Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
2.2 Пошукова реклама
Пошукова реклама - приватний випадок контекстної реклами, застосовуваний у пошукових системах. Відмінною особливістю є те, що вибір демонстрованих рекламних повідомлень визначається з урахуванням пошукового запиту користувача.
Оплата пошукової реклами може грунтуватися на різних принципах: за кількістю показів рекламного повідомлення, за кількістю кліків користувачів пошукової системи, за принципом аукціону ключових слів.
Даний вид інтернет-реклами належить до числа найбільш ефективних, оскільки тематика демонстрованих рекламних повідомлень максимально відповідає поточним інтересам користувача.
Найбільш відвідуваними сайтами у всьому світі є пошукові системи, при цьому вони ж дають можливість забезпечити безпрецедентну для інших рекламних майданчиків фокусування повідомлення на цільову аудиторію. Крім того, користувачі пошукової системи самостійно і явно формулюють власні інтереси.
Ще в 1994 році ця активність користувачів була використана при розміщенні онлайнової реклами: на пошуковій системі Infoseek почали показувати відвідувачам банери в залежності від їх запитів. У 1998 році цей досвід був принесений в Росію: перше рекламне оголошення, пов'язане із змістом пошукових запитів, було показано на Яндексі.
У 2000 році ідея показу пошукової реклами була покладена в основу бізнес-моделі пошуковика Google. Успіх Google привабив до пошукової реклами пильну увагу рекламодавців, а також фахівців, що визначали напрям розвитку інших пошукових систем 12.
Зараз всі три найбільші пошукові системи Рунета: Яндекс, Рамблер і пошук на Mail. Ru пропонують рекламодавцям цілий спектр можливостей пошукової реклами.
Відмінність пошукової реклами від традиційної реклами пов'язана з відмінностями традиційного маркетингу і довірчого маркетингу (permission marketing). Завдання традиційного маркетингу полягає в тому, щоб відвернути увагу людини від того, чим той зайнятий, і перемкнути цю увагу на сприйняття маркетингової комунікації. Довірчий маркетинг полягає в тому, щоб залучити споживача в маркетинговий процес, не перехоплювати увагу, а завоювати довіру споживача; не дратувати його рекламою, а повідомляти йому релевантну інформацію про те, що його цікавить в даний момент.
Основним завданням пошукової реклами є швидке стимулювання продажів. Пошукова реклама має пряму фокусування «за інтересом» (прямий таргетинг), більшість запитів користувачів пошукової системи є транзакційними, тобто користувачі з високою ймовірністю готові стати покупцями. Попит на товар або послугу зростає відразу після початку рекламної кампанії, приріст попиту зникає практично відразу після закінчення кампанії.
Пошукова реклама дозволяє використовувати непрямий таргетинг, виділяючи вузьку групу споживачів деякого безлічі взаємопов'язаних послуг або товарів. Цю особливість використовують для створення ще не існуючого попиту при введенні на ринок нових товарів 13.
Специфічні для пошукової реклами види таргетингу
Крім зазначених прямого і непрямого націлення, існують специфічні види таргетингу, якого можна досягти за допомогою пошукової реклами 14.
Соціально-демографічний. Ще один випадок непрямого націлення, при якому для підвищення ефективності реклами використовуються передбачувані характеристики користувачів, що вводять запити. (Приміром, одягом для вагітних цікавляться майбутні мами, а творами шкільної програми - школярі певного віку.)
Змістовний геотаргетинг. Застосовується в тому випадку, якщо пропозиція рекламодавця має жорстку географічну прив'язку, в той час як його цільова аудиторія не обов'язково зосереджена в даному регіоні. У таких випадках орієнтуються на запити, в яких комбінується назва міста і ключові слова по рекламованої тематики.
2.3 Пошукова оптимізація