Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

класів Підготував- Студент ПГФгрупи 4ДХБ Заяць В

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Виховний захід з хімії „Хімія – наука чарівниця”

Виховний захід

З хімії

„Хімія – наука чарівниця”

(вечір з хімії для 6-7 класів)

 

Підготував:

Студент ПГФ
групи 4-ДХБ

Заяць В.В.

Мета: розкрити таємниці навколишнього різноманітного й загадкового світу; виховувати

любов до предмета, бажання здобувати знання.

Обладнанняхімічний посуд, набори реактивів.

Хід заходу

1-й ученьНас хімія — наука-чарівниця —

      Бере в свої долоні, мов цариця.

      І каже: все вам дам, аби природі

      Ви мною не завдали шкоди.

2-й учень.       Зайдеш у кабінет хімічний,

Навколо пластмаси органічні

І речовини різні металічні,

І Менделєєв у таблиці вічний.

3-й ученьПро одяг також слід нам пригадати.

      Все до лиця — нема чого сказати.

      І верх, і низ — без хімії ні кроку,

      Усі ми тут гарнесенькі нівроку.

      Це все вона — чудесниця-наука,

      Хоча для когось і велика скука.

1-й ученьА без продуктів, їжі як нам буть?

 Білки і вуглеводи всім життя дають,

Якби ж сальця ще на додачу,

То завжди б мали ми удачу.

2-й учень. Хоч хімія наука і не нова,

Вона дає таку пораду—

Нам працювати з нею треба знову,

Тоді наш вчитель буде радий!

Учитель. Навколишній світ різноманітний і загадковий. Наша наука-чарівниця розкриває свої таємниці. У світ хімічних перетворень ми з вами й помандруємо. Учні старших класів підготували для вас досліди з цікавої хімії.

Вони презентуватимуть усілякі чудеса й розкриють таємницю кожного з них.

Дослід 1. «Запали вогнище без сірників»

У туристичному поході треба розпалити вогнище.

Запалю я вогнище,

Без вогню, без сірників,

А про це видовище

Потім розповім.

Готуємо суміш із 2—3 г КМп04 та концентрованого розчину Н2S04.

Чашку із сумішшю кладемо на керамічну підставку, навколо чашки насипаємо тирсу (так, щоб вона не торкалася суміші), залишивши вільний доступ до неї. Змочуємо спиртом невеликий шматочок вати і стискаємо його між пальцями. Спирт капає на суміш і запалює тирсу.

Дослід 2. « Примерзання склянки»

Наливаємо в тонкостінну склянку 200 мл води і ставимо її на мокру дощечку. До розчину додаємо 120 г амоній нітрат й перемішуємо скляною паличкою.

Склянка примерзає.

Дослід 3. «Вулкан»

Я — маг і можу зробити діючий вулкан у склянці.

На металевому листі ступку заповнюємо амоній дихроматом. Усередину «кратера» вкладаємо вату, змочену спиртом, і підпалюємо її.

Дослід 4. «Операція без скальпелю»

Операція без болю,

Буде лиш багато крові.

Під час операції

Потрібна стерилізація.

Змочуємо вату «йодом» (розчином FеСІ3), скальпель «дезінфікуємо» розчином калій роданіду. Під час їх взаємодії утворюється ферум(Ш) роданід червоного кольору, схожий на кров.

Дослід 5. «Неопалима хустина»

Ця хустинка не проста, а чарівна.

Буде полум'я горіти, а хустинка не згорить.

Добре змочуємо хустинку водою, потім ацетоном, після чого «солимо» сполукою Літію або Стронцію. Закріплюємо хустинку на кінці щипців і підпалюємо.

Конкурс « Пантоміма»

3-й ученьТехніка безпеки — це не жарти!

Правила поводження пам'ятати варто,

Під час практичної роботи

І в побуті, щоб не було турботи,

Як працювати з кислотою,

Штативом, склом та лугом...

І хімія тоді завжди

Буде вашим другом!

Завдання. Покажіть, що може статися внаслідок неправильного:

а) визначення запаху речовини (1 учень);

б) користування кислотами.

Дослід 6. «Аркуш чистого паперу» На чистому аркуші зробимо напис лугом. Опісля побризкаємо його фенолфталеїном і напис проявиться. На папері можна прочитати «Привіт друзям».

Дослід 7. «Як горить перо жар-птиці» У чашці для випарювання розчиняємо солі Натрію, Калію, Купруму, Стронцію. Доливаємо спирт і підпалюємо його. Полум'я забарвлюється в різні кольори.

УчительЗа допомогою цих дослідів можна довести, що можливості хімії справді великі й знання цього предмета, його законів допомагають творити дива.

1-й учень. У житті щоденнім хімія — наш друг,

Допомагає в кухні й на городі.

Куди не глянь — є хімія навколо:

У побуті і у природі.

2-й ученьІ на завершення програми

Ми, друзі, вам сказати хочемо:

Якщо ви ще не переконалися досі,

Що хімія — наука із наук,

Велична, таємнича, загадкова,

В користуванні нам дає

Мільйони речовин чудових!




1. Православное вероучение и культ
2. На тему- Правовые защита иностранных инвесторов
3. Правоотношения в сфере правового регулирования, формирования и исполнения местных бюджетов
4. потребностная сфера деятельности педагога- типы характера центрации учителя
5. тема взглядов эк 1517в ориентирован на активное вмешательство государства в хоз
6. . Классификация и основные свойства проводниковых материалов
7. .lgo.ru Институт журналистики Белорусского государственного университета
8. технічний потенціал у широкому змісті цього поняття
9. The Development of personlity
10. Практическое значение и охрана подземных вод
11. Реферат Лесопромышленный комплекс Украины
12.  Сущность организации управления экономикой региона Глава 2
13. Отряд Насекомые
14. При выборе пигмента для татуажа уделяйте внимание пожеланиям клиента
15. і Крім того причиною тимчасового гіпертиреозу може бути тиреоїдит запалення щитоподібної залози
16. тема фиксирует дату выполнения
17. THE MIDS OF PRDISE THE MIDTRMS
18. Приключения Кроша он пытается раскрыть кражу обыкновенных деталей от грузовика.
19. Монополия- сущность характерные черты и виды
20. задание Введение