Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

температурою повітря в приміщенні С; відносною вологістю повітря ;рухливістю повітря м-с; тепловим ви

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Загальне

Стан повітря робочої зони в виробничому приміщенні називають мікрокліматом або метеорологічними умовами.

Мікроклімат або метеорологічні умови виробничих приміщень визначаються за такими параметрами:

-температурою повітря в приміщенні, °С;

відносною вологістю повітря, %;
-рухливістю повітря, м/с;

тепловим випромінюванням, Вт/м3 .

Всі ці параметри поодинці, а також у комплексі впливають на фізіологічну функцію організму - його терморегуляцію і визначають самопочуття. Температура людського тіла повинна залишатися постійною, у межах 36-37 °С, незалежно від умов праці.

Тому при зміні зовнішніх умов середовища терморегуляція в організмі людини відбувається за рахунок посилення або послаблення фізіологічних процесів, що обумовлюють теплоутворення в організмі, а також впливають на тепловіддачу тіла людини в навколишнє середовище. Тепло відводиться від тіла людини випромінюванням, конвекцією, кондукцією та випаровуванням вологи. Коли температура повітря нижча за температуру шкіри людини, втрати тепла організмом відбуваються, переважно, за рахунок конвекційного і радіаційного переносу тепла. Якщо температура поверхні тіла дорівнює температурі навколишнього повітря або вища за неї, то тепловтрати тіла відбуваються лише за рахунок випаровування вологи.

Вологість повітря впливає на теплообмін, переважно, на віддачу тепла випаровуванням. Середній рівень відносної вологості 40-60% відповідає умовам метеорологічного комфорту у стані спокою, або при дуже легкій фізичній праці.

На конвективне теплоперенесення впливає різниця між температурою шкіри людини і оточуючого людину повітря, а також стан шкіри та швидкість переміщення повітря вздовж поверхні шкіри, тобто рухливість повітря.

Променева енергія не поглинається оточуючим повітрям, а перетворюється в теплову енергію в поверхневих шарах опроміненого тіла. Потік теплових випромінювань складається, головним чином, із інфрачервоних променів. Передача тепла тепловою радіацією (тепловипромінюванням) залежить від температури поверхні та ступеня її чорноти: темні шорсткі поверхні випромінюють тепла більше, ніж гладкі блискучі. Від температури повітря передача теплоти випромінюванням не залежить. Інтенсивність праці (важкість праці) обумовлюється теплотворенням в організмі людини.

Кількість тепла, що виробляє людський організм, змінюється від 40-50 кДж/хв в стані спокою до 3340 кДж/хв - при виконанні важкої роботи. Нормальне теплове самопочуття виникає за умови, що тепловиділення повністю сприймається оточуючим середовищем, тобто має місце тепловий баланс.

Терморегуляція – це  здатність організму людини змінювати температуру шкіри , а також зволожуватися за рахунок дії потових залоз, забезпечує регулювання теплообміну між тілом людини і навколишнім середовищем.

При температурі повітря більше ЗО °С порушується терморегуляція організму, що може призвести до його перегріву. Підвищується температура тіла, настає слабкість, головний біль, шум у голові. Як наслідок, може статися тепловий удар, якщо роботи проводяться на дільниці, що опромінюється сонцем, або іншим джерелом тепла.

Робота при високій температурі повітря (~ 31 °С) при вологості 80-90% призводить до зниження працездатності на 60% після 5 годин безперервної праці. При низьких температурах повітря може статися місцеве або загальне переохолодження організму, що веде до захворювання. Зниження відносної вологості до 25% і нижче погіршує захисні функції верхніх дихальних шляхів.

Впливає на людину також рухливість повітря. Людина відчуває дію повітря вже при швидкості руху 0,1 м/с. Переміщуючись вдовж шкіри людини, повітря здуває насичений водяною парою і перегрітий шар повітря, що обволікає людину, і тим самим сприяє покращенню самопочуття. При великих швидкостях повітря і низькій його температурі зростають втрати тепла конвекцією, що веде до переохолодження організму людини. Погіршення метеорологічних умов виробничого середовища, параметри яких комплексно впливають на стан самопочуття людини, призводять до пропорційного зниження працездатності.




1. вариантов программы осуществляющей вывод на экран фразы Здравствуй МИР
2. ВАРИАНТ 5 ВОПРОС 1 Износ или старениеэто потеря сооружениями ещё элементами первоначальных эксплуатацио
3. первых при достаточно больших скоростях движения тел необходимо с большой точностью измерять время их движ
4. Ichernivci@gmilcom В Багатопрофільному ліцеї для обдарованих дітей відбудеться майстерня гончарства за підтрим
5. антропологии греч антропос ~ человек
6. Works which mde the brek in the mens of development of the chrcter
7. КомментриФуршамбольДеказвилъ Комамболь и проработал там с 1860 по 1918 г
8. Поняття держави та її історичні форми
9. Различают производственный и торговый ассортимент
10. ТЕМА 8 ГОСУДАРСТВЕННЫЕ СЛУЖАЩИЕ
11. Основы дифференциальной диагностики в нефрологии
12. Властвующие политические элиты и массы
13. Особо охраняемые природные территории это участки земли водной поверхности и воздушного пространства на
14.  Если в соленоид который замкнут на гальванометр вдвигать или выдвигать постоянный магнит то в моменты его
15. Transnational corporations
16. Показатели уровня жизни населения
17. триодная приставка Схема конструкция Работа Установка ДТП Техника безоп
18. Реферат- Екологізація енергетики
19. Гоббс Томас
20. ДЕЗОРМА Методические указания к лабораторной работе 5 по физике Раздел [[Молекулярная физика]]