виді, який задається тегами.

За допомогою тегів можна змінювати розмір, вигляд і колір символів, визначати розташування тексту на сторінці, вставляти графічні зображення, анімацію, звук і відео, змінювати колір екрану і т.і. Важливо, що за допомогою тегів у Web-сторінку можна вставляти гіперпосилання, в тому числі і в графічній формі.

HTML -сторінка є по суті розміченим текстовим документом. Для її створення і редагування необхідно використовувати найпростіший текстовий редактор (наприклад, Блокнот - стандартну програму Windows), який створює документ, що не містить власних керуючих символів форматування тексту.

Web-сторінка може містити інформацію, представлену в різних формах: текст, таблиці, графіку, анімацію, а також звук і відео. Перегляд Web-сторінок здійснюється за допомогою спеціальних програм перегляду - б р а у з е р і в. Найбільш поширеними браузерами є Internet Explorer i Netscape Navigator.

Якщо компютер підключений до Internet, то можна завантажити один з браузерів і відправитись в подорож по Всесвітній павутині. Спочатку необхідно завантажити Web-сторінку з одного з серверів Internet, потім знайти посилання і активізувати його. В результаті буде завантажено Web-сторінку з іншого сервера Internet, який може знаходитись в іншій частині світу. В свою чергу, можна активізувати посилання на даній Web-сторінці, завантажиться інша Web-сторінка і т .д.

Питання.

  1. Що таке гіпертекст?
  2. Як використовується технологія гіпертексту в Internet?
  3. Що таке Всесвітня павутина?

Файлові архіви.

Велика кількість серверів Internet містить файлові архіви і називається FTP -серверами. Існування таких серверів дуже зручне для користувачів, тому що більшість необхідних програм можна одержати безпосередньо з Internet.

Файлові сервери підтримують більшість компаній - виробників програмного забезпечення або апаратних компонентів компютера та периферійних пристроїв.

Програмне забезпечення, розміщене на таких серверах, можна поділити на дві групи: вільно розповсюджуване програмне забезпечення (freeware) і умовно безкоштовне програмне забезпечення (shareware).

Багато виробників програмного забезпечення та компютерного обладнання зацікавлені в безкоштовному розповсюдженні програмного забезпечення.

До таких програмних продуктів можна віднести наступні:

Вставити маркировані списки на 5 пунктів.

  • нові(недороблені (бета) версії програмних продуктів (що дозволяє провести їх широке тестування);
  • програмні продукти, які є частиною принципово нових технологій (це дозволяє завоювати ринок);
  • доповнення до раніше випущених програм звиправленими помилками або з розширеними можливостями;
  • застарілі версії програм;
  • драйвери до нових пристроїв або покращені драйвери до вже існуючих;

До умовно безкоштовному програмному забезпеченню, що розміщується на файлових серверах, відносяться:

Вставити  маркировані списки на три пункти.

  • програми з обмеженим терміном дії (після вказаного терміну програма перестає працювати, якщо за неї не заплатили);
  • програми з обмеженими функціональними можливостями ( в разі оплати користувачу повідомляється код, що включає всі функції);
  • нормально працюючі програми, які розміщують нові фірми або окремі програмісти з метою реклами і з пропозицією добровільно оплатити невелику плату.

* С е р в е р и  ф а й л о в и х  а р х і в і в  (F T P  - с е р в е р и) зберігають велику кількість файлів різного призначення, доступних для передачі на компютер користувача.

Питання.

  1. Для чого призначені файлові сервери Internet?
  2. Яке програмне забезпечення зберігається на файлових серверах?

Пошук інформації в Internet.

Знайти Web-сторінку в Internet можна за допомогою універсального вказівника ресурсів (адреси сторінки).

* У н і в е р с а л ь н и й  в к а з і в н и к   р е с у р с і в  (URL- Universal Resource Locator) включає в себе спосіб доступу до документу, імя сервера, на якому знаходиться документ, а також шлях до файлу (документу).

Спосіб доступу до документа визначається протоколом передачі інформації. Для доступу до Web-сторінок  використовується п р о т о к о л  п е р е д а ч і   
г і п е р т ек с т у  
HTTP (Hyper Text Transfer Protocol).

Наприклад, для початкової Web-сторінки Internet Explorer універсальний вказівник ресурсів приймає вид: http://home.microsoft.com/intl/ru/

Він складається з трьох частин:

http:// -протокол доступу;     

home.microsoft.com - імя сервера фірми Microsoft;

/intl/ru/ - шлях до Web-сторінки.

Для доступу до FTP- серверів використовується спеціальний п р о т о к о л
п е р е д а ч і  ф а й л і в   
FTP (File Transfer Protocol), який дозволяє передавати і получати файли.

Наприклад, для одного з файлів на FTP-сервері фірми US Robotics універсальний вказівник ресурсів приймає вид:  ftp://ftp.usr.com/usr/d107/mdm3com.exe

Він складається з трьох частин:

ftp:// -протокол доступу;

ftp.usr.com -імя FTP- сервера;

/usr/d107/mdm3com.exe - шлях до файлу.

Мережа Internet зростає швидкими темпами, і знайти потрібну інформацію серед десятків мільйонів документів (Web- сторінок, файлів та ін.) стає все складніше.

Для пошуку інформації використовуються спеціальні пошукові сервери, які містять більш менш повну інформацію, що постійно оновлюється, про

Web-сторінки, файли та ін.  документи, що зберігаються на десятках мільйонів серверів Internet.

Різні пошукові сервери можуть використовувати різні пошукові механізми  (search engine) пошуку, зберігання і надання користувачу інформації. Однак, загальним є те, що до моменту запиту користувача вся інформація про документи Internet в компактному виді зберігається в базі даних пошукового сервера.

Існуючі пошукові системи можна умовно поділити на три групи:


Вставити списки на три пункти, закриті дужкою: наприклад, 1)

  1. довідники (тематичні каталоги) Internet;
  2. пошукові ситеми загального призначення (індексні);
  3. спеціалізовані пошукові системи.

Д о в і д н и к  І н т е р н е т   є аналогом тематичного вказівника в бібліотеці: він надає перелік найбільш важливих документів (Web-сторінок) по заданій темі.

Приклад такої системи - пошуковий сервер Yahoo:

htpp://www.yahoo.com

П о ш у к о в і  с и с т е м и  загального призначення дозволяють знаходити документи у Всесвітній павутині по ключовим словам.

Принцип, на якому засновано більшість таких систем, полягає в тому, що спеціальні програми-роботи автоматично «обходять» www -сервери, читають та індексують всі документи, що зустрічаються, виділяючи при цьому ключові слова, що відносяться до даного документу, та запамятовують їх разом з URL цього документу в базі даних. Більшість пошукових систем дозволяють також автору нової Web-сторінки самому внести інформацію в базу даних.

Звертаючись до такої пошукової системи, ви вводите одне чи кілька ключових слів, які, на ваш погляд, могли б вивести вас на цікаву інформацію, і відправляєте запит. Через кілька секунд пошукова система поверне вам список документів (з вказівкою URL), в яких було знайдено вказані вами ключові слова. Прикладом такої системи є Rambler:

http://www.rambler.ru

С п е ц і а л і з о в а н і   п о ш у к о в і   с и с т е м и   дозволяють знаходити інформацію, що знаходиться в інших інформаційних областях Internet, суміжних із Всесвітньою павутиною, наприклад, на FTP -серверах. Прикладом такої системи є Lycos:

http://ftpsearch.lycos.com

Інформація в Internet постійно змінюється (створюються нові документи, вилучаються старі іт.і.). Пошукові роботи не завжди встигають відслідити всі ці зміни. Інформація, що зберігається в базі даних пошукового сервера, може відрізнятися від реального стану Internet, і тому  іноді користувач може одержати посилання на вже не існуючий документ або переміщений.

Інтерфейс пошукових систем приблизно однаковий. Початкова сторінка пошукової системи містить с п и с о к  р о з д і л і в, що уточнюють область пошуків, а  також п о л е  п о ш у к і в.В поле пошуку користувач може ввести ключові слова для пошуку документа, тобто слова, які, на думку користувача, дозволять ідентифікувати документ.

Питання.

  1.  З яких частин складається універсальний локатор ресурсів (URL)?
  2.  Як називається і позначається протокол доступу до Web-сторінок?
  3.  Який протокол використовується для доступу до FTP-серверів?
  4. Для чого необхідні пошукові сервери?
  5. Які типи пошукових систем ви знаєте?
  6. Як збирає інформацію пошукова система?

Інтерактивне спілкування в Internet.

Останнім часом все більш розповсюджується інтерактивне спілкування в Internet в реальному режимі часу.Збільшення швидкості передачі даних та збільщення продуктивності компютерів дозволяють користувачам не тільки обмінюватись повідомленнями в реальному часі, але й здійснювати аудіо та відеозвязок.

В Internet існує досить велика кількість серверів, на яких реалізується інтерактивне спілкування. Будь який користувач  може підключитися до такого серверу і почати спілкування з одним з відвідувачів цього сервера або прийняти участь в колективній зустрічі. Найпростіший спосіб спілкування  Р о з м о в а (Chat) - це обмін повідомленнями, що набираються на клавіатурі. Ви вводите повідомлення з клавіатури, і воно висвічується у вікні, яке одночасно бачуть всі учасники зустрічі.

Якщо ваш компютер, а також компютери співбесідників обладнані звуковою картою, мікрофоном та навушниками або акустичними колонками, то можна обмінюватися звуковими повідомленнями.Однак, «жива» розмова можлива тільки між двома співбесідниками.

Для того, щоб ви могли бачити один одного, тобто обмінюватись відеозображеннями, до компютерів повинні бути підключені відеокамери.

Звичайні аналогові відеокамери підключаються до спеціальних відеоплат, а цифрові камери - до паралельного порту компютера.Якість звука і зображення у великій степені залежить від швидкості модема та пропускної способності каналу звязку, які повинні бути не менш 28,8 кбіт/с.

* І н т е р а к т и в н е  с п і л к у в а н н я   в   І н т е р н е т  може бути реалізоване у формі розмови, аудіо- або відеоконференцій.

Для організації інтерактивного спілкування необхідне спеціальне програмне забезпечення. Найбільш поширеною і доступною програмою є програма NetMeeting, яка входить до складу Internet Explorer ³ ðîçïîâñþäæóºòüñÿ áåçêîøòîâíî.

Питання.

  1. В яких формах може реалізовуватись інтерактивне спілкування в Internet?
  2.  Які пристої повинні бути підключені до компютера, щоб користувач міг приймати участь в аудіоконференціях? Відеоконференціях?

Internet - телефонія.

Вставити списки на три пункти: Компютер телефон, Телефон компютер, Компютер компютер. Між цими словосполученнями вставити символ

  1.  Компютертелефон. Таке сполучення дає можливість користувачу мережі Internet подзвонити на звичайний телефон безпосередньо зі свого компютера. Ваш компютер звязується зі спеціальним телефонним сервером Internet, який підключено і до Internet, і до телефонної мережі. Сервер дзвонить по вказаному телефонному номеру, і в результаті ви говорите із співбесідником, який відповідає по звичайному телефонному апарату. Ваш співбесідник може і не знати, що йому дзвонять через Internet.
  2.  

 

  1.  Компютеркомпютер. Таке зєднання дає можливість користувачу подзвонити з одного компютера на інший компютер при умові, що вони обидва підключені в даний момент до Internet.

Перевага Internet-телефонії над звичайним телефонним звязком полягає в тому, що переговори між містами та країнами значно дешевші. До недоліків відноситься можливість затримки і короткочасного переривання розмови, якщо недостатня пропускна можливість ліній звязку.

Питання.

  1.  Які варіанти реалізації телефонного звязку надає Internet-телефонія?

Мультімедіа технології в Internet.

В Internet існує досить велика кількість серверів, на яких зберігається мультімедіа інформація (звукрві, відео та анімаційні файли). Останні досягнення в області стискування і передачі даних дозволили перейти до технології «потокових» аудіо (RealAudio), відео (RealVideo) та анімації (ShockWave), тобто перегляду та прослуховуванню файлів безпосередньо в процесі їх одержання з мережі. За останні роки виникло досить багато радіо та телевізійних станцій, які здійснюють передачі через Internet.

Ще однією різновидністю мультімедіа технології в Internet є технологія віртуальної реальності. За допомогою спеціальної мови VRML (Virtual Reality Modeling Language) можна створювати віртуальні трьохвимірні світи, в яких можна переміщуватись в різних напрямках і розглядати предмети з різних сторін. В Internet існує досить багато серверів, що містять віртуальні світи, зокрема віртуальні міста світу.

Питання.

  1. Які характерні особливості мультімедіа технології в Internet?
  2. Які програмні засоби необхідно підключити до браузера для прослуховування радіостанцій? Перегляду телепередач? Перегляду анімації?
  3. Що таке віртуальна реальність?

11




1. Как называются любые отклонения от обычного нормального хода событий паронормальные ситуации.
2. Общая характеристика предприятия
3. Функции и принципы налогообложения Этапы формирования налоговой системы в РФ
4. І Вступление Мы живем в эпоху перемен и в настоящее время переживаем моменты смены концепции в области обр
5. Трудова книжка
6. Самарский государственный технический университет ФГБОУ ВПО СамГТУ Факультет пищевых прои
7. Китай-город.html
8. реферату- Життя і творчість Михайла Панасовича БулгаковаРозділ- Література світова Життя і творчість Михай
9. модуль Антоньева О
10. Не я один этого не понимаю пришла в голову мне гениальная мысль достойная Капитана Очевидности
11. Нильсен. Протокольная часть Сектофоб.html
12. Лекция 1 Введение 4 часа ~ 2 занятия Туризм временные путешествия граждан России иностранных граж
13. Введение Исходные данные Основная часть Литература Приложение Введение Обеспечение быст
14. Генетика и генетическая информция
15. 03.14 вторник Русский язык 3 ч
16. Subject tht you hve never hd the opportunity to study wht would you choose Explin your choice using specific resons nd detils
17. варианты теоретического осмысления экономического бытия
18. впитал в себя в протяжении процесса обучения в той или иной степени поможет ему в достижении определенных
19. Совершенствование пространственно-предметного компонента среды социальной службы
20. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 2 Построение конечноэлементных моделей