У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Суть і значення інвентаризації

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.2.2025

22. Суть і значення інвентаризації. Види інвентаризації.

Для підтвердження достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства зобов'язані проводити інвентаризацію активів та зобов'язань. Під час інвентаризації перевіряють і документально підтверджують їх наявність, стан та оцінку.

Необхідність проведення інвентаризації визначено Наказом Міністерства фінансів України № 69 від 11 серпня 1994 p., а порядок її проведення за певних умов Інструкцією з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків.

Залежно від обсягу перевірки інвентаризація буває повною або частковою.

Повна інвентаризація передбачає перевірку всіх активів та зобов'язань підприємства. Вона проводиться перед складанням річного звіту та в інших випадках, коли проведення інвентаризації є обов'язковим. Унаслідок проведення такої інвентаризації підприємство отримує найбільш точну картину про наявність та стан активів, зобов'язань та розрахунків, однак вона є дуже трудомісткою і може спричиняти певні незручності для виробничого процесу (утруднений доступ до відпуску товарно-матеріальних цінностей).

За часткової інвентаризації перевіряються майно в однієї або кількох матеріаль-новідповідальних осіб, стан розрахунків з окремими (рядом) дебіторами чи кредиторами.

За ступенем охоплення об'єктів перевірки інвентаризація буває суцільною або вибірковою. За суцільної інвентаризації перевіряється наявність абсолютно усіх матеріальних цінностей, закріплених за матеріальновідповідальною особою, за вибіркової — окремі їх групи.

За характером проведення інвентаризації поділяють на планові та позапланові (раптові). За планової інвентаризації місце і час її проведення визначаються заздалегідь, наприклад, при проведенні річної інвентаризації. Позапланова (раптова) інвентаризація проводиться за рішенням керівника (власника) підприємства, контролюючих органів та в інших випадках. Наприклад, головним бухгалтером щомісяця проводиться раптова інвентаризація каси підприємства, за якої виявляється своєчасність та повнота оприбуткування та видачі готівки касиром, виведення залишку та документального оформлення касових операцій.

Для проведення інвентаризації наказом керівника створюється тимчасова або постійно діюча інвентаризаційна комісія, яка у визначені терміни виявляє фактичну наявність майна та зіставляє її з даними бухгалтерського обліку.

Для запровадження виявлених різниць до обліку складається акт інвентаризації.

Якщо при інвентаризації виявляється, що фактичний залишок майна більше від облікового, то воно оприбутковується за справедливими цінами. На суму виявленого при інвентаризації майна визнається дохід.

Якщо фактичний залишок менше від облікового (нестача), то різниця відноситься та витрати періоду, в якому вона була виявлена.

Результати інвентаризації відображаються в обліку в місяці її завершення.




1. Популяція це сукупність особин одного біологічного виду з однаковим генофондом яка живе на спільній терит
2. тема образовательного учреждения ~ это сложное саморегулируемое и самоуправляемое социопсхологопедагоги
3. Дом молодёжи Колпинец Н
4. Hllo Hllo Ws mchst du Ich esse Jetzt ist zu sp~t Es ist sp~ter bend
5. 2009 655 программа должна строиться на основе принципа интеграции образовательных областей в соответствии с
6. Реферат на тему- ldquo;Роди і жанри літературиrdquo; ЖАНР франц
7. Кому обязаны своим рождением паяльная лампа и паровая пожарная машина
8. УТВЕРЖДАЮ.1
9. администраторов а также решать ряд прикладных задач вытекающих из деятельности по толкованию священных те
10. 2014 чт. 10