Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
II курс - ІV семестр
1. Сценарії свят: 8 Березня, День Перемоги, Свято Матері, Свято весни, свято Великдня.
2. Матеріали до: Всесвітнього дня здоров'я, Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів, Всесвітнього дня космонавтики та авіації, Дня Землі, Дня Чорнобильської трагедії, Дня слов'янської писемності і культури, Міжнародного дня захисту дітей.
3. Матеріали до тем «Весна», «Літо»: календарні свята, загадки, народні прикмети, вікторини.
4. Опис інтелектуальних ігор 4 за вибором студента.
5. Методика проведення колективних творчих справ
6. Десять розвивальних ігор
7. Десять фізкультхвилинок
8. Розробки кращих виховних заходів проведених студентами групи.
До змісту скарбнички
І-підгрупа
Диски з :
ІІ-підгрупа
Диски з :
ІІІ-підгрупа
Диски з :
МЕТОДИКА КТС (за методикою Іванова)
Весь зміст методики направлений на те, щоб діти з першого по випускний клас вчити колективній суспільній творчості. Кліточкою такої діяльності є колективна творча справа класу, учнівського об'єднання.
Використання технології колективної творчої діяльності забезпечує особисту участь кожного школяра в житті класу, школи, стимулює швидкий ріст колективних відносин, одухотворяє життя дітей високими ідеалами, наповнює досвідом суспільне значимої діяльності.
Велика колективна творча справа, цікава для дітей і важлива для оточуючих, з елементами гри, створює педагогічно цінні ситуації, які формують гуманне відношення, позитивні моральні якості. В основі педагогічного успіху - володіння педагогічною технологією організації КТС.
І. Стадія - ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА КОЛЕКТИВУ Вона може проходити в формі "стартової бесіди". Веде її педагог з метою зацікавити радісною перспективою цікавої і корисної справи. Тут важливе усвідомлення: що і для кого будемо робити? Коли? З ким? Хто організатор ?
ІІ. Стадія - КОЛЕКТИВНЕ ПЛАНУВАННЯ План розробляється спочатку в
мікроколективах ,ланках, групах , а рішення їх виноситься на загальний збір-старт, де по колу, від імені мікроколективів даються пропозиції до загального плану. Ці пропозиції спочатку обговорюються в групах, а потім затверджуються збором. В ході розробки плану використовуються такі прийоми, як анкета пропозицій / Що ти хотів би зробити ? Для кого ? /, розвідка справ І друзів наприклад, по маршрутах "клас", "мікрорайон "/, конкурс на кращу пропозицію, шкатулка пропозицій, стенд з пропозиціями груп "блискавка".
Ш. Стадія - ПІДГОТОВКА КТС . Для створення центрів колективної підготовки
конкретні справи вибирається рада або комітет / справи - тимчасовий керівний орган, який включає представників кожної групи. В раді справи і старші друзі - " консультанти педагоги", випускники, батьки, учнів. Завдання ради - спільне вирішення питань, конкретизація плану, контроль за підготовкою і проведенням, обмін досвідом.
IV. Стадія - ПРОВЕДЕННЯ КТС - Реалізується колективне планування. Цей період
насичений підготовленими сюрпризами, експромтами, імпровізаціями. Робота виконується
мікрогрупами в залежності від змісту справи. Прийоми: загальний збір по тривозі з
обговоренням екстрених справ, ""блискавки", фото, живі газети /присвячені ходу виконання
справами ,десант ради справи у відсталі колективи для спільної роботи.
V. Стадія - КОЛЕКТИВНЕ ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ Збір „вогник" На цьому загальному зборі спочатку по мікрогрупам. а потім спільно обговорюють результати проведенням справи по питанням, завданням: що нам вдалось і чому ? Що візьмем на майбутнє ?
Використовуються анкети - оцінки, газети, лінійки з творчими рапортами. Педагог турбується
про те, щоб кожний вихованець приймав участь в загальних роздумах.
VI. Стадія - ПІСЛЯДІЯ . Це педагогічний "Вогник", де обговорюються можливості одержаного досвіду в послідуючій роботі, аналізуються методичні знахідки, характер педагогічної позиції. Оформляється літопис-естафета життя колективу, поповнюються методичні рекомендації.