Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Економіка є терміном грецького походження це сполучення 2 грецьких слів: Ойкос – домогосподарство і Номос – закон.
Буквально воно означає мистецтво ведення господарства, будь-яку роботу коли люди виготовляють необхідні для життя продукти і предмети, перевозять та продають їх прийнято називати господ.діяльністю, а п-ство на яких здійснюється така діяльність утворення господарства. Залежно від ступеня інтеграція (об’єднання) виробництва відокремлення господарства певний адміністративно-теоретичні одиниці (міста, райому) або країни в цілому – народне господарство.
Увесь світ що навколо нас можна розподілити на 2 частини:
Чим більше розвивається людство тим більша стає друга частина.
Людство для свого існування і розвитку життєв.необхідно неперервно повторювати і поновлювати вироб.процеси. Кінцева мета економічної діяльності полягає у розв’язанні суперечності між постійно зростаючими потребами і вичерпними ресурсами це є основа економіки.
Економіка – це сукупність відносин між людьми в процесі перетворення природних ресурсів, створення, присвоєння та використання матеріальних і духовних благ в умовах обмеженості ресурсів.
Економіка розвивається по об’єктивним економічним основам утворюючи цілісну систему, яку вивчає економічна наука.
Економіка як наука – це складова частина суспільних наук.
Теперішній час нараховують біля 20 економічних наук таких як: полі.економія, історико-економ.науки, функціональні (облік, аудит, статистика, фінанси), галузеві (сільське господарство, машинно-будів.,видобувна….)
Єдина економ.система структурно ділиться на макро і мікро економіку.
Макро еном. – це частина економіки, яка розглядає процеси в межах відповідних територіях (світу, держави, міста..).
Мікро економ. – це частина екном. пов’язана з поведінкою з окремих еном.суб’єктів на окремих ринках (економ.п-ства,фірми ), особиста і сімейна економіка.
Економіка п-ства – є базовою загально-економ.дисципліною оскільки охоплює опанування всіх ключових розділів прикладної економіки, організації та ефективності господ. на рівні основної структурної ланки сусп..виробництва, дає необхідну сукупність теоретичних та практичних знань з управління ринковою економією на сучасному етапі її розвитку в Україні.
Економ.п-ства як певна галузь науки і навч.курс базується на пізнанні та свідомому використанні економ.законів і закономірностей функціонування і розвитку сусп..виробництва.
Саме виявлення конкретних форм прояву цих законів і закономірностей господ.діяльності можна вважати загальним предметом економ.п-ства, якій за змістом скл.теоріт. і практичне господарювання, формування і використ.виробн.потенціалу, взаємодія всіх видів ресурсів, організація і ефективність господ.діяльності п-ства.
Методологія даного курсу вкл.певну сукупність конкретних методів а саме:
- історичний та макроеклнлм.підхід до оцінки проектів і явищ, альтернативне розв’язування господ.завдань. аналіз узагальнення та визначення можливості застосування ефективного, вітчизняного і зарубіжного досвіду господарювання.