Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Аналіз інвестиційної діяльності суб~єктів господарювання Інвестиційна діяльність це сукупність прак

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2024

4. Аналіз інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання

Інвестиційна діяльність — це сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо вкладення інвестицій у формування потенціалу суб’єктів господарювання. При цьому інвестиціями є всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті чого створюється прибуток і чистий дохід в сумі амортизаційних відрахувань, або досягається соціальний ефект.

Аналіз інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання ґрунтується на вивченні:

– балансу інвестиційних потоків грошових коштів (фінансових ресурсів) і витрат на формування об’єктів інвестицій;

– інвестиційних ресурсів підприємства за їх величиною, структурою і динамікою;

– інвестиційних об’єктів за обсягами, функціональним призначенням, цільовим спрямуванням та розміщенням;

– ефективності відшкодування вкладених коштів в інвестиційні об’єкти за рахунок доходів від реалізації товарів, продукції, робіт і послуг та отриманого прибутку, що забезпечує рентабельність інвестицій не нижче бажаного для підприємства рівня.

Джерелами для отримання такої інформації є баланс підприємства, звіт про рух грошових коштів, примітки до фінансової звітності, форма статистичної звітності № 2-інвестиції (квартальна) «Капітальні інвестиції» та інші.

На основі даних розділу ІІІ форми № 5 «Примітки до фінансової звітності» здійснюється горизонтальний та вертикальний аналіз капітальних інвестицій. При цьому дослідження складу, структури та тенденції зміни капітальних інвестицій вивчаються в розрізі таких їх складових:

– капітальне будівництво;

– придбання (виготовлення) основних засобів;

– придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів;

– придбання (створення) нематеріальних активів;

– формування основного стада;

– інші.

Склад, структура та динаміка фінансових інвестицій вивчається на основі даних розділу IV форми № 5 «Примітки до фінансової звітності», який передбачає їх поділ на такі складові:

– фінансові інвестиції за методом участі в капіталі, які, в свою чергу, диференціюються на інвестиції в асоційовані підприємства, дочірні підприємства, спільну діяльність;

– інші фінансові інвестиції, в складі яких виділяють: частки і паї у статутному капіталі інших підприємств; акції; облігації; інші.

Крім того, в зовнішньому аналізі інвестиційної діяльності підприємства за даними фінансової звітності можна використовувати таку систему показників інвестиційної активності:

коефіцієнт співвідношення реальних та фінансових інвестицій, який розкриває характер спрямованості інвестиційної діяльності суб’єкта господарювання — участь у фінансуванні інвестиційних проектів або вкладання коштів цінні папери та інші фінансові інструменти. Даний показник показує скільки капітальних інвестицій припадає на 1 гривню фінансових інвестицій, здійснюваних підприємством за період, що аналізується;

коефіцієнт співвідношення довгострокових та поточних фінансових інвестицій, який відображає рівень ліквідності фінансових інвестицій підприємства. Чим менше значення цього показника тим вищою є мобільність фінансових інвестицій, але разом з тим, менш стабільними є склад та структура таких інвестицій, що зумовлює підвищення вимог до якості аналітичного обґрунтування інвестиційних рішень в процесі формування інвестиційного портфеля підприємства;

питома вага інвестиційних доходів в річному вхідному грошовому потоці опосередковано відображає ефективність інвестиційної діяльності та її вплив на якість руху грошових коштів суб’єкта господарювання. Зростання даного показника, як правило, оцінюється позитивно, якщо він не перевищує внесок основної діяльності у формування надходжень грошових коштів суб’єкта господарювання;

питома вага інвестицій в річному вихідному грошовому потоці як і попередній коефіцієнт є показником ефективності інвестиційної діяльності. В оцінках цього показника необхідно враховувати, що якість грошового потоку підприємства буде залишатися нормальною навіть при високому рівні видатків грошових коштів за інвестиційною діяльністю, оскільки інвестиції, здійснені в поточному періоді призводять до зростання грошових надходжень від операційної та інвестиційної діяльності в майбутньому;

коефіцієнт ліквідності грошового потоку від інвестиційної діяльності, який розраховується як відношення надходжень  грошових коштів від інвестиційної діяльності до відповідних видатків коштів за період. Якщо даний показник менше 1, то підприємство для фінансування інвестицій додатково залучає інвестиційні ресурси, сформовані за іншими видами діяльності — операційною та фінансовою. Зменшення показника вказує на збільшення використання операційного прибутку, амортизаційних відрахувань, позикового капіталу в реалізації інвестиційних завдань.

коефіцієнт ефективності грошового потоку від інвестиційної діяльності, який показує обсяг чистого грошового потоку від інвестиційної діяльності у розрахунку на 1 грошову одиницю використання грошових коштів для реального та фінансового інвестування. Від’ємне значення цього показника не завжди вказує неефективність інвестиційної діяльності, оскільки переважання інвестиційних видатків над надходженням грошових коштів в поточному періоді при низькій ризикованості та високій ефективності відповідних інвестицій може зумовити майбутнє зростання коефіцієнта ефективності грошового потоку. Зростання даного показника завжди оцінюється позитивно, оскільки вказує на зростання доходності інвестицій.




1. Проектирование водоохранных зон поверхностных водных объектов - источников водоснабжения
2. Реферат- Инок Евфросин
3. Лекция 15 Воспитание человека Сущность воспитания и самовоспитание
4. Астана медицина университеті А' Нысан 'С'Ж 07
5. Тема 2 Лица 1. Понятие cput ~ полная правоспособность способность обладать правами из трех основных элемент
6. варіантів вибрати правильну й повну відповідь- Викладання а орг
7. БАШКИРСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ АГРАРНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ
8. Каменные орудия
9. Реферат- Зарубежные статистические пакеты- описание, возможности, недостатки, перспективы развития
10. Эта традиция нашла свое эффективное выражение только тогда когда закончился период мирной агитации когда
11. Практикум по информатике - учеб
12. прикладной спортивной подготовки и контроля их эффективности Спортивные соревнования од.
13. а Указ б Регламент в Устав 2
14. Понятие и система правоотношений в трудовом праве.html
15. Совсем недавно у меня дома появился волнистый попугайчик
16. Разработка рекомендаций по улучшению транспортно-эксплуатационных качеств улицы Пушкина города Волжского
17. Персептивная система человек
18. Система преступлений и наказаний по Соборному Уложению 1649г
19. на тему- Правовое воспитание учащихся Студент
20. Тема 3 Деловая беседа Деловая беседа взаимодействие лиц наделённых на то полномочиями в официальноделово