Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Теоретичні відомості

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 19.5.2024

      Пр. № _. Назва роботи: “ Вибір типів засобів пожежогасіння та визначення

                                                   необхідної кількості первинних засобів пожежогасіння “.

       План заняття:

1. Теоретичні відомості.

2. Будова та принцип роботи вогнегасників.

3. Описання інших засобів гасіння пожеж та визначення необхідної кількості первинних засобів пожежогасіння (записати самостійно).

Теоретичні відомості.

Первинні засоби пожежогасіння призначені для ліквідації невеликих осередків пожеж, а також для гасіння пожеж на початковій стадії їхнього розвитку силами пожежогасіння належать вогнегасники, пожежний інвентар (бочки з водою, пожежні відра, ящики з піском, совкові лопати, покривала з негорючого теплоізоляційного полотна, грубововняної тканини або повсті) та пожежний інструмент (гаки, ломи, сокири тощо). Як правило, пожежний інвентар та інструменти, а також вогнегасники розміщуються на спеціальних пожежних щитах. Ці щити встановлюються на території об'єкта з розрахунку один щит (стенд) на площу 5000м2. На видних місцях об'єкта встановлюють відповідні знаки, що вказують місце знаходження пожежного щита (стенда) чи вогнегасника.

Досить часто, як первинні засоби пожежогасіння використовують вогнегасники, які характеризуються високою вогнегасною спроможністю та значною швидкодією. За способом транспортування вогнегасної речовини вогнегасники випускаються двох видів: переносні (об'ємом корпуса 1 — 10л; загальна вага не більше 20кг), та пересувні (об'ємом корпуса більше 25л на спеціальних пристроях з колесами). Вибір виду вогнегасника обумовлюється розмірами можливих осередків пожеж.

Залежно від вогнегасної речовини вогнегасники підрозділяють на: водяні (із зарядом води чи води з добавками); пінні (хімічно-пінні, повітряно-пінні); газові (вуглекислотні, хладонові); порошкові; комбіновані (піна-порошок).

Побудова вогнегасників


Рис.  Переносні вогнегасники:

а — вогнегасник хімічно-пінний ВХП-10: 1 — корпус; 2 — стакан; З — запірно-пусковий пристрій; 4— пусковий важіль; 5 — запірний клапан; 

б — вогнегасник повітряно-пінний ВПП-10: 1 — корпус; 2 — сифонна трубка; 

3 — балончик; 4 — пусковий важіль; 5 — ручка; 6 — розпилювач; 7 — дифузор з сіткою; 

в — вуглекислотний вогнегасник ВВ-2: / — балон; 2 — запобіжний клапан; З — вентиль; 4 — сифонна трубка; 5 — дифузор-снігоутворювач;

г — вогнегасник вуглекислотно- брометиловий ВВБ-ЗА: 1 — балон; 2 — ручка; 3 — розпилювальна насадка; 4 — ковпак; 5— сифонна трубка; 

Хімічно-пінні вогнегасники призначені для гасіння легкозаймистих та горючих рідин, а також твердих горючих речовин та матеріалів. Вогнегасник ВХП-10 (рис. а) складається з трьох основних елементів: металевого корпуса 1 об'ємом 10 л, що герметично закритий кришкою; поліетиленового стакана 2 та запірно-пускового пристрою 3. В корпусі вогнегасника знаходиться лужна частина заряду, а в стакані — кислотна. Для приведення вогнегасника в дію необхідно повернути важіль запірно- пускового пристрою на 180°, перевернути вогнегасник вверх дном і направити струмінь піни в осередок пожежі. При повертанні важеля 4 піднімається клапан 5, що закриває стакан, а при наступному перевертанні вогнегасника кислотна частина заряду виливаться із стакана і вступає в реакцію з лужною частиною. В результаті реакції утворюється значна кількість вуглекислого газу, який інтенсивно перемішує рідину, утворюючи при цьому піну. Завдяки надлишковому тиску С02 через отвір у корпусі (сприск) викидається струмінь хімічної піни на віддаль 6—8 м. Необхідно зазначити, що на сьогодні в Україні хімічно-пінний вогнегасник ВХП-10 не сертифікований і промисловістю не випускається. Після зарядки вогнегасника до нього прикріплюють ярлик, на якому вказують дату, а на отвір сприску встановлюють паперову мембрану. Робочий тиск вогнегасника Р~ .1,4 "МПа, термін придатності -1 рік.

Повітряно-пінні вогнегасники (ВПП-5; ВПП-10; ВПП-100) мають ту ж область застосування що й хімічно-пінні. На відміну від хімічної, повітряно-механічна піна не викликає корозію, більш екологічна, однак має меншу стійкість (швидко розкладається). Зарядом вогнегасника ВПП-10 (рис. б) є 6% водний розчин піноутворювача, що знаходиться в корпусі. Надлишковий тиск, завдяки якому водний розчин піноутворювача виходить (викидається) із корпуса вогнегасника через сифонну трубку створюється вуглекислотою, яка у зрідженому стані знаходиться в балончику. Повітряно-механічна піна утворюється в дифузорі, де розчин, що виходить із корпуса змішується з повітрям. Для приведення вогнегасника в дію необхідно, направивши на осередок вогню дифузор, натиснути на пусковий важіль. При цьому з'єднаний з важелем-шток з голкою опускається й проколює мембрану балончика.

Пінні вогнегасники (хімічно-пінні та повітряно-пінні) не можна застосовувати для гасіння електроустановок, що знаходяться під напругою, а також лужних, лужноземельних металів та їх карбідів, оскільки до складу піни входить вода.

Вуглекислотні вогнегасники (ВВ-2, ВВ-5, ВВ-8, ВВ-25, ВВ-80) застосовуються для гасіння легкозаймистих та горючих рідин, твердих горючих речовин та матеріалів, електропроводок, що знаходяться під напругою до 1000 В, а також цінних предметів. У вогнегаснику ВВ-2 (рис. в) вуглекислота знаходиться в товстостінному металевому балоні 1 в зрідженому стані. При відкриванні вентиля 3 вуглекислота під тиском виходить у

дифузор, де в результаті різкого розширення (в 500 разів за об'ємом) та швидкого випаровування утворюється снігоподібна маса з температурою близько - 70 °С. Вогнегасна дія вуглекислого газу основана на пониженні концентрації кисню в зоні горіння та охолодженні об'єкта, що горить.

Вуглекислотні вогнегасники необхідно оберігати від нагрівання (наприклад сонячними променями чи приладами опалення), оскільки при цьому значно підвищується тиск у балоні, в результаті чого може спрацювати запобіжний клапан. Так при температурі 20 °С робочий тиск у балоні становить 6 МПа (60 кг/см3), а при температурі 50 °С — 18 МПа.

Вуглекислотні вогнегасники не можна використовувати для гасіння гідрофільних ЛЗР (спирти, ацетон тощо), у яких С02 добре розчиняється, лужних та лужноземельних металів, тліючих речовин (відсутнє змочування), а також речовин, які можуть горіти без доступу повітря (целулоїд, магній, перекиси та ін.).

Хладонові (аерозольні) вогнегасники (ВАХ, ВХ-3, ВВБ-ЗА, ВХ-7) (рис. г) призначені для гасіння електроустановок під напругою до 380 В, різноманітних горючих твердих та рідких речовин, за винятком лужних та лужноземельних металів та їх карбідів, а також речовин, що здатні горіти без доступу повітря. Як вогнегасна речовина у хладонових вогнегасниках використовуються галогеновуглеводні (бромистий етил, хладон 114В2, тетрафтордиброметан та ін.), які при виході з вогнегасника створюють струмінь із мілко дисперсних краплин. Тому, на відміну від вуглекислого газу, галогеновуглеводнями можна гасити тліючі матеріали (бавовна, текстиль, ізоляційні матеріали). Крім того вони не замерзають при виході із запірно-пускового пристрою і вимагають створення значно меншого (0,9 МПа) тиску в балоні, що дозволяє використовувати тонкостінні балони, вага яких є невеликою. Вони  являють собою циліндричні стальні тонкостінні балони, в горловини яких встановлені запірно-пускові пристрої. Для створення надлишкового тиску, завдяки якому вогнегасна речовина виходить із розпилювальної насадки, в балон закачують стиснуте повітря.

Порошкові вогнегасники (ВП-1, ВП-2(з), ВП-5, ВП-10, ВП-100) є універсальними і характеризуються широким діапазоном застосування. На відміну від інших видів вогнегасників ними можна гасити лужні' та лужноземельні метали та їх карбіди. Надлишковий тиск у корпусі для виштовхування через розпилювач порошку у вогнегаснику ВП-1 (рис. д) створюється вуглекислим газом, який у зрідженому стані знаходиться в балончику. Вогнегасник приводиться в дію натискуванням грибовидної кнопки після зняття запобіжного кронштейна. При цьому шток опускається і голка проколює мембрану балончика з вуглекислотою.

Записати самостійно, врахувавши, що площа об’єкту становить:

від 10 т м2  до 500 т. м2

            Пожежний щит (стенд) - ________ шт. на ___________ м2

               - Вогнегасники – тип _____________________________________, ____ шт./ м2

               - Бочка (ємкість) з водою - ______ шт./л / м3 на ___________ м2

               - Ящик(ємкість) з піском - ______ шт. м3 на ___________ м2

               - Совкові лопати - _______ шт.

               - Відра - _______ шт.

               - Гаки - _______ шт.

               - Ломи - _______ шт.

               - Сокири - _______ шт.

               - Брезент або інший стійкий до горіння матеріал - ________ м2.




1. на тему Риски в управлении Выполнил- О
2.  Teching s creer Prt I
3. ПОНЯТИЕ И ЗНАЧЕНИЕ ДОГОВОРА В ГРАЖДАНСКОМ ПРАВЕ
4. лизинг означает с одной стороны денежное вложение инвестирование а с другой совокупность экономических
5. ТЕМАТИКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ теорія і
6. Роль політичних партій у розвитку демократії
7. Тема- Классики зарубежной литературы
8. Конструирование механизма азимутального привода радиолокационной антенны.html
9. Техногенные воздействия в береговой зоне моря в Калининградской области
10. вариантов литниковых систем11 1
11. Проектирование цепей коррекции, согласования и фильтрации усилителей мощности радиопередающих устройств
12. темах внутренних водопроводов для повышения напоров повысительные насосы водонапорные баки пневматич
13. Контроль качества и методы анализа дизельного топлива
14. I Перспективы развития БД Развитие компьютерной техники Развитие ядра СУБД Развитие внешнего окружен
15. плана представлен на основе проекта Тасис Европейским Союзом для Новых Независимых Государств некоторые де
16. . 1. ~ С. 889. Борисов В
17. тематики та комп~ютерноінформаційних систем Дисципліна- Вступ до спеціальності Лабораторн
18.  ной в выполнение плана по ассортименту ц пла
19. УТВЕРЖДАЮБерезина Т
20. Решение в сабле из выступления хутбы шахида доктора Абдуллах Аззама который воевал в Палестине