Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Податок на прибуток підприємств в Україні має дуже значне фіскальне значення чим відрізняється від аналогі

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 10.11.2024

68) Загальна характеристика податку на прибуток підприємств

Податок на прибуток підприємств є одним із видів прямого оподаткування – прибуткового, і оподатковує доходи юридичних осіб, на відміну від прибуткового податку, який стягується з громадян. Податок на прибуток підприємств в Україні має дуже значне фіскальне значення, чим відрізняється від аналогічних податків в економічно розвинутих країнах. Це обумовлено перш за все пропорціями в розподілі ВВП.Податок на прибуток підприємств крім значного фіскального значення має й широкі можливості для регулювання і стимулювання підприємницької діяльності. За допомогою цього податку держава може здійснювати стимулюючий вплив на розвиток окремих галузей або регіонів, на виробництво пріоритетних товарів, робіт, послуг, на пожвавлення інвестиційної та інноваційної діяльності та розвиток конкурентних відносин тощо Таким чином, до переваг податку на прибуток підприємств можна віднести значні можливості для регулюючого впливу на виробничу сферу. До недоліків цього податку слід віднести досить складний порядок його визначення, що створює проблеми як для платників, так і для контролюючих органів, значні можливості щодо ухилення від сплати.

69) Платники податку на прибуток підприємств.

Платники податків поділяються за відношенням до держави на резидентів, які мають постійне місце проживання або місцеперебування в даній державі (183 дні в календарному році сумарно), та нерезидентів, які не мають постійного місця проживання або місцеперебування на даній державній території. За статусом вирізняють такі категорії платників, як юридичні та фізичні особи.
Законними представниками є юридичні та фізичні особи, уповноважені представляти інтереси платника податків, зокрема:а) для підприємства - його керівник та головний бухгалтер, які уповноважені від імені підприємства підписувати фінансові документи;б) для консолідованої групи платників податків - законні представники головного підприємства, що входять до складу цієї групи;в) для фізичної особи - батьки, усиновителі, опікун або інші особи за наявності в них документів, які засвідчують їхні родинні зв'язки чи відповідні повноваження.Уповноваженими представниками є особи (юридичні або фізичні), уповноважені платником податків представляти його інтереси в податкових органах на основі угоди між платником податків і представниками у формі нотаріально посвідченого договору чи довіреності

74) Ставка податку на прибуток підприємств.

Ставка податку на прибуток підприємств: з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно - 23 відсотки; з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року включно - 21 відсоток; встановити:з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно - 19 відсотків; з 1 січня 2014 року - 16 відсотків. Ця норма передбачена Податковим кодексом

70) Об’єкт оподаткування податку на прибуток підприємства:

Відповідно до підпункту 3.1. ст. 1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”Об’єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на:суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.

61) методи виправлення помилок у звітності

Для виправлення помилки необхідно: з’ясувати суть помилки; визначити порядок відображення в бухгалтерському обліку операції для виправлення помилки та водночас правильність її відображення; провести (у разі необхідності) корегування даних фінансової звітності. Помилки, які допущені в поточний звітний період, найчастіше виявляються бухгалтером у процесі ведення бухгалтерського обліку і не потребують коректування звітності підприємства. Помилки в первинних документах, облікових регістрах і звітах, що створені ручним способом, виправляються коректурним способом, тобто неправильний текст або цифри закреслюються і над закресленим надписується правильний текст або цифри. Закреслення здійснюється однією рискою, щоб можна було прочитати виправлення.Виправлення помилки повинно бути обумовлено надписом «виправлено» та підтверджене підписами осіб, які підписали цей документ.Виправлення починається зі «Звіту про власний капітал», рядок 030 «Виправлення помилок», потім коректується Звіт про фінансові результати та баланс того періоду, в яки й були допущені помилки.
Послідовність виправлення помилки при корегуванні сальдо по рахунку 44 «Нерозподілений прибуток»:1) Виявити помилку в звітному періоді. Це може бути завищення (зменшення ) витрат доходів, помилки в ПДВ та ін.2) Розрахувати суму коректування сальдо за рахунок 44 «Нерозподілений прибуток» на початок звітного року.3) Занести суму коректування в Звіт про власний капітал за звітний рік.4) Перерахунок показників Звіту про власний капітал за звітний рік з урахуванням коректування сальдо по рахунку 44 «Нерозподілений прибуток» на початок року.5) Коректування Звіту про фінансовий результат за період, в якому допущена помилка.6) Коректування Балансу за період, в якому допущена помилка.7) Складання приміток до фінансового Звіту про порядок виправлення помилок.

62) Суттєві помилки звітності

Пропуск або викривлення статей є суттєвими, якщо вони можуть, окремо чи сукупно, впливати на економічні рішення користувачів, прийняті на основі фінансових звітів. Суттєвість залежить від розміру та характеру пропуску чи викривлення, що оцінюються за конкретних обставин. Розмір або характер статті, або їх поєднання, можуть бути визначальним критерієм. 

Таким чином, основною ознакою помилки є суттєвість.Виправлення  суттєвих  помилок,  допущених  при  складанні
фінансової  звітності  у  попередніх  роках,  здійснюється  шляхом коригування сальдо фінансового результату попередніх  періодів  на
початок  звітного  року,  якщо  такі  помилки  впливають на розмір фінансового результату попередніх періодів.
Виправлення   суттєвих   помилок,   які   відносяться   до попередніх періодів,  передбачає повторне відображення відповідної порівняльної інформації у  фінансовій  звітності,  крім  випадків, коли це недоцільно.




1. это цель или серия целей которые страна надеется достичь в отношении с другими странами и международными ор
2. Финансово-бюджетные правоотношени
3. Лермонтов как продолжатель пушкинских языковых традиций, обогативший русский язык новыми выразительными средствами
4. How long How do you your mother~s nme B KTE
5. 01
6. О контрактной системе в сфере закупок товаров работ услуг для обеспечения государственных и муниципальных
7. Анализ поведения потребителей на рынке товаров и услуг
8. гайдаровская реформа
9. СОЦИОЛОГИЯ ПОЛИТИЧЕСКОЙ ПАРТИИ В УСЛОВИЯХ ДЕМОКРАТИИ Лейпциг 1911 Тезис о неограниченной власти в
10. Роль государственной Думы в истории становления Российской государственности
11. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук КИЇВ1999 Дисертаціє
12. Физика Твердого Тела
13. Курсовая работа- Разработка роботизированного технологического комплекса механической обработки деталей типа фланец
14. Внешняя среда организации и её влияние на эффективность управления
15. на тему- ldquo;Исследование удлинения стержня конической формыrdquo; вариант 15 Выпо
16. ~ркімні~ е~бек етy бостанды~ына ~ызмет пен к~сіп т~рін еркін ы~ы барБ~л ~ай за~да к~рсетілгенВ
17. .с. 1829 года в усадьбе Ясная Поляна
18. Анестезия при гинекологических операциях
19. 2014 СЕТЕВОЕ АДМИНИСТРИРОВАНИЕ
20. Стереотип в межкультурной коммуникаци