Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Повноваження місцевих державних адміністрацій та рад народних депутатів в галузі охорони праці:
Для виконання названих функцій місцеві органи влади створюють відповідні структурні підрозділи.
Державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють:
Органи державного нагляду з питань охорони праці не залежать від будь-яких господарських органів, субєктів підприємництва, обєднань громадян, політичних формувань та інших.
Громадський нагляд за додержанням законодавства про охорону праці здійснюють професійні спілки, їх обєднання в особі своїх виробничих органів і працівників (в їх відання також входить створення безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих і санітарно-побутових умов, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту). У разі загрози життю або здоровю працівників профспілки мають право вимагати від роботодавця негайного припинення робіт на робочих місцях, виробничих ділянках, у цехах та інших структурних підрозділах, на виробництвах фізичних осіб, які використовують найману працю.
Профспілки також мають право на проведення незалежної експертизи умов праці, а також обєктів виробничого призначення, що проектуються, будуються чи експлуатуються на відповідність їх нормативно-правовим актам про охорону праці, брати участь у розслідуванні причин нещасних випадків і профзахворювань на виробництві та надавати свої висновки про них, вносити роботодавцям, державним органам управління і нагляду подання з питань охорони праці та одержувати від них аргументовану відповідь.
У разі відсутності профспілки на підприємстві громадський контроль здійснює уповноважена найманими працівниками особа. Уповноважені найманими працівниками особи мають право безперешкодно перевіряти на підприємствах виконання вимог щодо охорони праці і вносити обовязкові для розгляду роботодавцем пропозиції про усунення виявлених порушень. Для виконання цих обовязків роботодавець за свій рахунок організує навчання, забезпечує необхідними засобами і звільняє уповноважених осіб від роботи на передбачений колективним договором строк із забезпеченням для них середнього заробітку. Ці особи діють відповідно до НПАОП 0 00 4.11.-07 «Типове положення про діяльність уповноважених осіб з охорони праці» (нормативно-правових актів з охорони праці).
Тема 4: Організація охорони праці на підприємстві.
Система управління охороною праці (СУОП) це сукупність органів управління підприємством, які на підставі комплексу нормативної документації проводять цілеспрямовану, планомірну діяльність щодо здійснення завдань і функцій управління з метою забезпечення здорових, безпечних і високопродуктивних умов праці. Субєктом управління в СУОП на підприємстві в цілому є керівник (головний інженер), а в цехах, дільницях та службах керівники відповідних структурних підрозділів і служб. Обєктом управління в СУОП є діяльність структурних підрозділів підприємства по забезпеченню безпечних і здорових умов праці на робочих місцях, виробничих дільницях, підприємствах в цілому. До основних функцій управління охорони праці належить:
Основними завданнями управління охороною праці є:
Планування роботи з охорони праці.
Функція планування, в основі якої лежить прогностичний аналіз. Планування роботи з охорони праці поділяється на перспективне, поточне та оперативне. Поточне планування здійснюється у межах календарного року через розроблення відповідних заходів у розділі «Охорона праці колективного договору». Оперативне планування роботи з охорони праці здійснюється за підсумками контролю стану охорони праці в структурних підрозділах і на підприємстві в цілому. Функція в СУОП щодо організації та координації робіт передбачає формування органів управління охороною праці на всіх рівнях управління і всіх стадій виробничого процесу, визначає обовязки, права, відповідальність та порядок взаємодії осіб, що приймають участь у процесі управління, а також прийняття та реалізація управлінських рішень.