У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Виховуюче навчання ~ навчання в процесі якого організовуються цілеспрямоване формування запланованих п

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-09

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.4.2025

Сутність принципу виховую чого навчання, шляхи його реалізації на уроці.

Виховуюче навчання – навчання, в процесі якого організовуються цілеспрямоване формування запланованих педагогом відношень учнів з різноманітними явищами життя, з якими учень стикається в процесі навчання.

Сенс цього принципу полягає в тому, що навчання, сприяючи утворенню того чи іншого світогляду, впливає на поведінку людини, бо остання значною мірою залежить від світогляду й переконань, це само собою зрозуміло...

Принцип виховуючого навчання набирає особливо великого значення для української школи з огляду на ті великі виховні завдання, що стоять перед нею. Під цим оглядом має вчитель добирати матеріал і форми навчання. Основне завдання, що стоїть в галузі патріотичного виховання перед школою, — це виробити в учнів високонаціональну свідомість і почуття національної гідності... Принцип виховного навчання вимагає впливу не лише на інтелект учня, а й на його емоції... Однією з передумов цього є висока патріотична настроєність учителя та його вміння захопити учнів своїми викладами. Сухе, холодне слово вчителя, хоч і озброєного знанням, не дасть повноцінного ефекту.

Шляхи реалізації принципу:

  1.  через зміст навчального матеріалу. У кожному навчальному предметі заховані величезні можливості виховувати певне ставлення учнів до предметів, явищ.
  2.  через сам процес навчання, його організацію, форми, методи. У навчальній праці формуються навчальні навички встановлення мети, вибору засобів її досягнення, що сприяє розвитку самостійності, наполегливості в праці тощо. Може формуватися самовиховання. Підчас навчальної роботи виховується прагнення до праці, виробляється стиль діяльності.
  3.  Реалізація принципу виховного навчання сприяє й особистість учителя, його гуманізм; наукова захопленість, любов до своєї професії, праці; етику поведінки тощо. Під час пізнавальної діяльності учень вступає у взаємодію з товаришами, вчителями. Таким чином формується ставлення учня до світу, навіть усупереч волі педагога.

Навчання є виховуючим, бо воно формує систему ставлень учнів до довкілля.




1. Форд Джон
2. тема освітнього менеджменту
3. тематизация закрепление и расширение теоретических и практических знаний и навыков выпускника вуза получе
4. Современный литературный процесс за рубежом Издательское дело и редактирование IV курс 1 с
5. Реферат- Устройство, принцип действия системы зажигания
6. фильтрами Тип водозаборного сооружения выбирают исходя из глубины залегания водоносного пласта
7. Современная методология исследования политических феноменов
8.  Претензии по договору автотранспорной доставки грузов должны подаваться
9. Реферат- История происхождения водки
10. тема методов исследования в маркетинге Каковы правила и процедура маркетинговых исследований Раскро1