Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
![](images/emoji__ok.png)
Предоплата всего
![](images/emoji__signature.png)
Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
?Внаслідок чого виникають кровотечі у другу половину вагітності:
+Передлежання плаценти
?У вагітної з пізнім гестозом розвинувся приступ судом.Що із перерахованого є першочерговим при наданні долікарської допомоги?
+Забезпечити прохідність дихальних шляхів
?У роділлі ЗО років треті термінові пологи. Пологова діяльність почалась 4 години тому після вилиття навколоплодових вод. Перейми різко болючі, є набряк зовнішніх статевих органів, кровянисті виділення зі статевої щілини. Матка має форму ”пісочного годинника“, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плода 140 ударів у хвилину, ритмічне. Яку патологію можна запідозрити у роділлі?
+Загроза розриву матки
?Вагітна 26 років знаходиться у відділенні патології вагітних з приводу вагітності 35 тижнів, передлежання плаценти. Після дефекації з піхви зявились яскраві кровянисті виділення в кількості 50 мл. Яку допомогу має надати медична сестра?
+Негайно викликати лікаря
?У жінки 48 років після затримки менструації на 3 тижні почалася маткова кровотеча. Яку долікарську допомогу може надати медична сестра?
+Ввести кровоспинні і скорочуючи матку засоби
?У породіллі в ранньому післяпологовому періоді через ЗО хвилин після виділення посліду посилились кровянисті виділення з родових шляхів. Родові шляхи при огляди цілі, дефекту плаценти та оболонок виявлено не було. Матка розслабляється, кровянисті виділення в цей момент посилюються. Вкажіть обєм долікарської допомоги.
+Провести зовнішній масаж матки
?Першовагітна у терміні вагітності 9 тижнів скаржится на блювання до 20 разів на добу, огиду до їжі, млявість, сонливість. Яку патологію можна запідозрити у вагітної?
+Нестримне блювання вагітних
?В гінекологічне відділення поступила хвора з абортом у ходу у терміні 6-7 тижнів. Які інструменти має приготувати медична сестра для надання медичної допомоги пацієнтці?
+Піхвові дзеркала, матковий зонд, кюретку, кульові щипці
?В оглядовий кабінет звернулась пацієнтка зі скаргами на переймоподібний біль низом живота, кровянисті виділення з піхви. При проведенні огляду у дзеркалах в цервікальному каналі визначається плідне яйце. Яку невідкладну допомогу має надати медична сестра?
+Терміново госпіталізувати.
?До медичної сестри звернувся сусід з проханням надати допомогу його дружині. Дружина вагітна, термін вагітності 30-31 тиждень. Прокинулась ранком від появи кровянистих виділень зі статевої щілини. На простирадлі під вагітною пляма яскравої крові діаметром біля 10 ом. Матка у нормотонусі. Пологова діяльність відсутня. Рухи плода вагітна відчуває добре. Яку долікарську допомогу треба надати вагітній?
+Викликати швидку допомогу і госпіталізувати вагітну
?Породілля через ЗО хвилин після народження живого доношеного хлопчика масою 4000,0 знаходится у пологовому залі. Плацента відділилася самостійно, з усіма дольками і оболонками. Крововотрата у пологах 200 мл. Розривів мяких тканин родових шляхів не має.Матка періодично розслабляється, зі статевої щілини виділяється кров зі згустками. Яка патологія раннього післяпологового періоду розвинулась у породіллі?
+Гіпотонічна маткова кровотеча.
?У гінекологічне відділення поступила хвора 20 років зі скаргами на затримку місячних на 6 тижнів, переймоподібний біль внизу живота та незначні кровянисті виділення. Встановлено діагноз: Вагітність 5-6 тижнів. Аборт, що розпочався. Жінка зацікавлена у збереженні вагітності. Лікарем призначена терапія, спрямована на збереження вагітності. В листку лікарських призначень записані 1% розчин прогестерону по 1 мл домязево, окситоцин 1 мл домязево, но-шпа, анальгін 50% 1 мл, дімедрол 1 мл при болях домязево. Який медикаментозний засіб призначено помилково?
+Окситоцин.
?До медичної сестри за порадою звернулась жінка 34-х років. Три місяці тому у неї стався мимовільний викидень у терміні 14 тижнів і протягом цього часу жінку турбують темно-кровянисті незначні виділення з піхви. Які рекомендації має дати медична сестра для вирішення проблеми пацієнтки?
+Скерувати на ультразвукове обстеження і огляд лікаря-гінеколога .
?Вагітна 25 років звернулась у жіночу консультацію для взяття на облік з приводу вагітності в терміні 10 тижнів. Вагітність друга. Перша вагітність закінчилась терміновими пологами три роки тому. Народився живий доношений хлопчик масою 4500,0, Мати вагітної хворіє на цукровий діабет. Вагітна скаржится на спрагу, періодичну млявість, зниження апетиту. Яку екстрагенітальну патологію можна запідозрити у вагітної?
+Цукровий діабет.
?Вагітна М., 20-и років, звернулась до медичної сестри за порадою з приводу виявленої в 34 тижні вагітності анемії з рівнем гемоглобіну 90 г/л. Раніше нічим не хворіла. Як відповісти на питання вагітної про основну причину виникнення анемії під час вагітності?
+Підвищене використання заліза плодом.
?До медичної сестри дільничного терапевту звернулась вагітна К., 22 років. Термін вагітності ЗО тижнів. Вагітна скаржиться на головний біль, нудоту, однократну блювоту, які повязує з вживанням декілька днів тому неякісних харчових продуктів. При обстеженні медичною сестрою виявлено підвищення артеріального тиску на правій і лівій руці відповідно - 150/90 та 140/80 мм рт. ст., пульс 76 уд. за хв.; на кінцівках значні набряки. Яку патологію має запідозрити медична сестра?
+Пізній гестоз вагітних.
?Вагітна у терміні гестації 33 тижні прийшла на черговий огляд. Прибавка у вазі за тиждень 500 г. Артеріальний тиск в межах норми. Які поради мають бути дані вагітній?
+Обмеження рідини, розвантажувальні дні
?У вагітної 20 років у 34 тижні гестації при ,АТ 110/60 мм рт ст скарги на постійне відчуття спраги. При огляді помітні набряки стоп і гомілок, передньої черевної стінки. Прибавка у вазі за тиждень 600 г. Цукор крові нормальний. Цукор у сечі не виявлено.Яке ускладнення вагітності ймовірне у данному випадку ?
+Набряки вагітних
?У вагітної в 36 тижнів спостерігаються кровянисті виділення зі статевих шляхів, що зявилися раптово вдома вночі серед повного здоровя. Вкажіть першочерговий захід долікарської допомоги.
+Викликати лікарську акушерську бригаду
?При черговому відвідуванні вагітною жіночої консультації обєктивно за допомогою спеціального акушерського обстеження діагностовано поперечне положення плоду. Вкажіть, яке ускладнення зустрічається найчастіше в даному випадку.
+Розрив матки
?Вагітна 18 тижнів доставлена у пологовий будинок із скаргами на тянучий біль внизу живота. При піхвовому дослідженні шийка матки не вкорочена, зовнішній зів закритий. Попередній діагноз ?
+Загрожуючий аборт
?При обстеженні вагітної 38 тижнів відмічається невідповідність висоти стояння дна матки строку вагітності, 2 пункти ясного вислуховування серцебиття плоду. Для якої вагітності це характерно ?
+Багатоплідна
?Вкажіть, яка з клінічних ознак характерна для претоксикозу?
+Патологічна прибавка в вазі
?При якому виді передлежання плаценти родорозрішення проводиться тільки шляхом кесарського розтину:
+Центральне
?Де потрібно проводити піхвове дослідження у вагітної з підозрою на передлежання плаценти:
+В пологовому залі при розгорнутій операційній
?Вагітність 29 тижнів, генералізовані набряки, АТ 190/100 мм рт.ст., протеінурія 2 г/п, гіпотрофія плода III ступеню. Про яку патологію йде мова?
+Прeеклампсія III
?При обстеженні вагітних шляхом кипятіння сечі визначають:
+Наявність білка
?У вагітної з пізнім гестозом розвинувся напад судом. Що із перерахованого є першочерговим при наданні долікарської допомоги?
+Забезпечення прохідності дихальних шляхів
?При сповільненні процесу скорочення післяпологової матки застосовують:
+Скорочуючи засоби
?Яка пологова травма має такі клінічні прояви: „кинжальний” біль у животі, припинення пологової діяльності, шок, частини плода пальпуються під черевною стінкою
+Розрив матки
?При підозрі на передчасне відшарування плаценти у вагітної яка знаходиться у ВПВ медична сестра зобовязана:
+Негайно викликати лікаря
?Передлежання плаценти - це коли плацента:
+Перекриває внутрішній зів шийки матки.
?Вкажіть тактику ведення вагітної при аборті в розпалі в ранні терміни:
+Вишкрібання стінок порожнини матки.
?У вагітної в терміні 34 тижні на фоні повного благополуччя виникла значна кровотеча. Тактика медичної сестри:
+Негайно викликати лікарську акушерську бригаду.
?При центральному передлежанні плаценти родорозрішення проводять шляхом:
+Кесаревого розтину.
?У пологовий будинок поступила вагітна 22 років з доношеною вагітністю. АТ = 150/90; 140/80.Турбує головний біль, біль у епігастральній ділянці. У є білок.
Положення плода поздовжнє, головнеє предлежання. Серцебиття плода 136 ударів в 1хв., ритмічне. Води цілі Про яку патологію мова йде?
+Прееклампсія
?У гінекологічне відділення звернулася жінка зі скаргами на переймоподібні болі знизу живота, рясні кровянисті виділення зі згустками. Температура нормальна, остання менструація 2 місяці назад. Який діагноз?
+Аборт у ході.
?При обстеженні в жіночій консультації у вагітної в строці 32 тижня виявили набряки нижніх кінцівок, збільшення у вазі за тиждень 1000 г. Яке ускладнення виникло у вагітної?
+Гестоз другої половини вагітності
?На прийом до жіночої консультації прийшла вагітна 18 років, срок вагітності 6 тижнів.Скарги на слабість, огиду до їжі, нудоту, блювоту до 10 разів у добу. Яка повинна бути тактика медсестри?
+Госпиталізувати для лікування гестозу
-Повне амбулаторне клінічне обстеження
?У вагітної 32 років з гестозом другої половини зявилися різкі болі в животі й темні кровянисті виділення зі статевих шляхів. Матка асиметрична, у підвищеному тонусі, болюча, сердцебиття плода глухе. Про яке ускладнення другої половини вагітності можна думати?
+Передчасне відокремлення плаценти
?Зовнішні розміри таза вагітної жінки: 23-26-28-18 см. Яка форма звуження таза?
+загально-рівномірно звужений
?Охарактеризуйте розрив шийки матки І ступеня:
+Розрив до 2 см
?У вагітної в 36 тижнів спостерігаються кровянисті виділення зі статевих шляхів, що зявилися раптово вдома, вночі. серед повного здоровя . Вкажіть першочерговий захід долікарської допомоги.
+Викликати лікарське-акушерську бригаду
?Роділля в І період пологів. Виникла загроза розриву матки. Вказати першочергові заходи невідкладної долікарської допомоги:
+Викликати лікаря, дати ефірно-масковий наркоз
?У вагітної Б., 18 р., ранній гестоз вагітності. Яка ознака цього ускладнення е характерною?
+Блювання
?При огляді пацієнтки С., 26 р., після оперативного втручання на придатках матки лікар зробив акцент на активному веденні в післяопераційному періоді. Медична сестра повинна підняти хвору на:
+2-й день
?У гінекологічне відділення доставлена вагітна 20 років. Вагітність 8-9 тижнів. Скарги на нудоту, блювання більш 20 разів на добу. За 10 днів вагітна втратила у вазі до 3 кг. Стан хворої важкий, виснажена, із рота запах ацетону. Температура тіла субфібрильна, шкіра суха, жовтушна. Вкажіть найдоцільнішу тактику ведення вагітності.
+перервати вагітність
?Першовагітна в терміні 35-36 тижнів скаржиться на головний біль, біль у епігастрії, сонливість, набряки на ногах. АТ 180/120 мм. рт. ст. Положення плоду поздовжнє, головне передлежання. Серцебиття плода 130 уд. за хв. У аналізі сечі - білок. Чим ускладнився перебіг вагітності?
+прееклампсія тяжкого ступеню
?Вагітна 25 років. Останні 2 дні відчуває переймоподібний біль внизу живота і кровотечу. Піхвове дослідження: піхва заповнена згортками крові, шийка матки розкрита на 2 см. Матка збільшена до 10-11 тижнів вагітності, напружена. Виділення кровянисті, дужерясні. Вкажіть найдоцільнішу тактику ведення.
+вишкрібання порожнини матки
?Роділля 27 років доставлена в пологове відділення з переймами, які почалися 12 годин тому. Перейми слабкі, короткотривалі, повторюються через кожні 12-15 хв. Серцебиття плода 140 уд. за хв. ритмічне. Піхвове дослідження: шийка згладжена, розкриття 4 см,плодовий міхур цілий, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Про яке ускладнення пологів іде мова?
+первинна слабкість пологової діяльності
?У першовагітної 25 років при терміні вагітності 39 тижнів без пологової діяльності відійшли навколоплідні води 2 години тому. Плід живий, таз нормальних розмірів. Яка подальша тактика ведення вагітності?
+провести родозбудження та родостимуляцію
?Вагітна з терміні 36-36 тижнів. Вагітність усклалнилася прееклампсією. Загальний стан середнього ступеню важкості, шкіра бліда, пульс 98 уд. за хв. АТ 140/90 мм.рт.ст. Матка збільшена згідно строку вагітності, напружена..асиметрична, болісна при пальпації. Серцебиття плода 160-170 уд. за хв., приглушене. Про яке ускладнення вагітності йде мова?
+перечасне відшарування нормально розташованої плаценти
?У вагітної Л. в терміні вагітності 32-33 тижні виявлено набряки на нижніх кінцівках. Вкажіть препарат за допомогою якого визначають білок в сечі?
+Сульфосаліцилову кислоту
?В пологовому будинку у вагітної в терміні вагітності З6 тижнів, медсестра під час інєкцій звернула увагу на збудженість вагітної, фібрілярні посмикування кінцівок та мязів обличчя. Визначте послідовність дій медсестри
+Повідомити лікаря, рауш-наркоз ефіром
?Пацієнтка в термін: вагітності 20 тижнів скаржиться на появу болю внизу живота, яскраві кровянисті виділення із статевих органів, запаморочення. При обстеженні встановлено АТ -90/50 мій. рт. ст., рз - 94 уд. на хвилину. Визначить приоритетні проблеми пацієнтки
+Кровотеча
?Розмір Distanntia cristarum становить:
+28-29см
?Що потрібно зробити у першу чергу для зупинки гіпотонічної маткової кровотечі
+Випустити сечу катетером
?У роділлі виникли симптоми загрози розриву матки. Вкажіть, яку невідкладну допомогу у першу чергу повинна надати медична сестра :
+Дати ефірний масшвий наркоз
?Вкажіть особливості вимірювання артеріального тиску у вагітних
+На обох руках
?У вагітноі пальпуються 3 великі частини плода, серцебиття вислуховується у 2 різних місцях, великий обвід живота. Про що йде мова?
+Багатопліддя
?Вагітна скаржиться на ядуху, різке збільшення живота. Строк вагітності 29-30 тижнів. Обвід живота - 120 см. Висота стояння дна матки - 38 см. Матка напружена. Частини плода визначити неможливо. Серцебиття плода глухе 140 уд/хв. Про яке ускладнення йде мова?
+Багатоводдя
?Який таз називають клінічне вузьким?
+Якщо розміри плода не відповідають розмірам тазу.
?У післяпологовій палаті знаходиться породілля, яка народила мертву дитину. Вона ходить по палаті, розмовляє і колише на руках дитину, ображається, що її дитини ніхто з оточуючих не бачить. Яка проблема у пацієнтки?
+патологічна реакція горя
?При черговому відвідуванні жіночої консультації у вагітної діагностовано поперечне положення плоду, перша позиція. Визначте точку найкращого вислуховування серцебиття плоду:
+ліворуч на рівні пупка
?У пологове відділення поступила вагітна 36 тижнів . Із анамнеза- 3 роки тому перенесла травму з пошкодженням кісток тазу. Зовнішні розміри таза:23-26-28-15 см; серцебиття плода ясне, ЧСС - 125 уд/хв. Який метод родорозрішення показаний?
+кесарів розтин
?Медична сестра проводить обстеження вагітної в терміні вагітності 38 тижнів. Вкажіть дії медичної сестри для діагностики прихованих набряків:
+Зважити вагітну
?Пацієнтка з терміном вагітності 8 тижнів скаржиться на переймоподібний біль знизу живота, який розпочався після фізичного навантаження. Про яке ускладнення вагітності йде мова?
+Загроза аборту
?Першовагітна М., 25 р.. е терміні 33-34 тижні, скаржиться на головний біпь, миготіння мушок перід очима, біль в епігасрі. Обєктивно: загальний стан середньої важкості. А.Т - 180/110 мм рт. ст., білок в сечі. Дана клінічна картина характерна для:
+Прееклампсїї І!! ступеня
?У породіллі К., після народження посліду було виявлено дефект дольки плаценти. Яку маніпуляцію повинна виконати медсестра при відсутності лікаря?
+Ручну ревізію порожнини матки
?У роділлі після 8-ми годин нормальної пологової діяльності перейми стали недостатньо сильними та тривалими, проміжок часу між ними збільшився. Про яку патологію пологової діяльності йде мова?
+Вторинна слабкість пологової діяльності
?В приймальному відділенні роділля втратила свідомість, почалися судоми. Про якеускладнення це свідчить?
+Еклампсія
?До гінекологічного відділення надійшла пацієнтка 20-ти років зі скаргами на затримку місячних протягом 3-х тижнів, переймоподібний біль унизу живота та кровянисті виділення. При вагінальному дослідженні зовнішнє вічко шийки матки закрите. Про яке ускладнення йде мова?
+Аборт, що розпочався
?У вагітної в 32 тижні вагітності прибавка маси тіла за тиждень 600 г, АТ 170/120 мм рт ст, виражені набряки нижніх кінцівок. Раптово розвинувся приступ судом. Яку першочергову невідкладну допомогу треба надати вагітній?
+Ввести роторозширувач, зафіксувати язик
?У другому періоді пологів при аускультації визначено серцебиття плода 180 пошт.хв. Дії медсестри:
+Дати кисень, покликати лікаря
?На прийомі у лікаря жіночої консультації вагітна 34 тижні, поскаржилась на періодичні, раптово виникаючі кровянисті виділення зі статевих шляхів ,що не супроводжуються болем. Необхідна допомога у цьому випадку:
+Термінова госпіталізація до пологового будинку
?У роділлі з вузьким тазом виникла ситуація загрози розриву матки. Першочерговізаходи:
+Ефірний масковий наркоз
?У роділлі після народження плода, вага якого 4800 г почалася кровотеча сильним струменем. Крововтрата 600 мл. Ознаки Альфельда, Кюстнера-Чукалова негативні. Яка тактика?
+Ручне відділення й видалення плаценти.
?Яка тактика при загрозі розриву матки?
+Зняти родову діяльність
?Ваша тактика при затримці частки плаценти у матці:
+Виконати ручну ревізію матки, масаж
?У породіллі В,, 32 р., на 2 добу після операції кесаревого розтину зявилися розлитий біль у животі, підвищення температури тіла до 39,00, гикавка, нудота, блювання. Обєктивно: при пальпації жизвіт здутий, напружений симптом Щоткіна-Блюмбєрга позитивний. При аускультації- знижена перестальтика кишок. Вкажіть якому захворюванню відповідає дана клінічна картина?
+Розлитому перитоніту
?У кабінеті УЗД вагітна 32 тижнів. При лежанні на спині артеріальний тиск знизився до 70/50 мм рт.ст. Що необхідно зробити в першу чергу?
+негайно покласти жінку на бік
?Медсестру викликали до роділлі а III періоді пологів. Після відшарування га народження посліду почалася маткова кровотеча. При огляді поспілу виявили дефект плаценти. Що в першу чергу повинна зробити медична сестра перед проведенням ручної ревізії порожнини матки?
+Випустити сечу катетером.
?З чого починали невідкладну медичну допомогу при еклампсії
+Викликати лікаря
?Яка ознака свідчить про передлежаннн плаценти ?
+Кровянисті виділення з піхви серед повного спокою