Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Потім Ярослава переведено до Новгорода Великого де чверть століття він був на Новгородському престолі

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Видатні люди рідного краю

Велич кожного краю — в людях, які тут живуть. І особливо в тих людях, котрі своїми справами зробили внесок у розвиток нау¬ки, культури.

Ярослав Мудрий

Перші роки життя Ярослава минули поблизу Києва.

На 10-му році життя, він був відірваний від матері та поставлений батьком, київським князем Володимиром Великим, намісником у Ростово-Суздальській землі. Потім Яро¬слава переведено до Новгорода Великого, де чверть століття він був на Новгородському престолі. Саме звідти він організував свої перші походи проти ворогів. У 1014 році Ярослав наважився виступити проти свого батька. Це спричинило до нечуваного ра¬ніше на Русі спалаху кривавої боротьби між нащадками Воло¬димира Великого. Переміг Ярослав, якому довелося зосередити зусилля на відбудові країни та стольного града Русі — Києва.

Ярослав остаточно розгромив печенізькі орди у 1036 році і зо¬середив свої зусилля на внутрішніх справах. Він виступив ініціа¬тором упорядкування законодавства. За роки його правління у Києві було створено перше писане зведення законів Київської Ру¬сі — «Руську Правду». Ярослав розбудував Київ, прикрасив його величними спорудами.

З ім'ям Ярослава Володимировича пов'язаний небачений до¬ти розквіт давньоруської культури і наукових знань. Тому не дивно, що саме за часів Ярослава у Києві в 1037—1039 роках бу¬ло створено перший літописний звід. На давньоруських землях відкрито багато шкіл, в яких дітей навчали грамоти. Можливо, розповіді літописців про любов Ярослава до вченості та мудрості дали привід прийдешнім поколінням наректи його Мудрим. Ці успіхи сприяли підвищенню авторитету давньоруської держави в середньовічному світі. Так, три дочки Ярослава були королевами інших держав Західної Європи. Ярослав дожив до похилого віку і помер 20 лютого 1054 року у зеніті своєї могутності та сла¬ви у віці 76 років.

Василь Григорович-Барський

Народився 1 січня 1701 року в Києві, у сі¬м'ї крамаря. Закінчив церковнопарафіяльну школу, вступив у 1715 році до Київської Ака¬демії. Не закінчивши її, вирушив у подорож. У 1723—1747 роках відвідав Польщу, Угор¬щину, Німеччину, Грецію, Італію, Палести¬ну, Сірію, Аравію та Єгипет. Залишив опис подорожі, ілюстрований малюнками. «Манд¬ри Василя Григоровича-Барського по святих місцях Сходу з 1723 по 1744 роки» вперше надруковані у 1778 році. У своїй праці він описує архітектуру міст, природу, життя людей... Повернувшись додому, помирає 7 жовтня 1747 року в Києві. Могила видатного мандрівника не збе¬реглася.

Марія Приймаченко

Народилася ЗО грудня 1908 року в селі Болотня (тепер Київської області). Український майстер народного декоративного розпису, народний художник України з 1988 року.

У дитинстві захворіла на тяжку хворобу — поліомієліт. Але Марія Овксентіївна гідно і мужньо перенесла усі життєві знегоди. У 1936 році Марію Овксентіївну запрошують до майстерень при Київському музеї Україн¬ського мистецтва. Вона малює, вишиває, захоплюється керамікою. З багатьох її творів виділимо:

серію малюнків «Звірі з Болотні» (1935—1941 роки), цикл «Людям на радість» (1960—1966 роки);

ілюстрації до дитячих книжок «Ой коники-сиваші» (1968 р.), «Товче баба мак», «Журавель» (1970 р.), «Чорногуз прий¬має душ» (1971 р.). Відзначена Державною премією УРСР ім.Т. Г. Шевченка, 1966 р.

Володимир Малик (Сиченко)

Народився 21 лютого 1921 року в селі Новосілки Макарів-ського району Київської області. Під час Великої Вітчизняної війни добровільно вступив до Київського народного ополчення, потрапив у полон. У1950 році закінчив Київський університет. Учителював на Полтавщині та Київщині. Працює переважно у жанрі історичної про¬зи. Романи «Посол Урус-шайтана» (1968 р.), «Фірман султана» (1969 р.), «Чорний верш¬ник» (1976 р.), «Шовковий шнурок» (1977 р.) склали тетралогію «Таємний посол». Автор романів «Князь Кий» (1982 р.), «Черлені щити» (1985 р.), «Горить свіча» та ін. Ос¬новна тема цих творів — боротьба україн¬ського народу проти монгольських, туре¬цьких, татарських, польських завойовни¬ків, соціального гноблення. Володимир Кирилович романти¬зує лицарство і чесноти простих людей. За твори історико-пат-ріотичної тематики для дітей удостоєний премії ім. Лесі Укра¬їнки (1983 р.).

Ліна Костенко

Народилася 19 березня 1930 року в місті Ржищеві, українська поетеса. У1956 році закінчила Літературний інститут ім. О.М. Горь-кого у Москві. Друкується з 1946 року. Вже перші збірки Ліни Василівни «Проміння Землі» (1957р.), «Вітрила» (1958р.), «Ман¬дрівки серця» (1961 р.) засвідчили прихід у літературу талановитої поетеси, сильної ін¬дивідуальності. Глибоко пережите грома¬дянське і мистецьке кредо Костенко з честю пронесла через важкі випробування застійних часів. Після шістнадцятирічної перерви вийшли збірка «Над берегами вічної землі» (1977 р.), пізніше — історичний роман у віршах «Маруся Чурай» (1979 р.) та ін. За цей роман і збірку поезій «Неповторність» Ліна Ва¬силівна удостоєна Державної премії України ім. Т. Г. Шевчен¬ка (1987 р.). Твори Ліни Костенко перекладено багатьма мо¬вами.

Павло Попович

Народився 5 жовтня 1930 року в місті Узин Білоцерківського району Київської області, льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радян¬ського Союзу, генерал-майор авіації, кандидат технічних наук. Закінчив Магнітогорський ін¬дустріальний технікум (1951 р.), військове аві¬аційне училище (1954 р.) та Військово-повіт¬ряну інженерну академію ім. М.Е. Жуков¬ського (1968 р.). З 1960 року в загоні космо¬навтів. 12—15 серпня 1962 року пілотований Павлом Романовичем корабель «Восток-4» здійснив перший у світі груповий політ з ко¬раблем «Восток-3» (космонавт А. Г. Ніколаєв). З—19 липня 1974 ро¬ку як командир корабля разом з Ю. П. Артюхіним здійснив косміч¬ний політ. «Союз-14», на якому стартували космонавти, 5 липня був зі-стикований з орбітальною станцією «Салют-3». Під час польоту екіпаж виконав велику програму науково-технічних і медико-біологічних досліджень та експериментів.

Отже, скільки талановитих, добрих, роботящих людей навко¬ло вас. Видатна людина не тільки та, що уславилася на весь світ. Кожна людина — це особистість, кожна людина робить і робитиме свій внесок у розвиток господарства, науки, культури рідного се¬ла, району, міста. Кращі працівники підприємств, освіти, культу¬ри, науки — це також видатні люди рідного краю. І про них теж треба знати, розповідати, збагачувати їхній досвід.




1. Тема- Бюджетная система РФ и пути ее совершенствования Введение Механизм который позволяет государств
2. Выпуск товара всей отраслью контролируется одним продавцом этого товара т
3. Актинидия коломикта красота и польза
4. УАЗПАТРИОТ КРАТКАЯ ИСТОРИЯ РАЗВИТИЯ АВТОМОБИЛЯ УАЗПАТРИОТ Автомобиль повышенной проходимости У
5. артиллерийской батареи 131 омсбр АПАСОВ Виталий Иванович капитан командир 4 мср 2 мсб 131 омсбр считался проп
6. Мы беларусы в День Независимости у стелы
7. Образование, свойства и добыча алмазов
8. Контрольная работа- Условные и безусловные рефлексы
9. тематических методах принятых в биологических исследованиях
10. тема и методы теории государства и права
11. философия переводится как- любовь к мудрости 2
12. темах подобно жильцам многоквартирного дома которые въезжают в квартиры расположенные на разных этажах его
13. Ранок 2003 UNIT 1 MKING CONTRCTS
14. Тема- Фонетические средства речевой выразительности Цели- обучающая- систематизация матер
15. Увага Діти на дорозі 2
16. Видавництво Країна Мрій 2012 ЧАСТИНА 1 ПОПІЛ РОЗДІЛ 1 Опустивши очі долі я зб
17. Вологодский государственный технический университет УТВЕРЖДЕН
18. Тема- Исследование вопросов передачи параметров в функции вариант 33 Выполнил- студент группы
19. Права покупателей на информацию о товаре и его изготовителе
20. Учет расчетов с персоналом по оплате труда.html