У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Звіт з практики- Вступ до фаху Виконав студент денного відділення ФТТП 1 курсу 1 групи Чеб

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

МІНІСТЕРСВО ОСВІТИ, МОЛОДІ, НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра товарознавства та експертизи непродовольчих товарів

Звіт з практики:

«Вступ до фаху»

Виконав студент

денного відділення

ФТТП

1 курсу, 1 групи

Чеботарьов Іван

Олександрович

Науковий керівник

доц. Осієвська В.В.

Київ, 2012 р.


Зміст:

Вступ

  1.  Аналіз діяльності
  2.  Огляд ринку товарів
  3.  Асортимент непродовольчих товарів

Висновки

Список літератури

                              Вступ

Непродовольчий товар – це товар, який не призначений для їжі, її вживання, не є сировиною для її приготування.

В основному більшість непродовольчих товарів призначені для багаторазового використання. Існує багато різних класифікацій непродовольчих товарів. Товари ділять за матеріалом виробництва (тканина, метал, пластик), за ареалом виробництва… Але найбільше непродовольчі товари за використанням.

Непродовольчі товари ділять за такими комплексами:

  1.  Господарські товари: метало товари, скляні та керамічні матеріали, будівельні матеріали, побутові хімічні матеріали, меблі, вироби з пластмаси;
  2.  Ювелірні товари;
  3.  Нафта та нафтопродукти;
  4.  Одяго-взуттєві: текстильні, швейно-трикотажні, шкіряні, шкіряно-взуттєві, вироби з хутра;
  5.  Парфюмерно-косметичні;
  6.  Електротовари: проводи, освітлюючи прилади, прилади для приготування та зберігання їжі, прання, чистки одягу;
  7.  Культурно-побутові вироби: важкі електронні вироби (телевізори, комп’ютери, фото- та відеокамери), годинники, спортінвентар, транспортні засоби, музичні інструменти;
  8.  Галентерейні вироби.

Ділення непродовольчих товарів на однорідні групи не є застиглим і догматичним. Так, деякі групи товарів вийшли з масового вжитку, наприклад, шорно-сідельні, щепним і обозні; деякі групи видозмінилися і розширилися; цілі підгрупи, виділені в класифікаторах як "інші", стали грати більш значну роль, ніж відомі і описані раніше товари.

Непродовольчі товари задовольняють найрізноманітніші потреби - від використання предметів особистої гігієни до складної побутової техніки, автомобіля та ін.

Оцінка якості і експертиза (у випадках конфлікту, невизначеності або ризику) непродовольчих товарів проводиться за чинними нормативними документами з використанням наступних методів.

Органолептичними методами проводиться візуальний огляд товару, документів, наявність видимих ​​дефектів, комплектності, працездатності товару, відповідності маркування та упаковки вимогам ГОСТу (як правило, для 3% від партії представленого товару).

Фізико-хімічні показники оцінюють об'єктивними методами - інструментальними (за допомогою технічних засобів вимірювання), реєстраційним (число відмов) або розрахунковим. Наприклад, визначення концентрації, рН, температури розм'якшення або краплепадіння, кольору, електропровідності, електрізуемості, рівня шуму та ін Дослідження проводиться в хімічних, фізичних, фізико-хімічних та інших випробувальних лабораторіях. Репрезентативна вибірка для визначення фізико-хімічних показників вказується в ГОСТі на даний товар.

Санітарно-хімічні та гігієнічні показники використовують як характеристику безпеки товарів, що контактують з водою, їжею, тілом людини (взуття, одяг, посуд, косметичні товари тощо).

Мікробіологічні та токсикологічні показники оцінюють для парфумерно-косметичних товарів, засобів гігієни порожнини рота.

Для визначення естетичних чи інших властивостей, які не можуть бути оцінені об'єктивними методами, використовують евристичні методи, зокрема, експертні чи соціологічні. Для проведення експертизи експертним методом залучають кваліфікованих фахівців, які знають дану групу товарів і володіють спеціальними знаннями.

Непродовольчі товари грають важливу роль в усіх галузях господарства. Наприклад, для сільського господарства дуже важливу роль відіграють культурно-побутові вироби. Також непродовольчі товари слугують в різних галузях науки. Дуже велику роль непродовольчі товари відіграють в побуті, активно використовуються людиною.

  1.  Аналіз діяльності ПАТ «Дитячий світ».

«Дитячий світ» - це великий, чотирьохповерховий торговельно-розважальний центр міста Київ. Він пропонує нам великий асортимент дитячих товарів.

«Дитячий світ» був заснований у 1959 році. На сьогоднішній день, його торговельна площа складає близько 19780,4 м2. «Дитячий світ» здає в оренду 8109 м2.

В «Дитячому світі» працює більше 1000 робітників, із них 5 товарознавців. Середня заробітна плата робітника складає 3000 грн.

На другому поверсі «Дитячого світу» розташований відділ дитячого одягу. Одяг представлений вітчизняними, польськими, китайськими, турецькими виробниками. На третьому поверсі представлене дитяче взуття, яке виділяється дуже високою якістю.

Власне сам «Дитячий світ» розміщений на четвертому поверсі. Це великий супермаркет дитячий іграшок представлений багатьма відомими виробниками.

Найбільшу кількість іграшок представлено з Китаю. В «Дитячому світі» представлені іграшки, як розвиваючі, так і розважальні (рис. 1).

Рис. 1. Відділ іграшок

Отже, якщо брати до уваги всі відділи «Дитячого світу», то можна зробити висновок, що найбільший попит на всі групи дитячих товарів на китайську та турецьку продукцію. Кожен рік «Дитячому світу» пропонують продавати нові торгові марки. Також багато поставляють неякісних, бракованих товарів, що може негативно вплинути на репутацію торгового центру.

У «Дитячому світі» діють різноманітні акції та знижки на товари. Цим займається відділ реалізації торгівлі. Окремі знижки діють для активних клієнтів. Всього їх у «Дитячому світі» 12,5 тис. Працівники роблять аналіз, скільки разів активні клієнти прийшли. Також у торговому центрі діють дисконтні картки  зі знижкою в 10%. Загальний прибуток с 2005 по 2012 рік – 40 млн. 710 тис. грн.

«Дитячий світ» добре організований не тільки в плані торгівлі, а і в розважальному плані. На території торгового центру є океанаріум, діє більш, ніж 30 видів послуг для дітей. Також там розміщено багато дитячих кімнат, від яких діти почуваються себе задоволено.

    Рис.2 Одна з дитячих кімнат

На 4 поверсі «Дитячого світу» стоїть велика плазма, де можна подивитися мультфільми. Також біля дитячого супермаркету є затишне кафе, з Wi-Fi покриттям та смачною їжею.

«Дитячий світ» активно займається благодійною діяльністю. Працівники закладу активно допомагають багатодітним сімям та ветеранам Великої Вітчизняної війни, регулярно відвідують дитячі будинки.

Отже, можна зробити висновок, що ПАТ «Дитячий світ» - дуже організований заклад, в який із задоволенням будуть ходити діти та їх батьки. Цей торговий центр дуже розвинений і організований як в економічному, так і в культурно-розважальному плані.

  1.  Огляд ринку товарів

Розглянемо ситуацію на ринку товарів на прикладі ринку дитячих товарів.

Ідеї для бізнесу у сфері товарів та послуг, орієнтованих на дітей

Діти традиційно визнаються споживачами «три в одному». По-перше, вони мають свої власні кишенькові гроші і роблять за них свої найчастіше невеликі, але все ж покупки. По-друге, улюблені чада безпосередньо впливають на своїх батьків. З одного боку мами і тата задовольняють потреби і забаганки своєї дитини. З іншого - часто саме діти розповідають батькам про різноманітні новинки, виступають порадниками під час придбання тієї чи іншої продукції, наприклад, для сімейного використання. І, по-третє, рано чи пізно, діти виростають, і споживчі звички, сформовані в дитинстві, часто залишаються з людиною впродовж всього життя. Приміром, фаст-фуд або кафе, які були улюбленими в дитинстві, в більшості випадків виросла дитина буде відвідувати і надалі. Дитячі звички та уподобання в майбутньому найчастіше перетворюються на лояльність до певних брендів.

Заробіток на змінах

Утримання та виховання дитини вимагає значних сум грошей. Починаючи від новонародженого малюка, який росте не по днях, а по годинах, і разом з ним збільшуються його потреби. Взяти хоча б той же одяг для малюка - проходить пару тижнів, і він стає йому малий. Відповідно, знову і знову необхідно купувати новbq. І так у всьому, починаючи від харчування, одягу, предметів гігієни, закінчуючи розвиваючими іграшками, дитячими садками, школами, і всілякими забаганками. За деякими підрахунками, сума, яку батьки витрачають на те, щоб вивести дитину в життя, перевищує вартість дорогого автомобіля. На що йдуть всі ці гроші - на памперси, коляски, одяг, іграшки, книги, комп'ютери, MP-3 плеєри, освіту, лікування, всілякі розваги тощо. Власне, всі ці гроші де? На рахунку тих компаній, що надають товари та послуги, спрямовані на дітей.

Сталість попиту

Бізнесам, кінцевими споживачами яких є діти, притаманні кілька важливих тенденцій. По-перше, це - стабільність попиту: щорічно в Україні народжується близько 500 тис. дітей. Діти ростуть дуже швидко, тому багато речей доводиться купувати знову або замінювати в силу їх неактуальності. По-друге, вплив кризових явищ незначний: на дітях, як правило, не економлять. Батьки можуть відмовитися від багатьох покупок для себе, але все одно будуть вкладати гроші у свою дитину.

Одяг та харчування - у виграші

За оцінками експертів, річний оборот ринку дитячих товарів і послуг в Україні становить близько 25 млрд грн, і щорічно цей показник збільшується на 15-20%. Але при цьому основним попитом у батьків користуються товари першої необхідності. В умовах кризи і невисоких зарплат питання відпочинку та розваги дітей йдуть на другий план. 65% витрат на дітей в Україні, як і в більшості країн СНД, йдуть на харчування та одяг.

На чому заробити?

Золотою жилою серед бізнесів, орієнтованих на дітей, є торгівля одягом. Діти ростуть дуже швидко, також швидко свій одяг вони роблять непридатним для носіння. Тому попит на цей сегмент дитячих товарів стабільно високий. Якщо говорити про ринок дитячого одягу, то зараз на ньому працює понад 170 операторів - виробників та імпортерів. Експерти називають ринок дитячого одягу слаборозвиненим і лише відносно цивілізованим, стверджуючи що великих гравців в Україні досі немає.

Другий і дуже важливий і великий сегмент цієї сфери - це різноманітні іграшки та розваги. Це товари не першої необхідності, але тим не менше грошей на забави своїх чад батьки не жаліють. Обсяг українського ринку дитячих іграшок складає 400 млн доларів на рік. Велику частину ринку займає імпортна продукція. 80% іграшок ввозиться в Україну з-за кордону, в основному з Китаю. Однак за словами його учасників, на українському іграшковому ринку залишається достатньо невеликих ніш для оригінальної продукції, виробленої навіть невеликими підприємствами.

Батьки завжди готові інвестувати в освіту та розвиток своїх дітей. Тому все більше з'являється в нашій країні приватних дитячих садків, гімназій і ліцеїв, сімейних клубів, шкіл вивчення іноземних мов, танцювальних, центрів раннього розвитку дитини, всіляких гуртків за інтересами.

Діти - активні користувачі мережі Інтернет, ПК, а також різних технічних пристроїв - mp3-плеєрів, I-Pod тощо. Значну частину аудиторії магазинів комп'ютерної техніки становлять, як не дивно, діти та підлітки. Маленькі члени нашого суспільства є завсідниками різноманітних закладів громадського харчування. Що цікаво, з цієї сфери дітей чомусь найбільше тягнуть фаст-фуди. У цьому напрямку все ще не зайнята на нашому ринку ніша спеціалізованих дитячих кафе, розрахованих конкретно на відвідувачів-дітей з відповідним меню, атмосферою та обстановкою.

  1.  Асортимент непродовольчих товарів

В даному пункті ми будемо оглядати електронні вироби, а саме – холодильні вироби.

Ми будемо розглядати різноманітні марки холодильників із 3 різних торгових точок.

В супермаркеті електроніки «Фокстрот» м. Біла Церква діє великий асортимент холодильників. Так, найпопулярніша марка холодильників – Indezit. По-перше відмінна якість холодильника, дуже місткий (500-600 л) і виконує багато функцій. На деякі холодильники Indezit діє система No frost, тобто його не потрыбно розморожувати. І це – один із важливих плюсів при виборі холодильника.  Також у «Фокстроті» популярністю користується марка холодильників Samsung.  Вони мають найсучасніше оснащення і тому у них ціна більша, ніж у Indezit, а також привабливий дизайн. Діють різні знижки на такі торговельні марки холодильників, як Indezit, Samsung, LG, Zanussi. Дуже органызований персонал даного магазину, пропонується швидка, недорога доставка додому.

Найбільший асортимент холодильної техніки представлений у супермаркеті електроніки COMFY. Там є окремий відділ холодильників. Так найкращою маркою холодильників в цьому магазині є Zanussi. Цей холодильник приваблює своєю багатофункціональністю та гідною ціною (3600-4100 грн.). А також спеціальною акцією від виробника. Також популярні марки холодильників у COMFYIndezit, Samsung, LG. На ці вищеперечислені марки діють знижки 30% , багато функцій, дуже місткі та дешева ціна (3500-5000 грн.). У більш дорогих холодильниках (від 13000 грн. і більше), по дві камери зберігання продуктів, ще більше різноманітних функцій, а також дуже приваблюючий дизайн. У COMFY можна отримати дисконтну картку при покупці будь-якої марки холодильника.

У третьому супермаркеті електроніки «Технополіс» представлено найменший асортимент холодильної техніки. Але все таки знову хотілося б знову виділити холодильники торговельної марки Indezit, Samsung.  А що стосується самого магазину, то він справив не дуже добре враження. Багато неякісних продукцій, маломісткі, а також ні на один холодильник немає ніякої знижки.

                                                Висновки

На основі трьох вищеописаних пунктів, можна переконатись, що розвиток торгівлі непродовольчих товарів на достатньому рівні.

На основі дослідження ПАТ «Дитячий світ» напрошується висновок, що цей заклад дуже добре організований, багатий асортимент товарів та послуг, гідний персонал. Це справді ідеальне місце для того, щоб підняти духовне задоволення дітей. У «Дитячому світі» можна не тільки придбати для дітей одяг, взуття, іграшки… Тут є багато розважальних кімнат, комплексів, які необхідні для збагачення задоволення дітей. Мінуси «Дитячого світу» в тому, що багато поставляють неякісної продукції, через які у підприємства можуть бути проблеми.

Що стосується огляду ринку товарів, то мушу сказати, що така проблема не тільки с дитячими товарами. З іншими товари теж такі проблеми, адже ось наприклад, якщо взяти електротехніку, а саме телевізори, бо зараз молодь користується комп’ютерами, де вони теж можут подивится фільми чи онлайн-трансляцію спортивних подій. Тому потрібно якось вирішувати цю проблему.

По асортименту товарів можна сказати, що всі три товари забезпечені якісними холодильними товарами. Найкраща марка холодильників, за результатами досліджень трбох торгових точок, є ТМ Indezit. Цю марку дійсно можно похвалити за високу якість товару, за багатофункціональність, а також знижки. Ще можу виділити торговельні марки Samsung і Zanussi. А ось що стосується торговельних точок, то найбільш організованими виявились супермаркети електроніки «Фокстрот» та COMFY. У них діють різноманітні акції та знижки, видають дисконтні картки, швидка та якісна доставка товарів додому. А ось що стосується «Технополісу», то він розчарував в організаторському плані. Саме на холодильну техніку немає ніяких знижок, ніяких акцій.

Список використаної літератури

  1.  http://www.grandars.ru/college/tovarovedenie/neprodovolstvennye-tovary.html
  2.  Журнал «Ідеї бізнесу ФРАНЧАЙЗИНГ» 2/2011
  3.  Офіційні сайти ТМ «Фокстрот» та COMFY




1.  2013года
2.  Опишите структуру предоставления библиотечных услуг в библиотеках района города- абонемент читальный з
3. тема осуществляет газообмен между организмом и окружающей средой
4. тематики та інформатики КУРСОВА РОБОТА з програмування на тему-
5. СанктПетербургский государственный университет культуры и искусств Факультет музееведени
6. Педагогические взгляды Толстого
7. Затвердити Положення про Державний Протокол та Церемоніал України додається
8. Тема 10. Развитие бартерных отношений в России- особенности и тенденции
9. Карбюраторные двигатели
10.  Арджуна сказал; ким что; тат тот; брахма Брахман; ким что; адхьятмам душа; ким что; карма кармическая де
11. Советское государство в годы Великой Отечественной Войны
12. вариантов исторического развития человечества западного восточного и русского
13. территориальные споры возникшие в результате передела Европы Англией Францией и союзными государствами
14. Ne.
15. тема трудового права как отрасли права и как науки
16. Історія виникнення ацтеків Ацтеки ~ це найбільший народ американських індіанців Мексики що прийшов у це.html
17. Тема Перцептивная сторона общения Законы соответствия а между вербальной и невербальной информацией; б м
18. 12 Лабораторная работа 3
19. NOTES Connecticut [] ~ Louis Lssen [] ~ Hmburg [] ~ McDonld [] ~ Sn Bernrdino [] ~ Cliforni [] ~ Indi [] ~ rctic Circle [] ~ III.
20. Реферат- Контрольная работа по дисциплине «Управление персоналом»