Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Педагогічні погляди Платона, Аристотеля, Демокрита
Платон видатний давньогрецький філософ, обєктивний ідеаліст, ідеолог рабовласницької аристократії, учень Сократа. У творах «Держава», «Закони» накреслив проект нової системи виховання дітей і молоді в рабовласницькій державі. За його теорією, діти з 6 років повинні виховуватись на «майданчиках» біля храмів, де жінки-виховательки, призначені державою, розвивають їх за допомогою ігор, казок, пісень, бесід тощо. З 7 до 12 років діти відвідують державну школу, де вчаться писати, читати, рахувати, музиці і співу. Для дітей 12-16 років пропонується школа фізичного виховання палестра з гімнастичними вправами. При цьому нездібні діти відсіваються в ряди землеробів та ремісників. З 18 до 20 років ефебія посилена військово-гімнастична підготовка. З 20 років юнаки, які не виявили здібностей до наук, ставали воїнами. З 21 до 30 років, ті, що залишилися, вивчали арифметику, геометрію, астрономію і музику. Вони готуються до виконання важливих державних доручень. Особи віком від 30 до 35 найздібніші і най доброчесніші можуть продовжувати навчання, щоб потім стати керівниками держави. Після 50 років вони звільняються від керівництва державою і можуть далі самовдосконалюватися. Виховання жінок повинно бути таким само, як і Спарті. Отже, педагогічна система Платона була побудована в інтересах рабовласників, ігнорувала інтереси народу, не приймала до уваги виховання рабів. Він з презирством ставився до фізичної праці, вважаючи, що для дітей рабовласників воно не потрібно.
Аристотель учень Платона, давньогрецький філософ і педагог. Був вихователем О.Македонського. Вперше вивів основні положення логіки. Мета виховання розвинути в людині вищі якості душі розумову і вольову. Виховання повинно здійснюватися державою, яка визначає зміст, мету і завдання виховання і навчання. Аристотель пропонує свою вікову періодизацію дітей від народження до 7 років, від 7 до 14 років, від початку статевої зрілості до 21 року. До 7 років дитина виховується в сімї, де батьки повинні загартовувати дитину, виховувати засобами гри, казки, музики, моральних бесід. Від 7 до 14 років діти мали відвідувати державні школи, в яких займалися фізичними вправами, вчилися читати, лічити, музиці. Від 14 до 21 року підлітки та юнаки здобувають в школах середню освіту, яка включає знання літер, історії, філософії, математики, астрономії, музики. Для жінок програму навчання обмежував.
Демокрит давньогрецький філософ-математик. Він створив атомістичну теорію, визнавав пізнання світу. Демокрит відстоював принцип природо відповідності, гармонійного розвитку особистості, великого значення надавав трудовому вихованню дітей та молоді, моральним вправам у їх поведінці. Мета виховання - підготувати молодь до реального життя на землі. Основним у вихованні вважав оволодіння знаннями про природу.