У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Кліти~на від лат

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

Білет № 32

1. Кліти́на (від лат. cellula — комірка) — структурно-функціональна одиниця всіх живихорганізмів, для якої характерний власний метаболізм та здатність до відтворення. Від середовища, яке її оточує, клітина відмежована плазматичною мембраною(плазмалемою). Розрізняють два типи клітин: прокаріотичні, що не мають сформованогоядра, характерні для бактерій та архей, та еукаріотичні, в яких наявне ядро, властиві для всіх інших клітинних форм життя, зокрема рослингрибів та тварин. До неклітинних форм життя належать лише віруси, але вони не мають власного метаболізму і не можуть розмножуватись поза межами клітин-живителів.

Усі організми поділяються на одноклітинніколоніальні та багатоклітинні. До одноклітинних належать бактерії, археї, деякі водорості і гриби, а також найпростіші. Колоніальні та багатоклітинні організми складаються з великої кількості клітин. Різниця між ними полягає в тому, що колоніальні організми складаються з недиференційованих або слабо диференційованих клітин, які можуть виживати одна без одної. Клітини багатоклітинних організмів більш-менш спеціалізовані на виконанні певних функцій і залежні одна від одної в процесах життєдіяльності. До багатоклітинних організмів належить зокрема ілюдина, тіло якої складається приблизно з 1013 клітин.

2. Вуглеводи — органічні сполуки з емпіричною формулою Cm(H2O)n, до складу яких входять тільки КарбонОксиген та Гідроген. Вуглеводи є складовою частиною клітин усіх живих організмів.

Вуглеводи поділяють на моносахаридидисахаридиолігосахариди і полісахариди.

Функція

Значення функції

Енергетична

Вуглеводи є основним джерелом енергії для організму

Структурна

Вуглеводи входять до складу оболонок клітин, виконують опорну функцію, беруть участь у синтезі багатьох речовин, входять до складу нуклеотидів у нуклеїнових кислотах

Запаслива

Вуглеводи мають здатність накопичуватися у вигляді крохмалю у рослин і глікогену у тварин

Захисна

В'язкі слизи, що виділяються різними залозами, багаті на вуглеводи, вони оберігають стінки, порожнистих органів від механічних пошкоджень, проникнення бактерій та вірусів

Будівельна, або структурна, функція

вуглеводів полягає в тому, що ці сполуки входять до складу опорних елементів клітин організмів. Як ми вже згадували, хітин є компонентом зовнішнього скелета членистоногих та клітинних стінок деяких грибів і водоростей. Клітинні стінки рослин, які містять целюлозу, захищають вміст клітин і підтримують їхню форму.




1. Разработка технологического процесса восстановления ступицы шкива коленчатого вала
2. Тема реферата- ldquo; Философия Эмпедоклаrdquo;
3. управленецэто своего рода универсалэто человеккоторый после окончания вуза может работать где угоднокак
4. .2. Виды контроля9 1
5. Государственное социальное страхование
6. Понятие энергетики и энергии
7. Яновский и его вклад в развитие кардиологии
8. М.р. и С
9. неолитическая революция как фактор социального расслоения общества появления классов собственности го
10. Государственная собственность и государственное предпринимательство в системе современного хозяйствования