Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
23.Методи виховання. Методи сти-мулювання діяльності і поведінки учнів. Вибір методів виховання.Методи виховання це способи вза-ємодії вихователів та вихованців з ме-тою формування у останніх переко-нань, навичок поведінки. Методи виховання поділяються на методи формування свідомості, мето-ди організації діяльності і поведінки, методи стимулювання діяльності і поведінки. До методів стимулювання діяльності і поведінки відносять:заохочення, по-карання, змагання.Заохочення це підтвердження правильності вчинків, дій дитини.Умови ефективного використання заохочення: справедливість, своєчас-ність, дотримання міри в заохоченні (надмірне, часте заохочення одних і тих же людей знижує виховний ефект методу,може призвести до формуван-ня у школяра підвищеної самооцінки, завищеного рівня вимог, недобрози-чливого ставлення однокласників). Форми заохочення: подяка, вдячність, занесення до книги пошани школи, усна похвала, похвала, записана у щоденнику, преміювання та ін.Покарання засудження дій, вчинків, що суперечать нормам, принципам поведінки у суспільстві. Форми покарання: накладання додат-кових обовязків, втрата або обмежен-ня певних прав, вираження морально-го осудження в різних формах, вияв незадоволення, присоромлення. Вимого до використання покарання: врахування ситуації, за якої здійснено негативний вчинок, умов і причин, які його викликали; поєднання вимогли-вості і поваги до особистості школя-ра, покарання з переконанням у най-кращих результатах, педагогічний такт і справедливість у використанні покарань та ін.Змагання метод виховного впливу шляхом організації діяльності зма-гального характеру.Фактори, що визначають вибір методів виховання:-зіставлення методів виховання з метою, завданням, змістом, принципа-ми виховання;-застосування в єдності методів формування свідомості, формування досвіду суспільної поведінки, стимулювання діяльності, поведінки; самовиховання;-урахування своєрідності педагогічної ситуації;-аналіз впливу на особистість методів, які вже застосовувались;-особистість вихователя.
24. принципи науковості і звязку з життям, шляхи їх реалізації у процесі навчання.Принципи навчання це система ос-новних дидактичних вимог до процесу навчання, виконання яких забезпечує його ефективність.Принцип науковості освіти означає, що зміст освіти повинен знайомити з обєктивними науковими фактами, поняттями, законами, теоріями, з основними методами науки, а також формувати уміння самостійно набувати наукові знання.Шляхи реалізації принципу:1.Розробка навчальних програм і підручників з врахуванням рівня сучасної науки, принципів і закономірностей дидактики, логіки навчального предмета.2.Розкриття перед учнями в процесі навчання історії відкриття явищ і наукових законів.3.Ознайомлення школярів з новинами науки.4.Використання методів навчання, що максимально зближують процес навчання учнів з процесом пізнання вчених, тобто методів проблемного навчання.Принцип звязку з життям виражає необхідність підготовки учнів до правильного використання теоретичних знань у різносторонніх практичних ситуаціях.Основні шляхи реалізації принципу:
1.Розкриття значення теоретичних знань у практичній діяльності і взагалі житті людини.2.Показ народження науки внаслідок практичних потреб.3.Опора на життєвий досвід учнів, використання прикладів із навко-лишнього життя, спостережень учнів.4.Організація по можливості прак-тичної діяльності учнів з метою набуття вмінь застосовувати знання на практиці.
12.Дістервег про підготовку вчителя «Посібник для освіти німецьких вчителів».1790-1866. Народився в м.Зігені, в родині юриста. Навч.в латинській школі, 1808 в Гербонському університеті, здобув ступінь доктора філософії. Працював вчителем фізики, видав пед. журнал»Рейнські листи для виховання і навчання». Створив 4 учительських товариства, був обраний головою заг. Німецької спілки вчителів. Написав понад 200 підручників з різних галузей, а також посібників для вчителів «Елементарна геометрія», «Посібник для освіти нім. Вчителів».Метою виховання вважав підготовку гуманних і свідомих людей, любов до всього людства та до свого народу, гол. Принцип природо відповідності, культуро відповідності та самодіяльності. Найповніша мета вих.. виховати дітей та молодь для служіння істині, красі, добру.Сформулював 33 правила природовідповідного навчання. Критикував дедукційний метод навчання(синтетичний), і захищав індукційний(аналітичний), який називав розвиваючим. Від вчителів вимагав знання історії, літ., психології, методики, багато читали, боролися з забобонами і проводили культурно освітню роботу.Кілька правил: навчай енергійно, виробляй в себе вольові риси характеру, привчай учнів правильно висловлювати свої думки усно та письмово, сам стеж за вимовою, розвивай себе та учнів.