У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

варіант відповіді та відкидаючи інший Ви цим саме тільки проявляєте власну індивідуальність

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

ПІП____________Пилипчук Анастасія Петрівна__________________________              Курс_____5___             Група ______55ПрПс______

Анкета вивчення мотивів навчальної діяльності

«Уважно прочитайте запропоновані Вам твердження і оберіть із кожної пари саме те твердження, яке найбільш точно відображає Ваше бажання вчитися. Поставте навпроти такого твердження знак «+». Пам’ятайте, що тут не має гарних або поганих відповідей. Обираючи один варіант відповіді та відкидаючи інший Ви цим саме тільки проявляєте власну індивідуальність».

Питання

1. А) Вас більше спонукає до навчання бажання уникнути покарання за невиконане завдання?АБО

Б) Вас більше спонукає до навчання бажання отримати знання, щоб приносити користь людям?

2. В) Вас більше спонукає до навчання бажання думати, пізнавати нове, невідоме досі, вирішувати складні завдання? АБО Г) Вас більше спонукає до навчання бажання бути в числі найкращих студентів?

3. Д) Вас більше спонукає до навчання бажання мати в майбутньому гарну професію, гарні матеріальні умови? АБО Е) Вас більше спонукає до навчання бажання бути освіченою, ерудованою людиною?

4. Ж) Вас більше спонукає до навчання бажання будь-яку роботу виконувати якомога краще? АБО

З) Вас більше спонукає до навчання бажання не бути гіршим за інших, щоб інші не думали про Вас погано?

5. Б) Вас більше спонукає до навчання бажання отримати знання, щоб приносити користь людям? АБО В) Вас більше спонукає до навчання бажання думати, пізнавати нове, невідоме досі, вирішувати складні завдання?

6. Г) Вас більше спонукає до навчання бажання бути в числі найкращих студентів? АБО Д) Вас більше спонукає до навчання бажання мати в майбутньому гарну професію, гарні матеріальні умови?

7. Е) Вас більше спонукає до навчання бажання бути освіченою, ерудованою людиною? АБО Ж) Вас більше спонукає до навчання бажання будь-яку роботу виконувати якомога краще?

8. А) Вас більше спонукає до навчання бажання уникнути покарання за невиконане завдання? АБО

В) Вас більше спонукає до навчання бажання думати, пізнавати нове, невідоме досі, вирішувати складні завдання?

9. Б) Вас більше спонукає до навчання бажання отримати знання, щоб приносити користь людям? АБО Г) Вас більше спонукає до навчання бажання бути в числі найкращих студентів?

10. В) Вас більше спонукає до навчання бажання думати, пізнавати нове, невідоме досі, вирішувати складні завдання? АБО Д) Вас більше спонукає до навчання бажання мати в майбутньому гарну професію, гарні матеріальні умови?

11. Г) Вас більше спонукає до навчання бажання бути в числі найкращих студентів? АБО Е) Вас більше спонукає до навчання бажання бути освіченою, ерудованою людиною?

12. Д) Вас більше спонукає до навчання бажання мати в майбутньому гарну професію, гарні матеріальні умови? АБО Ж) Вас більше спонукає до навчання бажання будь-яку роботу виконувати якомога краще?

13. Е) Вас більше спонукає до навчання бажання бути освіченою, ерудованою людиною? АБО  З) Вас більше спонукає до навчання бажання не бути гіршим за інших, щоб інші не думали про Вас погано?

14. А) Вас більше спонукає до навчання бажання уникнути покарання за невиконане завдання? АБО Г) Вас більше спонукає до навчання бажання бути в числі найкращих студентів?

15. Б) Вас більше спонукає до навчання бажання отримати знання, щоб приносити користь людям? АБО Д) Вас більше спонукає до навчання бажання мати в майбутньому гарну професію, гарні матеріальні умови?

16. В) Вас більше спонукає до навчання бажання думати, пізнавати нове, невідоме досі, вирішувати складні завдання? АБО Е) Вас більше спонукає до навчання бажання бути освіченою, ерудованою людиною?

17. Г) Вас більше спонукає до навчання бажання бути в числі найкращих студентів? АБО Ж) Вас більше спонукає до навчання бажання будь-яку роботу виконувати якомога краще?

18. Д) Вас більше спонукає до навчання бажання мати в майбутньому гарну професію, гарні матеріальні умови? АБО З) Вас більше спонукає до навчання бажання не бути гіршим за інших, щоб інші не думали про Вас погано?

19. А) Вас більше спонукає до навчання бажання уникнути покарання за невиконане завдання? АБО

Д) Вас більше спонукає до навчання бажання мати в майбутньому гарну професію, гарні матеріальні умови?

20. Б) Вас більше спонукає до навчання бажання отримати знання, щоб приносити користь людям? АБО Е) Вас більше спонукає до навчання бажання бути освіченою, ерудованою людиною?

21. В) Вас більше спонукає до навчання бажання думати, пізнавати нове, невідоме досі, вирішувати складні завдання? АБО Ж) Вас більше спонукає до навчання бажання будь-яку роботу виконувати якомога краще?

22. Г) Вас більше спонукає до навчання бажання бути в числі найкращих студентів? АБО З) Вас більше спонукає до навчання бажання не бути гіршим за інших, щоб інші не думали про Вас погано?

23. А) Вас більше спонукає до навчання бажання уникнути покарання за невиконане завдання? АБО

Е) Вас більше спонукає до навчання бажання бути освіченою, ерудованою людиною?

24. Б) Вас більше спонукає до навчання бажання отримати знання, щоб приносити користь людям? АБО Ж) Вас більше спонукає до навчання бажання будь-яку роботу виконувати якомога краще?

25. В) Вас більше спонукає до навчання бажання думати, пізнавати нове, невідоме досі, вирішувати складні завдання? АБО З) Вас більше спонукає до навчання бажання не бути гіршим за інших, щоб інші не думали про Вас погано?

26. А) Вас більше спонукає до навчання бажання уникнути покарання за невиконане завдання? АБО

З) Вас більше спонукає до навчання бажання не бути гіршим за інших, щоб інші не думали про Вас погано?

27. А) Вас більше спонукає до навчання бажання уникнути покарання за невиконане завдання? АБО

Ж) Вас більше спонукає до навчання бажання будь-яку роботу виконувати якомога краще?

28. Б) Вас більше спонукає до навчання бажання отримати знання, щоб приносити користь людям? АБО З) Вас більше спонукає до навчання бажання не бути гіршим за інших, щоб інші не думали про Вас погано?

Опрацюваннярезультатіванкетування

 Анкета дозволяє виявити головні мотиви навчальної діяльності серед основних восьми. Кожен з мотивів позначається наступними літерами:

А. Мотив зовнішнього спонукання уникнення покарання.

Б. Соціально-орієнтований мотив (мотиви обов’язку та відповідальності).

В. Пізнавальні мотиви (знання як мета розвитку особистості).

Г. Мотив престижу.

Д. Мотив матеріального благополуччя.

Е. Мотив отримання інформації (знання як засіб самоствердження).

Ж. Мотив досягнення успіху.

З. Мотив орієнтації на соціально залежну поведінку.

Мотив зовнішнього спонукання уникнення покарання виникає внаслідок розуміння можливих неприємностей та покарань, що можуть бути застосовані  внаслідок не виконання вимог у навчанні. Соціально-орієнтований мотив пов'язаний з усвідомленням суспільного значення навчання, розумінням того, що отриманні знання можуть принести користь іншим. Пізнавальні мотиви  є найголовнішими мотивами у навчальній діяльності, саме вони  сприяють самоосвіті особистості. У випадку коли студенти у навчанні керуються такими мотивами знання стають метою навчальної діяльності. Мотив престижу розкриває бажання бути першим, найкращим серед інших студентів. Мотив матеріального благополуччя спонукає вчитися  для того, щоб після закінчення університету отримати гарну, високооплачувану посаду, що повністю задовольнить матеріальні потреби особистості в майбутньому. Мотив отримання інформації виникає тоді, коли знання стають засобом самоствердження, виникає бажання бути ерудованою, освіченою людиною. Мотив досягнення успіху спонукає виконувати будь-які завдання, що    пов’язані з навчальною діяльністю як найкраще. Мотив орієнтації на  соціально залежну поведінку розкриває необхідність вчитися для того, щоб не бути гіршим за інших студентів.       

Опрацювання результатів відбувається шляхом підрахунку частоти вибору відповідей. Сумарний числовий показник за кожною літерою є мірою вираження та положення мотиву навчальної діяльності в ієрархії мотивів студента.


Методика изучения мотивов учебной деятельности

(модификация А.А. Реана, В.А. Якунина)

Методика изучения мотивов учебной деятельности разработана на кафедре педагогической психологии Ленинградского университета (модификация А.А. Реана, В.А. Якунина). Имеется два варианта этой методики, различия между которыми определяются процедурой проведения и отражены в инструкции.

Вариант I

Инструкция. Прочитайте внимательно приведенные в списке мотивы учебной деятельности. Выберите из них пять, наиболее значимых для Вас. Отметьте значимые мотивы знаком «X» в соответствующей строке (Форма 1).

Список мотивов:

  1.  Стать высококвалифицированным специалистом.
  2.  Получить диплом.
  3.  Успешно продолжить обучение на последующих курсах.
  4.  Успешно учиться, сдавать экзамены на хорошо и отлично.
  5.  Постоянно получать стипендию.
  6.  Приобрести глубокие и прочные знания.
  7.  Быть постоянно готовым к очередным занятиям.
  8.  Не запускать предметы учебного цикла.
  9.  Не отставать от сокурсников.
  10.  Обеспечить успешность будущей профессиональной деятельности.
  11.  Выполнять педагогические требования.
  12.  Достичь уважения преподавателей.
  13.  Быть примером сокурсникам.
  14.  Добиться одобрения родителей и окружающих.
  15.  Избежать осуждения и наказания за плохую учебу.
  16.  Получить интеллектуальное удовлетворение.

Форма 1

Номер мотива по списку

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вариант II

Инструкция. Оцените приведенные в списке мотивы учебной деятельности по значимости их для Вас по 7-балльной шкале. При этом считается, что 1 балл соответствует минимальной значимости мотива, а 7 баллов— максимальной. Оценивайте все приведенные в списке мотивы, не пропуская ни одного из них!(Форма 2)Наприклад: 1 мотив – 7 балів, 2 мотив – 6 балів, 3 мотив – 1 бал, 4 – 7 балів і т.д.

Список мотивов (приведен выше).

Форма 2

Номер мотива по списку

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

 6

 6

 1

 6

 6

 6

 5

 6

 6

 2

 4

 6

 2

 7

 2

 7


Методика "Мотивація навчання у вузі" /Т.І.Ільїна/

При створенні цієї методики автор використовував ряд інших методик. В ній наявні три шкали: "здобування знань", "оволодіння професією", "отримання диплома". В опитувальник, для маскування, автор методики включила ряд фонових тверджень, які в подальшому не опрацьовуються.
Інструкція
Відмітьте вашу згоду знаком "+ " або незгоду знаком "-" — з нижче наведеними твердженнями.
Текст опитувальника
1.  Найкраща атмосфера на заняттях - це атмосфера вільних висловлювань.+
2.              Зазвичай я працюю з великим напруженням.-
3.              У мене рідко  бувають головні  болі  через  пережиті хвилювання  і неприємності.+
4.              Я самостійно вивчаю ряд предметів, які, на мою думку, необхідні для моєї майбутньої професії.-
5.              Яку з  притаманних вам рис  ви  більше  всього  цінуєте?  Напишіть відповідь поруч.Доброта
6.              Я вважаю, що життя потрібно присвятити обраній професії.-
7.  Я відчуваю задоволення від розв'язуванню на заняттях важких задач.+
8.      Я не бачу сенсу в більшості робіт, які ми виконуємо у вузі.-
9.      Велике задоволення мені приносить розповідь знайомим про мою
майбутню професію.-
10. Я середній студент, ніколи не буду   хорошим, і тому не бачу сенсу
прикладати зусилля, щоб стати кращим.-
11.Я вважаю, що в наш час не обов'язково мати вищу освіту.+
12. Я впевнений у правильності вибору своєї професії.-
13. Від яких притаманних вам якостей ви б хотіли позбутися? Відповідь
напишіть поруч.Лінь
14. При можливості я використовую на іспиті шпаргалки, конспекти і т.д. +                                          15. Найкраща пора в житті - це студентські роки.-
16. У мене дуже неспокійний сон.-
17. Я вважаю, що для повного оволодіння професією, всі дисципліни
потрібно вивчати однаково добре.+
18. При можливості я би поступив у другий вуз.-
19. Зазвичай, я спочатку беруся за легкі завдання, а складні залишаю на
кінець.-
20.  При виборі професії для мене було важко зупинитися на одній з них.-
21.  Я можу спокійно спати після будь-яких неприємностей.+
22. Я впевнений, що моя професія дасть мені моральне задоволення і
матеріальний достаток в житті.+
23. Я вважаю, що мої друзі здатні вчитися краще, ніж я.+
24.  Для мене дуже важливо мати диплом з вищою освітою.+
25. 3 деяких практичних міркувань цей вуз найбільш зручний для мене.+
26. У  мене   досить   сили   волі,   щоб   вчитися   без   нагадувань   з   боку
адміністрації.+
27. Життя для мене майже завжди пов'язане з величезною напругою.-
28. Іспити потрібно здавати, витрачаючи при цьому мінімум зусиль.+
29. Є багато вузів, в яких би я міг вчитися з таким же інтересом.+
30. Яка з притаманних вам якостей найбільше заважає вчитися? Відповідь
напишіть поруч.Лінь
31. Я людина, яка дуже всім захоплюється, і всі мої захоплення пов'язані змоєю майбутньою роботою.-
32. Хвилювання через іспит чи роботу, яка не виконана вчасно, частозаважають мені спати.-
33. Висока заробітна плата після завершення вузу для мене не головне.-
34. Мені треба бути в дуже хорошому настрою, аби підтримати спільне
рішення групи.-
35. Я повинен був поступити до вузу, щоб зайняти відповідний соціальний
статус, і не йти в армію.-
36. Я вивчаю матеріал для того, щоб стати професіоналом, а не для іспиту.-
37. Мої батьки хороші спеціалісти, і я хочу бути схожим на них.-
38. Для просування по службі, мені необхідно мати вищу освіту.-
39. Яка з ваших якостей допомагає вам вчитися? Відповідь напишіть поруч.Любопытство
40. Мені дуже важко змусити себе вивчати ті дисципліни, які прямо непов'язані з моєю спеціальністю.-
41. Мене сильно турбують можливі невдачі.-
42. Найкраще  я  вчуся  після  відповідного   стимулювання ,   коли  мене
підхльостують.-
43. Мій вибір даного вузу - остаточний.-
44. Мої друзі мають вищу освіту, і я не хочу від них відставати.+
45. Щоби в чомусь переконати групу, мені приходиться самому дуженаполегливо працювати.-
46. В мене, переважно, хороший настрій.+
47. Мене приваблює легкість, зручність майбутньої професії.-
48. До вступу у вуз, я багато цікавився цією професією, багато читавпро неї.+
49. Моя професія найважливіша і найперспективніша.-
50. Мої знання про цю професію були достатніми для впевненого виборуданого вузу.+

Обробка результатів. Ключ до опитувальника.
Шкала "здобування знань" - за згоду з твердженням по п. 4 проставляється 3,6 бала; по п. 17 – 3,6 бала; по п. 26 - 2,4 бала; за незгоду з твердженням по п. 28-1,2 бала; по п. 42-1,8 бала. Максимум - 12,6 бала.
Шкала "оволодіння професією" - за згоду по п. 9 - 1 бал; по п. 31 - 2 бала, по п. 33 - 2 бала, по п. 43 - 3 бала; по п. 48 - 1 бал і по п. 49- 1 бал.
Максимум - 10 балів.
Шкала "отримання диплому" - за незгоду по п. 11 - 3,5 бала; за згоду по п. 24 - 2,5 бала; по п. 35 - 1,5 бала; по п. 38-1,5 бала і по п. 44 - 1 бал. Максимум - 10 балів.
Питання по п. 5,13,30 є нейтральними до цілі опитувальника і в опрацювання не включаються.
Висновки
Перевага мотивів за першими двома шкалами свідчить про адекватний вибір студентом професії і задоволеність нею.




1. Экономическая теория
2. на тему- Российские промышленные выставки в ХIХ веке Выполнила - Трунова М
3. Поражение электрическим током
4. Контрольная работа БМП 1101 Абанькина Мария
5. Контрольная работа- Сельскохозяйственные рынки
6. Kl Звідси жорсткість пружини k F-l Силу пружності яка діє на вантаж зрівноважує сила тяжіння F mg; F Fпр
7. 032401 Реклама 20132014 учебный год Основы рекламы 1
8. .Возрожденческая трактовка диалектики.
9. 1 Уравнение связи между входными переменными x и выходными переменными y для линейной автоматической системы
10. Курсовая работа- Планирование труда и зарплаты на производстве
11. ТЕМАХ ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ МЕРЕЖАХ Спеціальність 12
12. ЦИВІЛЬНЕ ТА СІМЕЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ ТА МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
13. .Особливістю великомасштабної селекції у свинарстві є пірамідальна структура стад які відносяться до кіль
14. экономическая характеристика предприятия 13 2
15. Біографія та творчий шлях СО Єсеніна.html
16. реферату- РадіорекламаРозділ- Реклама Радіореклама Умови ринкової економіки викликали форсований розвит
17. Реферат Формирование и развитие рынка труда в России Содержание I
18. Ключевский Василий Осипович
19. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук КИЇВ ~ 2000 Ди
20. Тема- Робочий стіл і головне меню Windows