Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Золота доба КиєвоМогилянськоїакадемії

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Феномен українського бароко (ХVІІ – ХVІІІ ст.)

  1. Ідейні та естетичні засади культурибароко. СвоєрідністьформуванняукраїнськогоБароко.17-19
  2. Розвитокосвіти і науки. «Золота доба» Києво-Могилянськоїакадемії. 6-8,26
  3. Література, уснанароднатворчість, і театр епохибароко. 9-11,27
  4. Музикаепохибароковорчість М. Березовського, А. Веделя, Д. Бортнянського.2-4
  5. Бароко в архітектурі і живописіУкраїни. Школиіконопису. Українськийпортретнийживопис.13,14,16, 25
  6. Своєрідністьукраїнськогобароко в загальноєвропейськомуконтексті.22-24

Література

  1. Історіяукраїнськоїкультури: Курс лекцій / Л. В. Анучина, О. В. Бурлака, О. А. Лисенко та ін. – Х.: Вид-во «ФІНН», 2010. – С.  214 – 270.
  2. Історіяукраїнськоїкультури: Навч. посіб. / О. Ю. Павлова, Т. Ф. Мельничук, І. В. Грищенко; за ред. О. Ю. Павлової. – К.: Центр учбовоїлітератури, 2012. – С. 180 – 204.
  3. Українська та зарубіжна культура: Навч.-метод. посібник для самостійноговивченнядисципліни / Р. М. Вечірко та ін. – К.: КНЕУ, 2003. – С. 162 – 182. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу до джерела :http://6201.org.ua/files/1/ukr_ta_zar_kulultura.zip

Методичнірекомендації

Вивчаючи перше питання, слід звернути увагу на те, чим було бароко – одним з напрямів у мистецтві чи культурно-історичною епохою. Більшість сучасних дослідників вважають бароко новою епохою європейської культури, що прийшла після кризи Відродження. Бароко охопило всі сфери духовного життя суспільства. Серед країн православно-слов’янського регіону Бароко найраніше почало розвиватися і набуло найвищого розвитку саме в Україні, де воно проіснувало близько двохсот років і знаменувало розквіт культури, передусім літератури, архітектури, освіти. До цього призвели такі чинники: 1) саме бароко виявилося найбільш суголосним емоційній, романтичній, схильній до врівноваження різних начал, людській душі; 2) в цей час в Україні було відроджено державність, що всіляко сприяло розвиткові культури, особливо за часів Мазепи.

Розглядаючи друге питання, слід наголосити, що розвиток культури цього часу спричинений насамперед досягненнями в розвитку національної системи освіти, що досягла в Гетьманщині високого рівня. Вона складалася з початкової, середньої та вищої ланки. Центром вітчизняної освіти, науки і культури, духовним центром України майже упродовж двох стріч була Києво-Могилянська академія.

Розгляд третього питання дає ширший матеріал для аналізу проявів бароко духовній культурі. Література цього періоду відрізняється багатством тематики і жанрів. Найвищого розквіту сягнула барокова поезія (полемічні, морально-дидактичні, філософські, сатирично-гумористичні вірші, панегірики, епіграми). Основним осередком барокової поезії стала Києво-Могилянська академія. На 70-ті рр. ХVІ – першу половину ХVІІІ ст. припадає розквіт шкільної драми. Значної популярності набули інтермедії – короткі одноактні вистави, що виконувались між частинами шкільної драми.

Розглядаючи четверте питання, потрібно відзначити, що динамічна і драматична за своїм характером барокова культура особливо сприяла розвитку старих і виникненню нових музичних жанрів. Провідним жанром став хоровий, так званий партесний (хоральний) концерт. Музичною столицею Лівобережжя і місцем підготовки музикантів для всієї імперії став Глухів – гетьманська резиденція ХVІІІ ст. Тут у 1738 р. було створено спеціальну музичну школу, яка підготувала велику кількість музикантів, серед яких всесвітньовідомі композитори Д. Бортнянський, М. Березовський, А. Ведель.

Вивчаючи п’яте питання, слід звернути увагу на те архітектура цього періоду розвивалась на ґрунті вітчизняної традиції та увібрала в себе барокові риси. Стиль бароко з характерним для нього пафосом боротьби і перемоги, пластичною експресією і багатством форм, гармонійністю і пишністю, декоративними можливостями якнайкраще відповідав піднесенню національної свідомості. Українську архітектуру цієї доби називають козацьким бароко, що підкреслює своєрідність її мистецьких форм і національний колорит. Великим меценатом українського мистецтва, зокрема барокової архітектури був І. Мазепа.

Наприкінці ХVІІ ст. бароко поширюється і в образотворче мистецтво, де помітне місце займає іконопис, гравіювання, світський живопис. Світський портрет представлений у трьох композиційних варіантах – погрудному, поясному та на повний зріст відповідно до типів соціального поділу суспільства (міщанство, духовенство, шляхта, козацтво).

Вивчаючи останнє питання, слід шляхом зіставлення вказати на особливості українського бароко порівняно з європейським. Глибинна специфіка українського бароко полягає у його прямій і безпосередній пов’язаності із середньовічною культурою Київської Русі. Про це свідчить перевага духовних тем і мотивів у бароковій культурі, та й творцями його були переважно духовні особи. Іншою




1. Контрольная работа- Цитология и гистология
2. а Місце роботи батьків опікуна
3. Реферат- Конфликтогенность организационных изменений
4. на тему- Совершенствование отдельных элементов комплекса маркетинга на предприятии на примере ОАО Сочинс
5. Русский флот в XVIII в
6. Структура философского знания
7. Предмет и методы экономической теории
8. Молоко
9. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Харків.
10. .Состав и свойства зерновой массы и факторы их определяющие
11. За счет кредитов банка погашена задолженность поставщикам
12. Дороже Вдоха Часть 1 Автор- Гудратова Шахназ.
13. методологические и организационные вопросы плана статнаблюдения Практика проведения статнаблюдения в Р
14. Борис Николаевич Ельцин
15. . ВВЕДЕНИЕ Историю уголовного наказания обычно изображают как ряд прогрессивных шагов направленных на его.
16. Закон вартості сутність та основні функції
17. В.Н. Шилов Политическая система Росси
18. Понятие о синтаксисе пунктуации из истории
19. Латинская Америка и Россия
20. заданием А1 ~ постоянно заглядывать в словари где указано правильное произношение слов