Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Правознавство для студентів 3 курсу заочної форми навчання ННІ права спеціальність- правознавств

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

PAGE   \* MERGEFORMAT 19

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ВНУТРІШНІХ СПРАВ

ННІ Права

Кафедра господарсько-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший проректор

з навчально-методичної

та наукової роботи

підполковник міліції

О.М. Обушенко

_______________ 2013

РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

ПОДАТКОВЕ ПРАВО

напряму підготовки 7.03040101 «Правознавство»

для студентів 3 курсу заочної форми навчання  ННІ права

спеціальність: правознавство

спеціалізація: цивільно-правова

Дніпропетровськ – 2013


Робоча програма навчальної дисципліни «Податкове право» для студентів 3 курсу  заочної форми навчання ННІ права, напряму підготовки 7.03040101   ”Правознавство” / Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2013. – 6
2 с.

РОЗРОБНИКИ:

Фокша Л.В., доцент кафедри господарсько-правових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук.

Розглянуто на засіданні кафедри господарсько-правових дисциплін

23.08.2013, протокол № 1

Рекомендовано Науково-методичною радою університету

27.08.2013.  протокол №1

Завідувач кафедри господарсько-правових дисциплін

                                                                         _______________________          О.А.Зуєва

                                                                                                                              (підпис)                                                   

«_____»___________________ 20___ року

© Фокша Л.В., 2013 рік

© ДДУВС, 2013рік

1. Опис навчальної дисципліни

Найменування показників

Галузь знань, напрям підготовки, спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни

заочна

форма навчання

Кількість кредитів – 3

Галузь знань: 0304 право

Нормативна

Напрям підготовки

7.03040101   ”Правознавство”

Загальна кількість годин – 108

Спеціальність: правознавство

Рік підготовки 3

Семестр 5

Лекції – 6 год.

Освітньо-кваліфікаційний рівень: спеціаліст

Семінарські/практичні

заняття – 2 год.

Самостійна робота – 52 год.

Індивідуальна

робота – 52 год.

Форма (-и) підсумкового контролю: залік

Примітка.

Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної і індивідуальної роботи становить: 1/16


2.
 Мета та завдання навчальної дисципліни

Мета дисципліни: формування у майбутніх фахівців розуміння значення податків, теоретичних основ побудови податкової системи  та  напрямів проведення податкової політики України ,розуміння їх  особливостей, а також механізмів оподаткування та методів податкової роботи фіскальних служб та платників податків.

  •    Освітня (навчальна) – сприяти становленню сучасного всебічно-розвинутого висококваліфікованого фахівця-юриста, здатного на достатньому рівні репрезентувати одержані знання; вміння аналізувати нормативно-правові акти та інші документи при вирішенні практичних ситуацій у сфері податків; чітко визначати структуру й зміст податкових правовідносин, статус, права і обов’язки їх учасників; застосовувати отримані знання при оцінці конкретної ситуації; виробляти настанови на оволодіння професійними вміннями та навичками;
  •  Розвиваюча – формувати та удосконалювати правові знання студентів, уміння аналізувати та виробляти навички самостійного аналізу;
  •  Виховна – формувати ціннісні орієнтири студентів відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховувати активну громадянську позицію; сприяти усвідомленню ролі та значення юридичної діяльності в розбудові та зміцненні української держави; формувати в майбутніх юристів правосвідомість та правову культуру, професійні та особисті якості.

Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни «Податкове право» є надання студентам знань про фінансово-правові явища, поняття, категорії, про галузь податкового права, систему податкового законодавства і практику його застосування.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

знати:

1) на понятійному рівні: основні поняття та категорії податкового права й законодавства; місце інституту податкового права в системі фінансового права; особливості механізму адміністративно-правового регулювання податкових правовідносин; суб’єктів податкового права та основні види податків і зборів в Україні;

2) на фундаментальному рівні: основні наукові концепції, теорії тощо, які стосуються розуміння та змісту тих чи інших суспільних відносин, що виникають в податковій системі України, платників податків, ставки та об’єкти оподаткування;

3) на практично-творчому рівні: основні методики тлумачення та застосування норм податкового права, а так само основи методології науково-дослідницької діяльності у сфері податкового права.

Отже, в результаті вивчення дисципліни «Податкове право» студенти повинні знати:сутність та функції оподаткування; місце складного інституту податкового права в системі фінансового права; співвідношення податкового права з іншими інститутами фінансового права та галузями права; особливості предмету податкового права; джерела податкового права; поняття і зміст податкових правовідносин та податкових норм; елементи правового механізму податкової системи та принципи її побудови; поняття та зміст податкового обов’язку; поняття та зміст правового механізму основних видів податків та інших обов’язкових платежів в Україні, структуру та функції підрозділів державної податкової служби, права і обов’язки платників податків та інше.

вміти:

1) на репродуктивному рівні: відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та елементи податкової системи України, а також положення нормативно-правових актів, що регулюють сферу оподаткування;

2) на алгоритмічному рівні: довільно використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають в сфері оподаткування, а також організовувати свою діяльність на основі певного алгоритму; вільно орієнтуватися у податковому законодавстві; складати необхідні процесуальні документи;

3) на евристичному рівні: орієнтуватися у процесах сплати податків та зборів в Україні; знаходити шляхи розвязання нетипових задач, що виникають у юриста під час оцінки професійних ситуацій, визначення юридичної відповідальності за порушення податкового законодавства, а також спілкування з громадянами і правопорушниками;

4) на творчому рівні: переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів; адаптувати раніше отриманий досвід до змінних умов та нестандартних ситуацій; варіативно розвязувати професійні завдання.


3. Програма навчальної дисципліни

тема № 1. Поняття податків та обов`язкових платежів. Система оподаткування в Україні

Види фінансових платежів до бюджету та їх характеристика.  Поняття, ознаки та функції податку. Система елементів правового механізму  податку (основні, додаткові та факультативні елементи). Характеристика та класифікація елементів правового механізму податку. Способи сплати податків. Методи  та способи формування податкової бази. Класифікація ставок податку. Податковий період. Правовий механізм податку в системі статей Податкового Кодексу України.

Періодизація, формування та становлення податкової системи України. Податкова система України та характеристика  її елементів. Загальнодержавні та місцеві податки в Україні. Принципи побудови податкової системи України (загальнонаукові та специфічні).

Роль і значення теми. Дана тема має важливе методологічне значення для підготовки юристів, адже науково коректне розуміння сутності та змісту фундаментальних понять і категорій податкового права та законодавства має не тільки теоретичну, але й практичну спрямованість. Такі поняття, як «податок», «податкова система», «елементи правового механізму податку» та інші активно використовуються у нормативно-правових та інтерпретаційних актах, а також у актах застосування норм права.

Ключові слова та поняття: податок, внесок, збір, плата, платники податків, юридичний та фактичний платник податку, платник податку-резидент, платник податку-нерезидент, великий платник податку, об’єкт та предмет оподаткування, ставка податку (норма податкового обкладання), адвалерні та специфічні ставки податку; база оподаткування, одиниця оподаткування, податковий період, податкова звітність, методи оподаткування, податкова пільга, способи оподаткування, податковий обов’язок , податковий борг.

Обсяг знань, умінь студентів після вивчення теми. Студенти повинні розуміти зміст та особливості податку та збору, знати законодавчу базу що регулює правовідносини в сфері оподаткування. Вміти виділяти елементи правового механізму податку, та розуміти їх зміст. Вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та елементи податкової системи України.

Перелік нормативних актів до вивчення теми.

  1.  Конституція України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).
  2.  Бюджетний кодекс України від 08.07.2010  № 2456-VI ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2010, N 50-51, ст.572).
  3.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
  4.  Митний кодекс України від 13.03.2012 № 4495-VI
  5.  Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування. Закон України від 15 липня 1997р. №452/97-ВР.
  6.  Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Закон України вiд 08.07.2010  № 2464-VI (Урядовий кур'єр вiд 26.08.2010 - № 156)
  7.  Про затвердження Положення про Міністерство доходів і зборів України. Указ Президента України від 18.03.2013 року № 141/2013

Перелік документів, з якими ознайомлюються студенти під час вивчення теми:

  •  Довідка про взяття на облік платник податків
  •  Журнал реєстрації документів про взяття на облік платників податків
  •  Заява про припинення платника податків

Тема № 2. Податкове право та податкові правовідносини

Місце інституту податкового права в системі фінансового права. Зміст і особливості інституту податкового права. Зв’язок податкового права з іншими галузями права. Наука податкового права. Предмет податкового права. Метод податкового права. Система податкового права. Податкове законодавство як основне джерело податкового права. Систематизація в податковому праві.

Поняття та особливості податкових правовідносин. Види податкових правовідносин. Об’єкти та суб’єкти податкових правовідносин. Співвідношення суб’єктів податкового права та суб’єктів податкових правовідносин. Поняття та особливості суб’єктів податкових правовідносин. Податкова правоздатність. Податкова дієздатність. Права і обов’язки суб’єктів податкових правовідносин. Держава як суб’єкт податкових правовідносин. Податкові органи в системі суб’єктів податкових правовідносин. Платники податків, їх поняття та види.

Акти тлумачення та реалізації норм податкового права. Принципи податкового законодавства.

Роль і значення теми. Вивчення зазначеної теми дозволяє визначити зміст та особливості інституту податкового права. Дозволяє визначити поняття та особливості податкових правовідносин, особливості суб’єктів податкових правовідносин.

Ключові слова та поняття: Предмет податкового права;  метод податкового права;  податкові правовідносини; особливості податкових правовідносин;  види  податкових правовідносин; підстави виникнення, зміни та припинення податкових правовідносин; зміст, види та структура податкової норми; система податкового права; джерела податкового права; податкові закони.

Обсяг знань, умінь студентів після вивчення теми. Студенти повинні розуміти місце інституту податкового права в системі фінансового права; особливості механізму адміністративно-правового регулювання податкових правовідносин; суб’єктів податкового права та основні види податків і зборів в Україні. Знати основні методики тлумачення та застосування норм податкового права, а так само основи методології науково-дослідницької діяльності у сфері податкового права.

Знати основні наукові концепції, теорії тощо, які стосуються розуміння та змісту тих чи інших суспільних відносин, що виникають в податковій системі України

Перелік нормативних актів до вивчення теми.

  1.  Конституція України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).
  2.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
  3.  Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг. Закон України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2002, N 1, ст. 1).
  4.  Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування. Закон України від 15 липня 1997р. №452/97-ВР.
  5.  Про затвердження Положення про Міністерство доходів і зборів України. Указ Президента України від 18.03.2013 року № 141/2013

Перелік документів, з якими ознайомлюються студенти під час вивчення теми:

  •  Довідка про взяття на облік платник податків
  •  Журнал реєстрації документів про взяття на облік платників податків
  •  Заява про припинення платника податків

Тема № 3. Адміністрування податків і зборів

Поняття та основні елементи механізму адміністративно-правового регулювання податкових правовідносин. Податкова робота (суб’єкти  та елементи податкової роботи). Фінансова звітність платників податку, податкова декларація. Державна податкова служба України її  організаційна структура  та функції підрозділів.  Подвійне оподаткування. Міжнародний договір та його значення у вирішенні проблеми подвійного оподаткування. Аналіз розділу І «Загальні положення» та розділу ІІ «Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)» Податкового Кодексу України.

Роль і значення теми. Дана тема має важливе методологічне значення для підготовки юристів, адже науково коректне розуміння сутності та змісту фундаментальних понять і категорій податкового права та законодавства має не тільки теоретичну, але й практичну спрямованість. Такі поняття, як «адміністрування», «податкова декларація», «податкове повідомлення-рішення» та інші активно використовуються у нормативно-правових та інтерпретаційних актах, а також у актах застосування норм права, та мають важливе значення для практичної діяльності майбутніх спеціалістів.

Ключові слова та поняття: податкова політика, податкова система, податкова адреса, податкова робота, податковий контроль, податкова перевірка, податкова звітність, податкова декларація, податкове повідомлення-рішення, податкова застава, податкова відповідальність, податкове правопорушення, податковий злочин, подвійне оподаткування, міжнародний договір, штрафні (фінансові) санкції, штраф, пеня.

Обсяг знань, умінь студентів після вивчення теми. Студенти повинні знати особливості механізму адміністративно-правового регулювання податкових правовідносин, структуру та повноваження податкових органів України. Розуміти особливості фінансової звітності платників податку. Ознайомитися з порядком заповнення та подання податкової декларації.

Перелік нормативних актів до вивчення теми.

  1.  Конституція України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).
  2.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
  3.  Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання фінансовим правопорушенням, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, державного і комунального майна. Закон України від 2006р. №14/06-ВР.
  4.  Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг. Закон України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2002, N 1, ст. 1).
  5.  Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансування тероризму. Закон України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 1, ст. 2).
  6.  Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів. Наказ Міністерства  фінансів України від 09.12.2011  N 1588
  7.  Про затвердження Порядку подання органам державної податкової служби інформації про платників податків, об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2011 р. N 1386
  8.   Про затвердження Порядку взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань. Наказ ДПАУ, Мінфіну, Держказначейства від 21.12.2010 р. №974/1597/499
  9.  Про затвердження Положення «Про створення єдиного державного реєстру підприємств і організацій України». Постанова Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. N 118
  10.  Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість. Наказ Міністерства  фінансів України 07.11.2011 N 1394

Перелік документів, з якими ознайомлюються студенти під час вивчення теми:

  •  Довідка про взяття на облік платник податків
  •  Журнал реєстрації документів про взяття на облік платників податків
  •  Заява про припинення платника податків
  •  Повідомлення про зміну місця обліку платника податків
  •  Повідомлення про грошові зобов’язання та податковий борг
  •  Податкова декларація про майновий стан і доходи
  •  Податкова декларація з податку на прибуток підприємства
  •  Податкове повідомлення- рішення платникам податку

Тема № 4. Податковий контроль та відповідальність за порушення податкового законодавства

Податковий контроль та способи його здійснення.  Ведення обліку платників податків. Державна податкова служба України її  організаційна структура  та функції підрозділів. Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів Державної податкової служби України. Види податкових перевірок. Податкова застава. Податковий борг та особливості його погашення. Строки давності. Види податкової відповідальності та їх характеристика. Поняття  адміністративного штрафу та пені.

 

  •  Роль і значення теми. Пропонована тема має важливе значення для підготовки юристів, оскільки розуміння сутності та змісту понять і категорій податкового законодавства має не тільки теоретичну, але й практичну спрямованість. Саме із правильним розумінням цих понять нерозривно пов’язується й захист прав і законних інтересів громадян, гарантованих Конституцією та законодавством України. Зазначена тема дозволяє оволодіти необхідними знаннями як для подальшої роботи в контролюючих органах, так і для захисту прав та інтересів підконтрольних суб’єктів.

 

Ключові слова та поняття: податковий контроль, податкова перевірка, камеральна перевірка, документальна планова перевірка, документальна позапланова перевірка, податкова звітність, податкова декларація, податкове повідомлення-рішення, податкова застава, податкова відповідальність, податкове правопорушення, податковий злочин, подвійне оподаткування, міжнародний договір, штрафні (фінансові) санкції, штраф, пеня.

Обсяг знань, умінь студентів після вивчення теми. Студенти повинні знати основні права та обов’язки платників податків та органів податкового контролю. Розуміти зміст податкового контролю та особливості його здійснення. Використовувати засвоєні знання для розв’язання типових ситуацій, що виникають в сфері оподаткування. Складати необхідні процесуальні документи.

Перелік нормативних актів до вивчення теми.

  1.  Конституція України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).
  2.  Бюджетний кодекс України від 08.07.2010  № 2456-VI ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2010, N 50-51, ст.572).
  3.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
  4.  Декларация об общих принципах деятельности высших органов финансового контроля государств – участников СНГ//Режим доступу : http://ac2000sa01/ac_site/Ua/652/200106081.htm.
  5.  Лимская Декларация руководящих принципов контроля // Правовое регулирование государственного финансового контроля в зарубежных странах. Аналитический обзор и сборник нормативных документов / [сост.: С. О. Шохин, В. И. Шлейников ; аналитический раздел и общ. ред. С. О. Шохина]. – М. : Прометей, 1998. – С. 42–51.
  6.  Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансування тероризму. Закон України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 1, ст. 2).
  7.  Про систему валютного регулювання і валютного контролю. Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993р. №15-93 // Відомості Верховної Ради. – 1993. - №17.
  8.  Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1232
  9.  Перелік обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від від 27 грудня 2010 р. N 1235
  10.  Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків - фізичними особами. Наказ Міністерства Фінансів України від 14.03.2013  № 395
  11.  Інструкція про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затверджено Наказом ДПАУ від 17.12.2010 р. № 953
  12.  Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби, затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 19.11.2012 р. № 1203
  13.  Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків, затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2012 р. № 1261
  14.  Наказ ДПСУ від 22.12.2010 № 984 «Про затвердження порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства»

Перелік документів, з якими ознайомлюються студенти під час вивчення теми:

  •  Повідомлення про початок проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з рішенням про припинення юридичної особи (припиненням підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням)
  •  Повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з рішенням про припинення юридичної особи (припиненням підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням)
  •  Повідомлення про проведення позапланової перевірки
  •  Повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця) 
  •  Акт за результати податкової перевірки
  •  Довідка за результатами перевірки

ТЕМА № 5. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАТКІВ З ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Фізичні особи як платники податків. Місце податку з доходів фізичних осіб у податковій системі України. Об’єкт, платник та ставка податку з доходів фізичних осіб. Ретроспектива оподаткування доходів фізичних осіб в Україні. Характеристика правового механізму податку на доходи фізичних осіб ( ПДФО). Фізична особа – резидент, фізична особа – нерезидент. Особливості визначення об’єкту оподаткування для резидентів та нерезидентів. База оподаткування. Склад загального (місячного) річного  доходу платника ПДФО. Порядок сплати податку з доходів фізичних осіб. Сутність поняття податкова соціальна пільга її розміри  та обчислення. Податкова скидка, умови її надання та обчислення. Перелік витрат дозволених для включення у склад податкової скидки.

Фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності. Особливості оподаткування доходів фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Аналіз розділу ІV «Податок на доходи фізичних осіб», розділу ХІV «Спеціальні податкові режими» Податкового Кодексу України.

Напрями реформування системи спрощеного оподаткування фізичних осіб.

Роль і значення теми. Вивчення й розв’язання основних питань правового регулювання статусу фізичних осіб – платників податків, функціонування правового механізму податків з останніх має вагоме теоретичне і практичне значення.

Ключові слова та поняття: фізична особа – резидент, фізична особа – нерезидент, дохід, податок з доходів фізичних осіб, наймана особа, загальний річний оподатковуваний дохід, чистий річний оподатковуваний дохід, загальний місячний оподатковуваний дохід, доходи, що підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті, податкова соціальна пільга, податкова  знижка, рухоме майно, нерухоме майно, рівень споріднення,  заробітна плата, податковий агент, декларація про доходи.

Обсяг знань, умінь студентів після вивчення теми. Студенти повинні засвоїти основні питання правового регулювання статусу фізичних осіб – платників податків. Розуміти особливості визначення об’єкту оподаткування для резидентів та нерезидентів. Розуміти порядок сплати податку з доходів фізичних осіб. Складати необхідні процесуальні документи.

Перелік нормативних актів до вивчення теми.

  1.  Конституція України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).
  2.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
  3.  Цивільний кодекс України від 16 січня 2003р.
  4.  Про зайнятість населення. Закон України від 11.08.2013 № 5067-VI
  5.  Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Закон України вiд 08.07.2010  № 2464-VI (Урядовий кур'єр вiд 26.08.2010 - № 156)
  6.  Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Закон України від 09.07.2003 р.

Перелік документів, з якими ознайомлюються студенти під час вивчення теми:

  •  .Облікова картка фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів    
  •  Реєстраційна заява платника податку   
  •  Відомості до державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів    
  •  Запит державній податковій інспекції про доходи фізичних осіб, які звернулися за призначенням соціальної допомоги     
  •  Заява про зняття з обліку платника податків     
  •  Заява для фізичних осіб       
  •  Заява про зняття з обліку у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання)       
  •  Податкова декларація про майновий стан і доходи

Тема № 6. Правове регулювання податків з юридичних осіб

Юридична особа – платник податку на прибуток підприємств. Об’єкт оподаткування. Порядок визначення доходів і витрат  та їх склад. Витрати, що не враховуються при визначенні оподаткованого прибутку. Ставки податку, порядок обчислення податку. Звільнення від оподаткування. Особливості оподаткування нерезидентів.

Плата за землю. Об’єкт оподаткування. Ставки податку, порядок обчислення податку. Звільнення від оподаткування. Особливості встановлення ставок земельного податку. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб. Податковий період.

Роль і значення теми. Дана тема має важливе методологічне значення для підготовки юристів, оскільки розуміння сутності та змісту правового регулювання податків з юридичних осіб має не тільки теоретичну, але й практичну спрямованість.

 

Ключові слова та поняття: підприємництво; підприємство; прямі податки; правовий механізм прямих податків; платник податку на прибуток-резидент; платник податку на прибуток – нерезидент; прибуток; собівартість реалізованих товарів, робіт, послуг; витрати;  прямі витрати, загальновиробничі витрати, адміністративні витрати, операційні витрати, витрати подвійного призначення, амортизація; методи нарахування амортизації; норма амортизації; матеріальні та нематеріальні активи, групи основних фондів;  непрямі податки;  акцизи; фіскальна монополія; мито; правовий механізм непрямих податків; додана вартість; податковий кредит; податкове зобов’язання; бюджетне відшкодування; акцизний податок; підакцизні товари.

Обсяг знань, умінь студентів після вивчення теми. Студенти повинні засвоїти основні питання правового регулювання статусу юридичних осіб – платників податків. Розуміти порядок визначення доходів і витрат юридичних осіб. Вміти орієнтуватися в правовому механізмі сплати податків з юридичних осіб. Складати необхідні процесуальні документи.

Перелік нормативних актів до вивчення теми.

  1.  Конституція України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).
  2.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
  3.  Господарський кодекс України від 16 січня 2003р.
  4.  Про зовнішньоекономічну діяльність. Закон України від 16 квітня 1991р. №959-ХІІ із змінами та доповненнями.
  5.  Про платіжні системи та переказ грошей в Україні. Закон України від 04 квітня 2001р. №2346-ІІІ.
  6.  Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні. Закон України від 16.07.99 p. № 996-XIV.
  7.  Про оренду землі. Закон України від 6 жовтня 1998 року №161.
  8.  Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів: Постанова Кабінету Міністрів України вiд 27 грудня 2010 р. // Офіційний вісник України. - 2011. - 1. - Ст. 35.

Перелік документів, з якими ознайомлюються студенти під час вивчення теми:

– Довідка про взяття на облік платника податків

- Свідоцтво про реєстрацію інвестора як платника податків при виконанні угоди про розподіл продукції

- Заява (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів)

- Заява  про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток

- Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Тема № 7. Правове регулювання непрямих податків

Поняття непрямих податків. Види змішаних податків. Податок на додану вартість. Акцизний податок. Податок на прибуток. Податок на землю. Податок із власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Платники змішаних податків. Об’єкти, ставки оподаткування та пільги по змішаним податкам.

Роль і значення теми. Непрямі податки це основне податкове джерело надходжень до Державного бюджету України. Саме в цьому полягає їх величезне значення в забезпеченні фінансування державних завдань і функцій. З’ясовується природа непрямих податків, їх особливості. Визначаються принципові риси податку на додану вартість як різновиду непрямих податків, а також аналізується режим правового регулювання цього податку в Україні.

Ключові слова та поняття: непрямих податків, податок на додану вартість, акцизний податок, податок на прибуток, податок на землю, податок із власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, платники змішаних податків, об’єкти, ставки оподаткування та пільги по змішаним податкам.

Обсяг знань, умінь студентів після вивчення теми. Студенти повинні засвоїти основні питання правового регулювання непрямих податків. Вміти орієнтуватися в правовому механізмі сплати непрямих податків. Складати необхідні процесуальні документи.

Перелік нормативних актів до вивчення теми.

  1.  Конституція України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).
  2.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
  3.  Господарський кодекс України від 16 січня 2003р.
  4.  Митний кодекс України від 13.03.2012 № 4495-VI
  5.  Про зовнішньоекономічну діяльність. Закон України від 16 квітня 1991р. №959-ХІІ із змінами та доповненнями.
  6.  Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг. Закон України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2002, N 1, ст. 1).
  7.  Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні. Закон України від 16.07.99 p. № 996-XIV.
  8.  Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість. Наказ Міністерства фінансів України від 07.11.11 №1394

Перелік документів, з якими ознайомлюються студенти під час вивчення теми:

  •  Реєстраційна заява платника податку на додану вартість
  •  Журнал реєстрації платників податку на додану вартість
  •  Заява про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість

Тема № 8. Загальнодержавні податки та збори

Система загальнодержавних  податків і зборів та підстави їх класифікації. Екологічний податок. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів. Рентна  плата  за  нафту,  природний  газ  і газовий конденсат, що видобуваються в Україні. Плата за користування надрами. Збір за користування радіочастотним ресурсом України. Збір за спеціальне використання води. Збір за спеціальне використання лісових ресурсів. Фіксований сільськогосподарський податок. Збір на розвиток  виноградарства,  садівництва  і хмелярства. Мито.

Роль і значення теми. Зазначена тема дозволяє отримати теоретичні та практичні знання з питань визначення ролі та значення загальнодержавних податків та зборів при формуванні державного бюджету Україні, основні сутнісні характеристики загальнодержавних податків та зборів.

Ключові слова та поняття: Екологічний податок. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів. Рентна  плата  за  нафту,  природний  газ  і газовий конденсат, що видобуваються в Україні. Плата за користування надрами. Збір за користування радіочастотним ресурсом України. Збір за спеціальне використання води. Збір за спеціальне використання лісових ресурсів. Фіксований сільськогосподарський податок. Збір на розвиток  виноградарства,  садівництва  і хмелярства. Мито.

Обсяг знань, умінь студентів після вивчення теми. Студенти повинні засвоїти основні питання правового регулювання загальнодержавних податків і зборів. Вміти орієнтуватися в правовому механізмі сплати загальнодержавних податків і зборів. Складати необхідні процесуальні документи.

Перелік нормативних актів до вивчення теми.

  1.  Конституція України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).
  2.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
  3.  Господарський кодекс України від 16 січня 2003р.
  4.  Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг. Закон України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2002, N 1, ст. 1).
  5.  Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні. Закон України від 16.07.99 p. № 996-XIV.
  6.  Про оренду землі. Закон України від 6 жовтня 1998 року №161.

Перелік документів, з якими ознайомлюються студенти під час вивчення теми:

Закон України «Про державний бюджет на поточний рік»

  •  Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)

ТЕМА 9. МІСЦЕВІ ПОДАТКИ І ЗБОРИ

Місцева податкова система і принципи її формування. Складові місцевих податкових систем. Види доходів місцевих органів самоврядування. Характеристика окремих видів місцевих податків і зборів. Податок на нерухоме майно, відмінне  від  земельної ділянки;єдиний податок; збір  за  провадження  деяких  видів підприємницької діяльності; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір.

Роль і значення теми. Зазначена тема дозволяє отримати теоретичні та практичні знання з питань визначення ролі та значення місцевих податків та зборів при формуванні місцевих бюджетів в Україні, порядок встановлення місцевих податків, основні сутнісні характеристики місцевих податків та зборів.

Ключові слова та поняття: доходи місцевих бюджетів, податок на нерухоме майно, відмінне  від  земельної ділянки, єдиний податок, збір за  провадження деяких видів підприємницької діяльності, збір за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір.

Обсяг знань, умінь студентів після вивчення теми. Студенти повинні засвоїти основні питання правового регулювання місцевих податків і зборів, розуміти особливості встановлення місцевих податків та зборів. Вміти орієнтуватися в правовому механізмі сплати місцевих податків та зборів.

Перелік нормативних актів до вивчення теми.

  1.  Конституція України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).
  2.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
  3.  Про місцеве самоврядування в Україні. Закон України від 21 травня 1997р. №280-97-ВР.
  4.  Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування. Закон України від 15 липня 1997р. №452/97-ВР.
  5.  Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання фінансовим правопорушенням, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, державного і комунального майна. Закон України від 2006р. №14/06-ВР.

Перелік документів, з якими ознайомлюються студенти під час вивчення теми:

Рішення Дніпропетровської міської ради «Про бюджет м. Дніпропетровська на поточний рік»

  1.  


4.Структура навчальної дисципліни

№ теми

Назви розділів і тем

Всього годин

Кількість годин
за видами занять

Самост.р. / індив.р.

Використання
ТЗН та інших дидактичних засобів

Взаємозв'язок
з іншими
дисциплінами

З викладачем

Всього

Лекцій

Семінарів

Практичн.

1

Поняття податків та обов`язкових платежів. Система оподаткування в Україні

16

4

2

2

 

12

мультимедійна презентація

Фінансове право, Господарське право, Конститутційне право

2

Податкове право та податкові правовідносини

10

 

10

мультимедійна презентація

Теорія держави та права, Фінансове право

3

Адміністрування податків і зборів

12

 

 

 

 

12

мультимедійна презентація

Фінансове право, Господарське право, Адміністративне право

4

Податковий контроль та відповідальність за порушення податкового законодавства

12

 

 

12

мультимедійна презентація

Фінансове право, Адміністративне право, Кримінальне право, Господарське право

5

Правове регулювання податків з фізичних осіб

12

 

 

12

мультимедійна презентація

Цивільне право, Господарське право

6

Правове регулювання податків з юридичних осіб

12

 

 

12

мультимедійна презентація

Господарське право, Фінансове право

7

Правове регулювання непрямих податків

12

 

 

 

 

12

мультимедійна презентація

Господарське право, Фінансове право, Цивільне право

8

Загальнодержавні податкові збори та платежі

12

 

 

 

 

12

мультимедійна презентація

Господарське право, Фінансове право, Цивільне право

9

Місцеві податки і збори

10

 

 

 

 

10

мультимедійна презентація

Фінансове право, Господарське право

 

Усього

108

 4

2

2

 

104

 

 

 

Форма підсумкового контролю

   

 

залік

 

 

 

 

 



5.Теми семінарських занять

тема № 1. Поняття податків та обов`язкових платежів. Система оподаткування в Україні

Семінарське заняття  – 2 год.

  1.  Поняття, ознаки і функції податку.
    1.  Види фінансових платежів до бюджету та їх порівняльна характеристика.
    2.  Класифікація податків та обов’язкових платежів.
    3.  Правовий механізм податку. Елементи правового механізму та їх зміст.
    4.  Податкова система, її структурні елементи, принципи побудови та види.

Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: податок, внесок, збір, плата, платники податків, юридичний та фактичний платник податку, платник податку-резидент, платник податку-нерезидент, великий платник податку, об’єкт та предмет оподаткування, ставка податку (норма податкового обкладання); база оподаткування, одиниця оподаткування, податковий період, податкова звітність, методи оподаткування, податкова пільга, способи оподаткування, податковий обов’язок , податковий борг.

Рекомендована література до Теми 1: 1.1, 1.3.3, , 1.3.8, 1.3.9, 1.3.12, 1.3.16, 1.3.21, 1.3.25, 1.4.1-1.4.3, 1.4.14, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.6, 1.6.10 – 1.6.13, 1.8.7, 1.10.1, 1.10.12


6. Завдання для самостійної роботи

Вступні зауваження. Самостійне опрацювання програмного матеріалу (як обов’язкова форма навчання у вищому навчальному закладі 3-4 рівня акредитації) завершує повне вивчення теоретичного змісту програми навчальної дисципліни. Окремі питання студенти опрацьовують без викладача із обов’язковим контролем. Матеріал, винесений на самостійне опрацювання, включається в залікові завдання.

Тема 1. Поняття податків та обов`язкових платежів. Система оподаткування в Україні

  1.  Занотуйте визначення ключових понять теми користуючись нормами Податкового Кодексу України.
    1.  На прикладі непрямих податків дослідити співвідношення понять «юридичний платник» та «фактичний платник».
    2.  Пояснити принцип поділу податків за податковою юрисдикцією. Законспектувати норми Податкового Кодексу України щодо визначення платників податків резидентами та нерезидентами.
    3.  Пояснити сутність податкового представництва та  надати характеристику його формам (законне, уповноважене та офіційне).
    4.  Пояснити різницю між видами об’єктів оподаткування (доход, прибуток, додана вартість,споживання).
    5.  Пояснити сутність та мету адміністративного арешту майна платника податку. Проаналізувати форми (повну та умовну) арешту активів платника податку.

Рекомендована література до Теми 1: 1.1, 1.3.3, , 1.3.8, 1.3.9, 1.3.12, 1.3.16, 1.3.21, 1.3.25, 1.4.1-1.4.3, 1.4.14, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.6, 1.6.10 – 1.6.13, 1.8.7, 1.10.1, 1.10.12

Тема 2. Податкове право та податкові правовідносини

  1.  Занотуйте визначення ключових понять та категорій податкового права.
  2.  Визначте джерела податкового права України та  класифікуйте  їх.
  3.  Наведіть приклади податкових правовідносин відповідно до їх загальноприйнятої класифікації.
  4.  Наведіть приклади податкових норм відповідно до їх загальноприйнятої класифікації.
  5.  Проаналізуйте взаємозв’язок податкового та  Конституційного права України.
  6.  Класифікуйте розділи Податкового Кодексу України відповідно їх належності до Загальної та Особливої частини податкового права.

Рекомендована література до Теми 2: 1.1, 1.3.3, 1.3.7, 1.3.8, 1.3.9, 1.3.12, 1.3.16, 1.3.21, 1.4.1-1.4.3, 1.4.14, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.10 – 1.6.13, 1.10.1, 1.10.12

Тема 3. Адміністрування податків і зборів

  1.  Проведіть розмежування покладених на ДПС функцій (Державну податкову адміністрацію, Державну податкову інспекцію, податкову міліцію).
  2.  Дайте порівняльну характеристику видам податкових перевірок, що застосовуються Державною податковою службою в Україні.
  3.  Опишіть порядок взяття та зняття з податкового обліку платників податків юридичних і фізичних осіб – підприємців..
  4.  Перелічить фінансові документи платників податку, що використовуються при заповнені податкової декларації з податку на прибуток підприємств, ПДВ.
  5.  Поясніть різницю між наступними платниками податку: юридична особа, фізична особа, податковий агент.
  6.  Схематично зобразити організаційну структуру органів податкової міліції.

Рекомендована література до Теми 3: 1.1, 1.3.3, 1.3.12, 1.3.16, 1.3.21, 1.4.1-1.4.3, 1.4.14, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.10 – 1.6.13, 1.7.22,  1.8.6, 1.10.1, 1.10.12

Тема № 4. Податковий контроль та відповідальність за порушення податкового законодавства

  1.  Наведіть приклади податкових правопорушень та податкових злочинів.
  2.  Які податкові правопорушення тягнуть за собою адміністративну, фінансову, кримінальну відповідальність( наведіть приклад).
  3.  Чи може платник податку оскаржити рішення контролюючих податкових органів? Якщо так, то який порядок оскарження таких рішень?

Рекомендована література до Теми 4: 1.1, 1.3.3, 1.2.1, 1.2.2, 1.3.5, 1.3.12, 1.3.16, 1.3.17, 1.3.21, 1.4.1-1.4.3, 1.4.4, 1.4.10, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.7, 1.6.10 – 1.6.13, 1.7.3, 1.7.21, 1.8.3, 1.10.1, 1.10.12

Тема 5. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАТКІВ З ФІЗИЧНИХ ОСІБ

  1.  Еволюційні зміни законодавства України щодо оподаткування фізичних осіб.
  2.  Правовий механізм податку на доходи фізичних осіб. Характеристика основних  та додаткових елементів податку.
  3.  Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів: спадщини, надання нерухомості в оренду, продажу (обміну) нерухомості тощо.
  4.  За яким ознаками розмежовуються платники ПДФО резиденти та нерезиденти ?
  5.  Які доходи є об’єктом оподаткування у резидентів та нерезидентів?
  6.  Які доходи слід віднести до загальномісячних оподаткованих доходів?
  7.  В чому особливість оподаткування доходу у вигляді заробітної плати?
  8.  Ставки ПДФО та порядок його адміністрування.
  9.  Які витрати можна віднести до податкової знижки?
  10.  Хто має право на податкову знижку?
  11.  Податкова соціальна пільга: її розмір для окремих платників.

Рекомендована література до Теми 5: 1.1, 1.3.3, 1.3.4, 1.3.12, 1.3.13, 1.3.16, 1.3.20, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.6, 1.6.10 – 1.6.13, 1.7.14, 1.7.23,  1.10.1, 1.10.12

Тема 6. Правове регулювання податків з юридичних осіб

  1.  Дайте характеристику порядку складання декларацій про сплату податку на прибуток підприємств.
  2.  В структурно-логічну схему визначення податку на прибуток підприємства, внесіть дані  господарської діяльності умовного підприємства.
  3.  Складіть баланс підприємства. Дайте характеристику майнового стану умовного підприємства за складеним балансом.
  4.  Дайте визначення та наведіть приклади необоротних та оборотних активів підприємства.
  5.  Визначте об’єкти амортизації та пояснити методи її нарахування.

Рекомендована література до Теми 6: 1.1, 1.3.3, 1,3.5, 1.3.12, 1.3.16, 1.3.20, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.6, 1.6.10 – 1.6.13, 1.7.2, 1.7.5, 1.7.23, 1.10.1, 1.10.12

Тема 7. Правове регулювання непрямих податків

  1.  Визначте  порядок заповнення та подання податкової декларації з ПДВ.
  2.  Надайте порівняльну характеристику індивідуальних та універсальних акцизів в Україні. Визначити їх фіскальне значення.
  3.  Зазначте недоліки та переваги індивідуальних акцизів.
  4.  Зазначте відмінність ПДВ від акцизного податку.
  5.  Дайте визначення основних елементів правового механізму акцизного податку.

Рекомендована література до Теми 7: 1.1, 1.3.3, 1.3.12, 1.3.12, 1.3.16, 1.4.7, 1.4.8,  1.4.11, 1.4.12, 1.4.13, 1.4.15, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.6, 1.6.10 – 1.6.13, 1.7.1, 1.7.4, 1.7.14, 1.10.1, 1.10.12

Тема 8. Загальнодержавні податки та збори

  1.  Проаналізуйте  на основі законодавства розвиток механізму справляння найважливіших загальнодержавних податків та зборів.
    1.  Зазначте які пільги в оподаткуванні спрямовані на захист та вітчизняного товаровиробника, розвиток підприємництва, підтримку малозабезпечених верств населення?
      1.  Чи сприяє чинний механізм справляння плати за землю, за воду, лісовий дохід тощо ефективному використанню обмежених природних ресурсів?
        1.  Визначте майнові податки у складі вітчизняної системи оподаткування.

Рекомендована література до Теми 8: 1.1, 1.3.3, 1.3.4, 1.3.12, 1.3.16, 1.3.24, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.6, 1.6.10 – 1.6.13, 1.7.10, 1.10.1, 1.10.12

Тема 9. МІСЦЕВІ ПОДАТКИ І ЗБОРИ

  1.  Визначте принципи формування місцевих податкових систем.
    1.  Визначте складові елементи місцевих податкових систем.
      1.  Зазначте склад місцевих податкових систем.

Рекомендована література до Теми 9: 1.1, 1.3.3, 1.3.9, 1.3.10, 1.3.12, 1.6.1 – 1.6.4, 1.6.6, 1.6.10 – 1.6.13, 1.10.1, 1.10.12


7. Індивідуальні завдання

Тема 1. Поняття податків та обов`язкових платежів. Система оподаткування в Україні

Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.

  1.  Історичні основи податків та податкових правовідносин.
  2.  Періодизація розвитку податкових систем.
  3.  Загальнонаукові принципи побудови податкових систем.
  4.  Формування та зміна системи оподаткування в період з 1991 року по 2012 рік.
  5.  Бюджетне значення  видів фінансових платежів (податків, плати, зборів).
  6.   Місце збору в податковій системі України.
  7.  Система податкових пільг  їх види та правове регулювання.
  8.  Територіальні податкові пільги. Практика їх застосування в Україні.
  9.  Правова природа податкового обов’язку.
  10.  Характеристика способів нарахування податкової бази та практика їх застосування податковими органами України.
  11.  Права та обов’язки платників податків.
  12.  Податкове представництво та його форми.
  13.  Дохід, прибуток та додана вартість як об’єкти оподаткування.

Індивідуально-дослідні завдання.

Провести аналіз податкової політики України на різних етапах її існування.

Скласти порівняльну таблицю взаємодії податкового і фінансового, конституційного, господарського, цивільного  та банківського права.

Розробити схему «Система законодавства, що регулює податкову систему в Україні».

Підготувати електронну базу даних «Навчально-методичні та наукові роботи, присвячені питанням оподаткування  в Україні останніх років».

Скласти схему характеристику «Суб`єкти податкових правовідносин».

Розробити схему « Органи державного управління податковою системою зарубіжних країн».

Скласти схему-характеристику «Етапи становлення податкової системи в Україні».

Тема 2. Податкове право та податкові правовідносини

Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.

  1.  Місце інституту податкового права в системі фінансового права.
  2.  Податкове законодавство як форма реалізації податкового права.
  3.  Суб’єкти податкових правовідносин: їх права і обов’язки.
  4.  Підстави виникнення, зміни і припинення податкових правовідносин.
  5.  Значення податків у стимулюванні виробництва та вирішенні соціальних питань.

Індивідуально-дослідні завдання.

Скласти схему « Відмінність податкових правовідносин від фінансових, цивільних та адміністративних відносин»

Підготувати електронну базу даних «Перелік нормативно-правових актів як джерел податкового права України».

Розробити схему «Взаємовідношення учасників податкових правовідносин».

Скласти схему-характеристику «Класифікація видів податкових правовідносин».

Підготувати схему-характеристику «Особливості податкових норм порівняно з нормами інших галузей права».

Підготувати схему-характеристику «Підстави виникнення, зміни і припинення податкових правовідносин»

Тема 3. Адміністрування податків і зборів

Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.

  1.  Облік платників податків  Державною податковою службою України.
  2.  Контролюючі органи та органи стягнення в сфері оподаткування в України: характеристика та функції.
  3.  Податкова звітність: види, порядок складання та значення.
  4.  Процедура адміністративного оскарження рішень органів державної податкової служби.
  5.  Суб’єкти податкової роботи в Україні та їх функції.
  6.  Організаційна структура податкової міліції в Україні та її функції.

Індивідуально-дослідні завдання.

Скласти схему-характеристику «Структура державних податкових органів».

Розробити схему «Податкова звітність: види, порядок складання та звітності».

Підготувати електронну базу даних «Нормативно-правові акти, що регулюють порядок оскарження рішень органів державної податкової служби в Україні».

Проаналізувати судову практику по справах про оскарження рішень органів державної податкової служби в Україні.

Підготувати схему-характеристику «Суб’єкти податкової роботи в Україні та їх функції.».

Підготувати схему-характеристику «Види відповідальності за податкові правопорушення в Україні»

Тема 4. Податковий контроль та відповідальність за порушення податкового законодавства

Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.

  1.  Поняття і зміст податкового контролю в Україні.
  2.  Види податкових перевірок та порядок їх проведення.
  3.  Податкові злочини та податкові правопорушення. Способи скоєння правопорушень у сфері оподаткування
  4.  Легальні та нелегальні способи ухилення від оподаткування: їх види та характеристика.
  5.  Види відповідальності за порушення податкового законодавства в Україні.
  6.  Шляхи і методи усунення подвійного оподаткування. Міжнародний договір як механізм усунення подвійного оподаткування.
  7.  Погашення податкового боргу платників податків. Зміст податкової застави.

Індивідуально-дослідні завдання.

Скласти схему-характеристику «Структура органів державного податкового контролю».

Розробити схему «Методи податкового контролю».

Підготувати електронну базу даних «Нормативно-правові акти, що регулюють порядок здійснення податкового контролю в Україні».

Розробити схему «Порядок здійснення перевірки ».

Підготувати схему-характеристику «Види і методи податкового контролю».

Підготувати схему-характеристику «Види відповідальності за податкові правопорушення в Україні»

Розробити схему «Порівняльна характеристика функцій ДПАУ, державних податкових адміністрацій обласного рівня та державних податкових інспекцій.».

Скласти схему-характеристику «Права й обов’язки органів державної податкової служби України».

Підготувати схему-характеристику «Порівняльна характеристика понять «податкова система» та «система оподаткування».

Тема 5. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАТКІВ З ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.

  1.  Правова природа прибуткового оподаткування фізичних осіб (історія питання).
  2.  Еволюційні зніми законодавства України щодо оподаткування фізичних осіб.
  3.  Податкова соціальна пільга як можливість справедливого перерозподілу доходів, її розміри та особливості застосування.
  4.  Особливості оподаткування дарунків та спадщини.
  5.  Особливості оподаткування операцій з рухомим та нерухомим майном в Україні.
  6.  Особливості оподаткування фізичних осіб – підприємців в Україні.
  7.  Аналіз правового механізму змішаних податків, платниками яких є фізичні особи.
  8.  Порівняльна характеристика оподаткування фізичних осіб в Україні та країнах Європейського союзу.

Індивідуально-дослідні завдання.

Розробити схему «Порівняльна характеристика оподаткування фізичних осіб в Україні та країнах Європейського союзу».

Розробити електронну базу даних «Законодавство, що регулює оподаткування фізичних осіб».

Розробити схему «Податки, що сплачуються юридичними і фізичними особами»

Скласти схему-характеристику «Порівняльна характеристика оподаткування ФОП на загальних умовах та на спрощеній системі оподаткування».

Тема 6. Правове регулювання податків з юридичних осіб

Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.

  1.  . Правова природа прибуткових податків.
  2.  Місце податку на прибуток у системі податків та зборів України.
  3.  Основні елементи правового механізму податку на прибуток підприємства.
  4.  Порядок обчислення та сплати податку на прибуток.
  5.  Порядок визначення доходів підприємства, що підлягають оподаткуванню та їх склад.
  6.  Оптимізація податкових платежів на підприємстві.
  7.  Особливості визнання витрат подвійного призначення при визначенні оподатковуваного прибутку.
  8.  Амортизація  її об’єкти та методи нарахування.
  9.  Аналіз досвіду розвинених країн Європи в галузі оподаткування малого бізнесу.

Індивідуально-дослідні завдання.

Розробити схему «Порівняльна характеристика оподаткування юридичних осіб в Україні та країнах Європейського союзу».

Розробити електронну базу даних «Законодавство, що регулює оподаткування юридичних осіб».

Розробити схему «Податки, що сплачуються юридичними і фізичними особами»

Скласти схему-характеристику «Порівняльна характеристика оподаткування фізичних осіб на загальних умовах та на спрощеній системі оподаткування».

Тема 7. Правове регулювання непрямих податків

Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.

  1.  Передумови введення та історія становлення ПДВ в Україні.
  2.  Правовий механізм ПДВ.
  3.  Місце непрямих податків у податковій системі України.
  4.   Принципи розмежування прямих та непрямих податків.
  5.  Історія введення і становлення акцизного податку в Україні.
  6.  Недоліки та переваги індивідуальних акцизів.
  7.   Відмінність ПДВ від акцизного податку.
  8.  Основні елементи правового механізму акцизного податку.

Індивідуально-дослідні завдання.

Розробити електронну базу даних «Законодавство, що регулює порядок нарахування та сплати ПДВ».

Розробити схему «Непрямі податки: платник, об’єкт оподаткування, ставки податку »

Скласти схему-характеристику «Принципи розмежування прямих та непрямих податків».

Підготувати електронну базу даних «Нормативно-правові акти, що регулюють сплату непрямих податків в Україні».

Тема 8. Загальнодержавні податки та збори

Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.

  1.  Збір за першу реєстрацію транспортного засобу : елементи правового механізму.
    1.  Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
    2.  Альтернативні схеми оподаткування в Україні (спеціальні податкові режими, єдиний податок).

Індивідуально-дослідні завдання.

Розробити схему «Альтернативні схеми оподаткування в Україні (спеціальні податкові режими, єдиний податок)»

Розробити схему «Загальнодержавні податки: платник, об’єкт оподаткування, ставки податку »

Скласти схему-характеристику «Принципи розмежування загальнодержавних та місцевих податків».

Підготувати електронну базу даних «Нормативно-правові акти, що регулюють сплату загальнодержавних податків в Україні».

ТЕМА 9. МІСЦЕВІ ПОДАТКИ І ЗБОРИ

Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.

  1.  Правова природа місцевих податків та зборів (історія питання).
  2.  Еволюційні зніми законодавства України щодо місцевого оподаткування.
  3.  Порівняльна характеристика місцевого оподаткування в Україні та країнах Європейського союзу.
  4.  Місцева система оподаткування і принципи її формування.

Індивідуально-дослідні завдання.

Розробити схему «Розробити схему «Порівняльна характеристика місцевих оподаткування в Україні та країнах Європейського союзу»

Розробити схему «Місцеві податки і збору: платник, об’єкт оподаткування, ставки податку і збору »

Скласти схему-характеристику «Особливості встановлення місцевих податків та зборів».

Підготувати електронну базу даних «Нормативно-правові акти, що регулюють сплату місцевих податків і зборів в Україні».


8. Методи навчання

До методів навчання дисципліни «Податкове право» відносять лекції, семінарські заняття, консультації, опитування, бесіди, що передбачають послідовне викладення інформації, активізацію уваги студентів, прийоми порівняння та аналогій, виділення головного, підбиття підсумків та діалог зі студентами, опитування тощо. Тип методики, що обирається для проведення заняття певною мірою залежить від особливостей студентської групи, з якою він працює.

Семінарське заняття – форма навчального заняття, при якій викладач організує дискусію навколо попередньо визначених тем, до котрих студенти готують тези виступів на підставі індивідуально виконаних завдань.

Семінарські заняття проводяться в аудиторіях або в навчальних кабінетах з однією академічною групою. Перелік тем семінарських занять визначається даною програмою.

На семінарському заняття теоретичні знання, отримані студентами під час лекції та самостійної підготовки, мають були поглиблені, деталізовані. Не зрозумілі моменти з’ясовуються, викладач може перевірити ступіть підготовки до заняття студентів як у формі опитування, так й проведення письмової самостійної роботи. Наукове мислення та вміння доцільно використовувати спеціалізовані терміни набувається студентами під час виступів, діалогів та участі у ділових іграх, що дозволяють закріпити отримані знання за допомогою практичних ситуацій. Особливе місце у структурі семінарського заняття має належати обговоренню наукових статей та монографій та навчальним доповідям, при підготовці яких студенти повинні продемонструвати знання та вміння, пов’язані з творчою самостійністю та вмінням сприймати та розуміти навчальні та наукові матеріали.

На кожному семінарському занятті викладач оцінює підготовлені студентами реферати, їх виступи, активність у дискусії, уміння формулювати і відстоювати свою позицію тощо.

Підсумкові оцінки за кожне семінарське заняття вносяться у відповідний журнал.

Отримані студентом оцінки за окремі семінарські заняття враховуються при виставленні підсумкової оцінки з даної навчальної дисципліни.

Під час аудиторних занять також використовуються наочні та практичні методи навчання.

Індивідуальне навчальне заняття проводиться з окремими студентами з метою підвищення рівня їх підготовки та розкриття індивідуальних творчих здібностей.

Індивідуальні навчальні заняття організовуються за окремим графіком з урахуванням індивідуального навчального плану студента і можуть охоплювати частину або повний обсяг занять з однієї або декількох навчальних дисциплін, а в окремих випадках – повний обсяг навчальних занять для конкретного освітнього або кваліфікаційного рівня.

Види індивідуальних навчальних занять, їх обсяг, форми та методи проведення, форми та методи поточного і підсумкового контролю (крім державної атестації) визначаються індивідуальним навчальним планом студента.

У формі консультації студент може отримати відповіді від викладача на конкретні запитання або пояснення певних теоретичних положень чи аспектів їх практичного застосування. Консультація може бути індивідуальною або проводитися для групи студентів, залежно від того, чи викладач консультує студентів з питань, пов'язаних із виконанням індивідуальних завдань, чи з теоретичних питань навчальної дисципліни.

Обсяг часу, відведений викладачу для проведення консультацій з конкретної дисципліни, визначається навчальним планом.


9. Методи контролю

Для навчальної дисципліни «Податкове право» засобами діагностики знань (успішності навчання) виступають: проведення попереднього, поточного і підсумкового контролю знань студентів.

Попередній контроль являє собою діагностику вхідного рівня знань студентів, який дає змогу визначити наявний рівень знань студентів на початку вивчення дисципліни чи на початку вивчення конкретної теми. Формою попереднього контролю є вхідний контроль знань. Він проводиться на 1-му семінарському занятті з метою оцінки залишкових знань студентів, отриманих під час вивчення циклу дисциплін на попередніх курсах. Попередній контроль у вигляді перевірки і оцінки залишкових знань проводимо також через деякий час після підсумку змістовного модуля на початку наступного семінарського заняття. Вхідний контроль знань проводиться у формі письмової роботи з визначення певних понять, категорій чи економічних явищ протягом 10 хвилин на початку заняття.

Оцінка вхідного контролю знань студентів зараховується до оцінки за семінарське чи практичне заняття.

Поточний контроль знань є органічною частиною всього навчального процесу і слугує засобом виявлення ступеня сприйняття (засвоєння) навчального матеріалу з дисципліни "Податкове право".

Оцінювання знань студентів на основі даних поточного контролю знань відбувається:

1) з допомогою контролю активності роботи студента протягом вивчення програмного матеріалу дисципліни "Податкове право", включаючи відповіді на семінарських  заняттях, написання та захист есе, участь у науковій роботі факультету та написання наукової роботи, підготовка доповідей, повідомлень та аналітичних матеріалів з фінансового права тощо;

2) через виконання завдань для самостійної роботи, включаючи ведення конспекту лекцій, ведення конспекту для підготовки до семінарських  занять, самостійного опрацювання питання для самостійного розгляду, ведення словника термінів з податкового права тощо.

Поточний контроль на семінарських заняттях проводиться з метою вияснення готовності студентів до занять у таких формах:

  •  фронтального стандартизованого усного  опитування студентів за основними питаннями семінару;
  •  фронтальної перевірки виконання домашніх завдань; виклику до дошки окремих студентів для самостійного розв'язування практичних завдань чи ситуацій;
  •  бліц-опитування, що являє собою або суцільне опитування всіх присутніх студентів групи, або вибіркове опитування частини студентів групи. Запитання з теми (кількох тем), яка готувалася на семінарське заняття, передбачають чітку коротку відповідь (наприклад, дати визначення фінансів; назвати функції податків; перерахувати форми безготівкових розрахунків). При бліц-опитуванні кожен студент має право відповісти лише один раз.
  •  інше.

Самостійна робота студентів передбачає цілеспрямований пошук ефективних способів вивчення дисципліни "Банківське право", свідоме ставлення та послідовність в роботі, вміння використовувати наявну літературу і нормативну базу, планувати власну роботу.

Підсумковим контролем рівня знань студентів виступає проведення заліку.



10. Критерії оцінювання

10.1. Критерії оцінювання аудиторної роботи

студентів на семінарських та практичних заняттях

БАЛИ

ПОЯСНЕННЯ

5

Теоретичні питання, винесені на розгляд, засвоєні у повному обсязі; на високому рівні сформовані необхідні практичні навички та вміння; всі навчальні завдання, передбачені планом заняття, виконані в повному обсязі. Під час заняття продемонстрована стабільна активність та ініціативність. Відповіді на теоретичні питання, розв’язання практичних завдань, висловлення власної думки стосовно дискусійних питань ґрунтується на глибокому знанні чинного законодавства, теорії та правозастосовної практики.

4

Теоретичні питання, винесені на розгляд, засвоєні у повному обсязі; в основному сформовані необхідні практичні навички та вміння; всі передбачені планом заняття навчальні завдання виконані в повному обсязі з неістотними неточностями. Під час заняття продемонстрована ініціативність. Відповіді на теоретичні питання, розв’язання практичних завдань, висловлення власної думки стосовно дискусійних питань переважно ґрунтується на знанні чинного законодавства, теорії та правозастосовної практики.

3

Теоретичні питання, винесені на розгляд, у цілому засвоєні; практичні навички та вміння мають поверхневий характер, потребують подальшого напрацювання та закріплення; навчальні завдання, передбачені планом заняття, виконані, деякі види завдань виконані з помилками.

2

Теоретичні питання, винесені на розгляд, засвоєні частково, прогалини у знаннях не носять істотного характеру; практичні навички та вміння сформовані недостатньо; більшість навчальних завдань виконано, деякі з виконаних завдань містять істотні помилки, які потребують подальшого усунення.

1

Студент не готовий до заняття, не знає більшої частини програмного матеріалу, з труднощами виконує завдання, невпевнено відтворює терміни і поняття, що розглядалися під час заняття, допускає змістовні помилки, не володіє відповідними вміннями і навичками, необхідними для розв’язання професійних завдань.

0

Відсутність на занятті

11. Питання та завдання для підготовки до підсумкового контролю

Вступні зауваження. Із переліку питань викладач формує завдання для модульного контролю, а також білети на залік.

  1.  Місце інституту податкового права в системі фінансового права.
  2.  Особливості інституту податкового права.
  3.  Предмет, метод податкового права.
  4.  Поняття, особливості, види податкових правовідносин.
  5.  Податково-правові норми: класифікація, структура.
  6.  Система  податкового права.
  7.  Джерела податкового права іх класифікація.
  8.  Податкове законодавство : класифікація.
  9.  Податкова політика: її види, характеристика, інструменти проведення.
  10.  Податкова система, типи податкових систем.
  11.  Критерії оцінки податкової системи та принципи її побудови.
  12.  Поняття та рівні податкового тиску.
  13.  Повноваження органів місцевого самоврядування щодо введення податків та зборів.
  14.  Види фінансових платежів до бюджету їх характеристика.
  15.  Податок, ознаки податку, функції податку.
  16.  Класифікація податків.
  17.  Система елементів правового механізму податку.
  18.  Платники податків: класифікація, обов’язки та права.
  19.  Правовий статус податкового агента.
  20.  Поняття об’єкту  оподаткування, види, методи визначення.
  21.  Поняття ставки податку: класифікація та види ставок оподаткування.
  22.  Поняття бази оподаткування: методи та способи обчислення.
  23.  Податковий період.
  24.  Податкова пільга як елемент податкового закону. Види пільг, порядок надання.
  25.  Методи оподаткування та способи сплати податків та зборів.
  26.  Податкова звітність. Форми реалізації податкової звітності.
  27.  Податкова декларація: форми податкових декларацій та відповідальність за їх несвоєчасне подання.
  28.  Податкове повідомлення та податкова вимога.
  29.  Поняття і зміст податкового обов’язку, умови його виникнення, зміни та припинення.
  30.  Податковий борг та умови його погашення.
  31.  Органи державної податкової служби України.
  32.  Фінансові, казначейські та митні органи як учасники відносин у сфері оподаткування.
  33.  Контролюючі органи та органи стягнення в ДПС України.
  34.  Податковий контроль: види і способи податкового контролю.
  35.  Облік платників податку.
  36.  Інформаційно – аналітичне забезпечення діяльності органів ДПС.
  37.  Податкові перевірки, їх види.
  38.  Строки проведення  податкових перевірок.
  39.  Оформлення результатів податкових перевірок.
  40.  Погашення податкового боргу платників податку. Строки давності.
  41.  Прямі податки в Україні їх види, переваги та недоліки.
  42.  Податок на прибуток підприємств. Характеристика елементів правового механізму.
  43.  Платники податку на прибуток підприємства.
  44.  Об’єкт податку на прибуток підприємства.
  45.  Порядок визначення доходів та їх склад про визначенні об’єкту  оподаткування податком на прибуток підприємства.
  46.  Класифікація витрат підприємства.
  47.  Амортизація : поняття, об’єкти , методи проведення.
  48.  Особливості оподаткування страхової діяльності.
  49.  Податкові пільги при сплаті податку на прибуток підприємств.
  50.  Ставки податку на прибуток підприємства.
  51.  Плата за землю: характеристика елементів правового механізму.
  52.  Непрямі податки: їх види, переваги і недоліки.
  53.  Податок на додану вартість. Характеристика елементів податку.
  54.  Особливості визначення бази оподаткування при сплаті ПДВ.
  55.  Податкові пільги при сплаті ПДВ.
  56.  Структурно-логічна схема сплати ПДВ. Податкове зобов’язання. Податковий кредит.
  57.  Податкова накладна та її реквізити.
  58.  Особливості оподаткування операцій податком на додану вартість (ПДВ)  при переміщенні товарів через митний кордон.
  59.  Ставки ПДВ та їх застосування.
  60.  Акцизний податок. Характеристика елементів правового механізму податку.
  61.  Порядок обчислення та сплати акцизного податку.
  62.  Підакцизні товари та ставки  акцизного податку.
  63.  Мито: види мита.
  64.  Збір за першу реєстрацію транспортного засобу : характеристика елементів правового механізму.
  65.  Змішані податки  та збори в податковій системі України.
  66.  Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
  67.  Платники податку на доходи фізичних осіб.
  68.  Об’єкти оподаткування резидентів та нерезидентів - платників ПДФО.
  69.  База оподаткування. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
  70.  Поняття податкової соціальної пільги: її розмір та умови застосування.
  71.  Особливості оподаткування спадщини .
  72.  Податкова знижка. Перелік витрат дозволених  до включення до податкової знижки.
  73.  Обмеження права на нарахування податкової знижки.
  74.  Диференціація ставок ПДФО відповідно до видів доходів та їх величини.
  75.  Порядок нарахування, утримання та сплати ПДФО до бюджету.
  76.  Оподаткування дивідендів..
  77.  Оподаткування виграшів та призів.
  78.  Оподаткування благодійної допомоги.
  79.  Особи, відповідальні за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) ПДФО до бюджету.
  80.  Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності ( крім осіб, що обрали спрощену систему  оподаткування.
  81.  Спрощена система оподаткування. Критерії переходу юридичних та фізичних осіб на спрощену систему оподаткування.
  82.  Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи при  сплаті ПДФО.
  83.  Податкові злочини та правопорушення.
  84.  Ознаки податкового правопорушення.
  85.  Класифікація податкових правопорушень.
  86.  Кримінальна відповідальність за податкові злочини.
  87.  Адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства.
  88.  Фінансова відповідальність за порушення податкового законодавства.
  89.  Система санкцій за порушення податкового законодавства.
  90.  Пеня. Порядок сплати та нарахування.
  91.  Порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування.
  92.  Міжнародні податкові угоди та їх види.
  93.  Спеціальні податкові режими. Фіксований сільськогосподарський податок.
  94.  Вирішить практичне завдання: ТОВ «Мрія», у відповідності до положень чинного законодавства самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації та надає відповідні документи до податкових органів.  15.09.2012 року до підприємства надійшло податкового повідомлення, у якому вказувалась сума податкового зобов’язання, нарахованого відповідною податковою інспекцією. Серед інших обов’язкових реквізитів податкового повідомлення, податкова інспекція мотивувала такий захід результатами проведення  камеральної перевірки, внаслідок якої було виявлено арифметичні помилки у поданій ТОВ податковій декларації, що призвело  до заниження суми податкового зобов'язання. Адміністрація підприємства потрактувала застосування такого заходу не адекватним і незаконним щодо них. Зазначте, що таке камеральна перевірка; в яких випадках контролюючий орган може застосовувати непрямі методи визначення податкових зобов’язань; схематично опишіть процедуру оскарження рішення державної податкової інспекції.
  95.  Вирішить практичне завдання: Деревообробне підприємство «Смерека» звернулося до відповідної податкової інспекції з проханням надати відстрочку сплати податку на прибуток, в зв’язку із зменшенням обсягів виробництва, значними пошкодженнями основних засобів, що було спричинено повінню у липні 2011 року. Разом з тим, підприємство надало техніко-економічні обґрунтування щодо налагодження систем управління та відновлення основних засобів тощо, що дозволить в наступному бюджетному періоді сплатити усі належні податкові платежі. Вкажіть, який орган приймає рішення про відстрочення податкових зобов’язань; який порядок сплати відповідних сум податкових зобов’язань до бюджету.
  96.  Вирішить практичне завдання: ТОВ звернулося до ДПІ з позовом про скасування податкових повідомлень-рішень, якими зменшено бюджетне відшкодування з податку на додану вартість  та застосовано штрафні санкції. З’ясовано, що фактично до Державного бюджету України не надійшли суми ПДВ із сумнівних операцій за участю суб’єктів підприємницької діяльності, державну реєстрацію яких скасовано в судовому порядку через те, що вони не сплачували податки та не звітували перед податковими органами. З’ясувалося що ряд підприємств, які поставляли позивачеві товари за договорами, є фіктивними, тобто судом установлено недійсність їх установчих документів і свідоцтв платників податків із моменту реєстрації; інші ухилялися від сплати податків, унаслідок чого останні до бюджету не надходили. Тому суму бюджетного відшкодування, заявленого у звітних періодах, коли були укладені угоди з фіктивними підприємствами, визнано податковими органами завищеною та у зв’язку із цим застосовано штрафні санкції. Яке рішення повинен прийняти суд?
  97.  Вирішить практичне завдання: Постановою Кабінету Міністрів України було запроваджено платіж за користування вантажними автомобілями і їх проїзд по території міст обласного підпорядкування. Окремою постановою було визначено платників податку, податкові ставки, порядок та механізм стягнення тощо. Дайте правову оцінку рішенню Уряду з точки зору його відповідності положенням Конституції України і Податкового Кодексу України.


12. Інформаційне та методичне забезпечення.

Рекомендована література

1. Основні нормативні акти:

  1.  Конституція України;
    1.  акти міжнародного права:
      1.  Декларация об общих принципах деятельности высших органов финансового контроля государств – участников СНГ//Режим доступу : http://ac2000sa01/ac_site/Ua/652/200106081.htm.
      2.  Лимская Декларация руководящих принципов контроля // Правовое регулирование государственного финансового контроля в зарубежных странах. Аналитический обзор и сборник нормативных документов / [сост.: С. О. Шохин, В. И. Шлейников ; аналитический раздел и общ. ред. С. О. Шохина]. – М. : Прометей, 1998. – С. 42–51.
    2.  - закони:
      1.  Бюджетний кодекс України від 08.07.2010  № 2456-VI ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2010, N 50-51, ст.572).
      2.  Податковий Кодекс  вiд 02.12.2010  № 2755-VI (Голос України вiд 04.12.2010 - № 229, / № 229-230 /)
      3.  Митний кодекс України від 13.03.2012 № 4495-VI
      4.  Цивільний кодекс України від 16 січня 2003р.
      5.  Господарський кодекс України від 16 січня 2003р.
      6.  Кодекс України про адміністративні правопорушення Відомості Верховної Ради УРСР вiд 18.12.1984 - 1984 р., № 51, стаття 1122
      7.  Закон України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» вiд 23.12.2011  № 2857-VI (Офіційний вісник України вiд 31.12.2011 - 2012 р., / № 99/1 /, стаття 3541)
      8.  Про Національний банк України. Закон України від 1999р. №29/99-ВР.
      9.  Про місцеве самоврядування в Україні. Закон України від 21 травня 1997р. №280-97-ВР.
      10.  Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування. Закон України від 15 липня 1997р. №452/97-ВР.
      11.  Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання фінансовим правопорушенням, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, державного і комунального майна. Закон України від 2006р. №14/06-ВР.
      12.  Про зайнятість населення. Закон України від 11.08.2013 № 5067-VI
      13.  Про зовнішньоекономічну діяльність. Закон України від 16 квітня 1991р. №959-ХІІ із змінами та доповненнями.
      14.  Про страхування. Закон України від 07 березня 1996р. №85/96-ВР із змінами та доповненнями.
      15.  Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг. Закон України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2002, N 1, ст. 1).
      16.  Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансування тероризму. Закон України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 1, ст. 2).
      17.  Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Закон України вiд 08.07.2010  № 2464-VI (Урядовий кур'єр вiд 26.08.2010 - № 156)
      18.  Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Закон України від 09.07.2003 р.
      19.  Про платіжні системи та переказ грошей в Україні. Закон України від 04 квітня 2001р. №2346-ІІІ.
      20.  Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні. Закон України від 16.07.99 p. № 996-XIV.
      21.  Про оренду землі. Закон України від 6 жовтня 1998 року №161.
      22.  Про міжнародні договори України: Закон України від 29 червня 2004 р. // Відомості Верховної Ради України.— 2004.— №50. – Ст.540.

  1.  підзаконні акти:
    1.  Про затвердження Положення про Міністерство доходів і зборів України. Указ Президента України від 18.03.2013 року № 141/2013
      1.  Про систему валютного регулювання і валютного контролю. Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993р. №15-93 // Відомості Верховної Ради. – 1993. - №17.
      2.  Питання Державної інспекції з контролю за цінами. Постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000р. №1819 // Офіційний Вісник України. – 2000р. - №50.
      3.  Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість. Наказ Міністерства  фінансів України 07.11.2011 N 1394
      4.  Порядок інформування органами державної податкової служби України платників податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги. Затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 30 вересня 2003р. №461.
      5.  Положення про єдиний казначейський рахунок. Затверджено наказом Головного управління Державного казначейства України від 21 березня 1997р. №28. // Офіційний Вісник України. – 1997р.. - №14.
      6.  Наказ Міністерства Фінансів України «Про затвердження Порядку складання Протоколу про порушення бюджетного законодавства та форми Протоколу про порушення бюджетного законодавства» вiд 15.11.2010  № 1370 //Офіційний вісник України вiд 13.12.2010 - 2010 р., № 9
      7.  Про запровадження марок акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби: Указ Президента України // Урядовий кур’єр. – 1995. - №145-146. – С.9
      8.  Про державне мито: Декрет Кабінету Міністри України від 21 січня 1993р. № 7 // Відомості Верхової Ради України.— 1993.—№ 13. – Ст. 113.
      9.  Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів: Постанова Кабінету Міністрів України вiд 27 грудня 2010 р. // Офіційний вісник України. - 2011. - 1. - Ст. 35.
      10.  Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів: Наказ Міністерства Фінансів України від 09.12.2011 № 1588 // Офіційний вісник України. - 2012. - 1. - Ст. 39.
      11.  Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 №1394, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.11.11 за №1369/20107
      12.  Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків - фізичними особами. Наказ Міністерства Фінансів України від 14.03.2013  № 395

  1.  постанови, інші рішення, роз’яснення судів (Конституційного, Верховного):
    1.  Рішення Конституційного Суду України від 09 лютого 2000р. №1-рп/2000 // Право України. – 2000р. - №3. – С.125.
      1.  Рішення Конституційного Суду України від 13 червня 2002р. №ІІ-рп/2002 // Юридичний вісник України. – 2002р. - №27 (367).
      2.  Рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002р. №5-рп/2002 // Офіційний вісник України. – 2002р. - №13.

  1.  Підручники:
    1.  Бандурка О. М., Понікаров В. Д., Попова С. М. Податкове право. Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 312 с.
      1.  Берлач А. І. Податкове право України: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Відкритий міжнародний ун-т розвитку людини "Україна". — К. : Університет «Україна», 2006. — 336 с.
      2.  Бех Г. В., Дмитрик О. О., Кобильнік Д. А., Криницький І. Є., Кучерявенко М. П. Податкове право: Навч. посіб. / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого / М.П. Кучерявенко (ред.). — К. : Юрінком Інтер, 2003. — 400 с.
      3.  Бодюк А.В. Податкова система (ресурсні платежі): навч. посібник / Державна податкова адміністрація України; Національний ун-т держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2007. — 575 с.
      4.  Василик О.Д. Податкова система України: Навч. посібник: Для студ. екон. спец. вищих закл. освіти / Українська державна фінансова академія. — К. : ВАТ «Поліграфкнига», 2004. — 447 с.
      5.  Войнаренко М.П., Пухальська Г.В. Податковий облік і аудит: підручник – К., ВЦ «Академія», 2009 – 376 с.
      6.  Викриття злочинів у сфері оподаткування / С.Ю. Василенко, І.В. Сервецький, О.М. Юрченко. — К.: Просвіта, 2000. — 398 с.
      7.  Іванов Ю. Б., Крисоватий А. І., Десятнюк О. М. Податкова система: підручник / МОН України. — К. : Атіка, 2006. — 920 c.
      8.  Куценко Т. Ф. Бюджетно-податкова політика: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К. : КНЕУ, 2006. — 508 с.
      9.  Кучерявенко М. П. Податкове право України. Академічний курс: підручник. — К. : "Правова єдність", всеукраїнська асоціація видавців, 2008. — 699с.
      10.  Пришва Н.Ю. Податкове право: навч. посіб. / Н.Ю. Пришва. – К.: Хрінком Інтер, 2010. – 368 с.
      11.  Саксонов В.Б. Податкове право у схемах та визначеннях: Навч. посібник. – Система оподаткування та юридична конструкція податку. – Д.: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ., 2007. – 60 с.
      12.  Савченко Л.А.. Правові основи фінансового контролю. Навчальний посібник. – К.: Юрінком Інтер, - 2008. – 501 с..

  1.  Навчальні посібники, інші дидактичні та методичні матеріали:
    1.  Авер̓янова Є., Абрамцова Т., Василенко В., Діброва Н., Лисиця Т., Литвинов К. Податок на додану вартість: консультації, відповіді на запитання, роз`яснення спеціалістів міністерств та відомств, нормативна база, первинна документація: практичне керівництво. — К.: Баланс-Клуб, 2008. — 176 с.
      1.  Авер̓янова Є., Артем̓єва Л., Бродецька І., Волк Н., Діброва Н., Золотухін О. Податок з доходів фізичних осіб: консультації, відповіді на запитання, роз̓яснення спеціалістів міністерств і відомств, нормат. база, первинна документація / А. Бабак (голов. ред.) — Д.: Баланс-Клуб, 2008. — 170 с.
      2.  Адміністративна відповідальність за ухилення від оподаткування: навч. посіб. / В.К. Шкарупа, М.В. Коваль, М.О. Мацелик, Т.О. Мацелик; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 206 с.
      3.  Акцизний збір (Державна податкова служба України; заг.ред. С.В.Буряка. К.: Юрінком Інтер, 2009 – 352 с. Бібліотека платника податку.
      4.  Владімірська М., Діброва Н., Завгороднєв В., Журавель Н., Зіненко Щ., Лисиця Т. Податок на прибуток: консультації, відповіді на запитання, роз`яснення спеціалістів міністерств та відомств, нормативна база: практичне керівництво. — К. : Баланс-Клуб, 2008. — 176 с.
      5.  Все про податки: Довідник / Азаров М.Я., Кольга В.Д., Онищенко В.А. – К.: Експерт – Про, 2000. – 492 с.
      6.  Гавриленко Н. В. Податкова система: Навч. посіб.. — Л. : Новий Світ-2000, 2007. — 328 с.
      7.  Довгалюк В.І., Ярмоленко Ю. Ю. Податкова система: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — Чернівці : Буркек, 2006. — 352 с.
      8.  Загорський В. С. Бюджетно-податкова система України: теорія і практика / Національна академія державної податкової служби України. — Ірпінь : Національна академія ДПС України, 2006. — 304 с.
      9.  Земельний податок та плата за землю. — Суми : Видавець Соколик Б.В., 2007. — 29 с.
      10.  Іванов Ю. Б., Крисоватий А. І., Десятнюк О. М. Податкова система: підручник / МОН України. — К. : Атіка, 2006. — 920c.
      11.  Литвиненко Я. В. Податкова політика: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Міжрегіональна академія управління персоналом (МАУП). — К.: МАУП, 2003. — 223 с.
      12.  Марченко В. Б., Легкова М. Ф. Податкове право: Навчально-метод. посібник для самост. вивчення дисципліни / Київський національний економічний ун-т — К. : КНЕУ, 2004. — 225 с.
      13.  Оподаткування доходів фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності: Збірник , К.: Юрінком Інтер, 2009, 304 с.
      14.  Педь І. В. Непрямі податки в податковій системі України: навч. посібник / Ю.М. Лисенков (ред.). — К. : Знання, 2008. — 348 с.
      15.  Податки у термінах і визначеннях: короткий словник-довідник податківця / П.В. Мельник (голова ред.кол.), Ю.В. Бондар (упоряд.). — К. : ДП «ІВЦ ДПА України», 2008. — 736 с.
      16.  Податкова система: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл./ [Лютий І.О., Демиденко Л.М., Романюк М.В. та ін.]; За ред.. І.О. Лютого. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 456 с.
      17.  Податкова система: практичні питання застосування норм Податкового кодексу України / Державна податкова служба України; за заг. ред. B.Ю. Захарченка. – К.: Юрінком Інтер, 2011. – 368 с. – (Бібліотека платника податків; кн. 1 (19)). – 360 с.
      18.  Податок з власників транспортних засобів. — Суми: Видавець Соколик Б.В., 2007. — 26 с.
      19.  Податок на додану вартість в Україні: Посібник для студ. вищих навч. закл. / Національна академія держ. податкової служби / Ф.О. Ярошенко (заг.ред.). — Ірпінь, 2004. — 396 с.
      20.  Предборський В.А. та ін. Виявлення правопорушень у сфері оподаткування. – К.: Фенікс, 1999. – 216 с.
      21.  Реєстрація та облік платників податків в органах державної податкової служби. (Державна податкова служба України; за аг ред.. С.В.Буряка, К.: Юрінком Інтер 2010 – 416 с. (Бібліотека платника податку.)
      22.  Спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва: метод. розробка / Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва / К.О. Ващенко (ред.). - К., 2008. - 144 с.
      23.  Словник фінансово-правових термінів / [Антипов В.І., Білецька Г.М., Воронова Л.К. та ін.]; За заг. ред. Л.К.Воронової; Нац. акад. держ. податк. служби України. НДІ фін. права. — Ірпінь, 2006. — 343 с.
      24.  Фінансова енциклопедія / [О.П.Орлюк та ін.]; за заг. ред. О. П. Орлюк; Акад. правових наук України. — К.: Юрінком Інтер, 2008. — 470 с.

  1.   Монографії та інші наукові видання:
    1.  Бандурка О.О. Державна податкова служба в Україні: система, правовий статус, модернізація: Монографія. – Х.: Вид-во НУВС, 2004. – 234с.
      1.  Бандурка О.О. Організаційно-правовий статус податкової міліції України: Монографія. – Х.: Вид-во НУВС, 2004. – 245с.
      2.  Кучерявенко М. Правове регулювання податкового контролю // Вісник Академії правових наук України. – 2002. - №2. – С.107-113.
      3.  Кучерявенко М. Правовий механізм податку (елементи) // Вісник Академії правових наук України. – 2002. - №4 (31). – С.112-115.
      4.  Мельник П. В., Тарангул Л. Л., Варналій З. С., Кушнарець Д. В., Харлан Є. А. Податкова політика України: стан, проблеми та перспективи: монографія / Державна податкова адміністрація України; Національний ун-т держ. податкової служби України. Науково-дослідний центр з проблем оподаткування / З.С. Варналій (ред.). — К.: Знання України, 2008. — 675 c.
      5.  Проценко Т.О. Правове забезпечення адміністрування податків та митних платежів: монографія/ Т.О. Проценко. – К., 2006. – 546 с.
      6.  Угровецький О.П. Система оподаткування в Україні: становлення, адміністрування, реформування: монографія / О.П. Угровецький. – Х.: Золота миля, 2009. – 326 с.
      7.  Новицький А. М., Коляда Т. А., Касьяненко Л. М. Легалізація коштів, з яких не сплачено податки / Національний ун-т держ. податкової служби України. Науково-дослідний центр з проблем оподаткування. — Ірпінь: НА ДПСУ, 2007. — 158 c.

  1.  Інші джерела:
    1.  Бараєв В.М. Можливості й шляхи первинної адаптації податкового законодавства України до європейського податкового права // Держава і право. Юрид. і політ. науки: Зб. наук. пр. — 2003. — № Спец. вип. — С. 268-271.
      1.  Барановська І.В.Сучасна податкова система України з точки зору підприємця // Актуальні проблеми економіки. — 2008. — №8. — С. 172-182.
      2.  Береза З.В.Аналіз дефініцій терміна «податки» // Вісник Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку — 2006. — № 570. — С. 76-80.
      3.  Берлач А., Пирога І. Еластичність ставки податку на додану вартість як стимул економічного зростання в Україні // Право України. – 2009. - № 2. – С. 94-100.
      4.  Білюга С.П. Адміністративне судочинство як інструмент протидії незаконному відшкодуванню податку на додану вартість // Фінансове право 2011. - № 1. – С. 10-13.
      5.  Блажчук Т. Фізична особа як суб’єкт підприємницької діяльності // Підприємництво, господарство і право. – 2009. - № 7. – С. 12-16.
      6.  Борейко В. Шляхи підвищення ефективності податкового та соціального законодавства // Економіка України. — 2007. — №9. — С. 30-37.
      7.  Бригінець О.О. Онтологія адміністративно-правового статусу Державної податкової служби України // Фінансове право. – 2009. - № 4. – С. 15-18.
      8.  Бурденко І.М. Податкова система як інструмент інноваційно-інвестиційного розвитку України // Актуальні проблеми економіки. — 2008. — №3. — С. 150-160.
      9.  Гой В. Поняття великих платників податків // Підприємництво, господарство і право. – 2009. - № 37. – С. 21-25
      10.  Гой В., Шестак Л. Роль великих платників податків у наповненні державного бюджету України // Підприємництво, господарство і право. – 2009. - № 10. – С. 208-211.
      11.  Гой В., Шестак Л. Специфіка адміністративно-правового статусу податкових органів, які здійснюють податкове супроводження ВПП // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 3. – С. 28-31.
      12.  Головач А. Удосконалення управлінського процесу в органах державної податкової служби // Право і безпека. – 2010. - № 4. – С. 91-94.
      13.  Гоцуля Є. До питання провадження по справам про адміністративну відповідальність за ухилення від сплати податків // Підприємництво, господарство і право. – 2009. - № 2. – С. 113-118.
      14.  Давиденко А.Л. Застосування податку на додану вартість при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності суб’єктами господарювання // Актуальні проблеми економіки. — 2006. — №6. — С. 3-8.
      15.  Дубова С.Г., Моргуновський Д.З. Оптимізація прямих податків як інструмент керування соціально-економічною структурою // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. — 2001. — №6. — С. 77-81.
      16.  Дуравкін П. Правова природа податкової поруки як способу забезпечення погашення податкового боргу // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 5. – С. 104-107.
      17.  Дьомін О.В. Санкції у структурі норм податкового права // Фінансове право 2011. - № 1. – С. 17-20.
      18.  Зицик С. Правовий механізм оскарження рішень органів Державної податкової служби // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 4. – С. 117-120.
      19.  Ільяшенко В.А. Компетенція органів Державної податкової служби у сфері здійснення державного контролю за справлянням податків та інших обов’язкових платежів // Фінансове право 2009. - № 2. – С. 10-15.
      20.  Корнус В.Г. Принципи оподаткування та базис для вдосконалення побудови системи оподаткування // Актуал. пробл. економіки. — 2006. — №2. — С. 14-21.
      21.  Лісовська В. Податковий контроль у системі оподаткування: зміст та механізм здійснення // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 10. – С. 221-224.
      22.  Лубенченко О.Е. Податковий менеджмент: уточнення платежів з податку на додану вартість // Фінансове право. – 2010. - № 1, С. 16-19.
      23.  Майстренко О. Прийняття Податкового кодексу як шлях до ефективності системи оподаткування України// Право України. – 2010. - № 6. – С. 128-134.
      24.  Марченко В. Правове природа діяльності уповноважених органів у сфері справляння податків // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 12. – С. 41-45.
      25.  Меліхова Т.О. Методика аналізу податку на прибуток підприємств // Вісн. Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Пробл. економіки та упр. — 2007. — №579. — С. 171-176.
      26.  Монаєнко А. Поняття фінансово-процесуального примусу в сучасній фінансово-правовій науці // Право України. – 2010. - № 12. – С. 168-176.
      27.  Новицький А.М. Концептуальні підходи організаційно-правові забезпечення розвитку електронного оподаткування в Україні // Фінансове право. – 2009. - № 3. – С. 13-16.
      28.  Нонко А. Податкове регулювання в Європейському Союзі: співвідношення наднаціонального та національного рівнів // Право України. — 2005. — №4. — С. 110-115.
      29.  Оніщик Ю. До питання про момент виникнення, зміни та припинення податкової правосуб’єктності організації – платника податку // Адвокат. – 2009. - № 1. – С. 16-19.
      30.  Оніщик Ю.В. Проблема конструкції «юридична особа» у податковому праві України // Фінансове право. – 2010. - № 3. – С. 8-11.
      31.  Парнюк В.О. Стимулювання структурних змін в економіці - головне завдання податкової реформи // Актуальні проблеми економіки. — 2008. — №11. — С. 214-223.
      32.  Погорєлова О. Місце та роль спору серед юридичних гарантій захисту прав платників податків // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 11. – С. 208-211.
      33.  Погорєлова О. Гарантії забезпечення судового оскарження рішень (нормативно-правових актів, правових актів індивідуальної дії) податкових органів // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 12. – С. 28-32.
      34.  Погорєлова О. Застосування фінансових та господарських санкцій як юридична гарантія захисту прав платників податків // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 6. – С. 108-111.
      35.  Проценко Т.О. Організаційно-правові засади реалізації прав платників податків як чинник дотримання податкового законодавства // Держава і право. Юрид. і політ. науки: Зб. наук. пр. — 2006. — Вип. 31. — С. 199-206.
      36.  Река В.А. Правові й організаційні особливості інспектування органами державної контрольно-ревізійної служби // Науковий вісник КНУВС. – 2010. - №5, С. 189-199.
      37.  Ровинський Ю.О. Органи Державної податкової служби України як суб’єкти застосування державного примусу // Фінансове право 2010. - № 4. – С. 18-20.
      38.  Ровинський Ю.О. Позитивний аспект фінансово-правової відповідальності // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 11. – С. 31-34.
      39.  Спасибо В. Фінансово-правові штрафи у податковому праві України // Підприємництво, господарство і право. – 2010. - № 5. – С. 39-42.
      40.  Сусловець А.О. Становлення та розвиток нормативно-правового забезпечення діяльності органів державної податкової служби України // Фінансове право. – 2011. - № 1. – С. 52-56.
      41.  Трофімова Л.В. Дефекти нормотворчості як причина податкових конфліктів // Фінансове право 2010. - № 4. – С. 21-25.
      42.  Трофімова Л.В. Про гармонізацію та адаптацію законодавства України у сфері податкових відносин до законодавства Європейського Союзу // Фінансове право 2010. - № 1. – С. 19-23.
      43.  Трофімова Л.В. Про комунікації у податковій політиці // Фінансове право 2010. - № 3. – С. 16-18.
      44.  Трубін І.О., Трубіна М.В. До питання застосування повноважень органами Державної податкової служби України // Фінансове право 2010. - № 3. – С. 18-21.
      45.  Усенко Є. Податковий конфлікт та податковий спір: співвідношення понять // Право і суспільство. – 2010. - № 3. – С. 165-167.
      46.  Федчук С. Деякі питання фінансування бюджетних видатків, його ознаки та форми в сучасних умовах// Право України. – 2010. - № 8. – С. 123-129.
      47.  Чернега Т.С. Акцизний збір як фактор зовнішнього середовища // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. — 2005. — №17. — С. 49-51.
      48.  Черних Д. Дохід та його елементи як підстава справляння особистих податків в Україні // Право і суспільство. – 2010. - № 3. – С. 168-170.
      49.  Ярмоленко О.С. Сутність поняття посадових та службових осіб органів ДПС України // Фінансове право 2010. - № 4. – С. 25-27.
      50.  Яюк Т.А. Вина як необхідний елемент фінансової відповідальності юридичних осіб // Митна справа.– 2010. – № 5., Ч. 2. – С. 230-234.
      51.  Яюк Т.А. До питання нормативного закріплення складу фінансового правопорушення у законодавстві України // Митна справа.– 2011. – № 6., Ч. 2. – С. 185-189.
      52.  Яюк Т.А. До проблеми дефінітивної невизначеності поняття «фінансова санкція» у законодавстві України // Південноукраїнський правничий часопис. – 2010. – № 3. – С. 129-132.

  1.  Інтернет-ресурси:
    1.  www.ac-rada.gov.ua – Офіційний  сайт Рахункової палати України
      1.  www.customs.gov.ua – Офіційний  сайт Державної митної служби України.
      2.  www.finance-law.ru – Матеріали  з фінансового права Російської Федерації
      3.  www.kmu.gov.ua – Офіційний  сайт Кабінету Міністрів України
      4.  www.mfu.gov.ua – Офіційний  сайт Міністерства фінансів України
      5.  www.nbu.gov.ua – Офіційний  сайт Національного банку України
      6.  www.ndi-fp.asta.edu.ua – Науково-дослідний інститут фінансового права в Україні
      7.  www.pravoznavec.com.ua – Електронна бібліотека юридичної літератури "Правознавець"
      8.  www.rada.gov.ua – Офіційний  сайт Верховної Ради України
      9.  www.sta.gov.ua – Офіційний  сайт Державної податкової адміністрації України
      10.  www.stat.gov.ua – Офіційний  сайт Державного комітету статистики України
      11.  www.visnuk.com.ua – Вісник податкової служби України. Офіційне видання державної податкової адміністрації України.

 




1. яких мовних комунікацій ~ вокальнослуховий; легко породжується й легко сприймається нове створене повідомл
2. Реферат- Сравнительный анализ индивидуальной и коллективных форм предпринимательства
3. One must hve mind of winterTo regrd the frost nd the boughsOf the pinetrees crusted with snow;nd hve been cold long timeTo beho
4. вариантов проведения Вашего отдыха
5. участвуют в разработке таможенной политики Российской Федерации и реализуют эту политику; 2 обесп
6. Тема- Вивчення питальної граматичної структури Is it
7. Журналистика на 1 семестр 2013-2014 уч
8. infu Зараз там розміщено приклади проектів які давалися на Дніпропетровських міських олімпіадах з ІКТ подіб
9. хозяйственным планом осуществлялся переход экономики республики на военный лад
10. налоговое администрирование это деятельность уполномоченных органов управления главным образом ФНС РФ
11. 12 Уголовное право
12. сутки инкубации
13. на тему- Развитие ипотечного кредитования в России и за рубежом
14. Строй установленное Уставом размещение военнослужащих подразделений и частей для их совместных действ
15. тема физических упражнений направленных на повышение функционального состояния до необходимого уровня 100
16. Краткий курс Главный редактор издательства В
17. Инвестиционное кредитование малого и среднего бизнеса
18. Облік ремонту основних засобів.html
19. Jcques Жить на улице Св
20. Расторжение трудового договора по инициативе работодателя