Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Нумерація чисел та лічба в межах 100 Випадки додавання і віднімання в межах 100

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.11.2024

Дата ___________                                            Затверджено ____________

Урок 1. Нумерація чисел та лічба в межах 100. Випадки додавання і віднімання в межах 100, пов'язані з нумерацією чисел. Розв'язування простих задач

Мета:

Навчальна: ознайомити учнів з новим підручником; повторити нумерацію чисел 1-100; вдосконалити обчислювальні навички, вміння розв'язувати прості задачі; вправляти в обчисленні та складанні виразів;

Розвиваюча: розвивати увагу, уяву, логічне мислення, пам’ять;розвивати кмітливість, спостережливість, мислення учнів;

Виховна: виховувати інтерес до математики, старанність, активність на уроці.

Матеріал та обладнання: підручник «Математика, 2 клас» (М.В.Богданович, Г.П.Лишенко), картки із завданнями.

Хід уроку

  1.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1.  Ознайомлення з підручником «Математика»
  2.  Гра «Лічи через З»

Торкнутися руками ніг, плеснути в долоні — «три». Торкнутися руками ніг, плеснути в долоні — «шість» і т. д.

  1.  Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10

Завдання: знайти приклади з однаковими відповідями.

  1.  4 5 + 2 4 + 2 7-2      10-6
    4 + 3    10-3       9-4     8-3 3 + 2
  2.  7 9-3 3+3 6-4       10-5

  1.  Гра «Розподіли»
  2.  Прочитайте числа: 3; 13; 9; 1; 12; 10; 20; 7; 11; 15. Скільки серед чисел двоцифрових? одноцифрових?
  3.  Хвилинка каліграфії
  4.  Запишіть всі числа шостого десятка.

  1.  ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
  2.  Сьогодні ми повторюватимемо нумерацію чисел від 1 до 100.

  1.  ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.   Робота за підручником [с. 3-4]

Завдання 1. Усне виконання завдання

  1.  Порахуйте окремо червоні й зелені перчики. Скільки всіх перчиків?

Завдання 2. Усне виконання завдання

  1.  Скільки всього паличок на кожному малюнку?

Завдання 3. Усне виконання завдання

— Назвіть усі числа другого десятка; четвертого десятка; десятого десятка. Завдання

4. Самостійна робота

Під час перевірки учні називають пропущені числа.

  1.  Скільки серед них чисел шостого десятка?

Завдання 5. Коментоване розв'язування завдання

Учні пояснюють, працюючи в зошитах, як кожне з поданих чисел записати за зразком у вигляді суми розрядних доданків.

Завдання 6

Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.

  1.  Запишіть вирази та обчисліть їх значення.
  2.  Як утворити число 55, якщо маємо число, що йому передує?
  3.  Як утворити число 70 з числа, що йде за ним?
  4.  Скільки дістанемо, якщо від числа 93 відняти число його одиниць? Завдання 7. Самостійна робота

Під час перевірки учні називають відповіді у порядку зростання. (2; 3; і 27; 29; 38; 50; 53)

Завдання 8

Учні з місця за кожним малюнком складають і розв'язують задачу. Змінюють умову першої задачі так, щоб вона розв'язувалася дією додавання.

Завдання 9*. Самостійна робота

Господар виростив 30 качок, 20 гусей і 40 кролів. Скільки всього птахів він виростив? (50) На скільки більше господар виростив птахів, ніж кролів?(50 -40 = 10)

  1.  Фізкультхвилинка

  1.  УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

1 варіант                 ІІ варіант
8 + 2 + 4 10-7 + 3      4 + 4 + 10     9 + 1 +1

13-1 + 6 11 + 1 + 0         7 – 7 + 20             20 – 1 – 1

Перевірка

  1.  варіант: 14; 18; 6; 12.
  2.  варіант: 18; 20; 11; 18.

  1.  Математичний диктант
  2.  Запишіть число:
  3.  яке складається з 5 дес. 7 од.; (57)
  4.  у якому 4 од. 6 дес; (64)
  5.  у якому в розряді десятків 3, в розряді одиниць — 5; (35)
  6.  яке передує числу 19; (18)
  7.  у якому кількість одиниць 5, а десятків — на 4 менше; (15)
  8.  у якому 4 десятки; (40)
  9.  найменше двоцифрове число. (10) Самоперевірка.
  10.  Офтальмологічна пауза
  11.  Розв'язування логічних задач
  12.  В одному кошику 8 яблук, а в другому — наполовину менше. Чому дорівнює половина всіх яблук? ((8 + 4): 2 = 6)
  13.  Сашко, Олесь, Михайлик грали в шашки. Кожний із них зіграв 2 партії. Скільки всього партій було зіграно? (Сашко Олесь, Сашко — Михайлик, Михайлик — Олесь, усього 3.)

  1.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
  2.  Що ми повторювали сьогодні на уроці?
  3.  За допомогою яких знаків записуються числа?
  4.  Скільки існує цифр?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 4, №№ 10 – 11.




1. 98 Конвенция была принята МеждународнойМорскойорганизацией иМов1978г
2. .Ukrine is rich frming industril nd mining region in southestern Europe
3. 15 реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
4. Реферат- Терминология теории систем (автоматизированные и автоматические системы).html
5. Реферат Политические правовые элиты России начала ХХ века
6. Сочинение- Крестьянство в произведениях Шукшина.html
7. з курсу ldquo;географія туризмуrdquo; на 2013-2014 навчальний рік для студентів за напрямом підготовки- 6
8. а амбен памба в ампулах по 5 мл 1 раствора Дицинон этамзилат в ампулах по 2 мл 12
9. 128 с Психол наука школе
10. Тема 1. Психологія вищої школи її предмет завдання та методи Кому належ
11. ГрейсРа~ым орталы~ыны~ ~ызметі
12. Витебский государственный технологический университет КАСАЕВА Т
13. Тема3Правила стрільби ЗРК малої дальності
14. Москва Тушиев Маирэли Элимханович Тушиев Арби Элимханович Международная академия наук и искусств МАНИ
15. вариант 1 Вариант Булыщенко Заболотнев Смирнова Ципан Чугунов 2 Вариант Большакова Во
16. Фразеологізми у сучасній англійській пресі
17. Основные нарушения внимания при умственной отсталости и пути их коррекции 001
18. There is no certin nswer if it is good to be vegetrin or otherwise if it is bd.html
19. Переход подростка в мир взрослых По роману Дж Селинджера Над пропастью во ржи
20. Стадии избирательного процесса по Российскому законодательству