Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ПРОЕКТ
ДОГОВІР
оренди земельної ділянки
м. Хмельницький «__ ____» листопада 2013р.
Орендодавець: Вінницька міська рада, юридична адреса: м. Вінниця, вул. Соборна, 59, в особі секретаря міської ради Костюка Богдана Анатолійовича, місце проживання зареєстровано за адресою:_________________________________________, який діє на підставі довіреності, посвідченої
___________________________________________________,
Орендар: _________(реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб платників податків за даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків _________________, що зареєстрований за адресою: ________________, з другого боку, уклали цей договір про нижченаведене:
Предмет договору
1. Орендодавець Вінницька міська рада на підставі Протоколу земельних торгів за №___ від «_____» липня 2013року надає, а орендар, набуває право оренди, терміном на 10 років, земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна,(напроти АТС).
2. Земельна ділянка виділена в натурі (на місцевості) у встановленому законом порядку.
3. В оренду надається земельна ділянка площею 0,0650 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
4. На земельній ділянці розміщено________-______________________.
5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,0650 га становить 1594404,05грн.
6. Права третіх осіб на земельну ділянку не зареєстровано.
7. Земельна ділянка передається в оренду по акту прийому-передачі, який оформляється і строк не пізніше семи днів з моменту набуття чинності договору.
Умови договору
Мета використання земельної ділянки
Земельна ділянка передається в оренду з метою несільськогосподарського використання, будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Термін договору
9. Договір укладається терміном на 10 років з моменту державної реєстрації до 2023року.
Договір набуває чинності з дня його державної реєстрації та діє протягом встановленого терміну.
9.1. По закінченні терміну договору орендар має переважне право на поновлення договору на новий термін. У цьому разі Орендар повинен повідомити письмову другу сторону про бажання щодо продовження дії договору на новий термін за два місяці до його закінчення.
9.2. Умови цього договору зберігають свою чинність на строк його дії у випадках, коли після набуття чинності цим договором законодавством встановлені інші правила, ніж передбачені договором.
9.3. При зміні орендаря договір оренди не зберігає чинність.
Орендна плата
10. Орендна плата вноситься орендарем у вигляді та у розмірах:_________
грошової оплати у гривнях
10.1. Грошова плата вноситься на поточний рахунок орендодавця
Рахунок ________________ Одержувач _____________
____________ з фізичних осіб;
____________ з юридичних осіб
Банк одержувач __ Код банку _____код ЄДРПОУ _____
Призначення платежу: ____________
Плата за оренду землі обчислюється у наступному порядку:
В розмірі __________________________________________________ в рік.
10.2. Періодичність внесення орендної плати в строки: __згідно чинного законодавства_________
10.3.Розрахунки закінчуються не пізніше 2023р.
10.4. Орендна плата справляється також і у випадках, якщо орендар з поважних причин тимчасово не використовує земельну ділянку за умовами договору.
11. У разі визнання договору оренди недійсним, одержана орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди земельної ділянки не повертається.
12. Розмір орендної плати щорічно переглядається у випадках і з моменту:
_______________________________________________________________.
13. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі _______% несплаченої суми за кожний день прострочення.
Умови використання земельної ділянки
14. Цільове призначення земельної ділянки: землі житлової та громадської забудови.
15. Функціональне використання земельної ділянки: будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
16. Умови продажу права оренди земельної ділянки:
- дотримання цільового призначення;
- здійснення благоустрою прилеглої території за окремою угодою та план-схемою, погодженою департаментом комунального господарства та благоустрою;
- заборони встановлення МАФ, тимчасових споруд та обєктів без відповідних дозволів виконкому міської ради;
- укладання інвестиційної угоди;
- відшкодування попередньому орендарю витрат повязаних з орендою земельної ділянки у звязку з невикористанням в сумі 409564,58грн. (Чотириста девять тисяч пятсот шістдесят чотири грн. 58коп.), в тому числі вартість немайнових прав в сумі 163911,00грн. (Сто шістдесят три тисячі девятсот одинадцять грн.00коп.), сплачена орендна плата в сумі 245653,58грн. (Двісті сорок пять тисяч шістсот пятдесят три грн. 58коп.);
- розробка та погодження з профільними департаментами міської ради до проведення аукціону містобудівного розрахунку забудови земельної ділянки та попереднього кошторису будівництва;
- надання довідки банківської установи про наявність власних або залучених (кредит, кредитна лінія) коштів, що підтверджують фінансову спроможність учасника торгів у реалізації проекту.
Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду
17. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється відповідно до акту прийому передачі.
18. Інші умови передачі земельної ділянки в оренду відсутні .
19. Передача земельної ділянки орендарю здійснюється після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі.
Умови повернення земельної ділянки
20. Після припинення дії договору орендар у 10 денний термін повертає орендодавцю земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. Відомості про обмеження у використанні орендованої земельної ділянки, встановлені Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.10.2012р №1051 не зареєстровані.
У разі зайняття земельної ділянки без правовстановлюючих документів та наявності підстав для відшкодування збитків державному бюджету відшкодувати їх у встановленому порядку. Дотримуватись виконання вимог ст. 55 Закону України „Про землеустрій”, ст. 96, 96,103,125 Земельного кодексу України, ст. 35 Закону України „Про охорону земель”.
Земельна ділянка надається в оренду, за умови:
(умови зазначаються відповідно до висновків погоджувальних органів)
Інші права та обов'язки сторін
22. Орендодавець гарантує, що: земельна ділянка є у його власності і він має законні повноваження передавати цю ділянку у тимчасове користування на умовах оренди, надавати іншій права, визначені у цьому договорі;
жодна із умов та жодне із положень цього договору не порушує чинного законодавства України;
особа, яка підписує цей договір, є належним чином уповноважена на те, щоб діяти від імені орендодавця для цілей укладення цього договору і на умовах, визначених в ньому.
23. Права орендодавця:
вимагати від орендаря використання земельної ділянки у відповідності до мети, визначеної у пунктах 14,15 цього договору; забезпечення екологічної безпеки землекористування шляхом додержання вимог земельного і природоохоронного законодавства України, державних та місцевих стандартів, норм і правил щодо використання землі; своєчасного внесення орендної плати;
вільного доступу до переданої в оренду земельної ділянки для контролю за додержанням орендарем умов договору;
вимагати від орендаря збільшення розмірів орендної плати у разі збільшення відповідно до законодавства України розмірів земельного податку та з інших мотивів, визначених у пункті 12 цього договору;
вимагати від орендаря відшкодування упущеної вигоди у розмірі суми орендної плати за ______ місяців з часу підписання договору у разі відмови орендаря від укладеного договору оренди, якщо ця відмова не повязана з порушенням орендодавцем цього договору.
24. Обов'язки орендодавця:
забезпечувати відповідно до закону права третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;
передати орендарю по акту прийому-передачі у належному стані та у визначених межах земельну ділянку згідно з цим договором;
не втручатись у господарську діяльність орендаря і не створювати йому будь-яких перешкод при виконанні умов цього договору;
відшкодовувати орендареві капітальні витрати, повязані з поліпшенням стану обєкта оренди, яке проводилось орендарем за згодою орендодавця відповідно до угоди;
попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення самого обєкта оренди.
Орендар гарантує , що:
державні органи управління та органи місцевого самоврядування, включаючи санітарні, протипожежні, землевпорядні органи, а також органи охорони природи та архітектури не будуть обмежуватись стосовно доступу до орендованої земельної ділянки для виконання їх обовязків в межах їх повноважень.
25. Права орендаря:
вимагати надання орендодавцем для використання земельну ділянку після державної реєстрації договору оренди;
використовувати орендовану земельну ділянку на власний розсуд у відповідності до мети, обумовленої у договорі;
одержувати продукцію і доходи;
переважного права за різних інших умов на поновлення договору оренди;
за згодою орендодавця, визначеною у окремій угоді сторін, проводити поліпшення земельної ділянки, зводити у встановленому законом порядку споруди, без зміни цільового призначення земельної ділянки;
за згодою орендодавця передавати у володіння і користування орендовану земельну ділянку або її частину іншій особі (суборенда) у випадках та на умовах, передбачених законом;
користуватись на умовах платності та у відповідності з діючим порядком інженерними комунікаціями орендодавця з метою забезпечення належної господарської діяльності на орендованій земельній ділянці;
26. Обов'язки орендаря:
Подати на державну реєстрацію договір оренди земельної ділянки в термін передбачені чиним законодавством;
приступити до використання орендованої земельної ділянки після підписання акту прийому-передачі земельної ділянки;
використовувати орендовану земельну ділянку відповідно до мети, визначеної у пункті 8 цього договору, дотримуючись при цьому вимог чинного земельного і екологічного законодавства, державних і місцевих стандартів, норм і правил щодо використання землі;
своєчасно вносити орендну плату;
враховувати при використанні земельної ділянки права третіх осіб, набуті відповідно до закону і цього договору;
виконувати встановлені обмеження (обтяження) в обсязі передбаченому законом або договором оренди землі;
у належному стані повернути орендодавцю земельну ділянку після закінчення строку оренди;
відшкодувати орендодавцеві втрати за тимчасове зайняття земельної ділянки без правовстановлюючого документа;
відшкодовувати орендодавцеві заподіяну орендарем шкоду;
у разі розірвання договору оренди з ініціативи орендаря (в тому числі і в звязку з переходом права власності на споруду орендар зобовязаний сплатити орендну плату за рік, з моменту розірвання договору за умови якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб щодо укладання договору оренди і орендодавцем не видано правовстановлюючий документ на землю іншій особі, орендар в цьому разі орендар сплачує орендну плату лише до місяця одержання правовстановлюючого документа іншої особою;
у пятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію договору відповідному органу державної податкової служби. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
27. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.
Страхування об'єкта оренди
28. Згідно з цим договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього договору.
Зміна умов договору і припинення його дії
29. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
Сторони погоджуються з тим, що :
дострокове розірвання цього договору має здійснюватись за умови письмового попередження зацікавленої в цьому сторони не пізніше, ніж за _______ місяці.
Будь які зміни або доповнення до цього договору здійснюються у письмовій формі та підписуються належним чином уповноваженими представниками сторін. Сторони попереджаються, що у випадку, коли будь яке з положень цього договору втратило юридичну силу, вони невідкладно розпочнуть переговори на засадах взаємної доброзичливості для того, щоб змінити це положення таким чином, щоб у зміненому вигляді воно стало чинним і законним та у максимально можливому обсязі відбивало початкові наміри сторін щодо суті зазначеного положення.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
30. Дія договору припиняється у разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
невиконання Орендарем своїх зобовязань та обмежень (обтяжень) і ст. 236 Господарського кодексу України;
примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
31. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
взаємною згодою сторін;
рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків (обмежень, обтяжень) передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
32. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається в разі систематичне невиконання санітарної очистки даної земельної ділянки.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
33. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору, в тому числі за зміну або розірвання договору у випадках не передбачених законом чи договором в односторонньому порядку, одна сторона несе перед іншою стороною майнову
відповідальність у вигляді сплати пені у розмірі подвійної облікової ставки національного банку України.
Сплата пені не звільняє сторони від виконання покладених на них зобовязань та усунення виявлених порушень.
34. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Якщо невиконання обовязків по договору, відбулося за обставин, які виникли після укладення договору внаслідок невідворотних дій надзвичайного характеру, які сторона не змогла ні передбачити, ні попередити прийнятими заходами (повінь, пожежа, землетрус, осідання ґрунту та інші явища природи, а також війна або військові дії), які призвели до неможливості виконання даного договору.
Умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки
35. Передача у заставу та внесення до статутного фонду права оренди даної земельної ділянки без згоди власника земельної ділянки забороняється.
Прикінцеві положення
36. Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.
Зміст ст.ст. 12,90,91,95,96 Земельного кодексу України ст.ст.16,18 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про оренду землі”, ст. ст. 34-36 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сторонам розяснено. Сторони погоджуються з тим, що зобовязуються виконувати їх.
Цей договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря, третій - в органі, який провів його державну реєстрацію.
Невід'ємними частинами договору є:
ОРЕНДОДАВЕЦЬ
Вінницька міська рада
21100 м. Вінниця, вул. Соборна, 59
Місцевий м. Вінниця 33010101
Банк: ГУ ДКУ у Вінницькій області
МФО 802015, Код ЗКПО 34701167
Рахунок 33114327700002
Секретар міської ради
______________________
(підпис), м.п.
ОРЕНДАР
___________________________
____________________________