Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Вступ
Мікроелектроніка формує елементну базу і визначає розвиток сучасних засобів приймання, передавання й обробки інформації, систем керування і звязку. У повсякденному житті ми постійно стикаємося з подібними простроями та системами. Це телевізори, магнітофони,відеомагнітофони, різні автоматичні прилади, що використовуються на виробництві, УОМ та ін. Ця техніка все все ширше входить у наше життя і без неї вже неможливо уявити ані продуктивної праці, ані відпочинку сучасної людини. Отже, мікроелектроніка є ” мозком ”, “ нервовою системою “, й ” органами чуття “ інформатики, кібернетики, робо техніки, а також лідером сучасних технологій.
Освоєння та випуск такої продукції вимагає підготовки висококваліфікованих спеціалістів, спроможних осмислено виконувати операції на різних технологічних етапах сучасного виробництва. Спеціаліст такого профілю повинен не лише досконало володіти особливостями виконуваної ним операції і прийомами керування апаратурою, що застосовується, а й знати фізичні й технологічні основи виготовлення інтегральних мікросхем (ІМС) та напівпровідникових приладів, властивості основних матеріалів, що використовуються в мікроелектроніці.
ТРОХИ ІСТОРІЇ ТА ТЕРМІНОЛОГІЇ
Англійський фізик Майкл Фарадей, який у 1831р. відкрив явище електромагнітної індукції, на наступний рік залишив для зберігання запечатаний конверт ” Новіпогляди” із заповітом відкрити його через сто років. Відкривши в 1938р. пожовклий від часу конверт, англійські вчені були вражені словами Фарадея: ” Я вважаю, що поширення магнітних хвиль від магнітного полюсу подібне на коливання схвильованої водної поверхні… вважаю за можливе застосувати теорію коливань до розповсюдження електричної індукції ”. І далі Фарадей писав, що хотів ” закріпити відкриття за собою певною датою і таким чином мати право, у випадку експериментального підтвердження, оголосити цю дату датою мого відкриття. Зараз, наскільки мені відомо, ніхто з вчених крім мене, не має подібних поглядів ”.
У 1864 р. інший англійський фізик Джеймс Клерк Максвелл, який не знав про заповіт М. Фарадея, опублікував роботу ” Динамічна теорія електромагнітного поля “, яка зворушила світ. У ній він вивів свої рівняння, які ми зараз називаємо рівняннями Максвелла. Ця робота пояснювала усі відомі явища електромагнетизму, а також передбачала існування електромагнітних хвиль і можливість їх поширення у просторі зі швидкістю світла.
Теорія електромагнітного поля Максвелла повністю підтвердилася у 1887 р. завдяки роботам німецького вченого Генріха Герца, який експериментально довів існування електромагнітних хвиль та аналогію їх зі світлом. Ці хвилі його сучасниками було названо хвилями Герца. До практичного використання електромагнітних хвиль залишався всього один крок, але Герц не зумів зробити цього Більше того, він написав у Дрезденську палату комерції лист про те, що дослідження електромагнітних хвиль треба заборонити як марній.
Цей крок зробив російський фізик і електротехнік Олександр Степанович Попов, який створив у 1895 р. перший радіоприймач, що був спроможний приймати електромагнітні хвилі, які збуджуються в атмосфері.
Зародження і впровадження будь якого принципово нового напрямку в науці і техніці звичайно проходить криття та обґрунтування фізичних принципів розробка і створення конструкції дослідних приладів створення технології промислове освоєння ( як правило виявляється у двоєдиній формі: виробництво і споживання ). Зародження і розвиток засобів радіозвязку і радіоелектроніки йшло таким самим шляхом. У розвитку і впровадженні засобів радіозвязку в повсякденну практику повною мірою проявилась діяльність італійця Гульєльмо Марконі.