Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Структура HTML документу
З чого починається HTML
Для того, щоб текстовий файл перетворився в HTML-файл, поміняти його розширення з ".txt" на "html" недостатньо. Треба як мінімум дотриматися "правила першого рядка":
Кожен HTML-документ, який відповідає специфікації HTML будь-якої версії, повинен починатися з рядка декларації версії HTML!, яка зазвичай виглядає так :
<! DOCTYPE HTML PUBLIC "- / / W3C / / DTD HTML 3.2 Final / / EN">
Цей рядок браузеру допоможе визначити, як правильно інтерпретувати даний документ.
У даному випадку ми говоримо браузеру, що HTML відповідає міжнародній специфікації версії 3.2 (це перевірена, але дуже стара версія). Як видно з прикладу, найкоротший html-документ складається буквально з одного рядка.
З чого починається робота:
Насправді одним рядком справа не обходиться. Після оголошення версії і типу документа необхідно позначити його початок і кінець. Це робиться за допомогою тега-контейнера <HTML>. Необхідно відзначити, що будь-який HTML-документ откривется тегом <HTML> і ним же закривається.
Потім, між тегами <HTML> і </HTML> слід мати заголовок і тіло документа.
От і все! Початок покладено - ви отримали чудову заготовку.
Ось як має виглядати ваш простий HTML-файл перед початком роботи:
<! DOCTYPE HTML PUBLIC "- / / W3C / / DTD HTML 3.2 Final / / EN">
<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Заголовок документа</TITLE>
</HEAD>
<BODY>
Текст документа
</BODY>
</HTML>
Якщо наведений вище приклад пояснити схематично, вийде наступне:
Зі схеми видно, що документ складається з двох основних блоків - "заголовка" і"тіла документу".
Заголовок визначається за допомогою елемента HEAD, а тіло - елементом BODY.
Заголовок містить "технічну" інформацію про документ, хоча найчастіше використовується тільки для позначення його назви (елемент TITLE).
Тіло документа - святая святих. Саме в ньому знаходиться все те, що відображається на сторінці: текст, зображення, таблиці. Відповідно, робимо висновок: більшість ваших HTML-експериментів буде проводитися в просторі між тегами <BODY> і </BODY>