У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Потім Ярослава переведено до Новгорода Великого де чверть століття він був на Новгородському престолі

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.4.2025

Видатні люди рідного краю

Велич кожного краю — в людях, які тут живуть. І особливо в тих людях, котрі своїми справами зробили внесок у розвиток нау¬ки, культури.

Ярослав Мудрий

Перші роки життя Ярослава минули поблизу Києва.

На 10-му році життя, він був відірваний від матері та поставлений батьком, київським князем Володимиром Великим, намісником у Ростово-Суздальській землі. Потім Яро¬слава переведено до Новгорода Великого, де чверть століття він був на Новгородському престолі. Саме звідти він організував свої перші походи проти ворогів. У 1014 році Ярослав наважився виступити проти свого батька. Це спричинило до нечуваного ра¬ніше на Русі спалаху кривавої боротьби між нащадками Воло¬димира Великого. Переміг Ярослав, якому довелося зосередити зусилля на відбудові країни та стольного града Русі — Києва.

Ярослав остаточно розгромив печенізькі орди у 1036 році і зо¬середив свої зусилля на внутрішніх справах. Він виступив ініціа¬тором упорядкування законодавства. За роки його правління у Києві було створено перше писане зведення законів Київської Ру¬сі — «Руську Правду». Ярослав розбудував Київ, прикрасив його величними спорудами.

З ім'ям Ярослава Володимировича пов'язаний небачений до¬ти розквіт давньоруської культури і наукових знань. Тому не дивно, що саме за часів Ярослава у Києві в 1037—1039 роках бу¬ло створено перший літописний звід. На давньоруських землях відкрито багато шкіл, в яких дітей навчали грамоти. Можливо, розповіді літописців про любов Ярослава до вченості та мудрості дали привід прийдешнім поколінням наректи його Мудрим. Ці успіхи сприяли підвищенню авторитету давньоруської держави в середньовічному світі. Так, три дочки Ярослава були королевами інших держав Західної Європи. Ярослав дожив до похилого віку і помер 20 лютого 1054 року у зеніті своєї могутності та сла¬ви у віці 76 років.

Василь Григорович-Барський

Народився 1 січня 1701 року в Києві, у сі¬м'ї крамаря. Закінчив церковнопарафіяльну школу, вступив у 1715 році до Київської Ака¬демії. Не закінчивши її, вирушив у подорож. У 1723—1747 роках відвідав Польщу, Угор¬щину, Німеччину, Грецію, Італію, Палести¬ну, Сірію, Аравію та Єгипет. Залишив опис подорожі, ілюстрований малюнками. «Манд¬ри Василя Григоровича-Барського по святих місцях Сходу з 1723 по 1744 роки» вперше надруковані у 1778 році. У своїй праці він описує архітектуру міст, природу, життя людей... Повернувшись додому, помирає 7 жовтня 1747 року в Києві. Могила видатного мандрівника не збе¬реглася.

Марія Приймаченко

Народилася ЗО грудня 1908 року в селі Болотня (тепер Київської області). Український майстер народного декоративного розпису, народний художник України з 1988 року.

У дитинстві захворіла на тяжку хворобу — поліомієліт. Але Марія Овксентіївна гідно і мужньо перенесла усі життєві знегоди. У 1936 році Марію Овксентіївну запрошують до майстерень при Київському музеї Україн¬ського мистецтва. Вона малює, вишиває, захоплюється керамікою. З багатьох її творів виділимо:

серію малюнків «Звірі з Болотні» (1935—1941 роки), цикл «Людям на радість» (1960—1966 роки);

ілюстрації до дитячих книжок «Ой коники-сиваші» (1968 р.), «Товче баба мак», «Журавель» (1970 р.), «Чорногуз прий¬має душ» (1971 р.). Відзначена Державною премією УРСР ім.Т. Г. Шевченка, 1966 р.

Володимир Малик (Сиченко)

Народився 21 лютого 1921 року в селі Новосілки Макарів-ського району Київської області. Під час Великої Вітчизняної війни добровільно вступив до Київського народного ополчення, потрапив у полон. У1950 році закінчив Київський університет. Учителював на Полтавщині та Київщині. Працює переважно у жанрі історичної про¬зи. Романи «Посол Урус-шайтана» (1968 р.), «Фірман султана» (1969 р.), «Чорний верш¬ник» (1976 р.), «Шовковий шнурок» (1977 р.) склали тетралогію «Таємний посол». Автор романів «Князь Кий» (1982 р.), «Черлені щити» (1985 р.), «Горить свіча» та ін. Ос¬новна тема цих творів — боротьба україн¬ського народу проти монгольських, туре¬цьких, татарських, польських завойовни¬ків, соціального гноблення. Володимир Кирилович романти¬зує лицарство і чесноти простих людей. За твори історико-пат-ріотичної тематики для дітей удостоєний премії ім. Лесі Укра¬їнки (1983 р.).

Ліна Костенко

Народилася 19 березня 1930 року в місті Ржищеві, українська поетеса. У1956 році закінчила Літературний інститут ім. О.М. Горь-кого у Москві. Друкується з 1946 року. Вже перші збірки Ліни Василівни «Проміння Землі» (1957р.), «Вітрила» (1958р.), «Ман¬дрівки серця» (1961 р.) засвідчили прихід у літературу талановитої поетеси, сильної ін¬дивідуальності. Глибоко пережите грома¬дянське і мистецьке кредо Костенко з честю пронесла через важкі випробування застійних часів. Після шістнадцятирічної перерви вийшли збірка «Над берегами вічної землі» (1977 р.), пізніше — історичний роман у віршах «Маруся Чурай» (1979 р.) та ін. За цей роман і збірку поезій «Неповторність» Ліна Ва¬силівна удостоєна Державної премії України ім. Т. Г. Шевчен¬ка (1987 р.). Твори Ліни Костенко перекладено багатьма мо¬вами.

Павло Попович

Народився 5 жовтня 1930 року в місті Узин Білоцерківського району Київської області, льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радян¬ського Союзу, генерал-майор авіації, кандидат технічних наук. Закінчив Магнітогорський ін¬дустріальний технікум (1951 р.), військове аві¬аційне училище (1954 р.) та Військово-повіт¬ряну інженерну академію ім. М.Е. Жуков¬ського (1968 р.). З 1960 року в загоні космо¬навтів. 12—15 серпня 1962 року пілотований Павлом Романовичем корабель «Восток-4» здійснив перший у світі груповий політ з ко¬раблем «Восток-3» (космонавт А. Г. Ніколаєв). З—19 липня 1974 ро¬ку як командир корабля разом з Ю. П. Артюхіним здійснив косміч¬ний політ. «Союз-14», на якому стартували космонавти, 5 липня був зі-стикований з орбітальною станцією «Салют-3». Під час польоту екіпаж виконав велику програму науково-технічних і медико-біологічних досліджень та експериментів.

Отже, скільки талановитих, добрих, роботящих людей навко¬ло вас. Видатна людина не тільки та, що уславилася на весь світ. Кожна людина — це особистість, кожна людина робить і робитиме свій внесок у розвиток господарства, науки, культури рідного се¬ла, району, міста. Кращі працівники підприємств, освіти, культу¬ри, науки — це також видатні люди рідного краю. І про них теж треба знати, розповідати, збагачувати їхній досвід.




1. ВСТУПЛЕНИЕ Русский язык в школе является одним из основных предметов учебной программы
2. Его глаза стали ярко зелеными этот свет смог озарить темноту окружающую нас
3. Б8 БИ8 Б12 Б15 Все эти бинокли отечественного производства
4. Защита жизни
5. 13 227 Во многих вопросах алгебры и геометрии приходится встречаться с последовательностями чисел нап
6. Методические рекомендации по выполнению контрольных работ Наименование дисциплины История
7. Поэтика Иосифа Бродского.html
8. Тема работы- Анализ поведенческого маркетинга и персональное развитие в организации Содержание
9.  теоретические основы анализа собственного капитала организации
10. Лабораторная работа 7 Расширение SSE Теоретическая часть 1