У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

правової бази Розробка Статуту Юридична адреса Порядок державної реєстрації Відкриття банківського

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

ПОРЯДОК   СТВОРЕННЯ   1   РЕЄСТРАЦІЇ       ВИДАВНИЦТВА

(ВИДАВНИЧОГО ПІДРОЗДІЛУ).

Вивчення нормативно-правової бази

Розробка Статуту

Юридична адреса

Порядок державної реєстрації

Відкриття банківського рахунку та виготовлення печатки

На межі тисячоліть видавничо-поліграфічний сектор національних економік західних країн став одним із найприбутковіших у структурі галузей, які стрімко розвиваються. Незважаючи на всі суб'єктивні й об'єктивні-труднощі, в нашій молодій державі видавнича справа, як, до речі, і журналістика, також прагне виходити на цей шлях. Адже із недавньої "важливої ділянки ідеологічної і партійно-політичної роботи серед трудящих мас" вона все активніше стає об'єктом підприємницької діяльності,

1. Вивчення нормативно-правової бази

Процес створення нових видавничих структур, як і припинення цілим рядом з них своєї діяльності, є безперервним. Тому все нові й нові ентузіасти, вирішивши розпочати власний видавничий бізнес, стикаються перед проблемою: з чого почати?

Безумовно, розпочинати слід з вивчення нормативно-правової бази. Оскільки з економічної точки зору видавнича справа є однією із форм підприємницької діяльності, то початківцю не обійтися без ретельного вивчення двох основоположних у цій справі законів нашої держави - "Про підприємництво" (прийнятий Верховною Радою України 26 лютого 1991 р.) та "Про підприємства в Україні" (прийнятий 27 березня 1991 р.). Відразу варто наголосити: ознайомлюватися з цими законами краще не з першопублікацій їх у періодиці, а за багатотомним зводом "Закони України" (1996 р. випуску), де вони подані із змінами і доповненнями, внесеними за останні п'ять років, - до моменту виходу першого тому Зводу.

Вже перше знайомство з цими актами дає можливість визначити найбільш зручний і вигідний для вас вид підприємств а-видавництва, його організаційно-правову форму. Серед найпоширеніших можна назвати:

- приватне   видавництво,   засноване   на   власності   окремого громадянина України, з правом найму працівників;

- колективне видавництво, засноване на власності колективу, кооперативу, іншого   статутного   товариства,    громадської   та релігійної організації;

- спільне видавництво засноване на базі об'єднання майні різних власників;

- видавництво, засноване на власності юридичних осіб.

З практики діяльності видавничих структур випливає, що колі раніше більшість з них створювалися у формі другого і третього видів, то нині - першого. Пояснюється це, очевидно, значно меншою мінімальною сумою статутного фонду і прагненням засновника буті самостійним господарем своєї справи. Бо більшість новоутворени: видавництв розпадалася невдовзі саме через неможливість "колективно" ділити спільний пиріг і небажання співзасновники (донедавна, скажімо, друзів, а незабаром пересварених ворогів "колективно" керувати справою.

2. Розробка Статуту

Наступним кроком стане розробка найголовнішого документ - Статуту. Це не так уже й складно, коли ретельно вивчити структур; Закону "Про підприємства в Україні". Адже цілий ряд його статей можна і слід "творчо використати", чітко розуміючи специфік; діяльності своєї майбутньої видавничої структури.

Яким би змістом ви не наповнювали окремі статті Статут) структура його має складатися з таких основних розділів:

  1.  Загальні положення.
  2.  Предмет діяльності.
  3.  Зовнішньоекономічна діяльність (якщо така передбачається).
  4.  Господарська діяльність.
  5.  Майно та статутний фонд.
  6.  Управління підприємством (видавництвом).
  7.  Припинення діяльності і реорганізація.

Особливої уваги заслуговує продуманий перелік у розділі "Предмет діяльності". Правильно роблять ті, хто закладає в нього значно ширший перелік, що нерідко виходить за межі суто книгодруку і книгорозповсюдження.

3. Юридична адреса

Паралельно працюючи над Статутом, варто потурбуватися про юридичну адресу майбутнього видавництва. Звичайно, початкуючому видавцеві .важко, та й не потрібно, відразу шукати окреме приміщення з табличкою чи. кімнати для офісу, бо за все те відразу треба платити кошти. Часто такою юридичною адресою стає власне (але лише приватизоване) помешкання чи якась організація, що офіційно дає згоду надати таку адресу.

4. Порядок державної реєстрації

Маючи ці документи, а також паспорт, вже можна звертатися до державного органу за місцем проживання для його реєстрації. (У районах і містах з районним поділом таким органом є районна державна адміністрація). Якщо статутом передбачено не приватне підприємство, а, скажімо, Товариство з обмеженою відповідальністю, чи спільне (колективне) підприємство, то до виробленого головного документа - Статуту - ще слід додати протокол зборІв-засновників, нотаріально завірену заяву засновників та відомості про керівний склад. До цього ще заповнюється реєстраційна картка встановленого зразка, яка безкоштовно має видаватися в органі реєстрації. Це, власне, і буде заявою про державну реєстрацію видавництва - суб’єкта підприємницької діяльності.

Якщо у відповідального працівника державного органу не буде зауважень до змісту поданих документів, то відділ (орган) реєстрації зобов'язаний позитивно вирішити ваше питання протягом п'яти (!) днів і видати на руки (після сплати реєстраційного збору) до кінця цього терміну найважливіший документ - "Свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності - юридичної особи"

Найперше, відразу після державної реєстрації слід стати на  облік у державній податковій адміністрації за місцем юридичної адреси видавництва. Зробити це треба не пізніше п'яти днів, бо інакше ви підпадаєте під сувору статтю Указу Президента України від 7 серпня 1998 року "Про деякі зміни в оподаткуванні", за якою несвоєчасна реєстрація підприємства як платника податку карається адміністративним штрафом (до 350 гривень).

Щоб стати на облік у податковому органі для отримання Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість необхідно подати такі документи:

-  Свідоцтво  про державну реєстрацію  (оригінал  і  юридично завірену копію);

-  Статут (оригінал і юридично завірену копію);

-   Реєстраційну картку (видається на місці).

До речі, нотаріально завірених копій перших двох документів варто зробити не менше, ніж п'ять примірників, бо вони погріб будуть для реєстрації в наступних кабінетах. Ще один необхідний документ, який виробляється паралельно - це   довідка   "Про   внесення   до   єдиного   державного   реєстру підприємств   та   організацій   України"   (його   ще   називають абревіатурі   ЄДРПОУ),   що   її   видає   відповідне   за   регіональним розміщення управління статистики.

Для одержання цієї довідки необхідно подати такий же перелік документів, як і в податкову адміністрацію, сплативши напередодні на відповідний рахунок, який вкаже орган статистики, визначену реєстраційну суму (залежно від термінів одержання довідки). Рекомендується заздалегідь продумати як грамотно заповнити графу "Види діяльності". Крім традиційного коду "Редакції та видавництва"; немало видавців додають туди ще й коди "Реклама, представницька послуги",        "Оптова,        роздрібна        торгівля",        "Поліграфічна промисловість" тощо. Це на випадок, коли профіль видавництва в майбутньому передбачається розширювати.

Копії свідоцтв про державну реєстрацію, довідки про реєстрацію з органу держстати стики, оригінал статуту і два скорозшивачі (!) потребують орган Пенсійного фонду, куди треба, не гаючись, стати на облік, та відповідний адміністративний (районний) центр зайнятості, куди належатиме перераховувати збори на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття.

5. Відкриття банківського рахунку та виготовлення печатки

З наявними основними документами (коли на оригіналі Статуту вже поставлені печатки податкового, пенсійного органів та районного центру зайнятості) настає час звертатися до обраного банку для відкриття банківського рахунку. Для цього слід нотаріально завірити свій підпис і підпис бухгалтера. У випадках, коли на етапі ;становлення видавництва бухгалтера ще не затверджено, заяву для банку підписує лише один керівник.

 І, нарешті, залишається останнє - виготовлення печатки. Видачею дозволу на це займаються спеціальні дозвільні підрозділи органів внутрішніх справ у кожному районі. До цієї інстанції необхідно подати:         - заяву;

- нотаріально завірену копію оригіналу свідоцтва про державну реєстрацію;

- витяг із статуту (пункт, в якому йдеться про печатку і кутовий штамп);

- довідку з банку про відкриття рахунку;

- квитанцію про сплату державного мита (рахунок надається на місці);

- ескізи   печатки   і   кутового   штампу   (у  двох   примірниках), затверджені директором.




1. Теория разделения властей- возникновение и развитие
2. Место и роль экономической социологии в системе социологического знания
3. Изучение коммуникативных навыков Г
4. Институт омбудсмена в России
5. х а 16мм ч-б кинопленка еще лет 5 оставалась основным внестудийным носителем
6. 1адреномиметики- анеселективнае адреном
7. на тему Подготовка выпускников 9 класса к итоговой аттестации по химии Подготовила учите
8. методичні рекомендації до вивчення навчальної дисципліни Філософія права за вимогами кредитномодульно
9. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук Одеса 2001
10. Троллейбус ставлю штанги
11. Виндж 47 ронинов С глубочайшим уважением посвящаю эту книгу 50 фукусимцам Джорджу Такеи и Стэну Сакаи ч
12. САНКТПЕТЕРБУРГСКИЙ ГУМАНИТАРНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ ПРОФСОЮЗОВ Рассмотрено н
13. реферату- Становлення Української Православної Церкви УПЦРозділ- Релігія Становлення Української Правос
14. Личность Деятельность
15. Правовое обеспечение инновационной деятельности Основная цель приобретение студентами навыков-
16. перерабатывающих предприятий представляют не меньший интерес чем активные методы
17. Тема- Створення навчальної програми у середовищі Delphi
18. .В. Мат.ожидание его свойства
19. воєнного комунізму
20. Реферат- Обязательства, возникающие вследствие причинения вреда