У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Виховуюче навчання ~ навчання в процесі якого організовуються цілеспрямоване формування запланованих п

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-09

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

Сутність принципу виховую чого навчання, шляхи його реалізації на уроці.

Виховуюче навчання – навчання, в процесі якого організовуються цілеспрямоване формування запланованих педагогом відношень учнів з різноманітними явищами життя, з якими учень стикається в процесі навчання.

Сенс цього принципу полягає в тому, що навчання, сприяючи утворенню того чи іншого світогляду, впливає на поведінку людини, бо остання значною мірою залежить від світогляду й переконань, це само собою зрозуміло...

Принцип виховуючого навчання набирає особливо великого значення для української школи з огляду на ті великі виховні завдання, що стоять перед нею. Під цим оглядом має вчитель добирати матеріал і форми навчання. Основне завдання, що стоїть в галузі патріотичного виховання перед школою, — це виробити в учнів високонаціональну свідомість і почуття національної гідності... Принцип виховного навчання вимагає впливу не лише на інтелект учня, а й на його емоції... Однією з передумов цього є висока патріотична настроєність учителя та його вміння захопити учнів своїми викладами. Сухе, холодне слово вчителя, хоч і озброєного знанням, не дасть повноцінного ефекту.

Шляхи реалізації принципу:

  1.  через зміст навчального матеріалу. У кожному навчальному предметі заховані величезні можливості виховувати певне ставлення учнів до предметів, явищ.
  2.  через сам процес навчання, його організацію, форми, методи. У навчальній праці формуються навчальні навички встановлення мети, вибору засобів її досягнення, що сприяє розвитку самостійності, наполегливості в праці тощо. Може формуватися самовиховання. Підчас навчальної роботи виховується прагнення до праці, виробляється стиль діяльності.
  3.  Реалізація принципу виховного навчання сприяє й особистість учителя, його гуманізм; наукова захопленість, любов до своєї професії, праці; етику поведінки тощо. Під час пізнавальної діяльності учень вступає у взаємодію з товаришами, вчителями. Таким чином формується ставлення учня до світу, навіть усупереч волі педагога.

Навчання є виховуючим, бо воно формує систему ставлень учнів до довкілля.




1. за картою яка зберігається у таблицях
2. Учет топлива в СПК колхоз Дружба
3. НП от 27.11.2013 101 ПЛАН мероприятий по проведению процедуры сокращение штата в ООО НП Планируем
4. Вихід компанії на зовнішній ринок
5. Th century sport ws orgnised t public schools so tht young people could develop their physicl bilities
6. Тема 3 Организация аудиторской деятельности 1
7. Тема 13. Банковская конкуренция 13
8. Патогенные микроорганизмы
9. ГЭСЭРТУР 2
10. Банк аргументов из художественной и публицистической литературы Человек и