У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ІБ Керівник Петриченко І

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

4. Заходи

Змн.

Лист

 докум.

Підпис

Дата

Арк.

       

НУХТ 7.091703 031 ДППЗ

Розроб.

Буйвол О.В.

 Перевір.

Петриченко І.Б.

Керівник

Петриченко І.Б.

 Н. Контр.

Затверд.

Логвін В.М.

Заходи з економії паливно-енергетичних ресурсів

Літ.

Акрушів

         

0

ТЦММ – V - 2

 з економії паливно-енергетичних ресурсів

Зниження витрат палива при випалюванні вапняку

Зниження витрат палива прямого використання при випалюванні вапнякового каменя та виробництві сушеного жому пов'язано, в основному, з реконструкцією вапняково-газових печей, переводом жомосушильних барабанів на роботу з використанням топкового мазуту та природного газу.

Продуктивність більшості вапняково-газових печей, експлуатованих на цукрових заводах, задовольняє потреби виробництва тільки в перші 3 - 4 декади сезону переробки буряків, а потім з погіршенням якості буряків і зростанням питомої витрати вапна на очищення дифузійного соку виникає необхідність підвищення їх продуктивності. Підвищення продуктивності печей можна досягнути інтенсифікацією процесу випалювання вапнякового каменя за рахунок зниження питомої витрати палива. До заходів, спрямованих на зниження питомої витрати палива, належать: реконструкція верху печі з установкою лоткового завантажувально-розподільного пристрою і балки відбору газу; обладнання печі системами автоматизації завантаження за показниками рівнеміра і стабілізації зони випалювання температурою газу на виході із балки відбору газу; обладнання станції, підготування і навантаження шихти у піч зважувальними приладами для палива та вапняку.

Поряд з цим необхідне також виконання ряду організаційних і технічних заходів, в тому числі: організація ретельного сортування вапняку від дрібних і сторонніх домішок; герметизація навантажувального клапана біля приймального бункера; перевірка продуктивності компресорів сатураційного

газу, пропускної спроможності трубопроводів і устаткування; забезпечення безперервності роботи

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

НУХТ 7.091703 031 ДППЗ

 вивантажувального обладнання печі; стабілізація зони випалювання відносно висоти шахти печі за температурою газу на виході із печі. Останній технічний захід дуже важливий і здійснюється регулюванням в автоматичному режимі кількості сатураційного газу, що рециркулюється. Рециркуляційна комунікація виконується з труб діаметром 100 мм від напорного трубопроводу до всмоктувального перед промивником газу. При підвищенні температури відхідних газів клапан, який встановлено на комунікації, прикривається, а при зниженні - відкривається. Промислова перевірка роботи печі в інтенсифікованому режимі після виконання перелічених заходів була здійснена на Ялтинському цукровому заводі ім. Ілліча. Продуктивність печі підвищилася на 20 %.

Реалізація названих заходів забезпечує також зниження питомої ваги палива і поліпшення якості вапна.

Раціональне використання електричної енергії

Одним з основних шляхів підвищення ефективності використання електричної енергії є раціоналізація режиму її споживання. Характерна особливість електроенергії - одночасність її виробництва і споживання. Тому доти, поки не вирішені питання акумулювання електроенергії у великих кількостях, навантаження електростанцій (енергосистем) буде визначатися графіком споживання електроенергії.

Для комплексного підходу до рішення питань з економії електроенергії необхідно систематично знімати графіки електричних навантажень, бо для розрахунку і обґрунтування доцільності багатьох заходів, спрямованих на економію електроенергії, необхідні точні дані з фактичного її споживання, режимів роботи, навантаження електроустаткування і т. д.

Графіки електричних навантажень, знятих на діючих цукрових заводах, дають можливість проаналізувати режим роботи і завантаження електроустаткування і зіставити одержані результати з проектними, нормативними і номінальними даними; проконтролювати споживання електричної енергії за годинами доби не тільки підприємством в цілому, а і окремими цехами, відділеннями, а при необхідності і окремими електроспоживачами (знімаються групові та індивідуальні графіки навантаження); визначити оптимальні режими роботи електроустаткування з метою економії електричної енергії; виявити існуючі

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

НУХТ 7.091703 031 ДППЗ

резерви в схемі електропостачання; встановити можливості перспективного підвищення електроозброєння підприємства при існуючій схемі електропостачання і при необхідності виконати техніко-економічний розрахунок для реконструкції схеми електропостачання заводу.

Ретельний аналіз результатів обстеження, звітно-статистичних даних та досліджень графіків навантажень, знятих на діючих заводах, дозволив виявити основні причини витрат і нераціонального використання електричної енергії. Це - неритмічна робота заводу, яка пов'язана з порушенням технологічного режиму і недовикористанням проектних потужностей встановленого устаткування; неекономічний режим роботи силових знижувальних трансформаторів та електроприводу; слабка робота експлуатаційного персоналу по підвищенню коефіцієнта потужності, про що свідчить наявність великої кількості невиправдано підвищених за потужністю електродвигунів, відсутність контролю за якістю електроенергії на зажимі електродвигунів, а також неякісний ремонт електродвигунів; використання технічно нераціональних схем вмикання, режимів роботи і типів освітлювачів зовнішнього і внутрішнього освітлювання; несвоєчасна заміна застарілого технологічного устаткування; слабкий контроль за виробітком і споживанням електроенергії, неякісне складання балансу електроспоживання через відсутність електровимірювальних приладів на цехових понижуючих підстанціях з боку низької напруги.

Нормування основа в налагодженні раціонального витрачання енергетичних ресурсів.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

НУХТ 7.091703 031 ДППЗ

Зниження витрат електричної енергії в цукровій промисловості прямо залежить від того, наскільки ефективно використовуються виробничі потужності заводу. Тому основну увагу інженерно-технічних служб цукрового заводу необхідно спрямувати на забезпечення ритмічної, роботи підприємства з оптимальним навантаженням технологічного і допоміжного устаткування протягом всього виробничого періоду.

Досвід роботи передових підприємств цукрової промисловості, які досягають великої економії електроенергії, показує, що щорічні і перспективні організаційно- технічні плани заводів повинні передбачати комплекс заходів, необхідних для

забезпечення ритмічної, безперебійної роботи з дотриманням нормативних параметрів технологічного режиму.

Першочергову роль в цьому комплексі, відведено заходам, що запобігають перебоям в роботі заводу. Це, насамперед, підвищення надійності електропостачання за рахунок паралельної роботи з державною енергосистемою. При цьому необхідно так спланувати графік споживання електроенергії від енергосистеми, щоб доля участі цукрового заводу в максимумі навантаження в цілому по енергосистемі була мінімальною; використання раціональних схем електропостачання, таких як зв'язок між ТП по низькій напрузі або живлення особливо важливих електроприймачів від двох ТП з пристроєм АВР і т. д.; посилення контролю за якістю електроенергії за допомогою електровимірювальних приладів, які дозволяють контролювати відхилення напруги і частоти на затискачах електроприймачів, а також струмове навантаження енергомістких споживачів; автоматизація технологічних процесів.

Один з основних резервів зниження питомих норм витрат електроенергії - впровадження високопродуктивного устаткування із збільшенням до оптимальних розмірів одиничної потужності і оснащення сучасним, більш економічним електроприводом.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

НУХТ 7.091703 031 ДППЗ

Впровадження прогресивних джерел світла і освітлювачів з високим ККД, нових конструкцій освітлювальної арматури і раціональних схем освітлювання з автоматичним управлінням дозволяє підвищити ефективність освітлювальних установок, збільшити освітленість робочих місць і при цьому значно зекономити електроенергію.




1. Предмет, метод та завдання статистики
2. Статистическая отчетность в правоохранительных органах
3. Тема6Первая помощь при переломах костей конечностей1
4. реферату- Сукупний попит та сукупна пропозиціяРозділ- Макроекономіка Сукупний попит та сукупна пропозиція
5. Вильямс классик современного психоанализа предлагает 16 критериев присущих эмоционально здоровой личност
6. Челябинский государственный университет Троицкий филиал Кафедра права ВЫПУСКНАЯ К
7. Химический состав звёзд.html
8.  тематических выражений ijназываемых элементами матрицы i 123n Матрица А с элементами ij обознач
9. Технологічна частина
10. Модернизация экономики СССР в 1930-е гг