Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Слайд 2
Державний борг Украї́ни загальна сума заборгованості України, яка складається з усіх випущених і непогашених боргових зобов'язань.
Державні запозичення проводяться з метою покриття бюджетного дефіциту на державному і регіональному рівнях, цільового фінансування різноманітних програм, поповнення необхідних резервних активів, а також для рефінансування раніше здійснених державних запозичень.
Економічна суть державного боргу проявляється в переломленні через такі дві властиві йому функції:
Державний борг це складний економічний механізм,який має свої особливості. Він поділяється на:
- зовнішній і внутрішній;
Внутрішній державний борг - сукупність зобов'язань держави перед резидентами (заборгованість держави всім громадянам, які тримають внутрішні державні облігації).
Зовнішній державний борг - сукупність боргових зобов'язань держави, що виникли в результаті запозичення держави на зовнішньому ринку.
- прямий і гарантований;
- поточний і капітальний.
Капітальний державний борг - це вся сума випущених та непогашених зобов'язань за усіма видами позик, включаючи і відсотки по них.
Поточний державний борг включає тільки витрати, пов'язані з виплатою доходів кредиторам за борговими зобов'язаннями держави і самими борговими зобов'язаннями, термін погашення яких уже настав.
Слайд 3
Валовий зовнішній борг України на кінець першого півріччя 2013 року становив 134.4 млрд. дол. США, скоротившись на 0.7 млрд. дол. США порівняно з початком року . Відносно ВВП обсяг боргу зменшився з 76.6% до 75.7% від ВВП. Основним чинником такої динаміки було скорочення обсягів зовнішніх зобовязань органів грошово-кредитного регулювання та банків, тоді як борг інших секторів продовжив зростати.
Слайд 4
Зовнішні зобовязання секторів загального державного управління та органів грошово-кредитного регулювання (далі ЗДУ та ОГКР відповідно) зменшилися з початку року на 1.8 млрд. дол. США до 30.4 млрд. дол. США. Відносно ВВП борг державного сектору скоротився з 18.3% до 17.2%.
Слайд 5
У першому півріччі 2013 року питома вага боргу інших секторів економіки (включно з кредитами від прямого інвестора) у загальному обсязі валового зовнішнього боргу України продовжила зростати (з 60.2% до 61.2%). Відповідно частка боргу ОГКР скоротилася з 3.6 до 2.4%, а частка боргу банківського сектору з 16.0 до 15.8%.
Слайд 6
Короткостроковий борг за початковим строком погашення зріс на 318 млн. дол. США, водночас майбутні виплати за довгостроковими зобовязаннями скоротились на 780 млн. дол. США.
Слайд 7
Наслідки державного боргу призводять до істотного скорочення можливостей зростання споживання для населення даної країни, а також збільшенню податків для оплати зростаючого боргу та пов'язаних з ними відсотків.
При наявності значного боргу відбувається перерозподіл доходів різних верств населення, а також витік національного капіталу за кордон.
Зростання державного боргу викликає певні негативні наслідки для національної економіки.
Слайд 8
Управління державним боргом це сукупність заходів держави з виплати відсоткових доходів кредиторам і погашення позик, зміни умов уже випущених позик, визначення умов і випуску нових позик. Проблема управління державним боргом полягає в забезпеченні платоспроможності держави, реальних джерел погашення державного боргу. Під час управління державним боргом, передусім зовнішнім, треба шукати варіанти, які б мінімізували втрати для держави і населення.
Слайд 9
Традиційним методом зменшення боргу є його реструктуризація. При реструктуризації боргу умови його обслуговування ( процент, сума, строки сплати) переглядаються.
Найпоширенішою є реструктуризація офіційного боргу, яка відбувається в рамках «Паризького клубу». Найбіднішим країнам-боржникам з метою полегшення боргового тягаря пропонується вибір одного із варіантів допомоги з боку урядів-кредиторів, які є членами «Паризького клубу».
Офіційні кредитори надають такі види допомоги: часткове анулювання боргу; подальше продовження термінів дії боргових зобовязань; зниження відсотків за обслуговування боргу.
Слайд 10
Зараз загальноприйнятим методом скорочення зовнішнього боргу є конверсія боргу, яка може набирати таких форм: викуп боргу (надання країні-боржникові можливості викупити власні боргові зобовязання на вторинному ринку боргів.)
Викуп боргів здійснюється за грошові кошти зі знижкою з їх номінальної ціни; капіталізація боргу (обмін зовнішнього боргу на власність (акціонерний капітал) зі знижкою).
Капіталізація боргу передбачає надання іноземним банка можливості обмінювати боргові зобовязання даної країни на акції її промислових, торговельних та інших корпорацій. Іноземні небанківські організації отримують можливість купувати ці боргові зобовязання на вторинному ринку цінних паперів зі знижкою для фінансування прямих інвестицій чи купівлі вітчизняних фінансових активів; конверсія «борг-борг», тобто заміна існуючих боргових зобовязань новими борговими зобовязаннями.