У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Фахові правопорушення у ветеринарній медицині

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.4.2025

Практичне заняття №14-15 (частина друга)

Тема: «Фахові правопорушення у ветеринарній медицині».

3. Характеристика фахових правопорушень у ветеринарній медицині.

1. Службова недбалість.

Кримінальний кодекс України (КК України, ККУ) - це прийнятий Верховною Радою України нормативно-правовий акт, у якому встановлені підстави і принципи кримінальної відповідальності, злочинність діянь, підстави звільнення від кримінальної відповідальності і покарання. Чинний ККУ було прийнято 5 квітня 2001 року (набрав чинності з 1 вересня 2001 року). Сучасний КК України (станом на березень 2013 р.) є значно реформованим, порівняно з початковою його редакцією прийнятою 5 квітня 2001 р., проте законодавчі зміни до нього не носять системного впорядкованого характеру. Кримінальний кодекс України має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам.

Службова недбалість регламентується ст. 367 КК України.

Стаття 367. Службова недбалість.

    1. Службова недбалість, тобто невиконання  або  неналежне виконання службовою  особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало  істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, - карається штрафом від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів  громадян  або  виправними роботами на строк до двох років,  або обмеженням волі на строк до трьох  років,  з  позбавленням  права  обіймати  певні  посади  чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати  певні посади чи займатися певноюдіяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян або без такого. {Стаття  367  із змінами, внесеними згідно із Законами N 1508-VI (1508-17) від 11.06.2009, N 2808-VI  (2808-17) від 21.12.2010;в редакції Закону N 3207-VI (3207-17) від 07.04.2011}.

Невиконання службовою особою своїх службових обов'язків означає невиконання службовою особою дій, передбачених як безумовних для виконання нею по службі.

Неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків – це такі дії службової особи в межах службових обов'язків, які виконанві не так, як того вимагають інтереси служби.

Відповідальність за ст. 367 настає лише у випадку, якщо обв’язок діяти відповідним чином юридично був включений (законом, указом, постановою, інструкцією, наказом тощо) до кола службових повноважень такої особи.

2. Службова халатність.

Халатність – це недбале, несумлінне, неуважне ставлення працівника до виконання своїх службових обов'язків. Посадова халатність - це недбале виконання юридичних обов'язків по службі, це злочин проти державної влади, інтересів державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні службовою особою своїх обов'язків унаслідок несумлінного або недбалого ставлення до служби, якщо це спричинило істотне порушення прав і законних інтересів громадян або організацій або охоронюваних законом інтересів суспільства або держави.

 Практика свідчить, що саме у халатності найчастіше звинуваючують працівників ветеринарної медицини. Форми недбалого ставлення лікарів веиеринарної медицини до своїх обов'язків різні:

- квапливе, некуважне опитування господаря тварини  (хворої або здорової) та з’ясування анамнезу;

- поверхневе обстеження пацієнта та, як наслідок, помилковий діагноз та неправильні, не ефективні схеми лікування, що може викликати тяжкі наслідки;

- ігнорування різних технічних засобів, які є у розпоряджені лікаря та грубі діагностичні помилки;

- невлало виконані маніпуляції внаслідок неуважності;

- несвоєчасна та некваліфікована ветеринарна допомога тощо.

Наприклад, при проведенні щеплення лікар не ознайомився із настановою щодо використання вакцини, виявляючи при цьому самовпевненість, не підготував препарати на випадок ускладнень, не передбачив загрозливі для пацієнта наслідки. Або - для внутрішньвенної ін’єкції лікар взяв із шафи, з того місця, де звик, де завжди брав - ампулу із прозорою рідиною і не подивився на надписи на ампулі, на етикетку пакувальної коробки – зробив ін’єкцію та викликав тяжкі наслідки.

Службова халатність також регламентується ст. 367 КК України. При розгляді цієї статті слід зробити застереження, що за скоєні злочини, перелічені в ній, до відповідальності, згідно із законом, можуть бути притягнуті лише посадові особи.

3. Професійна недосвідченість. Недосвідченість - це невміння у випадках типової хвороби і за звичайних обставин зробити на підставі існуючих наукових даних правильний висновок, тобто встановити відповідний, правильний діагноз і призначити адекватне лікування.

Недосвідченість за певних умов може кваліфікуватися як професійний злочин. Заходи запобігання: висока професійна підготовка спеціалістів, чітка організація роботи всіх підрозділів служби ветеринарної медицини та достатнє забезпечення служби матеріально-технічними засобами, трудова дисципліна, підвищення кваліфікації тощо.

4. Лікарська помилка, нещасний випадок. Помиляються всі. Навіть сапери. З ними, щоправда, все просто - у більшості випадків претензії з приводу непрофесіоналізму і халатності пред'являти вже нікому. Інша справа лікарі ветеринарної медицини.

Лікарська помилка не належить до юридичних понять і не підлягає кримінальній відповідальності. Лікарська помилка – це помилка при виключенні наміру, необережності, недобросовісності. Існує багато класифікацій лікарських помилок. Частіше класифікують лікарські помилки на: діагностичні, профілактичні, лікувальні, організаційні.

Якщо лікар ветеринарної медицини і не несе за помилку кримінальної відповідальності, то це не означає, що таке повинно залишатися непоміченим. Аналіз помилок, зясування та усунення їх причин - важливий елемент роботи ветеринарної служби. Заходи запобігання: чітка організація роботи, постійне удосконалення професійних знань та навичок, критична оцінка помилок та моральна відповідальність за якість виконання своїх посадових обов’язків.

Під нещасним випадком розуміють випадок, коли несприятливий наслідок при ветеринарних втручаннях  настає за непербачених обставин. Іноді навіть при кваліфікованій ветеринарній допомозі спостерігаються тяжкі наслідки, які кваліфікують як нещасний випадок.

5. Незаконне лікарювання. Субєктом даного злочину можуть бути особи, які не мають ветеринарної освіти (знахарі, ворожки, чаклуни) або особи молодшого ветеринарного персоналу (ветеринарні санітари, техніки штучного запліднення тварин).

Неодмінною передумовою кримінальної відповідальності є встановлення причинного зв’язку між незаконним лікарюванням і настанням шкідливих наслідків. Виконання лікарських функцій особою, яка не має належної ветеринарної освіти, в стані крайньої потреби також виключає кримінальну відповідальність за незаконне лікарювання. Частіше притягують до відповідальності різні знахарі, шарлатани, які намагаються збагатитися за рахунок такої діяльності [шарлатан - слово не просто відоме, але і вельми поширене в сучасній мові. За В. Далем, це брехун, хвалько і надувала, той, хто морочить людей, пускає пил в очі, відводить, туманить, різними прийомами дурить і оббирає. Тлумачні словники уточнюють французьке походження слова: charlatan - бродячий торговець цілющими засобами, і згадують, що це поняття має італійське коріння. Сенс поняття визначають як «невіглас, що видає себе за знавця, фахівця, обманщик, шахрай», «обманщик, який експлуатує довіру публіки, людина неосвічена, але за допомогою зовнішніх прийомів видає себе за вченого». Наприклад,  П'єр Буаст звертає увагу на те, що знання треба нести в маси: «Народ, заражений забобонами, невиліковний і стає здобиччю шарлатанів всякого роду». І додає для більшої переконливості: «У всі часи і всюди різні шарлатанства обкладали даниною невігластво, страх і легковір'я»; «У історії є своє шарлатанство: вона ставить своїх героїв вдалину для того, щоб приховати все те низьке і обурливе, що мається на їх рисах». «Підсудний, ви звинувачуєтеся у шарлатанстві за те, що торгували еліксиром вічної молодості. І це у XXI столітті! Скажіть суду - Ви залучалися раніше до відповідальності за це? - Так, Ваша честь, тричі - у 1154, 1385 і 1650 роках].

Лікарям ветеринарної забороняється займатися медичною практикою. Якщо така діяльність призводить до розладу здоровя хворого - лікар ветеринарної медицини притягується до кримінальної відповідальності за ст.. 138 КК України.

Стаття 138. Незаконна лікувальна діяльність. Заняття лікувальною діяльністю без спеціального  дозволу, здійснюване особою, яка не має належної медичної освіти, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, - карається виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

6. Службове підроблення. Це протиправне, винне, каране діяння, яке регламентується ст.. 366 КК України.

Стаття 366. Службове підроблення. 1. Складання,  видача службовою особою  завідомо  неправдивих
офіційних  документів
,  внесення  до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів - караються штрафом до 250 неоподатковуваних мінімумів  доходів  громадян або обмеженням волі на строк до трьох років,  з позбавленням права обіймати певні  посади  чи  займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років
з позбавленням права обіймати певні  посади  чи  займатися  певною діяльністю  на  строк  до  трьох  років та зі штрафом від
250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян { Стаття  366  із змінами, внесеними згідно із Законами N 1508-VI ( 1508-17 ) від 11.06.2009  -  зміни втратили чинність на підставі Закону  N  2808-VI  (  2808-17 ) від 21.12.2010; в редакції Закону N 3207-VI ( 3207-17 ) від 07.04.2011 }

7. Порушення ветеринарних правил. Наприклад, порушення правил утилізації трупів тварин (небезпечного біоматеріалу); порушення правил дезінфекції, дезінсекції та дератизації та інші.

Санкції: в залежності від наслідків, спричинених такими порушеннями (незначні чи тяжкі) кваліфікуєються або

за ст.. 107 КУпАП. Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП) - це кодифікований нормативний акт, що регулює суспільні відносини по притягненню до адміністративної відповідальності. Відповідно до статті 1, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і інтересів підприємств, установ й організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання Конституції та законів України, поваги до прав, честі, гідності інших громадян, правил співжиття, виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. 

Стаття 107. Порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог. Порушення правил щодо карантину тварин, інших ветеринарно-санітарних вимог, передбачених Законом України "Про ветеринарну медицину", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з епізоотіями, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - у розмірі від дев'яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.{Стаття 107 із змінами, внесеними згідно із Законами № 4045-12 від 25.02.94, № 55/97-ВР від 07.02.97, № 2342-III від 05.04.2001, № 1386-VI від 21.05.2009}

 або порушення ветеринарних правил кваліфікуються за ст.. 251 КК України:              Стаття 251. Порушення ветеринарних правил. Порушення ветеринарних правил, яке спричинило  поширення епізоотії або інші тяжкі наслідки, - карається штрафом від 100 до 200  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або обмеженням волі на строк до трьох років,  або позбавленням волі на той самий строк.

Самостійне завдання: підготувати відомі Вам приклади (із власного досвіду, розповідей колег і т.д.) щодо: службової недбалості, службової халатності, професійної недосвідченості, лікарської помилки або нещасного випадку, незаконного лікарювання, службового підроблення в системі ветеринарної діяльності, порушення різних ветеринарних правил тощо та надати у електронному вигляді. Дякую!




1. ВВЕДЕНИЕ Капитал представляет собой имущество предприятия сформированное за счет собственных средств
2. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА по Финансовому Праву Выполнил ст
3. X MSFlexGrid1.TextMtrix0 1
4. теория цвета у Гумилева
5. IKS 43005 м Лупьк вул
6. Тема 8 для 11а класса
7. I Кіріспе IIНегізгі б~лім- А Е~бек ы~ы туралы жалпы т~сінік
8. Страхование- теоретические и организационные аспекты
9. это только начало Автор- nefritct Беты редакторы- Lue Drggo Фэндом- Tokio Hotel Персонажи- Том Трюмпер-Билл Кау
10. Право] [Право] [в] [системе] [социальных] [норм] [основные] [понятия-] [социальные] [нормы] [норма] [права] [право