Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
?
Лабораторна робота № 4
Лабораторна робота № 4
Тема: Створення програми “Перекладач термінів”.
Мета: Набуття навичок з використання в програмах елементів керування: кнопки, перемикача, текстового поля (для виводу).
1. Теоретична частина
Програма на Visual Basic може обробляти два типи подій події, що ініціюються користувачем, і події, які генеруються системою. Найчастіше доводиться програмувати обробку подій, які ініціюються користувачем. Ці події дають можливість керувати роботою програми виконувати певні дії на свій розсуд.
Події, які ініціює користувач, виникають в результаті певних його дій. Наприклад, натискання клавіші на клавіатурі, клацання клавішею мишки, запуск або вихід із програми та ін. Для вибору певного режиму чи функціональної можливості найчастіше в програмах використовується подія Click для кнопки та відповідні процедури обробки реакції на клацання лівою клавішею мишки на обєкті.
1.1. Завдання
При виконанні даної лабораторної роботи потрібно створити програму перекладач термінів. Реалізація графічного інтерфейсу цієї програми повинна задіяти наступні елементи керування:
Вибір терміну, переклад і опис якого може зацікавити користувача, реалізувати за допомогою перемикачів. В елементі керування типу мітка вказати інформацію про студента, який виконав цю роботу.
На рисунку зображено можливий варіант вигляду робочого вікна програми перекладача термінів. При запуску програми на виконання поля, призначені для виводу інформації повинні бути порожніми.
Інформація в цих вікнах відображається лише в результаті виконання певної функціональної дії, яка визначається клацанням кнопкою мишки на відповідній кнопці команди (“Переклад” чи “Опис”). Вибір терміну проводиться з допомогою перемикачів, а саме клацанням кнопкою мишки на відповідному перемикачі, при цьому інформація, яка була в текстових вікнах і відносилась до попередньо вибраного терміну, повинна зникати. При натисканні на кнопку “Вихід” робота програми завершується і керування передається дизайнеру форм.
При розробці даної програми необхідно передбачити задання текстів описів задіяних термінів. Це задання можна реалізувати декількома способами: у вигляді текстових констант, зчитування з файлів (розглядатиметься пізніше), або ін. В нашій програмі використаємо спеціально заготовлені текстові константи. Для очищення вмісту текстових полів використаємо подію Load.
Процедура обробки події Load
Подія Load настає після завантаження форми в память компютера до моменту її відображення на екрані дисплея. Реакція на подію Load реалізується за допомогою процедури Form_Load () . За задумом в нашій програмі ця процедура очищує вміст текстових полів в момент запуску програми.
Щоб ввести код процедури Form_Load (), потрібно двічі клацнути у будь-якому місці форми frmMain, крім її заголовка. Це приведе до появи на екрані вікна редагування коду з стандартною заготовкою заголовка процедури і оператора End Sub закінчення. Далі необхідно ввести тільки тіло процедури, наприклад:
Private Sub Form_Load()
Rem тіло процедури
Text1.text=” ”
Text2.text=” “
End Sub
Процедура обробки події Click для кнопки
При клацанні лівою кнопкою мишки по одній із кнопок команд “Переклад” або “Опис”, програма повинна проаналізувати стан перемикачів Option Button і відобразити певний текст у відповідному текстовому полі «Переклад» чи «Опис».
Наприклад:
Private Sub Command1_Click()
If Option1.Value = True Then
Text1.Text = “ Текст ”
End if
. . .
End Sub
Процедура обробки події Click для перемикачів
При клацанні лівою кнопкою мишки на будь-котрому з перемикачів Option властивість Value відповідного перемикача набуває значення True. При цьому потрібно очистити текстові вікна. Код процедури може бути таким:
Private Sub Option1_Click()
If Option1.Value = True Then
Text1.Text = “ ”
Text2.Text = “ “
End if
End Sub
При клацанні лівою кнопкою мишки по кнопці команди “Вихід” програма повинна завершити свою роботу. Відповідна процедура повинна містити оператор End:
Private Sub Cmd_Exit_Click()
End
End Sub