У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Справді вихованою можна назвати людину лише тоді коли вона не тільки засвоїла певні вимоги але коли в неї в

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.5.2025

Методи формування досвіду поведінки

У процесі формування особистості одним із головних завдань є досягнення єдності свідомості і поведінки. Справді вихованою можна назвати людину лише тоді, коли вона не тільки засвоїла певні вимоги, але коли в неї виникла потреба діяти у відповідності з цими вимогами і вона не може поводитися інакше. Знання, що не підштовхують учня до позитивних дій, стають ширмою, за якою ховаються лицемірство і ханжество. Тому процес виховання повинен передбачати привчання людини до позитивної поведінки і виробляти звичку до неї. Під звичкою розуміємо стійку форму поведінки, в основі якої стійкі навички організації особистістю своєї діяльності, спілкування, які закріплюються в поведінці і стають рисою характеру людини. Цьому сприяють такі методи, як: привчання, вправи, доручення, виховні ситуації тощо.

Привчання — організація планомірного і регулярного виконання дітьми визначених дій з метою перетворення їх у звичку поведінки (не розмовляти на уроці, прибирати зі столу, дотримуватися режиму тощо).

Вправи передбачають багаторазове повторення, закріплення, вдосконалення способів дій як стійкої основи суспільної поведінки, тобто це планомірно організоване виконання вихованцями різних дій, практичних справ з метою формування і розвитку певних навичок поведінки, рис характеру. Звички формуються на основі знань про норми поведінки, вироблених умінь позитивних дій і закріплюються вправами як цілеспрямованими і багаторазовими діями. Тому вправи являють собою систему організованих вихователем правильних вчинків вихованця, розраховану на тривалий час. Учень, підкоряючись певним вимогам, коли виконує якусь конкретну справу, відчуває виховний вплив. У галузі культури поведінки можна виділити такі групи звичок (Г.І. Щукіна):

  1.  Звички, які виражають позитивний емоційний тон спілкування з людьми: ввічливо вітатися з людьми при зустрічі, прощатися при розлученні та ін.
  2.  Звички поведінки, які передбачають необхідність враховувати настрої оточуючих: не розмовляти голосно в громадських місцях, щоб не заважати хворим, втомленим, зайнятим своїми думками, тим, хто перебуває в горі; не штовхати в спину того, хто йде попереду...
  3.  Звички уваги, завбачливості до людей. Вони пов'язані з наданням послуг, з готовністю прийти на допомогу людині у скруті: поступитися місцем, пропустити раніше себе в двері, допомогти донести речі, підняти впущену річ і т.п.
  4.  Звички, пов'язані з хорошими манерами: триматися природно, просто, з гідністю, бути гостинним, терпляче вислуховувати співбесідника. .

Вправи в різноманітній діяльності використовуються з метою вироблення в учнів навичок до праці, виховання наполегливості, самостійності.

Режимні вправи стимулюють дітей до дотримання встановленого в школі та сімї режиму.

Спеціальні вправи тренувального характеру використовуються для вироблення і закріплення навичок і вмінь культурної поведінки, дотримання елементарних правил, пов’язаних із зовнішньою культурою, правилами етикету.

Реалізується метод вправ і через доручення. Але учні повинні усвідомлювати значення доручень, воно повинно бути посильним, не механічним, давати учням можливість виявити самостійність, обов’язково повинно бути оціненим.

Створення виховних ситуацій.




1. Индивидуализация животных
2. Оплата праці.html
3. КОНТРОЛЬНА РОБОТА з дисципліни ldquo;Корпоративна соціальна відповідальність Охорона праці в галузіrdquo
4. Тема 5а- Психологические уловки в общении и их нейтрализация Знание механизма функционирования уло
5. Бригадная форма организации и оплаты труда
6. Производственный цикл Экономическая функция производственного цикла
7. это свод его целей и средств их достижения корректируемый в зависимости от изменений внешней и внутренней с
8. Newsru-news-ELEMENTID12792 с блоком начальных классов на 300 мест а также детский сад на 240 мест
9. технический прогресс поэтому ее развитию постоянно уделялось значительное внимание
10. Лекция 9 444 QRалгоритм решения СЛАУ Рассмотрим другой метод приведения матриц к треугольному виду ~ м